ale draq patrupede 3-0 :x
ale draq patrupede 3-0 :x
Analiza celor de la TVR(Lazarescu + Dinu): Ganea si Pulhac trebuiau eliminati iar cei de la Pandurii trebuiau sa primeasca si un penalty. Nici o faza in favoarea gazdelor.
Sa tinem cont ca aceste concluzii vin de la doi "specialisti" care de obicei trec cu vederea ajutoarele venite din partea "fluierasilor" la adresa cainilor.
@ Bogdan4Steaua
Avand in vedere ce jucam in acest moment, chiar nu mai conteaza...
CFR Cluj s-a intarit prin aducerea lui Viorel Frunza de la FC Vaslui contra sumei de 300.000 euro.
Analiza celor de la TVR(Lazarescu + Dinu): Ganea si Pulhac trebuiau eliminati iar cei de la Pandurii trebuiau sa primeasca si un penalty. Nici o faza in favoarea gazdelor.
Sa tinem cont ca aceste concluzii vin de la doi "specialisti" care de obicei trec cu vederea ajutoarele venite din partea "fluierasilor" la adresa cainilor.
Ce poti sa-i ceri lui Corpodean ?! Dinamo a venit la meci cu toata haita, inclusiv Borcea, Turcu, etc. si Sorinel s-a cam 'emotionat'..alaturi de el si Guso.
CFR Cluj s-a intarit prin aducerea lui Viorel Frunza de la FC Vaslui contra sumei de 300.000 euro.
Cred ca e mai bun chiar decat Thereau sau Badea in campionatul intern.
300.000 ? Si cand te gandesti ca Steaua a dat 1.200.000 pentru pachetul in care se aflau Badea si Panait.
Panait nici nu a apucat sa joace si parca vad ca o sa fie pe lista de transferuri.Halal afacere.
Si totusi 300.000 mi se pare prea putin pentru valoarea lui Frunza.N-or fi avut suficienti bani curati si or fi completat cu bani negri.
Frunza are 27 de ani...nu e o solutie de viitor. Sa nu fim absurzi.
Cum poti spune asta cand Milan sau Chelsea cumpara jucatori de peste 30 de ani?
ei cumpara pt performante imediate...
Si noi pentru ce cumparam? Pentru urmasii urmasilor nostri?
Nu pot intelege de ce Dinamo poate juca cu primul 11 si in UEFA si in Campionat iar noi jucam cu Coman si Nicolita, sa nu mai zic de Oprita... !!!!
PSG-Panathinaikos 4-0 :arrow: rapid out :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PSG-Panathinaikos 4-0 :arrow: rapid out :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Je t'aime PSG :lol: :lol: :lol:
Cum era de asteptat. Doar nu credea cineva c-or sa se omoare grecii prea mult cu firea (ca o paranteza-amuzanta rau faza primului gol primit de greci :lol:). Puteau sa-i dea si in scris lu' Copos si lu' Valvis si degeaba :lol:
La halul in care au jucat rrapidistii in UEFA nici nu meritau sa se califice. Si, personal, am ramas cu sentimentul ca s-a facut dreptate: n-o sa uit cate zile oi avea cum au facut aia dupa meciul nostru cu Boro :evil:
:lol: :lol:
Multumim poporului ... francez ca a jucat, respectiv celui grec ca nu s-a omorat cu firea !!
Sa nu ne bucuram ... prea tare. E un sut in fund binemeritat de zburatoare, pentru comportarea execrabila dupa cosmarul Boro. Si mie imi place, dar sa nu cadem in mentalitatea de KK a lor.
PSG-Panathinaikos 4-0 :arrow: rapid out :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Je t'aime PSG :lol: :lol: :lol:
Forza PSG ...bv rapid asa va vreau sa o tineti tot asa numai infrangeri sa aveti bv voua :lol: :lol: :lol:
Je t'aime Pariiiiiiiiiiss la la la la la la... :lol:
Notre respect PSG ! :lol:
Tiganii au pierdut calificarea la Tel Aviv. Eu la pauza, cand evreii conduceau cu 2-1, eram convins ca vor invinge tiganii si nici nu m-am mai uitat la meci. Hapoel era o echipa slaba de tot. Era foarte putin probabil ca grecii sa nu piarda la Paris.
Era normal sa nu traga tare grecii.....ma rog, lebedele
pierdusera demult.
Sa nu ma injurati, dar nu stiu daca asta este bine sau nu. Sunt la doar 3 punce in spatele nostru si ar fi fost bine daca mai oboseau si ei prin UEFA. In plus la ora asta ar fi fost niste adversari accesibili. Eu visam ca anul asta sa-i scoatem tot noi iar in etapa urmatoare sa ducem patrupedele la castrat.
Pentru multi ani de acum incolo, cel mai bun sezon al rapidului pe plan european va ramane cel in care au fost eliminati de Steaua. ![]()
Cert este ca dupa ratarea calificarii a iesit destul tambalau in curtea Rapidului si noi ar trebui sa profitam in retur pentru a ne distanta, mai ales ca plecarea lui Razvan Lucescu este destul de probabila.
Comisia de Disciplinã a stabilit ca Rapid sã joace meciurile cu Steaua, Poli Timisoara si UTA la o distantã de minimum 150 de kilometri de Bucuresti.
Rapidistii vor mai juca în București abia în etapa a 27-a, cînd o vor întîlni pe Dinamo pe teren propriu. Echipa din Grant a fost exilatã de Comisia de Disciplinã, care a decis cã, deoarece suporterii alb-visiniilor au aruncat cu sticle spre antrenorul Pandurilor în meciul din Giulesti, Maftei si ai lui trebuie sã dispute urmãtoarele trei meciuri considerate pe teren propriu la minimum 150 de kilometri de Bucuresti.
Decizia presupune cã varianta Ploiesti, unde rapidistii au mai jucat o partidã în acest sezon, cea cu Jiul, nu mai este disponibilã, pentru cã orasul prahovean este situat la mai putin de 150 de kilometri de Capitalã. Optiunile giulestenilor sînt Constanta si Brasov. Douã dintre cele trei meciuri pe care vicecampionii le au de jucat la distantã de Giulesti sînt derby-uri pentru locul al doilea, care duce în Liga Campionilor. Primul, în etapa a 20-a, cu Poli Timisoara, iar al doilea, în etapa a 24-a, cu Steaua. Cea de-a treia partidã în exil va fi cu UTA, în runda a 22-a.
7 e numãrul meciurilor consecutive în afara Bucurestiului pe care Rapid le va disputa în primãvarã în Liga I.
[site din caracatita Gazetei Sporturilor]
Cea mai fair-play galerie ?
Meciul cu noi ar fi bine sa-l joace la Constanta.
asta zic si eu, sa il joace la Constanta. S`ar putea numi un meci in deplasare pt ei si un meci acasa pt noi
Cu siguranta ca nu il vor juca la Constanta tocmai din acest motiv. S-ar putea ca meciul sa se dispute pe Giulesti in urma unui eventual recurs al rapidistilor.