FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cu un ochi in curtea contracandidatelor la locul 2

«1293031323347»
mircea_zion10.12.2006 12:12

ale draq patrupede 3-0 :x

Bogdan4Steaua10.12.2006 14:33

Analiza celor de la TVR(Lazarescu + Dinu): Ganea si Pulhac trebuiau eliminati iar cei de la Pandurii trebuiau sa primeasca si un penalty. Nici o faza in favoarea gazdelor.

 

Sa tinem cont ca aceste concluzii vin de la doi "specialisti" care de obicei trec cu vederea ajutoarele venite din partea "fluierasilor" la adresa cainilor.

Piece of Mind10.12.2006 17:45

@ Bogdan4Steaua

 

Avand in vedere ce jucam in acest moment, chiar nu mai conteaza...

Bogdan4Steaua11.12.2006 02:51

CFR Cluj s-a intarit prin aducerea lui Viorel Frunza de la FC Vaslui contra sumei de 300.000 euro.

cristian01411.12.2006 04:20
Analiza celor de la TVR(Lazarescu + Dinu): Ganea si Pulhac trebuiau eliminati iar cei de la Pandurii trebuiau sa primeasca si un penalty. Nici o faza in favoarea gazdelor.

 

 Sa tinem cont ca aceste concluzii vin de la doi "specialisti" care de obicei trec cu vederea ajutoarele venite din partea "fluierasilor" la adresa cainilor.

 

Ce poti sa-i ceri lui Corpodean ?! Dinamo a venit la meci cu toata haita, inclusiv Borcea, Turcu, etc. si Sorinel s-a cam 'emotionat'..alaturi de el si Guso.

Virgil11.12.2006 04:24
CFR Cluj s-a intarit prin aducerea lui Viorel Frunza de la FC Vaslui contra sumei de 300.000 euro.

 

Cred ca e mai bun chiar decat Thereau sau Badea in campionatul intern.

300.000 ? Si cand te gandesti ca Steaua a dat 1.200.000 pentru pachetul in care se aflau Badea si Panait.

Panait nici nu a apucat sa joace si parca vad ca o sa fie pe lista de transferuri.Halal afacere.

 

Si totusi 300.000 mi se pare prea putin pentru valoarea lui Frunza.N-or fi avut suficienti bani curati si or fi completat cu bani negri.

Piece of Mind11.12.2006 08:30

Frunza are 27 de ani...nu e o solutie de viitor. Sa nu fim absurzi.

sorin_g11.12.2006 08:46

Cum poti spune asta cand Milan sau Chelsea cumpara jucatori de peste 30 de ani?

bodanelu11.12.2006 08:57

ei cumpara pt performante imediate...

sorin_g11.12.2006 08:59

Si noi pentru ce cumparam? Pentru urmasii urmasilor nostri?

c.ronaldo1711.12.2006 09:31

Nu pot intelege de ce Dinamo poate juca cu primul 11 si in UEFA si in Campionat iar noi jucam cu Coman si Nicolita, sa nu mai zic de Oprita... !!!!

Cristiano_Ronaldo_713.12.2006 21:15

PSG-Panathinaikos 4-0 :arrow: rapid out :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hadess13.12.2006 21:23
PSG-Panathinaikos 4-0  :arrow:  rapid out  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Je t'aime PSG :lol: :lol: :lol:

Phire13.12.2006 21:23

Cum era de asteptat. Doar nu credea cineva c-or sa se omoare grecii prea mult cu firea (ca o paranteza-amuzanta rau faza primului gol primit de greci :lol:). Puteau sa-i dea si in scris lu' Copos si lu' Valvis si degeaba :lol:

 

La halul in care au jucat rrapidistii in UEFA nici nu meritau sa se califice. Si, personal, am ramas cu sentimentul ca s-a facut dreptate: n-o sa uit cate zile oi avea cum au facut aia dupa meciul nostru cu Boro :evil:

strezahuzum13.12.2006 21:33

:lol: :lol:

 

Multumim poporului ... francez ca a jucat, respectiv celui grec ca nu s-a omorat cu firea !!

 

Sa nu ne bucuram ... prea tare. E un sut in fund binemeritat de zburatoare, pentru comportarea execrabila dupa cosmarul Boro. Si mie imi place, dar sa nu cadem in mentalitatea de KK a lor.

mircea_zion13.12.2006 21:37
PSG-Panathinaikos 4-0  :arrow:  rapid out  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 

Je t'aime PSG :lol: :lol: :lol:

 

Forza PSG ...bv rapid asa va vreau sa o tineti tot asa numai infrangeri sa aveti bv voua :lol: :lol: :lol:

***alex***13.12.2006 21:51

Je t'aime Pariiiiiiiiiiss la la la la la la... :lol:

cristian01413.12.2006 22:06

Notre respect PSG ! :lol:

SSK13.12.2006 23:07

Tiganii au pierdut calificarea la Tel Aviv. Eu la pauza, cand evreii conduceau cu 2-1, eram convins ca vor invinge tiganii si nici nu m-am mai uitat la meci. Hapoel era o echipa slaba de tot. Era foarte putin probabil ca grecii sa nu piarda la Paris.

martanu14.12.2006 02:07

Era normal sa nu traga tare grecii.....ma rog, lebedele

pierdusera demult.

 

Sa nu ma injurati, dar nu stiu daca asta este bine sau nu. Sunt la doar 3 punce in spatele nostru si ar fi fost bine daca mai oboseau si ei prin UEFA. In plus la ora asta ar fi fost niste adversari accesibili. Eu visam ca anul asta sa-i scoatem tot noi iar in etapa urmatoare sa ducem patrupedele la castrat.

Cristiano_Ronaldo_714.12.2006 02:27

Pentru multi ani de acum incolo, cel mai bun sezon al rapidului pe plan european va ramane cel in care au fost eliminati de Steaua. :D

Bogdan4Steaua14.12.2006 03:04

Cert este ca dupa ratarea calificarii a iesit destul tambalau in curtea Rapidului si noi ar trebui sa profitam in retur pentru a ne distanta, mai ales ca plecarea lui Razvan Lucescu este destul de probabila.

Virgil14.12.2006 07:53

Comisia de Disciplinã a stabilit ca Rapid sã joace meciurile cu Steaua, Poli Timisoara si UTA la o distantã de minimum 150 de kilometri de Bucuresti.

Rapidistii vor mai juca în București abia în etapa a 27-a, cînd o vor întîlni pe Dinamo pe teren propriu. Echipa din Grant a fost exilatã de Comisia de Disciplinã, care a decis cã, deoarece suporterii alb-visiniilor au aruncat cu sticle spre antrenorul Pandurilor în meciul din Giulesti, Maftei si ai lui trebuie sã dispute urmãtoarele trei meciuri considerate pe teren propriu la minimum 150 de kilometri de Bucuresti.

 

Decizia presupune cã varianta Ploiesti, unde rapidistii au mai jucat o partidã în acest sezon, cea cu Jiul, nu mai este disponibilã, pentru cã orasul prahovean este situat la mai putin de 150 de kilometri de Capitalã. Optiunile giulestenilor sînt Constanta si Brasov. Douã dintre cele trei meciuri pe care vicecampionii le au de jucat la distantã de Giulesti sînt derby-uri pentru locul al doilea, care duce în Liga Campionilor. Primul, în etapa a 20-a, cu Poli Timisoara, iar al doilea, în etapa a 24-a, cu Steaua. Cea de-a treia partidã în exil va fi cu UTA, în runda a 22-a.

 

7 e numãrul meciurilor consecutive în afara Bucurestiului pe care Rapid le va disputa în primãvarã în Liga I.

[site din caracatita Gazetei Sporturilor]

 

Cea mai fair-play galerie ?

Meciul cu noi ar fi bine sa-l joace la Constanta.

bodanelu14.12.2006 08:22

asta zic si eu, sa il joace la Constanta. S`ar putea numi un meci in deplasare pt ei si un meci acasa pt noi

Bogdan4Steaua14.12.2006 08:26

Cu siguranta ca nu il vor juca la Constanta tocmai din acest motiv. S-ar putea ca meciul sa se dispute pe Giulesti in urma unui eventual recurs al rapidistilor.

«1293031323347»