La Lyon VERSURILE s-au cintat fara batai din palme si fara tobe... si cred k asa o sa ramina.
La Lyon VERSURILE s-au cintat fara batai din palme si fara tobe... si cred k asa o sa ramina.
In toata Romania ros-albastra
Vom fi mereu oriunde pregatiti
Ramane doar de datoria voastra
Sa-ne aratati si voi,Sa-ne aratati si voi,Sa-ne aratati si voi cat ne iubiti!
Imi place in mod deosebit acest cantec ![]()
e bine ca iti place..dar il stii prost.este..vom fi mereu acolo pregatiti..
bai..nu imi aduc aminte..cum era aia..Sunteti cei mai prosti dintre romani..M*** la olteni...continuare?
ne p***m mereu pe Craiova / m**e stiinta
e bine ca iti place..dar il stii prost.este..vom fi mereu acolo pregatiti..
Cantecul asta e unul de inspiratie... toti au varianta lor personala... nu canta nimeni la fel
:D
Dupa meciul disputat de Steaua in tara Prazului, in timp ce nocturna se stingea, stelistii, mai bine dispusi ca oricand au inceput sa foloseasca tevile de la steaguri pe post de tobe.
A iesit un un "mix" super amuzant.
Inregistrarea a fost facuta de baietii de la Oltenita Squad.
http://rapidshare.ro/download.php?id=bffex...X5c1JZCykzkg2e4
"Iubim Steaua, si-o vom urma oriunde in lume va juca..."
:wink:
Dupa meciul disputat de Steaua in tara Prazului, in timp ce nocturna se stingea, stelistii, mai bine dispusi ca oricand au inceput sa foloseasca tevile de la steaguri pe post de tobe.A iesit un un "mix" super amuzant.
Inregistrarea a fost facuta de baietii de la Oltenita Squad.
http://rapidshare.ro/download.php?id=bffex...X5c1JZCykzkg2e4
"Iubim Steaua, si-o vom urma oriunde in lume va juca..."
:wink:
e frumos ritmul...la mai multe si sa trecem cu toti la invatat cantecul
Ole ole, ole ola ![]()
Ale ale Steaua Ale
Cantam pentru culori deoarece
Noi nu vom renunta
Si ne vom apara
Emblema si Istoria
Nu e "luptam pentru culori" ?
Am auzit ambele versiuni ![]()
Nu e "luptam pentru culori" ?
"luptam" nu "cantam", dar se folosesc ambele versiuni.
Personal, mie imi place cel mai mult:
Azi in Ghencea-i sarbatoare
Joaca o echipa mare
Joaca Steaua Bucuresti!!!
Si-am venit cu mic cu mare
Galeria cea mai tare
Din intregul Bucuresti....
Steluta NOASTRA.....Are sufletul curat
Nu ca Dinamo spurcaaat
Steluta NOASTRA.....O iubim si o stimam
Spre VICTORIE o purtaaam....
Personal, mie imi place cel mai mult:
Azi in Ghencea-i sarbatoare
Joaca o echipa mare
Joaca Steaua Bucuresti!!!
Si-am venit cu mic cu mare
Galeria cea mai tare
Din intregul Bucuresti....
Steluta NOASTRA.....Are sufletul curat
Nu ca Dinamo spurcaaat
Steluta NOASTRA.....O iubim si o stimam
Spre VICTORIE o purtaaam....
Azi e zi de sarbatoare..
Cantam pentru culori. Nu sunt mai multe versiuni. E una singura.
Mie personal imi place asta:
Mergem prin toata tara
Sa sustinem pe Steaua
Cantam pana ragusim
Steaua ce mult te iubim
Cand se canta asta mi se face pielea gainii ![]()
Are cineva vreo inregistrare?
Personal, mie imi place cel mai mult:
Azi in Ghencea-i sarbatoare
Joaca o echipa mare
Joaca Steaua Bucuresti!!!
Si-am venit cu mic cu mare
Galeria cea mai tare
Din intregul Bucuresti....
Steluta NOASTRA.....Are sufletul curat
Nu ca Dinamo spurcaaat
Steluta NOASTRA.....O iubim si o stimam
Spre VICTORIE o purtaaam....
Putin mai lung cantecul, si mai corectat pe cate undeva, si ar merge de un imn..![]()
Cantam pentru culori. Nu sunt mai multe versiuni. E una singura.
http://rapidshare.ro/download.php?id=8a4nk...RYFsAV2ZPSfwsqQ
Mai asculta cantecul o data si spune-mi cum e...
:roll:
e vorba de alt cantec... nu de "Avem un singur scop" pe care l-ai pus tu, ci de cel postat de Vassy mai sus
"Ale ale Steaua Ale
Cantam pentru culori deoarece
Noi nu vom renunta
Si ne vom apara
Emblema si Istoria"
de ceva vreme apar cantece frumoase, mai lungi, fara injuraturi... asa ca cei care se plangeau mai demult ca nu au ce canta, nu mai au motive sa nu ajunga ragusiti acasa. desi poate ca e posibil sa-i zgarie pe gat o rebela coaja de samanta si efectul e acelasi... pentru Steaua si versurile frumoase, sper sa fie prima varianta.
Stiti "Imnul Golanilor"?
(interpretat de Valeriu Sterian sau Cristi Paturca)
E un cantec de mare rezonanta si care ar putea suna foarte tare in peluze.
Vi s-ar parea oportun sa-l "adaptam" un pic?
8) Mai bine Stelisti decat milogi/Mai bine mortzi..decat dinamuevisti!
Doamne cat imi place ce canta baietii astia :x + ca sa nu mai zic de tribuna aia care se clatina ![]()
Doamne cat imi place ce canta baietii astia :x + ca sa nu mai zic de tribuna aia care se clatina![]()
e destul de dragutz.....dar e prea turcizm..nu prea ma incanta turcizmele
Doamne cat imi place ce canta baietii astia :x + ca sa nu mai zic de tribuna aia care se clatina![]()
e destul de dragutz.....dar e prea turcizm..nu prea ma incanta turcizmele
Pai nu prea e turcism deloc.
Daca am retinut bine, clipul era facut in Olanda, so...
nici mie nu mi s-a parut a fi turcesc...