Ar fii frumos sa cantam
P.S Putem chiar modifica versurile , dar refrenul eu zic ca e bun . Asta pentru cei care vor melodie nu lalaiala.
Ar fii frumos sa cantam
P.S Putem chiar modifica versurile , dar refrenul eu zic ca e bun . Asta pentru cei care vor melodie nu lalaiala.
Si eu m-am gandit mai de mult la aceasta melodie ca la un potential imn.
Merge asta a lui Bittman...ar fi ceva sa fie cantat pe stadion
Fiti seriosi...
@Kellerman , ce nu este serios in melodia asta , voi vreti melodii in care sa injuram cainii sau sa precizam cum bateam ciorile inainte de meci ? Plus ca eu n-am zis ca mel sa fie imn , dar ar fii frumos de cantat .
Sa se cante asta pentru n-ea Gigi.
http://www.youtube.com/watch?v=D5AGF3E2lQk
=))))))))))))))))))))))))))))))))
Ar fii frumos sa cantamcu modificarile de rigoare "Dar sa nu-mi iei niciodata pe Steaua " In rest versurile se potrivesc .
P.S Putem chiar modifica versurile , dar refrenul eu zic ca e bun . Asta pentru cei care vor melodie nu lalaiala.
au cantat-o cei de la Brasov pentru campania Puma.
stiu
trageti glugile strangeti sireturile scoateti curelelepentru Steaua sarim la bataie dam pumni si picioare...cre ca am sarit vreun vers doua da in mare km asta e...so scrie kreva kreo stie pe toata corect
Strangem sireturile
Tragem pe cap glugile
Scoatem toti curelele
Incep incidentele
Cantam Forza Steaua ale
Sarim toti la bataie
Pentru faima si-onoare
Noi dam pumni si picioare
Probabil in 4 ani si jumatate de cand e postarea pe care ai citat-o a aflat si el versurile ![]()
Haideti sa incercam sa cantam nitel adevaratul imn al Rapidului. Stiti muzica da?
Iata versurile, astept opinii:
Stam pe stalpi si felinare,
Toata ziua, caraind,
Croncanim in gura mare,
Cat iubim noi pe Rapid!
(refren)
Rapid, Rapid,
Hai Rapidul Cioroiesti,
Rapid, Rapid,
Faraoni si gipsy din Giulesti!
Haideti sa incercam sa cantam nitel adevaratul imn al Rapidului. Stiti muzica da?Iata versurile, astept opinii:
Stam pe stalpi si felinare,
Toata ziua, caraind,
Croncanim in gura mare,
Cat iubim noi pe Rapid!
(refren)
Rapid, Rapid,
Hai Rapidul Cioroiesti,
Rapid, Rapid,
Faraoni si gipsy din Giulesti!
este ****..si acum tot stadionul..am avut si vom avea mereuuuuuuuuuuuuu..
suntem peste tot acasa/ prin tomberoane si gradini/ nu-i echipa mai jegoasa si m... ca rapid ///care este
suntem peste tot acasa/ prin tomberoane si gradini/ nu-i echipa mai jegoasa si m... ca rapid ///care este
sunteti peste tot acasa/ prin canale si gradini/ nu-i echipa mai jegoasa si mai proasta ca rapid ///care este
suna mai bine cu tomberoanele, dat fiind faptul ca erau "alintati" cu apelative gen "gunoierii" //parerea mea
Un cantecel facut de baietii de la nord la meciul de Rugby CSA Steaua - Selectionata Armatei Angliei :
Becali si Dragomir / Sa-i gasim la cimitir ... Oleeeeeee , Oleeee, Oleeeeee, Oleeeeeeee , Oleeeeee , OOleeeeeeee
mi-a placut mai mult ala cu "ungaria, ne suge pul@!"
Un cantecel facut de baietii de la nord la meciul de Rugby CSA Steaua - Selectionata Armatei Angliei :
Becali si Dragomir / Sa-i gasim la cimitir ... Oleeeeeee , Oleeee, Oleeeeee, Oleeeeeeee , Oleeeeee , OOleeeeeeee
Din state :
Gigi, Sandu, Dragomir,
In cuplaj la cimitir .
Din state :Gigi, Sandu, Dragomir,
In cuplaj la cimitir .
Foarte tare si asta
.
s.a cantat in nord la Steaua-astra o mel daca poate sa ma ajute cu versurile careva era ceva de genu
unii stau in bar si se distreeeeeazaaaaaa
unii trag pe nas altii fumeazaaaaa
pentru noi Steaua e tot ce conteaaazaaaa
Astazi mergem iar in deplasare....si ne strangem toti cu mic cu mare...unii trag pe nas altii fumeaza...pentru noi Steaua-i tot ce conteaza....si sa stie toata tara , si sa stie tot poporul...cine nu este cu Steaua peste tot isi ia omorul
"Ti-ai fi dorit sa fii din 1947 prezent
Ai promis ca pana vei muri,nu vei fi absent
Vei sta mereu acolo-n peluza
Cand amintirea tineretii va fi demult apusa.
Nu vei regreta nici in ultima clipa
Unde ti-ai petrecut timpul,caci viata e mica...
Iti vei dori ca al tau fiu si nepot
Sa te urmeze absolut in tot!
Sa vina si el mereu in peluza
Sa reziste oricarui tip de acuza
Sa-mparta cu ai sai tot ce-a invatat
De la bunicul sau,un stelist adevarat.
Vor fi mereu clipe in care-ti vei dori sa reinvii
Macar o zi-n peluze alaturi de ai tai sa mai fii.
Trebuie sa te consideri mereu oportunist
Nu uita niciodata Mandria de-a fi Stelist ! "
Fa un bine Stelei , si dute dracu ..