FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatorul meu preferat

«1101112131424»
la bine si la rau steaua20.12.2006 08:01

mie imi place de the joaca foarte bine de cand a venit la noi

mai sunt si di e cel mai bun

weeezer_2020.12.2006 09:37
In momentul de fata exista 6 jucatori esentiali la Steaua: Radoi, Dica, Petre Marin, Goian, Ghionea si Thereau. Asta daca tinem cont atat de valoare cat si de forma de moment.

 

As indrazni sa spun ca Radoi, exact pe criteriile punctate de tine, si anume "in momentul de fata" si "tinand cont de forma de moment" nu mi se pare neaparat esential. A fost candva, probabil va reveni, dar Steaua s-a miscat destul de bine fara Radoi, iar acum inca nu si-a revenit 100%, n-a facut inca meciurile reusite cu care ne obisnuia.

The_Foxes20.12.2006 16:54

eu nu as vedea-o pe Steaua fara : 1-Paraschiv(pune suflet in tot ceea ce face) 2-Petre Marin(omu acesta e de o simplitate nemaiintalnita iar la 3 fac o exceptie si pun Radoi (desi de abia si-a revenit iar in perioada aceasta cand ne-a lipsit ne-am descurcat foarte bine dupa cum bine spune weezer_20 este totusi CApitanul . insa mai bine tac daca e sa-mi aduc aminte ca jucatorul pe care l-am respectat si venerat cel mai mult (dupa Lacatus ) e Ogararu iar el a plecat la mai bine :roll:

4KY20.12.2006 17:18

Dica, Radoi, Thereau, Paraschiv, Ghionea, Goian, Ov.Petre, Petre Marin si restu. In ordine preferentiala, in functie de valoare si in functie de forma de moment.

alexynho06.01.2007 20:11

Croitoru :twisted: ... el va face diferenta in meciul cu Sevilla ... Steaua 1-1 FC Sevilla (gol Goian - pasa Croitoru) , Sevilla 1-2 Steaua (Croitoru , Badea) steagcruce2

Europa_Steaua_Oriunde_Ste06.01.2007 20:37

Thereau : Cand are mingea la picior stie ce sa faca cu ea

Ovidiu Petre: Suteaza de la distanta

Cernea: Un bun portar

sorin_g06.01.2007 20:56

In ordinea (evidenta, spun eu) a importantei pentru echipa:

1. Nicolae Dica

2. Petre Marin

3. Mirel Radoi

ulivius06.01.2007 22:29

Topicul se refera la jucatorul meu preferat (probabil stelist):

 

V.Badea (cu putina incredere si personalitate va deveni noua Cobra)

latrau17.01.2007 19:35

Am vazut o gramada de opinii peaci,unele foarte gresite.Sunt 2 jucatori esentiali la Steaua,jucatori care daca nu joaca nimic nici Steaua nu joaca nimic.Cei doi sunt Dica si Radoi.Dica este omul de la care poti sa te ajtepti sa dea gol "de la jumatatea terenului" si Radoi este omul de care asculta fiecare jucator de la Steaua,este capitanul adevarat.La meciul cu Kiew din Ghencea a intrat in repriza a doua,dupa aceea Steaua a jucat mult mai bine pentru ca jucatorii il aveau alaturi pe Radoi.

 

Am citit pe mai multe topic-uri despre Croitoru,ca el va face diferenta la meciul cu Sevilla,ca el este cel mai bun pasator de la Steaua.Intai sa confirme si apoi laudele,si eo sper sa fie un jucator mare dar sa nu ne pripim.

Wally17.01.2007 21:26

De acord cu MM.Stoica.jr...fara cei doi nu vad bine Steaua...Sper ca accidentarea lui Dica sa nu fie grava...

forever_STEAUA18.01.2007 08:36

@MM.Stoica.jr

 

O opinie nu poate sa fie gresita, din principiu. Ca de aia e opinie, parere daca vrei. Eventual poate sa fie diferita...

In alta ordine de idei, topicul se referea la JUCATORUL PREFERAT..., in nici un caz la cat de important e unul sau altul pentru echipa... Si daca tot ai dat exemple, sunt jocuri (putine, desigur) in care Radoi sau Dica mai mult incurca, pe cand altii fac diferenta...

Hassan19.01.2007 15:45

Jucatorii mei preferati de la Steaua sunt Radoi, Thereau, Paraschiv si Nicolita. Mi se par adevarate exemple de profesionalism si daruire pentru culori. Dupa ei ar veni Dica, Cristocea si Goian, primii 2 cu adevarat tehnici si al 3-lea un adevarat "turn de control" al apararii, intotdeauna sigur. Nu stiu de ce foarte multa lume de aici nu l-a adaugat pe "jardel". Da, a gresit la Madrid, si a avut o perioada mai putin fasta, insa nimeni nu poate nega efortul pe care il depune meci de meci, facand si faza defensiva si cea ofensiva, si golurile importante (mai ales la Betis) inscrise de el.

mountytoma26.01.2007 21:31

Bostina

Ghionea

Badea

dbd28.01.2007 08:48

Dica daca n-ar fi asa lenes si l-ar ajuta cineva sa aiba o conditie fizica mai buna :?

equilibriuum4ik28.01.2007 11:13

Fara indoiala Dica e cel mai bun jucator!! Toti sunt foarte buni dar cel care place ochiului ...intodeauna a fost Dica (in ultimii ani) un jucator indispensabil...chiar m-am bucurat dintr-un punct de vedere ca s-a accidentat pentru ca a ramas la noi !! Bine ca nu a plecat la LENS...niciodata echipa asta nu se poate compara cu Steaua!!! :lol:

FORZA Steaua !!!

FORZA Steaua!!!!!

FORZA Steaua!!!!!

deny_stelista09.02.2007 19:16

Jucatorul meu favorit.... de fapt jucatorii sunt: Cyril Thereau,Vali Badea si Nicolae Dica...Oricum eu iubeskc toata echipa

 

FARA Steaua NU STIU SA EXIST

alinutzzza_dica10.02.2007 11:39
Dica daca n-ar fi asa lenes si l-ar ajuta cineva sa aiba o conditie fizica mai buna  :?

Scuza-ma dar Dica are cea mai buna conditie fizica din echipa..bineinteles alaturi de Banel.Lenes nu cred ca e...poate viteza de reactie nu e foarte buna.Totusi pt mie ramane cel mai bun jucator!

FinalaUEFA10.02.2007 11:42

Cernea- f. bun portar

Ghionea si Goian- cuplu de fundasi care i-ar dori orice echipa

Dica- omul decisiv intotdeauna desi lenes

Thereau,Iacob- atacanti avansati clasici

Badea- atacant f. mobil numai bun impreuna cu Thereau sau Iacob (eu sper amandoi)

Nicolita- cel mai muncitor desi iesit din forma

Ovidiu Petre, Radoi- mijlocasi defensivi buni

razvan_radoi_610.02.2007 15:32

...fratilor trebuie sa recunoastem ca se vede cand nu ii Mirel pe teren ... deci jucatorul meu preferat ii Radoi ... dar fara dicanhio nu se poate :P:P:P ... lenes putoros ... ii singurul care poate decide singur un meci ... cam astia 2 ar fi !!

ramonik_stelista11.02.2007 15:39

imi place de Thereau.....joaca f. bine si e super frumos:*:*::x:X:X:X: :wink:

SSK11.02.2007 16:01

Si altceva ce mai zici, ramonika? Incepi maine scoala?

 

P.S. Vrei sa-ti spun ce masina conduce Thereau?

c.ronaldo1712.02.2007 12:10
imi place de Thereau.....joaca f. bine si e super frumos:*:*::x:X:X:X:  :wink:

 

Daca Cyril arata ca V.Maftei(Raped) iti mai placea de el?

^Cody13.02.2007 07:47
Si altceva ce mai zici, ramonika? Incepi maine scoala?

 

P.S. Vrei sa-ti spun ce masina conduce Thereau?

Da' ce masina conduce? :lol:

PoWeR13.02.2007 08:51

Mda, revenind la topic ... Radoi e jucatorul meu preferat de la Steaua si mi se pare a fi esential pentru echipa ;)

Yoyoyoi18.02.2007 18:56

In momentul de fata Thereau este jucatorul meu preferat. Nu am avut multi preferati la Steaua de la Lacatus incoace. Nu obisnuiesc sa am un preferat, iubesc toata echipa in mod egal, dar parca Thereau asta e mai aproape de inima mea :)

«1101112131424»