Haideti sa postam aici scandari, cintece, lozinci, strofe ale galeriei steliste...
Ar fii foarte misto pt cei care sunt din provincie (cum sunt eu) si nu le cunosc...
Haideti sa postam aici scandari, cintece, lozinci, strofe ale galeriei steliste...
Ar fii foarte misto pt cei care sunt din provincie (cum sunt eu) si nu le cunosc...
Trup si suflet
(melodie: Marseilleza)
(versuri: grupul Vacarm, cei care stau in Sud)
Trup si suflet pentru culori,
O echipa face furori,
Daruiti-va ca noi!
Vrem sa fim mandrii de voi.
Pentru Steaua
Ne dam VIATA
*
Cu degetul din mijloc ridicaaaat
Dinamo si Rapid sunt de cacaaaat
ne pisam pe voi, pe caini si pe cioroi
**** celor ce nu sunt cu nooooi ! oooooooooooooo....
*
Walk on, walk on
with hope, in your heart
and you'll never walk alone
you'll never walk alone...
"acum cu pauza si palme" Walk on (bum, bum), Walk on (bum, bum)
with hope (bum, bum), in your heart (bum, bum)
and you'll neeever walk alone you'll never walk alone...
*
Suntem aiiiici, suntem mereu aiiiiici
Sustinem pe Steaua, oriunde va juca
Asta-i viata ultraaaa' ooooooo......
*
Campioni am fost, Campioni vom fi
Pana vom muri - Steaua Bucuresti
*
Campioni am fost, Campioni vom fi
Pana vom muri - Steaua Bucuresti
*
Trup si suflet pentru culori
O echipa ce face furori
Daruiiiti-va ca noi!
Vreeeem sa fim maaaandri de voi!
Peeeentru Steaua
Ne dam viataaaaa!
Oo,Ooo,Ooooooo
Oo,Ooo,Ooooooo
*
Suntem anti-rapidisti
Suntem ultrasii stelisti
Suntem Dr.Taberei si dãm **** la cãtei
Ale Ale Ale Ale Ale ooooooooooo
*
Am avut si vom avea mereu
Boala pe milogi
Ne pisam pe ei la infinit
..U..E LU' rapid
*
Ca sã stie intreaga Romanie
Ca suntem cea mai tare galerie
Dinamo-n Ghencea cand veniti
Numai la fuga va ganditi.......
Mama m-ai facut Stelist
Sã omor un rapidist...
Sunt cu Steaua pan' la moarte
SI CU PUMNU-MI FAC DREPTATE.... OOOOOOOOOOOOOOO...
Din peluza nordului
Skin-arii Berceniului
O strigare, o chemare
Pe garda suntem calare
*
Ros - albastrii aleeee,
ros - albastrii aleee....
*
Ce rusine sa fii caine ce rusine sa fii caine.......
Sa se pise toti pe tine sa se pise toti pe tine......
*
Forza Steaua ale, Forza Steaua ale.....
*
Ale o, ale o Toti stelistii striga ...U...E Dinamo...
*
O iubire ros-albastra,
pentru campioana noastra
O iubim si o stimam,
spre victorii o purtam... oooooo
*
Cine sare Armata Ultra'...........
*
Cine nu sare, cine nu sare ...
ori este gabor ori este prost de moare .........
*
Cine nu sare, e caine rosu... oooooo.....
*
Aleee Forza Steaua ale, Forza Steaua ale .....
*
Romania Steaua
Europa Steaua
Oriunde Steaua
Campionii din Ghencea
*
Ale Ale, victorie, Echipa Steaua-i pe gazon
Ale Ale, de cantece, Rasuna-ntregul stadion
*
Scoateti cutite, scoateti topoare
Sa facem crima în Stefan cel Mare
Sa curga sange, sa curga sange,
Sa curga sange de caine spurcat
*
Echipa-i mare, galeria-i tare
Asta-i faima mea Armata ULTRA'
*
nuova guardia aleargã tare
sclavii nu mai au fulare
strange-ti bani si pentru steaguri
sa le rupem noi de pe garduri
*
Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] la la la la...
E la Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] laa la la la....
*
Pana la moarte, cu Steaua pana la moarte
Pana la moarte, cu Steaua panã la moarte...
*
Eeee Forza Steaua faci un gol
Eeee Forza Steaua faci un gol
eeee forza Steaua, Steaua, Steaua faci un gol
*
**** rapid CFR, 10 ani ai stat in B
Si acum ai venit in A sa-i sugi **** lu' Steaua
**** rapid CFR, mancatori de lebede...
*
Dinamo **** Dinamo
*
Pe culoarea visinie
Ne pisam la vesnicie
Si pe fanii lui rapid
ne pisam la infinit ale, ale, ale, ale, ale ooooooo
*
Si cainii de erau in gara
Armata le dadea papara
sclavii s-au bagat sub pod
Armata le dadea la bot...
Si a venit politia
sã ridice Armata
insa ultrasii versati
s-au pisat pe ei de gradati
oooooooooo **** Dinamo
lalalalalaaaaa Armata Ultra'
ULTRAS vreau mereu sa fiu !
Sa traiesc asa cum stiu !
Ca la 20 de ani !
Sa dau m**e la tigani ! (-cantata prima data de noi la un meci cu Rapid, apoi copiata rusinos de caini care au schimbat cateva cuvinte...)
Campioni am fost, Campioni vom fi,
Pana vom muri - Steaua Bucuresti !
---------------------------
Ca sa stie intreaga Romanie
Ca suntem cea mai tare galerie
Dinamo-n Ghencea cand veniti
Numai la fuga va ganditi !
Mama m-ai facut stelist
Sa omor un rapidist
Sunt cu Steaua pan' la moarte
Si cu pumnu-mi fac drepate !
Din peluza nordului
Skin-arii Berceniului
O strigare, o chemare
Pe garda suntem calare !
---------------------------
Romania - Steaua !
Europa - Steaua !
oriunde - Steaua !
CAMPIONII DIN Ghencea !!!
---------------------------
Scoateti cutite, scoateti topoare
Sa facem crima în Stefan cel mare
Sa curga sange, neincetat
Sa curga sange de caine spurcat !
---------------------------
Si cainii de erau in gara
Armata le dadea papara
sclavii s-au bagat sub pod
Armata le dadea la bot !
OOOOOOOOOO m**e Dinamo !
LALALALALALAAA Armata ULTRA !
Si-a venit politia
Sa ridice Armata
Insa ULTRASII versati
S-au pisat pe ei de gradati !
OOOOOOOOOO m**e Dinamo !
LALALALALALAAA Armata ULTRA !
---------------------------
Niciodata tigan!
Niciodata oltean!
NICIODATA caine !!!
Sa le dam la toti m**e !
trageti glugile strangeti sireturile scoateti curelele
pentru Steaua sarim la bataie dam pumni si picioare...cre ca am sarit vreun vers doua da in mare km asta e...so scrie kreva kreo stie pe toata corect
Steaua clubul nostru drag, ce mult va iubim, la bine la rau, Steaua e clubul meu tot mereuuu ooo ooo ooooo ooo ooo oo
Steaua este cea mai tare
Echipa din parcare.
Steaua Bucuresti,
Tot no.1 ESTI!
*
Cu Steaua pana la moarte
Si dincolo de ea
Caci Steaua va exista
Intotdeauna in sufletele noastre!
*
Steaua Bucuresti a fost o stea,
Steaua Bucuresti este o stea
Si in viitor va fi o stea, o stea, o stea...
Pentru totdeauna!
*
Un microbist
Care era rapidist
Se batea
Cu un microbist
Care era dinamovist.
Dar cand un suporter stelist venea...
Rapidistul numai la fuga se gandea,
Nu degeaba tinea cu "RAPID",
Iar dinamovistul aproape ca murea!
*
Steaua sus rasare
Cu o victorie mare,
Steaua straluceste
Si lumii vesteste
Ca astazi echipa,
Invinge Barca!
*
Steaua,
O echipa cunoscuta atat de hoti, cat si de morti!
*
De cand m-am nascut,
Stiam ca voi fi un mare STELIST,
Dar nu un mare artist...
*
Rapid CFR
10 ani ai stat in B
si-a cum ai venit in A
sa sugi **** lu Steaua
*
Noi avem boala pe milogi
Ne pisam pe ei la infinit
****lu Rapid
*
Noi nu suntem rasishti...
Ole, Ole, Oleeeee!
Rasihti sunt cei care spun
Ole, Ole, Oleeeee!
Rapidishtii si DinaMUIISHTII
Sunt Rasishtii!!!
*
Forza Steaua, ale, ale, ale...
Steauaaaaaa...campionaaa...ale , ale, ale...
Huoooaaaaa Dinamo...Javrele...
Rapidishtii...tiganii...huooooaaaa CFR...
Ale, ale, ale!!!
*
Ole, Oleee, Oleeee, Oleeeeee....
Dinamo, Dinamo!
*
Romania Steaua
Europa Steaua
Oriunde Steaua
Campionii din Ghencea
*
Suntem aiiiici, suntem mereu aiiiiici
Sustinem pe Steaua, oriunde va juca
Asta-i viata ultraaaa' ooooooo......
*
Campioni am fost, Campioni vom fi
Pana vom muri - Steaua Bucuresti
*
Trup si suflet pentru culori
O echipa ce face furori
Daruiiiti-va ca noi!
Vreeeem sa fim maaaandri de voi!
Peeeentru Steaua
Ne dam viataaaaa!
Oo,Ooo,Ooooooo
Oo,Ooo,Ooooooo
Trup si suflet pentru culori (mai rar)
O echipa ce face furori
Daruiiiti-va ca noi!
Vreeeem sa fiiiiim mandri de voi!
Peeeentru Steaua
Ne dam viataaaaa!
*
Ca sa stie intreaga Romanie
Ca suntem cea mai tare galerie
Dinamo-n Ghencea cand veniti
Numai la fuga va ganditi.......
*
Mama m-ai facut Stelist
Sa omor un rapidist...
Sunt cu Steaua pan' la moarte
SI CU PUMNU-MI FAC DREPTATE.... OOOOOOOOOOOOOOO...
*
Ros - albastrii aleeee,
ros - albastrii aleee....
*
Forza Steaua ale, Forza Steaua ale.....
*
O iubire ros-albastra,
pentru campioana noastra,
O iubim si o stimam,
spre victorii o purtam... oooooo
*
Cine nu sare, cine nu sare ...
ori este gabor ori e prost de moare .........
*
Aleee Forza Steaua ale, Forza Steaua ale .....
*
Cu degetul din mijloc ridicaaaat
Dinamo si rapid sunt de kkt
ne pisam pe voi, pe caini si pe cioroi
**** celor ce nu sunt cu nooooi ! oooooooooooooo....
*
Ale Ale, victorie, Echipa Steaua-i pe gazon
Ale Ale, de cantece, Rasuna-ntregul stadion
*
Scoateti cutite, scoateti topoare
Sa facem crima in Stefan cel Mare
Sa curga sange, sa curga sange,
Sa curga sange de caine spurcat
*
nuova guardia alearga tare
sclavii nu mai au fulare
strange-ti bani si pentru steaguri
sa le rupem noi de pe garduri
*
Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] la la la la...
E la Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] laa la la la....
*
Pana la moarte, cu Steaua pana la moarte
Pana la moarte, cu Steaua pană la moarte...
*
Eeee Forza Steaua faci un gol
Eeee Forza Steaua faci un gol
eeee forza Steaua, Steaua, Steaua faci un gol
*
Din Ghencea cant si clar am superclasa
Fericirea e in urma cand vad Steaua in fata
Pentru Steaua noi traim si zic ca e normal
Si cu ochii-nchisi Steaua-i campioana iar.
Liga Campionilor interzisa cainilor
Ciorilor si tutror amatorilor.
Sunt cu <> si cu Jean in spate
Se vede de departe ca n-ai nici o sansa frate !
REFREN:
Cine sare <> hei hei...
M-am afirmat prin pumn scandaluri si batai
Sunt cu <> si ma bazez pe ei.
<> se ridica si asta rau te doare
Ciorile si cainii vor cade din picioare.
Visati sa ne opriti dar asta nu se poate
Degeaba incercati nici o sansa frate !''
pt v#nin:legam sireturile/tragem pe cap glugile/legam toti curelele/incep incidentele!
cantam forza Steaua ale/sarim toti la bataie/pentru faima si onoare/noi dam pumni si picioare.
cam asta e.si mai e o strofa cu..
mergem prin toata tara/sa sustinem pe Steaua/cantam pana ragusim/Steaua ce mult te iubim!
drops..nu prea ai treaba cu cantecele noi!
..daca nu le shtii corect..mai bine nu mai zice!![]()
si mai e una care na..nu cred ca o vom canta vreodata din cauza ca na..shtiti si voi de ce.prea multi semintzari..
noi suntem nordul azi umplem peluza/noi suntem nordul astazi joaca Steaua/noi suntem nordul tot meciul o sa cantam/noi suntem nordul pe Steaua incurajam! la la la la laaaaaa la laaaaaaa..oooooooooo ooooooo
In curand in colaborare cu Peluza Nord Steaua vom pune pe site toate cantecele noi si vechi in format AUDIO..., vom crea o sectiune separata...astfel toti suporterii din provincie ce vor veni la stadion si nu stiu cantecele noi vor avea posibilitatea sa le downlodeze de pe www.fcsteaua.ro (in curand)!
Mama de cand mai facut/
N-am stiu decat sa F(t/
Sa iau bani de la femei/
Sa dau **** la catei.
Am sa beau de acum pana am sa mor/
Votka si lichior....../
Ca asa am fost crescuti de mici/
Micii alcoolisti....
**** Dinamo bis e e
Ce katerinca asa e frumos sa fie buna dispotitie si la meci si pe forum
din Ghencea cant si clar am superclasa
fericirea e in urma cand vad Steaua in fatza
pentru. Steaua noi traim si zic ca e normal
ca si cu okii inkisi Steaua e campioana iar
Steaua ..echipa care stie ce vrea cu a.u. mereu langa ea
si vocile baietilor din ce in ce mai tare
te pui cu ei mankatzash vei cade din picioare
Liga Campionilor interzisa cainilor ciorilor si tuturor amatorilor
sunt cu a.u. sicu jean in spate se vede de departe ca nai nici o sansa frate
cine sare a.u. eee eee x ?
m-am afirmat prin pumni scandaluri si batai
sunt cu a,u, si ma bazez pe ei
cand abordez problema o fac in stilu meu
aplic o dreapta tare si soto iti va fi greu
sa te ridici de jos nare nici un rost
te pui u jean si cazi de super prost
mai bine teai combina la un stabor
vrei sa ramai un fraer al tuturor
pe zona mea sunt sigur ca nui sti pe baeti
dak nai incredere vino si ai sa vezi
aici e-n Ghencea si mai poti invata ceva
cand vrei sa afli ce vino cu mamik ta...
cine sare a.u. ee
echipa cu care (atac nush sigur)se numeste Steaua
te pui cu a.u. si tiai gasit beleaua
violentza a fost si va ramane mereu
vom lupta pentru titlu la bine si la greu
prostia ta de prost te prosteste si nu tine
a.u. e tare si face pe oricine
ultras se ridik si asta rau te doare
ciorile si cainii vor cade din picioare
visati sa ne opriti si asta nu se poate
degeaba incerkti nici o sansa frate
si acuma pe final Steaua va invinge
iar tu copile prost nu ne mai poti atinge
....am bagat si io o mel...veche ...da macar stiu versurile corect ...si toate ![]()
e asa:Liga Campionilor,interzisa cainilor,ciorilor si tuturor amatorilor. :wink:
aseaaaara la anteeena am vazuuut
dinaaaamoo cu 3-0 a pierdut
si de bucurie noi neam imbataaat
dinaaaaamoo este de cacaaaaaaat
asta merge mereu cand pierde Dinamo:P
ST...
...tot ce vreau de la Ti e sa crezi in visele mele
caci eu cu siguranta visez ca T crezi in ele
creez in ele fantezii pe care le traiesc din plin
si stiu ca ma voi trezi zambind a doua zi
..indiferent de cate ori ai sa-ti incalci juramantul
daca vreodata ai sa cazi, voi fi acolo..
..sa ma asigur ca n-o sa atingi pamantul..
..stiu, asa e, stiu, esti schimbatoare ca vantul..
dar nu conteaza, n-o sa renunt la tine..
prea multi cedeaza..
..prea multi imi spun ca barca asta esueaza
dar eu n-am sa te consider inamicul gandirii
ca sunt satul de jocuri, nu mai vreau sa vad focuri..
..stinse de orgolii prostesti si talkuri..
de cel care antreneaza mai bine in ce jocuri..
..Nu prea sunt multi predendenti la primele locuri !!
..si nu poti plati pe nimeni sa-ti simta regretele..
..in locul tau.
joaca roulul tau ! fa-ti regulile tale si jocul tau !
..ca sa te-ajut iti dau esenta mea,
slabiciunea si forta mea, intunericul si torta mea..
..acum am luat foc si renunt la ruga !
..ochii mi se aprind sub gluga..
..si-ti mai spun un lucru pe care vreau sa-l retii:
nu e de ajuns sa nu vrei sa pierzi !!
..ar fi bine sa vrei sa CASTIGI !!
noi suntem nooordul,
azi umplem peluza,
noi suntem nooordul,
azi joaca Steaua,
noi suntem nooordul,
tot meciu' o sa cantam,
noi suntem nooordul,
pe Steaua incurajam....
la la la laaaa la,
la la la la la,
la la la laaaa la,
la la la la la,
o o o ooooo o,
o o o o o
o o o ooooo o,
o o o o o
strangem sireturile,
tragem pe cap glugile,
scoatem toti curelele,
incep incidentele......
strigam forta Steaua ale,
sarim toti la bataie,
pentru faima si onoare,
noi dam punmi si picioare.....,
mergem prin toata tara,
sa sustinem pe Steaua,
cantam pana ragusin,
Steaua, ce mult te iubim....
Noi suntem ultrasi cei mai radicali
Intotdeauna fideli si loiali
Pentru echipa ce noi o iubim
Pentru culorile ei noi traim
Ale ale victorie
Echipa Steaua-i pe gazon
Ale ale de cantece
Rasuna intregul stadion .
Noi suntem ultrasi cei mai radicali
Intotdeauna fideli si loiali
Pentru echipa ce noi o iubim
Pentru culorile ei noi traim
Ale ale victorie
Echipa Steaua-i pe gazon
Ale ale de cantece
Rasuna intregul stadion .
vreau si eu cantecul adaptat dupa treceti batalioane romane carpatii...dak stie cineva 10x
Treceti batalioane steliste Carpatii,
Cu parul omorati-i pe unguri,
Futeti-le nevestele, omorati-le copiii,
Sa vada lumea ca suntem romaaani,
Futeti-le nevestele, omorati-le copiii,
Sa vada lumea ca suntem romaaani...
O propunere pentru galerie
Care din suporteri cunoaste piesa cantata de galeria lui Liverpool "When the reds go marching in"
O adaptare pentru galeria noastra.
Forza Steaua(jumatea galeriei)....Haide Steaua(jumatea cealalta)
Suntem cu STEA-UA BU-CU-RESTI...
Si vrem sa fim mereu alaturi
De echipa ce-o iubim!
Repetare de 3 ori...imi pare rau ca nu gasesc acest cantec cantat de galeria lui Liverpool nicaieri...poate ma ajuta cineva,dar daca il ascultati o sa va dati seama ce bine se potriveste!
Mergem prin toata tara
Sa sutinem pe Steaua
Cantam pana ragusim
Steaua ce mult te iubim
oooooooo(cu batai din palme).
A mai fost scrisa si in celelalte posturi.
Steaua Bucuresti/INCERCA SA-NTELEGI/CA NOI TE IUBIM/SI TE PRETUIM/NU TE VOM LASA/NOI SUNTEM ULTRA/CAT TIMP VOM TRAI/NOI TE VOM IUBI.
E tot stadionul ros-albastru,
Pe steaguri si fulare este scris:
Steaua! (aici striga toti cu mainile ridicate)
Nimic nu poate sta in drumul nostru
Si orice adversar, si orice adversar, si orice adversar pleaca invins!!!
E toata Romania ros-albastra,
Si-n inimele noastre este scris:
Steaua!
Acum este de datoria voastra,
Sa ne-aratati si voi, sa ne-aratati si voi, sa ne-aratati si voi cat ne iubiti!!!!
Cu totii am ales un singur nume,
De zeci de ani iubit si respectat:
Steaua!
El reprezinta faima noastra-n lume
Sa se auda-acum, sa se auda-acum, sa se auda-acum de toti strigat!!!!
Steaua!!!
Trup si suflet pentru culooori..
O echipa ce face furooori...
Daruiiiiiti-va ca noooooi..
vrem sa fiiiiim invingatoooori..
Pentruuu, STEAUAAA, ne daaaam viataaaa!!!
Ce mandrie-i sa fii ros-albastruuuu..
O echipa cu nume de astruuu...
Nu uitaaaaati ca va iubiiiim..
Ca e ploaaaaaie, ca-i senin...
Pentruuu, STEAUAAA, ne daaaam viataaaa!!!
Mai presus de orice furtunaaaa..
Mii de inimi ce canta-mpreunaaaa....
Totdeauuuna langa vooooi..
Sa fim iaaaaarasi campioooni...
Pentruuu, STEAUAAA, ne daaaam viataaaa!!!
fain..ar trebui incercat ...
parerea mea poate nu conteaza, dar mie imi place
pe ce melodie e?
exista un cantecel acum mai nou in galerie, pe care eu l-am modificat:
In toata Romania ros-albastra,
Suntem mereu acolo pregatiti..
Acum este de datoria voastra,
Sa ne-aratati si voi, sa ne-aratati si voi, sa ne-aratati si voi cat ne iubiti!!!!
am simtit eu ca poate fi inbunatatit
nu stiu exact sa-ti spun ce melodie e..