FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Middlesbrough - semifinala UEFA 1-0

«1151617181927»
Motanu D19.04.2006 18:37
Astia cu cine joaca maine??  :twisted:

Cu Dinamo ! Pe playstation !

Kristy_Cj19.04.2006 18:39

Au programare pe TV sa vada meciuri impreuna cu catzelushi :twisted:

Virgil19.04.2006 18:41
Suporterii rapidiști vor susține pe Middlesbrough...

 

Fix in brici ne doare pe noi de suporterii rapidisti.

***alex***19.04.2006 18:43

Scrie pe SportTotal ca nu joaca nici Southgate, asa a declarat antrenorul englez la conferinta de presa!

Kristy_Cj19.04.2006 18:46

Astea sunt vrajeli ca nu joaca Southgate

flo220319.04.2006 19:12
Ar fi frumos sa vedem maine un cadru dupa meci cu cele 2 fetite care cantau azi prin aeroport, plangand, exact ca acel fan a lui Betis

 

sau cautandu-si parintii beti morti!

flo220319.04.2006 19:13
Suporterii rapidiști vor susține pe Middlesbrough...

 

Fix in brici ne doare pe noi de suporterii rapidisti.

 

oricum au mai dovedit inca o data(daca mai era nevoie!)ce aviare imputite sunt!!!! :evil:

Kristy_Cj19.04.2006 19:23

Hai ma ca ii batem si la baute...ce beau aia bere,de-a bea si bunica de 70 de ani...sa bage vreo 2-3 pahare de palinca si mai vorbim :lol: :lol: :lol:

***alex***19.04.2006 19:39

Mai bine ii intampinam cu paine, sare si tuica si cand trebuie sa intre pe stadion miros a bautura si nu mai intra :lol:

andreea_s19.04.2006 20:52

Imi doresc asa de mult sa ne calificam in finala, incat nu ma pot gandi la nimic altceva.Imi pare atat de rau ca nu voi putea merge pe stadion pentru a-i sustine pe baietii nostri, dar din pacate in grupul meu de prieteni eu sunt singura care iubeste acest sport, asa ca singura nu ma pot duce la stadion. :(:(:(

Oricum, pronosticul meu pentru maine este:

1-0 ( gol inscris de Cristea)

 

Nu stiu, dar simt ca baiatul asta, Cristea, va face un meci mare maine.

HAI Steaua! HAI Romania![/b]

korynna19.04.2006 21:18

se pare k rapidistii se vor mai degraba enlglezi decat romani.asta este!din partea mea sa plece cu cei de la Boro acasa plangandu-si de mila unii altora!mi se face rau cand vad k ii roade atat de tare incat au uitat k in cele din urma suntem toti romani!prin asta nu fac decat sa isi arate slabiciunea in fata Stelei=campioana!!!HAI Steaua!!!!HAI Romania!!!Eu cred k facem un 2-0 :D

razvan198319.04.2006 21:38
Am citit si eu ce a declarat Radoi in GSP. Ia inebunit Olaroiu cu faza ca rezultatul ideal e 0-0.  

+ ca Olaroiu a facut numai antrenamente pentru jocul defensiv. Omul are probleme mari. Nu intzelege ca noi nu vrem ca maine Steaua sa se apere tot meciul si sa vedem din nou un 0-0. Pur si simplu  e cel mai enervant rezultat(cu execptzia meciului cu Rapid :D ).

Ienei e antrenor mare si s-a vazut la pauza meciului cu Betis de la Sevilla, cand le-a vorbit in vestiar si apoi au dat 3 goluri. Acum Ienei le-a trasnmis jucatorilor, in GSP, mesajul:"Nu-i lasatzi sa respire! Urcatzi-va pe ei din primul minut!"  

 

Sper sa-l asculte Olaroiu si sa NU-i puna pe jucatori doar sa se apere si sa atace doar pe contraatac.

Ienei le-a vorbit jucatorilor inainte de meci, nu la pauza, asa ca fii mai atent, si mai ai sa spui ca de fapt Ienei a obtinut calificarea la Sevilla, ca in rest le-am auzit pe toate. Este aici o incredere in Olaroiu exact asa de multa cum este dorinta mea ca Dinamo sa ia campionatul. Imi pare rau ca vad o asa neincredere in omul asta, dar ce v-a facut mai nene? Ne-a dus pe primul loc in campionat si in semifinalele cupei UEFA. Voi vreti numai victorii cu 5-0, si spectacol, si eu dar nu se poate mereu. Dati voi iar verdicte ca daca nu facem maine si nu dregem gata, Olaroiu e prost, vreo 10 jucatori trebuie sa plece de la echipa, Becali nu baga bani la Steaua, MM va veti aduce aminte ca a lovit un suporter si veti spune aici tot felul de aberatii. Este un meci de 180 de minute, asa ca eu sunt de acord cu ce a zis Radoi, important este sa nu primim gol, dar eu sunt sigur ca vom marca. Asa ca ce atata filozofie cu ce face ala, cum este ala, ce le zice jucatorilor s.a.m.d.

toxic310019.04.2006 22:34

Abia acum incepe greul!!!!...iar mai e putin pana la meci si iar nu mai pot sa dorm...

Nu conteaza cum trecem de ei...ideea e ca trebuie sa inscriem,dak se poate in ambele meciuri e si mai bine..nu conteaza cum...vorba alora care faceu reclama la Betis-Steaua:"din offsaid,din corner,din panalty,cu capu,cu mana.."nu conteaza cum!!!

Ah si abia astept sa intru maine..adik azi, pe stadion..singurul loc de care nu o sa ma plictisec niciodata..

KroNos^19.04.2006 23:36
Ienei le-a vorbit jucatorilor inainte de meci, nu la pauza, asa ca fii mai atent, si mai ai sa spui ca de fapt Ienei a obtinut calificarea la Sevilla, ca in rest le-am auzit pe toate. Este aici o incredere in Olaroiu exact asa de multa cum este dorinta mea ca Dinamo sa ia campionatul. Imi pare rau ca vad o asa neincredere in omul asta, dar ce v-a facut mai nene? Ne-a dus pe primul loc in campionat si in semifinalele cupei UEFA. Voi vreti numai victorii cu 5-0, si spectacol, si eu dar nu se poate mereu. Dati voi iar verdicte ca daca nu facem maine si nu dregem gata, Olaroiu e prost, vreo 10 jucatori trebuie sa plece de la echipa, Becali nu baga bani la Steaua, MM va veti aduce aminte ca a lovit un suporter si veti spune aici tot felul de aberatii. Este un meci de 180 de minute, asa ca eu sunt de acord cu ce a zis Radoi, important este sa nu primim gol, dar eu sunt sigur ca vom marca. Asa ca ce atata filozofie cu ce face ala, cum este ala, ce le zice jucatorilor s.a.m.d.

 

 

Da ai dreptate le-a vorbit inaite Ienei, am gresit, dar nu asta e problema.

Nu tzi se pare ciudat ca tocmai ala a fost cel mai bun meci al Stelei din primavara? Nu ma refer ca Ienei a calificat Steaua dar le-a dat incredere. NU potzi concepe ca poate e un psiholog mai bun decat Olaroiu? In fotbal nu conteaza numai tactica, conteaza si factorul psihologic, increderea jucatorilor.

Dar nu intzeleg care e treaba ta ca eu NU-l suport pe Olaroiu. OK esti fan Olaroiu, dar pe mine nu potzi sa ma convingi sa-l indragesc cand vad ca Steaua in meciul cu Poli Iasi are doar 2 suturi pe poarta si dupa cateva zile Rapid ii nenoroceste cu 4-1. Cand Steaua egaleaza pe Dinamo in min 92 si Rapid le da 3-0. cand noi am batut la galatzi cu 3-0 desi Otzelul a ratat 4 ocazii imense pana sa inscriem al 2 gol. Si aseara Rapid le-a dat 4-0 si Otzelul a avut doar 2 ocazii.

O sa zici ca noi am trecut de Rapid in sferturi, asa e, dar uitzi ca in retur Rapid a dominat aproape tot meciul si ca la ratarea lui Emil Dica a amutzit tot stadionul. Eu sunt obiectiv si cand joaca prost echipa spun ca a jucat prost NU ma apus si ii laud pentru o victorie chinuita obtzinuta dintr-un penalty cum a fost cea cu Poli. In toamna eram super linistit la meciuri pentru ca stiam ca Steaua o sa atace tot meciul si implicit ca o sa si inscrie. Dar cum sa am incredere in Olaroiu cand il vad ca ii pune sa joace numai pe contraatac si cu mingii pe sus. Ii umple pe jucatori de teorie in loc sa-i lase sa joace mult mai liber. Dica e exemplul clar ca nu ar trebui sa le bage atata tactica in cap pentru ca la bulversat. Daia acum rateaza din 2 metrii de unde cu Protasov dadea gol si cu calcaiul daca i se punea pata. La anumitzi jucatorii prea multa teroie le dauneaza ca nu stiu daca au fost niste genii la scoala.

 

In legatura cu meciul de azi daca o sa fie 0-0, repet, o sa fie rau. Trebuie neaparat sa castigam ca sa avem sanse de califcare.

 

P.S.: @razvan1983. daca ai de gand sa ma convingi in continuare ca Olaroiu e un mare antrenor nu o mai face ca nu o sa reusesti. Orice antrenor ar fi venit la Steaua ar fi avut rezultate pentru ca echipa a fost formata in 2 ani de Zenga si Protasov. Olaroiu a preluat-o ca pe o masina, la cheie. Din pacate nu ia adus momentan nici o imbunatatzire. De la jocul super ofensiv din toamna am ajuns sa avem emotzii acum cu Argesul, Poli Iasi si nu mai stiu eu cine. In toamna Steaua juca super ofensiv dar avea si cea mai buna aparare din campionat.

razvan198319.04.2006 23:53

Bine Kronos, n-o sa mai incerc sa te conving, o sa vin atunci cu contraargumente in masura in care acestea vor exista. Sper insa din tot sufletul ca rezultatele lui Olaroiu la Steaua sa te convinga. Daca nu vor fi rezultate (si aici inteleg necastigarea nici a Cupei UEFA si nici a campionatului, oricum Doamne fereste!), atunci la sfarsitul sezonului eu o sa-ti dau dreptate si n-o sa-i mai iau nici eu apararea lui Olaroiu.

KroNos^20.04.2006 00:16

In UEFA sunt super fericit ca am ajuns pana aici. Daca Doamne fereste nu o sa ne calificam nu o sa fiu suparat pentru ca in septembrie nu credeam ca o sa ajungem in semifinale. Sau o sa fiu suparat daca Steaua n-o sa atace deloc ci doar o sa se apere.

 

Problema lui Olaroiu e campionatul, nu Cupa UEFA. In campionat am pierdut 6 puncte desi adversarii nu au jucat nimic. Ma refer la meciurile cu Arges, Natzional si Dinamo. Si cand vad cum joaca Rapid in campionat e imposibil sa nu-mi fie frica ca n-o sa luam capionatul.

 

@razvan1983 Sper totusi ca eu sa-tzi dau dreptate la sfarsitul campionatului si sa zic ca Olaroiu e un antrenor bun. Dar daca o sa pierdem campionatul o sa fie o "tragedie" pentru ca in loc sa fim capi de serie in turul 3 preliminar al Ligii o sa jucam iar in Cupa UEFA.

 

P.S.: Am pus cuvantul tragedie, de mai sus, intre ghilimele pentru ca adevarata tragedie e la cei care au ramas fara case din cauza inundatzilor nu la fotbal unde e doar un joc.

Virgil20.04.2006 01:20

E ziua in care vom incerca sa facem diferenta in fata lui Boro.

Urez succes lui Oli si jucatorilor care vor fi prezenti in teren.

Sa invingem !

 

FORZA

flo220320.04.2006 01:42

le mutumim din suflet mass mediei din Romania ca sunt asa "extaziati" in fata unei participari a Stelei in semifinala unei cupe europene!nu tu UEfantastici,reportaje numai cu fanii lui boro,sublinierea fortei de joc a englezilor,prezentare pe larg a lui mendieta,si mai multe nu zic pt ca imi este scarba de ei!suferiti si acum dupa eliminarea aviarilor,nu?

din partea suporterilor Stelei: sa va dam pe goarna!!!!

_yang20.04.2006 02:25
pitza_200520.04.2006 02:53

totusi Oli a dus echipa pana in semifinale! acesta e stilul lui cu care a avut foarte bune rezultate! cred ca aceasta discutie e pornita de la faptul ca peste tot in presa apar interviuri cu oameni gen Iancu, care in loc sa aiba grija de Hagi tot il pune la colt pe Oli! oare pana cand o sa ne intrebam dak Oli e antrenor? meciul cu rapid a fost castigat tactic!

sorin_77720.04.2006 02:54

Pentru mass media din Romania:

 

RUSINE!!! RUSINE!!! RUSINE!!! de 3 ori RUSINE!!!

 

Si va rog tineti minte:

 

NUMAI

redandblue20.04.2006 05:05

trebuie sa invingem si sa ne calificam ca sa demonstram papagalilor care nu cred in Steaua ca totusi suntem cea mai puternica echipa cel putin din Romania...

Steaua are forta are palmares are traditie are jucatori are entuziasm are valoare are "antecedente" are toate premisele posibile ca sa aduca cupa la Bucuresti...

FORZA Steaua!!!

forever_STEAUA20.04.2006 05:07

Ni s-a spus inainte de meciurile cu rapizii ca indiferent cine pierde Romania castiga. S-au temut de rasism. Si azi fac propaganda aviarilor (fratilor ziaristi, si gestul aviarilor e rasist). Putin imi pasa de ce fac rapizii in seara asta. E singura lor sansa sa participe la o semifinala. Daca Steaua se califica in finala atunci toti pierd si doar Steaua castiga. Calificarea va fi doar a noastra, a stelistilor, restul... nu contati.

 

PS: pt d. niculae, daca tu ai fost "crescut " in spirit anti-Steaua atunci mi-e mila de cei care te-au crescut. Eu am fost crescuta in spirit anti-comunism, anti-rasism, si cel mai important in spirit ros-albastru.

 

 

FORZA

Agy_2320.04.2006 05:11

Steaua 1-0 Middlesbrough ; Middlesbrough 1-3 Steaua :twisted: :twisted: :twisted:

redandblue20.04.2006 05:12

Președintele LPF, Dumitru Dragomir, a declarat:

 

"Dacã plouã imi este fricã deoarece englezii joacã numai pe ploaie. Ar fi bine sã dea un pic de soare. Cred cã Steaua o sã cîștige pentru cã știe sã se mobilizeze la meciurile tari"(www.gsp.ro)

 

sper sa aiba dreptate oracolul din balcesti...

«1151617181927»