Cred ca sunt putine echipe in Europa care pot castiga atat campionatul cat si o participare foarte lunga in cupele europene cu un lot de 14-15 jucatori de valoare.
Cam asta e hiba la Steaua in momentul de fata: sunt prea putini jucatori pe care te poti baza oricand. De exemplu, Valencia, a castigat acum 2 ani Cupa UEFA si camp. Spaniei, folosea echipa de rezerve in UEFA si titularii in campionat. La fel si Parma anul trecut.Asta ar trebui sa faca si Oli, dar invers: sa joace cu rezervele in campionat si cu titularii in cupa. Meciurile bune facute de Oprita, Balan, Lovin sau Cristocea demonstreaza asta
Chestia cu oboseala fizica a jucatorilor e logica in primul rand din punct de vedere medical. Ar trebui sa intram la banuieli daca ar fi altfel. Bine, veti spune ca Banel inca alearga tot meciul, ca nu e obosit etc. Da, el e facut din alt aluat, la fel ca Nedved sau Gatuso.
Apoi a aparut oboseala pshica, care cred ca e principala problema. E greu sa te motivezi cand joci atat de des. Baietii astia nu sunt roboti si tocmai de aceea, merita felicitati pt modul in care au jucat cu Iasi. S-au straduit mult chiar daca nu le-a iesit mare lucru.
Sunt sigur ca vom vedea o alta Steaua la meciul cu englezii, mult mai odihnita si mai motivata.