FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«1242526»
Edededi14.10.2010 08:09

Ar fii frumos sa cantam

cu modificarile de rigoare "Dar sa nu-mi iei niciodata pe Steaua " In rest versurile se potrivesc . :D

 

P.S Putem chiar modifica versurile , dar refrenul eu zic ca e bun . Asta pentru cei care vor melodie nu lalaiala.

Dragos_G14.10.2010 12:18

Si eu m-am gandit mai de mult la aceasta melodie ca la un potential imn.

Omdrem14.10.2010 14:26

Merge asta a lui Bittman...ar fi ceva sa fie cantat pe stadion

Kellerman14.10.2010 15:22

Fiti seriosi...

Edededi14.10.2010 16:41

@Kellerman , ce nu este serios in melodia asta , voi vreti melodii in care sa injuram cainii sau sa precizam cum bateam ciorile inainte de meci ? Plus ca eu n-am zis ca mel sa fie imn , dar ar fii frumos de cantat .

navodarean14.10.2010 19:01

Sa se cante asta pentru n-ea Gigi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=D5AGF3E2lQk

 

 

=))))))))))))))))))))))))))))))))

zoloz200514.10.2010 21:31
Ar fii frumos sa cantam
cu modificarile de rigoare "Dar sa nu-mi iei niciodata pe Steaua " In rest versurile se potrivesc . :D

 

P.S Putem chiar modifica versurile , dar refrenul eu zic ca e bun . Asta pentru cei care vor melodie nu lalaiala.

 

 

au cantat-o cei de la Brasov pentru campania Puma.

Edededi15.10.2010 08:05

stiu

skrapete17.10.2010 14:29
trageti glugile strangeti sireturile scoateti curelele

pentru Steaua sarim la bataie dam pumni si picioare...cre ca am sarit vreun vers doua da in mare km asta e...so scrie kreva kreo stie pe toata corect

 

Strangem sireturile

Tragem pe cap glugile

Scoatem toti curelele

Incep incidentele

 

Cantam Forza Steaua ale

Sarim toti la bataie

Pentru faima si-onoare

Noi dam pumni si picioare

andyro18.10.2010 09:27

Probabil in 4 ani si jumatate de cand e postarea pe care ai citat-o a aflat si el versurile :)

catalin7030.11.2010 20:46

Haideti sa incercam sa cantam nitel adevaratul imn al Rapidului. Stiti muzica da?

Iata versurile, astept opinii:

 

Stam pe stalpi si felinare,

Toata ziua, caraind,

Croncanim in gura mare,

Cat iubim noi pe Rapid!

 

(refren)

Rapid, Rapid,

Hai Rapidul Cioroiesti,

Rapid, Rapid,

Faraoni si gipsy din Giulesti!

albanezul30.11.2010 21:45
Haideti sa incercam sa cantam nitel adevaratul imn al Rapidului. Stiti muzica da?

Iata versurile, astept opinii:

 

Stam pe stalpi si felinare,

Toata ziua, caraind,

Croncanim in gura mare,

Cat iubim noi pe Rapid!

 

(refren)

Rapid, Rapid,

Hai Rapidul Cioroiesti,

Rapid, Rapid,

Faraoni si gipsy din Giulesti!

este ****..si acum tot stadionul..am avut si vom avea mereuuuuuuuuuuuuu..

Azzido30.11.2010 22:37

suntem peste tot acasa/ prin tomberoane si gradini/ nu-i echipa mai jegoasa si m... ca rapid ///care este

Elvis30.11.2010 22:50
suntem peste tot acasa/ prin tomberoane si gradini/ nu-i echipa mai jegoasa si m... ca rapid ///care este

sunteti peste tot acasa/ prin canale si gradini/ nu-i echipa mai jegoasa si mai proasta ca rapid ///care este

Azzido02.12.2010 21:27

suna mai bine cu tomberoanele, dat fiind faptul ca erau "alintati" cu apelative gen "gunoierii" //parerea mea

tottiSUD18.07.2011 22:00

Un cantecel facut de baietii de la nord la meciul de Rugby CSA Steaua - Selectionata Armatei Angliei :

 

Becali si Dragomir / Sa-i gasim la cimitir ... Oleeeeeee , Oleeee, Oleeeeee, Oleeeeeeee , Oleeeeee , OOleeeeeeee

Costi18.07.2011 23:10

mi-a placut mai mult ala cu "ungaria, ne suge pul@!"

Elvis19.07.2011 04:15
Un cantecel facut de baietii de la nord la meciul de Rugby CSA Steaua - Selectionata Armatei Angliei :

 

Becali si Dragomir / Sa-i gasim la cimitir ... Oleeeeeee , Oleeee, Oleeeeee, Oleeeeeeee , Oleeeeee , OOleeeeeeee

Din state :

Gigi, Sandu, Dragomir,

In cuplaj la cimitir .

AleXyS.fCSB23.07.2011 09:57
Din state :

Gigi, Sandu, Dragomir,

In cuplaj la cimitir .

 

Foarte tare si asta :) .

Adi Buzamet18.04.2012 00:36

s.a cantat in nord la Steaua-astra o mel daca poate sa ma ajute cu versurile careva era ceva de genu

unii stau in bar si se distreeeeeazaaaaaa

unii trag pe nas altii fumeazaaaaa

pentru noi Steaua e tot ce conteaaazaaaa

andrey_ptm_steaua18.04.2012 19:06

Astazi mergem iar in deplasare....si ne strangem toti cu mic cu mare...unii trag pe nas altii fumeaza...pentru noi Steaua-i tot ce conteaza....si sa stie toata tara , si sa stie tot poporul...cine nu este cu Steaua peste tot isi ia omorul

andd #07.01.2013 01:27

"Ti-ai fi dorit sa fii din 1947 prezent

Ai promis ca pana vei muri,nu vei fi absent

Vei sta mereu acolo-n peluza

Cand amintirea tineretii va fi demult apusa.

Nu vei regreta nici in ultima clipa

Unde ti-ai petrecut timpul,caci viata e mica...

Iti vei dori ca al tau fiu si nepot

Sa te urmeze absolut in tot!

Sa vina si el mereu in peluza

Sa reziste oricarui tip de acuza

Sa-mparta cu ai sai tot ce-a invatat

De la bunicul sau,un stelist adevarat.

Vor fi mereu clipe in care-ti vei dori sa reinvii

Macar o zi-n peluze alaturi de ai tai sa mai fii.

Trebuie sa te consideri mereu oportunist

Nu uita niciodata Mandria de-a fi Stelist ! "

 

Fa un bine Stelei , si dute dracu ..

«1242526»