FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cu un ochi in curtea contracandidatelor la locul 2

«1272829303147»
cristian01403.12.2006 17:56

Putin off-topic, dar nu m-am putut abtine.

http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/istorie_club.html

 

Palmares

2006-04-02 13:00:00

 

Palmaresul celei mai iubite echipe de fotbal din Romania, recordurile obtinute de echipa din Giulesti si evolutia jucatorilor formatiei alb-visinii in cupele europene ...

steaua-steaua-steaua03.12.2006 18:21

Ma poate lamuri cineva din ce motiv Dinamo joaca luni cu Nationalul?!? Care-i explicatia oficiala? De ce se intinde etapa asta pe 4 zile!?

ulivius03.12.2006 18:56

Ha, ha, ha !!!

 

Si noi am fost invinsi sau egalati in prelungiri sau ultimele minute. Mingea e rotunda dar cum draq numai Dinamo nu pierde puncte in ultimele minute.

sorin_77704.12.2006 07:08

Dinamo a pierdut anul trecut suficiente meciuri in ultimul minut... se mai intoarce roata :(

 

Nici o sansa sa piarda Dinamo puncte acasa cu nationalul, poate etapa viitoare la Pandurii...

***alex***04.12.2006 07:52
Ma poate lamuri cineva din ce motiv Dinamo joaca luni cu Nationalul?!? Care-i explicatia oficiala? De ce se intinde etapa asta pe 4 zile!?

 

Explicatia oficiala e ca asa a vrut televiziunea :roll:

cristian01404.12.2006 11:14

Cam ciudata totusi data de disputare a meciului tinand cont ca javrele intalnesc joi la Londra pe Tottenham. Nu am nici o speranta legata de meciul cu vecinii din Cotroceni, si sper ca in Anglia sa fie invinsi si sa se califice dupa locul 2. Tot abera Rednic ca vrea pe Barcelona. Cred ca nici la un meci cu catalanii nu s-ar umple tentativa lor de stadion.

SteauaToronto04.12.2006 11:16

Pai daca pica Dinamo cu Barca iti dai seama ce galeria va avea Barca la Bucuresti?

 

Cred ca unii dintre noi vor veni cu fularul stelist in galeria Barcei :))))

gone04.12.2006 16:18
Cam ciudata totusi data de disputare a meciului tinand cont ca javrele intalnesc joi la Londra pe Tottenham. Nu am nici o speranta legata de meciul cu vecinii din Cotroceni, si sper ca in Anglia sa fie invinsi si sa se califice dupa locul 2. Tot abera Rednic ca vrea pe Barcelona. Cred ca nici la un meci cu catalanii nu s-ar umple tentativa lor de stadion.

 

Joaca joi cu Totenham, dar joaca saptamana viitoare. Pana acu' e bine. Dinamo nu are nici o ocazie. Dar arbitreaza Corpodean, asa ca ma astept la un gol pe final de meci.

 

EDIT: Ce rau imi pare cand am dreptate. :cry:

JeLeS04.12.2006 16:46

ce soarta au caninii ... gol in min 87 .. :cry: :cry: nu se poate asa ceva .. pana cand frate atata soarta :?:

vlad7504.12.2006 16:58

mi-a placut in mod deosebit cum a jucat Alba Iulia.Borcea mai pastreaza inca legaturi pe la prietenii lui din Alba Iulia.De toata jena cronicile ziaristilor din acest weekend.Ca arbitrul Coltescu nu a scos rosii ...blabla.Corpodean,sluga sluta si urata,nu prea avea treaba cu faulturile lui Dinamo.era pe langa tot timpul.Si la ...doar 3 minute/??..oricum a fluierat finalul inainte sa respinga Gaev mingea.JENANT.Ziarele ,dupa cum bate vantul.pro-Dinamo anul acesta.

MM esti tare!

Piece of Mind04.12.2006 17:15

Corpodean nu a mai fost atat de ostentativ pro-dinamu ca odinioara, desi a dat o sumedenie de lovituri libere pentru ei in jumatatea Nationalului.

 

Sa recunoastem insa ca dinamu are noroc si pentru ca risca atunci cand trebuie, jucand cu 3 atacanti. Cate meciuri nu au castigat dupa pauza sezonul asta?

In plus, ataca direct poarta, cu verticalizari si un-doiuri, varfurile incruciseaza des intre ele. E adevarat ca au si jucatori pentru asta (Denis, C. Munteanu, Danciu, Ganea, etc), dar stilul asta face parte din filozofia de joc a lui Rednic, asa juca si la Rapid. Prin comparatie, Oli al nostru este un antrenor fricos, care pune mai mare pret pe blocarea jocului adversarului decat pe impunerea celui propriu. Cand intri pe teren cu gandul ca in primul rand sa nu iei gol si dupa aia sa ataci si sa marchezi, e limpede care este viziunea ta despre fotbal.

 

Pacat, singura noastra speranta pare a fi ca Milan sa castige Liga. Ar fi strigator la cer sa joace spurcatii acolo exclusiv pe munca noastra.

_yang04.12.2006 17:48
Cred ca unii dintre noi vor veni cu fularul stelist in galeria Barcei :))))

 

Pai atunci ar fi cazul sa nu se mai autointituleze stelisti cei care ar face asta.

Oricum nu o sa joace cainii cu Barcelona ca nu-l lasa UEFA pe Ronaldinho la greu.

cisco04.12.2006 18:16

Au un bulan castratzii astia ..de iti dai palme :|, ma mir cum de nu au dat gol in prelungiri..asa cum le sta in obicei

:roll:

M@rmota04.12.2006 18:22

Da..incredibil..am zis ca mor...vedeam egalul ..speram la victoria bancarilor pe final..si se trezesc astia cu bara, aparare de portar si gol..pfaaai :roll:

cristian01404.12.2006 18:51

Dinamo reprezinta un scuipat intr-un ocean. Nu va mai faceti sange rau discutand, sansa, nesansa, arbitrajul, jocul javrelor. E inutil.

greco04.12.2006 18:54

Hahaha, meciurile lui Dinamo... Sa vorbim mai bine despre muzica, filme, carti, politica, sau ce vreti voi. In legatura cu cainii comunitari... zici Dinamo si tragi apa. Nu conteaza cate meciuri castiga echipa Securitatii (fosta echipa a evreilor de la Ciocanul), concluzia e simpla:

 

Zici Dinamo si tragi apa !

JeLeS04.12.2006 18:58
Bate lejer Dinamo ma.. si o sa castige si campionatul ce sa ne mai ... pe noi, si poate asa ne aduce si cu picioarele pe pamant.

 

frate vb unui prieten .. "nu meritam sa fim pe primul loc acum .. poate la vara " ... dar eu te intreb ceva , Dinamo merita ca la anul` sa joace in CL ? viata e nedreapta uneori .. deci sa speram ca or sa primeasca inca o palma .. Dumnezeu E SUS SI VEDE ... (de cate ori nu au fost ei campioni de toamna ? :P )

Azzido04.12.2006 20:55
I-a facut praf!

 

 

Iritat de atacurile rivalilor din ultima vreme, Meme Stoica a organizat ieri o conferinta de presa in care s-a dezlantuit.

 

Meme si-a inceput discursul ironizand rezultatele obtinute de Dinamo in ultimii ani pe plan international: "A venit Manchester United cu echipa a III-a si i-a batut. Se spunea ca Dinamo nu a pierdut acasa din 2001 in cupele europene. Pai era si greu, pentru ca nu prea a jucat. Daca nu joci, nu ai cum sa pierzi. I-au batut pe Bayer Leverkusen, am vazut un cuplu de atacanti germani concert Spitalul de Urgenta: Helciug-Barbarez si Craciunescu Voronin. Si IOR Bals ii scotea pe nemti. Lui Barbarez ii mai lipsea acordeonul. Cand dinamovistii vor ajunge sus din munca lor, atunci sa vorbeasca de Steaua". Urmatorul la rand a fost directorul executiv al "cainilor", Cristi Borcea.

 

"Uitasem ca Borcea mai exista"

 

"De doi ani si jumatate uitasem ca Borcea mai exista. Acum si-a regasit talentul oratoric si vorbeste numai de Steaua. Cred ca a inceput sa-i fie teama, desi distanta e foarte mare. Cat tupeu trebuie sa ai sa discuti despre ajutorul primit din partea arbitrilor cand am fost mai mult decat dezavantajati. Nesu e la Bologna din cauza asistentului Onofras. Acelasi Borcea isi permite sa ne numere si penalty-urile... Le-am primit, pentru ca atacam. Acest personaj nu are voie sa vorbeasca de Radoi sau de alt jucator de-al nostru, pentru ca acesti baieti au facut performante inimaginabile. Cine credea ca Steaua va trece de Valencia, va elimina Betis, va juca impotriva celor de la Real si impotriva celei mai bune echipe din lume, Lyon, cand in fotbalul romanesc unii se mandreau ca au jucat un amical cu Real si au luat cinci, tinand minte golurile adversarului", a continuat Stoica, care a comentat sansele ca Barcelona sa intalneasca Dinamo in "primavara europeana": "In acel moment cand se va trezi Borcea, pasarelele vor ciripi, caisii vor inflori si zapada se va topi. Sa vina Barcelona sa joace la Bucuresti, dar nu stiu unde, ca e cam greu...".

 

"Iancu ar da oricat sa scape de puscarie"

 

Meme nu l-a uitat nici pe "prietenul" sau de la Timisoara, Marian Iancu. "Si eu, daca as fi in locul lui Iancu, as da oricat sa scap de puscarie. Dar tot acolo va ajunge. O merita din plin, pentru ca a jefuit statul. Acest personaj recita o poezie compusa de un actoras de mana  a sasea, de o vedeta TV expirata. Cand, in schimb, e pus in fata unui dialog, incearca o gluma proasta si apoi se opreste ca nu mai are ce sa discute", a incheiat oficialul, care l-a atacat astfel si pe moderatorul Calinescu.

 

Fanii dinamovisti, umiliti

 

Dupa ce a reglat conturile cu dinamovistul Borcea si timisoreanul Iancu, Stoica a mai lansat o serie de declaratii rautacioase.

 

Cei care ataca Steaua: "Le pun in vedere celor care au chef sa vorbeasca de Steaua ca vor avea parte de replici pe masura. Si nu vor fi ca la cutremur, sa se mai aseze solul, ci devastatoare. În loc sa ne multumeasca ca au ajuns sa participe fara nici un merit in grupele Ligii, beneficiind de parcursul Stelei... Nu vedeti ca numai noi existam? Acuzele de dupa meciul cu Vaslui din campionatul trecut? Daca-l intrebi pe Borcea ce a mai fost la Vaslui, nu stie. A fost prin 1475 o batalie. Steaua era prea puternica. M-am uitat la niste meciuri de-ale lor, credeam ca mi s-a stricat televizorul, erau slow-motion".

 

Atmosfera de pe stadionul Dinamo: "La noi tribunele sunt pline, pentru ca e fotbal adevarat. Dinamo joaca langa Spitalul de Urgenta, cu unii care seamana cu aia de la Spitalul de Urgenta. E urat sa te rogi sa vina oamenii la meci! Ei voiau sa joace in Ghencea, dar ce sa faca saracii suporteri in imensitatea aia, cand ei vin doar cate 3.000 la meciuri?!".

 

Este genial individul asta.

:lol:

sorin_77705.12.2006 04:10

baieti nu va mai agitati, la anul atat Dinamo cat si Steaua vor juca in gupele CL, Dinamo de pe primul loc calificata noi jucand preliminariile, dar fiind capi de serie vom promova in grupe ca si in acest an, in grupe insa Dinamo va incasa cate 6 si 7 goluri pe meci, nu se va califica in primavara europeana si nu va face nici un punct, noi insa vom merge mai departe in optimile CL dintr-o grupa mai usoara ca a lor. Ei for invoca bafta noastra dar degeaba, rezultatele conteaza.

Ascultati bine vorbele mele!!!

Asa ca, sa luptam pentru locul 2...

bodanelu05.12.2006 04:26
Asa ca, sa luptam pentru locul 2...

 

si de ce sa nu luptam si pt locul 1? speranta moare ultima..

gone05.12.2006 04:57
Corpodean nu a mai fost atat de ostentativ pro-Dinamo ca odinioara, desi a dat o sumedenie de lovituri libere pentru ei in jumatatea Nationalului.

 

Sa recunoastem insa ca Dinamo are noroc si pentru ca risca atunci cand trebuie, jucand cu 3 atacanti. Cate meciuri nu au castigat dupa pauza sezonul asta?

In plus, ataca direct poarta, cu verticalizari si un-doiuri, varfurile incruciseaza des intre ele. E adevarat ca au si jucatori pentru asta (Denis, C. Munteanu, Danciu, Ganea, etc), dar stilul asta face parte din filozofia de joc a lui Rednic, asa juca si la Rapid. Prin comparatie, Oli al nostru este un antrenor fricos, care pune mai mare pret pe blocarea jocului adversarului decat pe impunerea celui propriu. Cand intri pe teren cu gandul ca in primul rand sa nu iei gol si dupa aia sa ataci si sa marchezi, e limpede care este viziunea ta despre fotbal.

 

Pacat, singura noastra speranta pare a fi ca Milan sa castige Liga. Ar fi strigator la cer sa joace spurcatii acolo exclusiv pe munca noastra.

 

Sa ai tastatura aurita. :lol:

_yang05.12.2006 09:48

Speranta asta (cu Milanul campioana Europei) trebuie dublata de un loc 5(sau mai jos) in Seria A.

Asa ca nu te mai "bucura" atat gone... :?

gone05.12.2006 10:33
Speranta asta (cu Milanul campioana Europei) trebuie dublata de un loc 5(sau mai jos) in Seria A.

 Asa ca nu te mai "bucura" atat gone...  :?

 

Nu e adevarat. Daca Milan iese pe 3 in Italia si castiga CL, Dinamo joaca tururi preliminare. Sau Arsenal in Anglia.

_yang06.12.2006 04:46

Da... ai dreptate... De fapt e vorba de orice echipa din Anglia, Italia sau Spania care sa nu termine pe primele 2 locuri.

cristian01409.12.2006 08:56

Incredibil. Ultimul loc in Liga 1 a inscris impotriva sfert-finalistei UEFA de anul trecut : RAPED. Mai sunt 2 minute si Jiul e in fata unui rezultat de necrezut. :lol:

«1272829303147»