Desi Poli Timisoara nu se mai afla in lupta pentru mult râvnitul loc 2,ne mai fiind astfel contracandidata :
Marian Iancu a avertizat cã ideea de a juca în meciul cu Dinamo cu echipa de tineret este doar începutul si ca Poli nu se va feri sa apeleze si la forme extreme de protest daca se va simti în continuare nedreptatita.
"Nu o sa acceptam sã fim calcati în picioare, prin alte metode decât pe teren. De câte ori vom fi siguri cã avem motive, vom apela la proteste din ce în ce mai puternice chiar la forme de protest extrem, pentru cã nu am investit ca altcineva sa vina sa-si batã joc"
______________
In primul rând, acest individ diform,comite o abatere de la regulament prin faptul ca nu-si apara corect sansele.Numai un om fara minte si-ar trimite în teren echipa de tineret,pentru ca i s-a pus lui pata ca Karamian a primit un rosu în timpul jocului si ca urmare,doua etape de suspendare.Ca desi Radoi a comis un fault care "atinge penalul,în viziunea lui de obisnuit cu faptele penale",a primt doar o banala suspendare de o etapa.
Acest personaj malefic,de care fotbalul timisoarean,prin extensie cel românesc,nu aveau nevoie,nu cunoaste regulamentul.
Radoi a primit rosul,ca urmare a cumulului cartonaselor galbene primite în acel meci.Sanctiunea prevazuta în regulament : o singura etapa suspendare.
Karamian,care în ochii lui Iancu este un îngeras,a lovit arbitrul cu mingea intentionat.Pur si simplu i s-a pus pata pe el si l-a luat la tinta.Fapta lui a fost judecata automat de Comisia de Disciplina,care a hotarât sa-i acorde 2 etape suspendare.
A luat-o razna rau Jabba Iancu.Timisorenii,în acest caz,sunt niste biete fiinte la cheremul deciziilor aberante ale acestui neavenit în fotbal.Cum sa suporte o noua umilinta în fata lui Dinamo ? Saracii.