FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Middlesbrough - semifinala UEFA 1-0

«1111213141527»
Virgil18.04.2006 08:57

Sigur ca da.Prima in acest sezon va fi Steaua.Nu pentru ca "are ea ochi frumosi",ci pentru ca are mult mai mult de atat.

 

Lasand deoparte conditiile si antrenorul,pe care le are si Rapid,avand continuitate cu acelasi lot,trebuie sa avem continuitate si in performanta.Anul trecut am luat titlul dupa mai multi ani.E normal sa-l pastram inca 4-5-6.Pentru ca asa e obiceiul la noi la Stelisti.Ultima oara am castigat campionatul de nu mai putin de 6 ori la rand.

 

1992/93 (ed. 75): Steaua Bucuresti

1993/94 (ed. 76): Steaua Bucuresti

1994/95 (ed. 77): Steaua Bucuresti

1995/96 (ed. 78]: Steaua Bucuresti

1996/97 (ed. 79): Steaua Bucuresti

1997/98 (ed. 80): Steaua Bucuresti

 

Si am mai avut unul in 2000/01 (ed. 83):Steaua Bucuresti

alinush8918.04.2006 09:07

E timpul ca sa rescriem istoria...dak nu am insel din 98 incoace nici o echipa nu a luat 2 titluri sonsecutive....dar nu la fel sa va intampla si anul acesta...Steaua va lua 23-ul

Virgil18.04.2006 09:10

Chia asa e :

 

1997/98 (ed. 80): Steaua Bucuresti

1998/99 (ed. 81): Rapid Bucuresti

1999/2000 (ed. 82 ): Dinamo Bucuresti

 

2000/01 (ed. 83):Steaua Bucuresti

2001/02 (ed. 84): Dinamo Bucuresti

2002/03 (ed. 85): Rapid Bucuresti

2003/04 (ed. 86): Dinamo Bucuresti

2004/05 (ed. 87): Steaua Bucuresti

red&blues18.04.2006 09:11

SUBSCRIU.FORZA Steaua

radusteaua18.04.2006 10:34

Schwarzer: "Ştim despre ei că sînt defensivi"

 

 

Portarul lui Boro, Mark Schwarzer, a declarat pentru dailytelegraph.news.com

 

"Ştim că nu putem merge la Bucureşti şi să ne permitem încă o înfrîngere cu 2-0 (cu acest scor a pierdut Boro cu Basel în deplasare). Trebuie să mergem şi să obţinem un rezultat bun.

 

Nu ştim multe despre Steaua, dar stafful nostru a văzut multe casete cu ei şi ne-a arătat cîteva zone cheie. Ştim despre ei că sînt defensivi. Le place să joace pe contraatac şi astfel sînt o echipă periculoasă!"

Virgil18.04.2006 10:51

Si totusi nu suntem atat de periculosi pe cat ne-am dori.

Spun asta pentru ca marcam foarte putine goluri.

Din pacate o astfel de tactica e un calvar pentru noi.Ne tine permanent cu sufletul la gura.

Inclin sa cred ca nu joaca echipele,ci antrenorii lor.

Foarte bine,dar de ce sa suferim noi ?

Dumnezeu sa-l binecuvanteze pe Protasov,ca multe satisfactii am trait pe vremea lui.Pacat ca a fost asa scurta.

KroNos^18.04.2006 11:07
Schwarzer: "Ştim despre ei că sînt defensivi"  

 

 

Portarul lui Boro, Mark Schwarzer, a declarat pentru dailytelegraph.news.com

 

"Ştim că nu putem merge la Bucureşti şi să ne permitem încă o înfrîngere cu 2-0 (cu acest scor a pierdut Boro cu Basel în deplasare). Trebuie să mergem şi să obţinem un rezultat bun.  

 

Nu ştim multe despre Steaua, dar stafful nostru a văzut multe casete cu ei şi ne-a arătat cîteva zone cheie. Ştim despre ei că sînt defensivi. Le place să joace pe contraatac şi astfel sînt o echipă periculoasă!"

 

Dar cum se face ca echipele din Romania sunt tratate cu atata indiferentza? Si Steaua si Rapid au avut parte de gretzuri din partea adeversarilor, care nu stiau nici un jucator roman, nu ne date-au sanse de calificare, etc.

E mai ciudat acum ca jucatorii lui Boro nu stiu nici un jucator de la Steaua, pentru ca totusi e semifinala Cupei UEFA nu turul 1 preliminar. Dar ma rog ne-am obisnuit cu superioritatea lor. Sunt curios daca ziarele englezesti or sa scrie corect numele stelistilor.

 

Dar hai sa le facem o surpriza sa nu jucam defensiv cum a zis Schwarzer si sa atacam tot meciul sa-i sufocam. Si daca or sa se sufoce prea tare sa le dam o masca de oxigen. :lol:

Trebuie sa dam cateva goluri, indifernt cum le dam, cu mana, din penalty, numai sa le dam. E cazul sa vedem goluri si in Cupa UEFA pe Lia, ca pana acum n-am dat nici un gol.

 

Si mai e ceva. Sa nu jucam din nou cu mingi pe sus ca astia le cam au cu genul asta de mingi. Trebuie sa ii facem prin tehinica, prin devieri, joc in viteza. Adica ce jucau cu Protasov trebuie sa joace si acum. Mi-e dor de stilul lui Protasov cand Steaua avea 15 ocazii pe meci si chiar daca avea 4-0 ataca tot meciul.

cosb_198118.04.2006 11:14

nu imi fac griji.suntem peste ei cu o clasa.avem echipa omogena si puternica, in plus avem experienta in meciurile cu englezi.cred ca va fi senzational meciul.astept rectiile de dupa meci,va fi o noapte lunga.FORZA Steaua!!!!!

spre_2418.04.2006 11:49

nici io nu imi fac griji avem echipa de VIS !

DTP-Ludacris18.04.2006 11:49

dak mai era Oleg Protasov ,Middlesbrought nu avea nici o sansa ..dar acum la cat de " incapatanat" este Oli park vad k o sa joace numai pe flancuri si numai pe sus .....

spre_2418.04.2006 12:41

ma nu se stie...ca a aratat si Oli ca e bun antrenor daka are cu cn !

sorin_77718.04.2006 12:41

Steaua - Middlesbrought 4-1

 

Dica '23, '48___________Hasselbaink '56

Radoi '55

Banel '88

DTP-Ludacris18.04.2006 12:45

@sorin_777 ...dak iti ies astea....NO COMMENT

spre_2418.04.2006 12:50

fratioare daka iti iese asta..nu cont marcatorii dar sa fie 4-1 pt Steaua ! ai de la mn 200 de mi :) VB SERIOS !

flo220318.04.2006 13:00

bag si eu 500.000 rol!!!!!

DTP-Ludacris18.04.2006 13:02

bagati...k bagati degeaba...vom bate dar nu cu scorul ala... 8)

 

1-0 sau 2-0 ...atat !!

spre_2418.04.2006 13:02

hai ma c are mai sariti ? :) da nu prea mult ca se imbogateste :)):D

43v3r_FCS18.04.2006 13:07

Eu as vrea sa-i strice pronosticul Goian in min 91(5-1) :D

FORZA

DTP-Ludacris18.04.2006 13:11

gata....deja sariti calu :lol:

 

important e sa invingem....si..dak se poate la scor nu se supara nimeni :wink:

flo220318.04.2006 13:24
Eu as vrea sa-i strice pronosticul Goian in min 91(5-1) :D

FORZA

ai si tu 500!

andreea_s18.04.2006 13:40

Mie mi-e foarte frica de dubla cu Middlesbrough. Nu pt ca au batut Chelsea, ci pentru ca , hai sa fim corecti, e o echipa in forma, acum in campionatul lor (in ultimul meci) au batut o echpa aflta pe locul 8, in conditiile in care ei sunt pe 15 sau 16 (nu stiu exact) si in conditiile in care au jucat cu rezerve!!! Eu sper ca baietii nostri sa realizeze pe cine vor intalni, sa se mobilizeze si sa ne faca iar fericiti!

HAI Steaua!

Virgil18.04.2006 14:02

Au batut acasa cu 2 - 0 pe West Ham care acum se afla pe pozitia a 9-a,Boro fiind pe 13.

 

Nu trebuie privite asa lucrurile.Si noi am invins cu 3 - 0 pe Otelul cu 6 rezerve in echipa.

 

Etapa trecuta Boro a suferit in fata lui Portsmouth,0 - 1,e adevarat in deplasare,iar acum doua etape a pierdut acasa cu 1 - 2 in fata lui Newcastle.

 

Sa n-o confundam pe Boro cu marile echipe englezesti care evolueaza in Champions League :Arsenal,Chelsea,Man.Utd,Liverpool.

Boro e o echipa din partea a doua a Premiership.

 

E o echipa de invins si o vom invinge.Doar rezultatul cu care o vom invinge sta sub semnul intrebarii.

pantzu18.04.2006 14:25

acu stiu ca se zice ca in Romania sunt 23 mil de antrenori da io zic sa jucam cu Cristocea din primu minut.practic englezii sunt mult sub noi ca tehnica si un jucator ca Vasilica i ar ameti pt ca este rapid si stie cu mingea. iar in atac Cristea n are ce cauta pt ca la orice contact mai tare se tavaleste pe jos . oprita mi se pare mai bataios si mai indicat in situatia asta. pacat ca nu e buldozerul Victoras . eram mult mai periculosi da si asa dk jucam cu mingea jos si ii luam tare de la inceput jucam finala.Forza Steaua!!

korynna18.04.2006 15:20

eu am 2 bilete la peluza si nu am cu cine sa ma duc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8O :cry:

spre_2418.04.2006 15:40
Eu as vrea sa-i strice pronosticul Goian in min 91(5-1) :D

FORZA

ai si tu 500!

de la mn tot 200 ca sunt sarac :))

«1111213141527»