FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cu un ochi in curtea contracandidatelor la locul 2

«1212223242547»
Motanu D04.10.2006 06:51

@Virgil:

 

Mai sunt destui. Cum ar fi ala care face pe antrenorul la Rapid, "selectionerul", individul ala cu aspect de sfera de la Timisoara... si altii.

DOUBLE04.10.2006 06:55

@ Virgil

Usor, usor, se apropie de Viorica...

sorin_77704.10.2006 06:59
Cred ca nu a existat în tot fotbalul românesc un jucator mai prost si mai obraznic decât Ion Ganea de la Dinamo.

 

Eu cred ca obraznic e putin spus... Dar nu o va tine mult asa... Cat de curand se va mai intoarce si placa... O vioara canta ea dar la un momendat ii mai sar si corzile... :wink:

Reptile1904.10.2006 09:06

Ganea NU merita sa joace in echipa nationala! Acolo e nevoie de jucatori care sa se duca pentru ca iubesc nationala! El nu se gandeste decat la cariera lui si la cati bani va mai castiga, ca toti de altfel, nu se duc cu sufletul.

Cand ii fac statuia lui Hagi? pentru ca chiar o merita :cry:

Virgil04.10.2006 10:33

Lui Hagi,[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] nu li s-au facut statui,desi meritau cu prisosinta.Are în schimb Gica Craioveanu,o statuie în fata clubului din Getafe,pentru merite deosebite.

România 0 - Spania 1 !

i0nutz8304.10.2006 11:24

..Parca Gigi se lauda ca o sa ii ridice o statuie lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in Ghencea.. Sau ma insel eu?

forever_STEAUA04.10.2006 12:27

@i0nutz83

 

LA cate promite Gigi, o vorba in plus sau in minus, nu e tot una? :twisted:

Virgil04.10.2006 12:36

Eu am inteles ca Laca nu a dorit,motivand ca sunt multi cei care au jucat la Steaua si ar merita o statuie.In special cei din generatia Sevilla '86.

_yang04.10.2006 18:11

Cea mai mare performanta eliminarea in fata noastra ...

 

http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/multimedia/foto/uefawall.html (prima poza)

 

Se mai si mandresc cu asta... :lol: :lol: :lol: steagcruce2

Bogdan4Steaua06.10.2006 03:11

" "Dorinel e înconjurat de tot felul de persoane de proastă calitate, de tot felul de popi şi de trîntori", spunea finanţatorul "vişiniilor", Arpad Paszkany, miercuri, la o zi după plecarea lui Dorinel. Omul de afaceri clujean făcea referire şi la duhovnicul lui Dorinel, Teodor Crişan, stareţul Mănăstirii Dumbrava din judeţul Alba.

 

 

"Nu se putea uita în ochii mei"

Ieri, Crişan a coborît din amvon pentru a da o replică laică. Stareţul consideră că diriguitorii lui CFR ar trebui să-i mulţumească pentru că a avut o mare influenţă în aducerea lui Dorinel la Cluj, în vara lui 2005, şi pentru că l-a convins să nu plece după meciul dubios cu Rapid, 1-3, din sezonul trecut. "Toată lumea a tremurat după acel meci cu Rapid. Dorinel e un om corect, căruia nu-i plac lucrurile din afara fotbalului. Ştia ce s-a întîmplat atunci. Pur şi simplu nu se putea uita în ochii mei. Nici mie nu-mi vorbeşti?", l-am întrebat în acel moment. Am avut o mare influenţă atunci şi l-am convins să rămînă la Cluj. Misiunea mea era să-l zidesc şi nu să-l dărîm. Nu mă interesează acuzaţiile vizavi de popi. Asta e probabil mulţumirea şi răsplata pentru insistenţele celor de la Cluj, la început, cînd l-am adus pe Dorinel la Cluj", a spus Crişan."

 

Sursa: GSP

 

Interesanta declaratie.

I.N.Money06.10.2006 09:35

Inca o proba in plus daca mai era cazul,ca meciul de la Dej de anul trecut a fost de tot rasul !

Pacat ca a ajuns un corupt precum Paszkany sa vorbeasca urat despre unul dintre cei mai valorosi jucatori ai ai Generatiei de aur.

Oameni ca acest blatis si ca Muresan trebuie ignorati..

Gaby07.10.2006 03:47

Este o dovada ca foarte multa lume (Dorinel, poate si Martin Tudor, poate si altii) putea sa inceapa sa vorbeasca dupa acel meci, daca Liga ar fi avut onestitatea de a incepe o ancheta. Dar Liga inseamna Mitica, care ne-a anuntat fericit inca de acum cativa ani ca a reusit sa elimine blaturile din fotbal. Inseamna ca blaturile sunt imposibile, asa ca n-are sens sa anchetezi.

I.N.Money12.10.2006 17:17

Baietii astia de la National TV care comenteaza meciul echipei de sub pod sunt pur si simplu dezgustatori.Dupa ce doar ei si cu respectivul arbitru au vazut un penalty cum rar vezi ,in loc sa se rezume la meciul acesta ei au probleme cu publicul Stelei care a injurat nationala !

Cat profesionalism domnilor.. :roll:

strezahuzum12.10.2006 17:30

Vai, vai, nu se poate asa ceva. Superba echipa de sub podul Grant este dezavantajata clar de arbitrii ... pai cum sa dai numai un jucator advers afara ?? Nu tineti minte ce s-a intamplat cu Steaua, cand au fost egalati tot de o echipa in 10 oameni ? Minim 2 trebuiau eliminati ! Plus, Maftei nu trebuia sa primeasca galben ci Zaharia de la Gloria !

_yang13.10.2006 07:59

si penalty inexistent...

cristian01417.10.2006 08:05

Joi, urmeaza si pentru echipa de podari un meci adevarat cu PSG. Sper sa-i spulbere cu tot cu vagoane, seminte, fuste largi si tot ce mai exista in Jiulesti.

Am observat ca la acest meci biletele sunt extrem de ieftine tinand cont de adversarul pe care il intalnesc si mai nou datorita reparatiilor, 'arena visinie' are 9000 de locuri.

Sunt curios daca vor fi ocupate toate. :lol:

 

PS : Aa..si apropo, ati vazut reclama facuta de Antena 1 pentru meciul de joi ?! :lol: :lol:

Pur si simplu penibila !

_yang17.10.2006 10:05
PS : Aa..si apropo, ati vazut reclama facuta de Antena 1 pentru meciul de joi ?!  :lol:  :lol:  

Pur si simplu penibila !

 

nu numai reclama e penibila...

strezahuzum19.10.2006 19:04

Ma supara rau sa o spun dar asta e adevarul ... ma uit la meciul Rapidului cu PSG si au aratat in prima repriza ceva ce noua ne-a lipsit aproape complet si cu Lyon si cu Real : tupeu si dorinta de lupta. Chiar vor sa castige ... nu cred ca le sta capul la schimbul de tricouri.

cristian01419.10.2006 19:07

Intr-adevar se pare ca podarii joaca destul de bine, acum sa vedem daca ii tin plamanii si in repriza a 2-a si nervii. Deja am vazut o intrare foarte urata a lui Rada in prima repriza. Poate vedem un cap "a la Sapaunaru" sau poate vor francezii sa serveasca un picior in gat de data asta specialistul : Coman.

Anul trecut in meciul cu Lens am jucat mult mai bine ca ei, si am facut si scor cu conationalii celor de la PSG.

In final, bafta PSG ! :lol:

Alessandro19.10.2006 19:55

Na,ca s-a terminat 0-0...ar fi culmea sa nu se califice ciorile din grup asta de doi lei! :lol:

Prodigy_andrey19.10.2006 19:57

las sa faca si ei puncte !! k ii bine pt Romania

leoc98019.10.2006 21:42

bine, bine... dar chiar trebuia sa scrie Steaua cu "s" mic!? Sa se spele pe maini cand scriu cuvantul asta, si la gura de cas ...cand il rostesc. Asta e. Zici Rapid, zici tzigan.

 

Cea mai mare performanta eliminarea in fata noastra ...  

 

http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/multimedia/foto/uefawall.html (prima poza)

 

 Se mai si mandresc cu asta... :lol:  :lol:  :lol:  steagcruce2

greco19.10.2006 22:44

Din cate vad, cei de la Gazeta au scris Steaua cu s mic in link-ul de mai sus de pe ciori.ro.

Virgil20.10.2006 13:32

Fanii rapidisti cãtre jucãtori: "Ne-am sãturat sã ne bucurãm doar atunci cînd Steaua pierde în cupele europene, în loc sã sãrbãtorim victoriile Rapidului"

www.gsp.ro

Bogdan4Steaua20.10.2006 15:16

Nu mai comparati Lyon cu PSG. In Franta lucrurile stau in felul urmator: Lyon, apoi urmeaza o prapastie, iar la capatul prapastiei sunt restul echipelor. PSG este umba echipei care facea furori acum cativa ani.

«1212223242547»