FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Poli Iasi 1-0

«1234568»
klu3klu11.04.2006 11:19

pretul biletelor la meciul cu Poli Iasi...TRIBUNA 0 - 30 lei

TRIBUNA I - 10 lei

TRIBUNA II - 5 lei

PELUZE - 3 lei

alinush8911.04.2006 11:20
Echipa probabila:

 

Carlos

------

Balan

Goian

Ghionea

Marin

------

Nicolita

Paraschiv

Lovin

Bostina

------

Dica

Oprita

 

Cred ca va mai intra in calcul Cristocea, Cristea si Baciu.

Mare lucru nu am spus pentru ca altcineva nu vad sa mai joace...

La Paraschiv se vede o oarecare oboseala..nu neparat fizica..dar cred ca are nevoie de o mica pauza...dc sa nu fie folosit Lovin? cred ca poate sa il inlocuiasca cu succes pe Paraschiv.....si dak scorul ar fiis a zicem..un 2-0..prin min70-80...ar trebui incercat si Simion..eu am avut ocazia si placerea sa joc cu el...si va spun ca est eun adevarat talent,,,si poate aface fatza ....mizez pe un 2-1

sorin_77711.04.2006 11:24

Pe Lovin l-am introdus deja in echipa in locul lui Radoi... Para ar putea fi inlocuit doar de Cristocea...

 

Cat priveste Simion, si eu as fi de acord numai ca Oli nu cred ca o sa experimenteze nici la 2-0 pentru noi...

alinush8911.04.2006 11:25

Corect...nu ma uitasem atent

_yang11.04.2006 11:33
Partida dintre FCM Bacau si Steaua, contand pentru etapa a 23-a, programata initial pentru duminica, 16 aprilie, a fost amanata pentru 17 mai. Consiliul LPF s-a intrunit luni si impreuna cu reprezentantii Stelei, au decis modificarea calendarului competitional al campioanei Romaniei, pentru ca ros-albastrii sa pregateasca "dubla" cu Middlesbrough din semifinalele Cupei UEFA.

Programul Stelei in Divizia A arata astfel:

 

ETAPA 24 Steaua - Farul 22 aprilie

ETAPA 25 Steaua - Rapid 30 aprilie

ETAPA 20 Steaua - Pandurii 3 mai (restanta)

ETAPA 26 Gloria Bistrita - Steaua 6 mai

ETAPA 27 Steaua - CFR Cluj 14 mai

ETAPA 23 Steaua - FCM Bacau 17 mai (restanta)

ETAPA 28 Sportul - Steaua 20 mai

ETAPA 29 Steaua - Jiul 4 iunie

ETAPA 30 FC Vaslui - Steaua 7 iunie

 

 

 

 

 

E prima decizie dupa mult timp

 

 

Daca "federalii" n-ar fi amanat returul doar pentru ca Ion Marin sa poata sa-si impuna punctul de vedere la Dinamo poate ca n-am mai fi ajuns in situatia de a termina campionatul in iunie...

radusteaua11.04.2006 11:34

A fost stabilit pretul biletelor pentru partida cu Poli Iasi,din etapa a XXII-a a Campionatului National care va avea loc pe data de 12 aprilie, ora 20:00, pe stadionul "National" din Complexul "Lia Manoliu".

 

TRIBUNA 0 - 30 lei

TRIBUNA I - 10 lei

TRIBUNA II - 5 lei

PELUZE - 3 lei

 

Biletele vor fi puse vanzare miercuri, 12 aprilie, ora 10:00, dupa urmatorul program:

 

Miercuri 12 maritie:

 

Stadionul Ghencea 10.00 - 18.00

Stadionul Lia Manoliu din Complexul National incepand cu ora 10.00.

Bogdan4Steaua11.04.2006 12:08

Eu as juca 100% cu Cristocea titular. Baiatul a prins curaj dupa golul contra lui Dinamo si ar fi excelent pentru moralul lui daca ar juca titular cu Poli Iasi.

danciu1911.04.2006 12:27

As vrea sa i se dea o sansa si lui Simion este un pusti foarte talentat.Cred ca si Cristocea o sa joace titular,Bostina mi se pare un pic obosit.

Bogdan4Steaua11.04.2006 12:52

Bostina vine dupa o mini-pauza si trebuie sa isi intre in ritm in perspectiva dublei cu Middlesbrough.

 

Trebuie sa abordam partida cu o formula cat mai apropiata de cea standard pentru ca nu ne permitem sa pierdem puncte in campionat.

sorin_77711.04.2006 13:02

@Bogdan4Steaua

 

Asta cred si eu, trebuie sa imbunatatim legaturile dintre componentii de baza... Trebuie inceput meciul cu cei care sunt titulari si daca scorul ne permite schimbarile sa vina si la pauza, Doamne ajuta!

weeezer_2011.04.2006 14:59

dar de ce sa fie Bostina titular la Steaua? n-am nimic cu el, dar nu putem risca asa cu un jucator care pe langa faptul ca vine dupa o accidentare si e iesit din ritm, nici nu era in forma inainte sa se accidenteze. Nu zicea Oli ca la Steaua nu exista titulari si rezerve? Cristocea e o solutie viabila pe flancul lui Bostina, mai ales ca e in forma. Gabi nu e nici in forma, nici pregatit... Parerea mea.

 

plus ca sunt de acord cu chestia asta cu imbunatatirea relatiilor de joc intre jucatorii primului "11", dar asta nu poti sa o faci intr-un singur meci, pt ca atata avem pana la intalnirea cu Boro...

alinush8911.04.2006 15:09

Tocmai..ca nu este in forma...avem nevoie de el la maxima lui capacitate la meciul cu Boro'...si trebuie adus al aceasta forma...cum sa iti revii dak nu joci??? si sincer..pe cine vezi tu in locul lui Bostina la meciul tur?Cristocea?....sa fim seriosi...Bostina isi revine cu gol miercuri :wink:

weeezer_2011.04.2006 15:17

Cristocea... nu mi-a placut un meci, doua. Mi-a placut cand era la Farul, mi-a placut (din pacate) la meciurile directe cu noi, chiar am zis atunci cand a marcat impotriva noastra "ce bun ar fi asta la Steaua". Mi se pare un jucator serios, muncitor, ca orice jucator care vrea sa se impuna la o noua echipa. Varianta cu Cristocea in locul lui Bostina nu mi se pare doar o gluma, serios.

Dar sa te auda Cel de sus si sa revina Gabi cu gol(uri)

martanu11.04.2006 16:03

Sunt de acord sa fie introdusi unii jucatori care

au jucat mai putin, in special tinerii. Totusi nu

cred ca trebuie facute experimente majore, cele

3 puncte sunt absolut necesare. Poate firmula din

meciul cu Timisoara ar merita incercata inca odata.

 

Este vital sa castigam acest meci si ce bine ar fi

daca aviarii ar incurca cateii, desi si trupa UTC

Copos joaca destul de slab, poate sunt obositi

sau poate sunt demoralizati(prietenii stiu de ce)

 

Pronostic: Steaua bate pe Poli Iasi la 0, cateii

si aviarii termina la egalitate

 

 

 

 

 

 

:wink: :wink: :wink:

I.N.Money11.04.2006 16:12

Tare mi-e frica sa ii vad pe rapidisti sa nu faca prea mare exces de zel in meciul de maine...

DTP-Ludacris11.04.2006 16:14

sportul - Poli tim... 3-1...imi vine sa rad de..aceasta "candidata la titlu" ...echipa cu mari ambitii... :)

Kristy_Cj11.04.2006 18:59
Cristocea... nu mi-a placut un meci, doua. Mi-a placut cand era la Farul, mi-a placut (din pacate) la meciurile directe cu noi, chiar am zis atunci cand a marcat impotriva noastra "ce bun ar fi asta la Steaua". Mi se pare un jucator serios, muncitor, ca orice jucator care vrea sa se impuna la o noua echipa. Varianta cu Cristocea in locul lui Bostina nu mi se pare doar o gluma, serios.

Dar sa te auda Cel de sus si sa revina Gabi cu gol(uri)

 

Nu sunt de acord cu tine... eu cred ca ar trebui sa inceapa cu Bostina si apoi sa-l introduca si pe Cristocea...Are nevoie sa reintre in ritm pt meciul cu Boro,nu a facut un meci pre grozav cu Dinamo,si are nevoie de meciuri in picioare...Cristocea e foarte buna,dar e nevoie de experienta si meciul cu Polo Iasi e decisiv

Virgil11.04.2006 19:02

Ar trebui sa i se dea si lui Vasilica sansa sa joace un meci de la inceput.E un jucator bun.La Farul era capitan de echipa.

Nu cred insa ca se pune problema sa fie titular.

 

Oprita nu poate incepe in primul 11.Pentru simplul fapt ca el nu poate juca varf central.Asa ca il vad pe Cristea in locul lui.

Kristy_Cj11.04.2006 19:02

Dupa Laca,de Hagi imi place cel mai mult ca jucator...dar nu il vad bun antrenor...e a luat doar echipe care aveau bani si nu stie ce e sa fi antrenor...ar fi trebuit sa inceapa cu o echipa gen sportul sau mai jos in divizia B

Kristy_Cj11.04.2006 19:03

E un jucator foarte bun si cred ca o sa devina de baza la Steaua,dar meciul asta e prea important ca sa riste Oli

1986steaua11.04.2006 19:21
sportul - Poli tim... 3-1...imi vine sa rad de..aceasta "candidata la titlu" ...echipa cu mare ambitii... :)

 

Da, dar sper sa isi revina pana la meciul cu cateii, titlul se poate juca in ultima etapa.

Sper ca Steaua sa aiba 4 puncte avans pana atunci.

Kristy_Cj11.04.2006 19:27

Nu trebuie sa-si revina pe matzele alea le bat asa cum sunt :D ...la cat de mult se "iubesc" :twisted:

1986steaua11.04.2006 19:30
Nu trebuie sa-si revina pe matzele alea le bat asa cum sunt :D ...la cat de mult se "iubesc"  :twisted:

 

La cum joaca amandoua(nimic) acum sunt la egalitate.

Dar ne-am cam dus off topic

Kristy_Cj11.04.2006 19:35

Ne-am cam indepartat,dar am incredere in echipa si in victoria de maine :wink:

Poli Iasi e o echipa medie si trebuie sa castigam cu orice pret daca mai vrem titlul,daca nu va fi foarte greu

martanu11.04.2006 20:02

Sunt curios de ce unii cred ca Steaua poate

pierde :!: Sau or fi suporteri ai altor

echipe care nu mai au simtul realitatii?

Cand vad alea 3 voturi neroade i-mi vine

sa inchid fereastra.

 

Nu cred ca Poli Iasi este in stare sa marce,

mai ales cu prudenta asta a lui Oli :twisted:

 

Apropo de subtirimea lotului: ce ziceti de

acest articol din gps http://www.gsp.ro/index.php?a=39783&shift=1

:?:

 

Credeti ca venirea "copiilor lui Oli" ar rezolva

acesta problema? Acestea sa fie intaririle

promise pentru Liga Campionilor?

 

Eu sincer cred ca acei jucatori sunt buni

dar nu extraordinari, poate Gigi, MM si Oli

ar trebui sa incerce sa aduca unii mai bazati.

 

Poate face Gigi o investitie ca daca am merge

in grupele Ligii si-ar scoate "parleala".

«1234568»