FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«123242526»
albanezul10.06.2010 08:12
Refrenul nu e chiar foarte inspirat,dar e tare rau cantecu',il cantam de mult in "argentiniana",fara sa stiu ca avem si noi asa ceva... :)

ok

Stanici10.06.2010 08:29
ok

 

 

Ce rea e pielea pe tine.

Bogdan10.06.2010 08:53

e doar arsa, nu rea :)

albanezul10.06.2010 16:20
e doar arsa, nu rea :)

bronzat..si care e problema ca l-am aprobat pe batranul RedScorpyonWinsFatalityBabality (a se vedea jocul Mortal Kombat,merge cam pe orice placa video)?

si mai stii ceva bai Stanici..lumea trebuie sa stie cine esti..si vor afla toti maine seara daca ne onorezi cu prezenta la fotbal.

Lari10.06.2010 16:24

Tu nu-l stii pe Stanici? :blink::huh:

Mi+za24.07.2010 17:14

Am si eu o intrebare. Care sunt versurile la cantecul care a fost cantat anul trecut la Alba Iulia: ceva in genul "nu dorim sa mergem la mare, preferam sa mergem cu Steaua in deplasare".

KuzMaN24.07.2010 18:00
Am si eu o intrebare. Care sunt versurile la cantecul care a fost cantat anul trecut la Alba Iulia: ceva in genul "nu dorim sa mergem la mare, preferam sa mergem cu Steaua in deplasare".

 

Cu totii am vrea sa fim acum la mare/ Da noua ne place cu Steaua in deplasare. 

 

 

Parca asa era.

 

 

 

 

 

Mi+za24.07.2010 18:13

Multumesc frumos de raspuns. Si ca sa nu fiu total offtopic cred ca era .... noua ne place sa fim doar cu Steaua in deplasare.

Robert Aeroth10.08.2010 00:26

Am putea sa fim la mare nu ca am vrea

KuzMaN10.08.2010 12:01

Super frumos. Abia astept sa vad ce va fi cu Branestiul. Sunt curios care va fi pozitia nordului.

 

..mori ciobane.

 

Albanez nenorocit,

De tine ni s-a scarbit,

Vinde,pleaca-n pu.la mea

Elibereaza Steaua

Ale ale ale ale ale oo..

[de plictiseala]

 

Later edit:

Albanez nenorocit

De tine ni s-a scarbit

Vinde pleaca-n **** mea

Elibereaza Steaua!

 

Si daca nu vrei sa pleci

Poti ramane aici in veci

In cimitirul Ghencea

Adu-ti si familia!

ooo.. ooo...

[pe ritmul "Sudul nu se va preda"]

 

Nu gasesc pe forum, thread-ul cu astea..

 

 

M-a rugat rnz sa postez asta aici, pentru ca lui nu ii merge acest topic.

lucvald-190210.08.2010 13:39

Vezi ca avem si noi un user "albanez".....sa nu se interpreteze eronat si sa te urecheze :))

Evident, glumesc ! ;)

Kellerman10.08.2010 13:46

Suna bine cantecelul. :D

KuzMaN10.08.2010 13:49

Eu zic ca e bun de cantat daca i se gaseste un ritm perfect, sper doar sa il vada careva din peluza.

Ragnarok10.08.2010 15:54
Vezi ca avem si noi un user "albanez".....sa nu se interpreteze eronat si sa te urecheze :))

Evident, glumesc ! ;)

albanezul, nu albanez

albanezul11.08.2010 08:27

am inteles ideea cantecului,eu oricum nu pot sa dau intr-un alt stelist,oricare ar fi convingerile si ideile pe care le are.

noname11.08.2010 12:15
am inteles ideea cantecului,eu oricum nu pot sa dau intr-un alt stelist,oricare ar fi convingerile si ideile pe care le are.

 

MINTE!

 

AG11.08.2010 12:22
MINTE!

ce rau esti :))

Bogdan11.08.2010 12:31

Pe bune minte!!!!!

albanezul11.08.2010 16:34

eram sigur ca o sa sariti voi..ma asteptam si la costi..una e in gluma,alta e pe bune..

cozmin11.08.2010 16:45
Bogdan11.08.2010 19:56

@cozmine punem melodii de la caini acuma?

cozmin12.08.2010 11:32

Am vrut doar sa arat ca au adoptat-o inaintea noastra

Stanici12.08.2010 11:58

Pai sa intenteze proces de custodie. Sau cum s-o numi in cazul adoptiilor.

cozmin12.08.2010 13:44
:)) Lasand gluma la o parte, parerea mea e ca pe linia asta melodica ar trebui scrise versuri voioase, de voie buna, pozitive , si nu o alta dedicatie pentru cioban. Dupa ce pleaca ciobanul ce facem, schimbam versurile ? :P
julian_820404.10.2010 15:44

linia melodica de la "una gitana hermosa..." ar fi ideala pt crearea unui cantec pentru ECHIPA. Spun "pt echipa" pt ca m-am saturat sa-mi incurajez echipa si sa-mi cant bucuria cu versuri de genul "pe ei,pe mama lor" sau cum a fost la 3-0 cu napoli cu "Dinamo,m..e Dinamo"...vreau un cantec din care sa reiasa bucuria de a fi stelist si atasamentul pt club si culori.

Asa ca ii rog pe "artistii" peluzelor sa inceapa sa compuna un cantec pt echipa cu aceasta linie melodica (cat mai simplu de memorat) si sunt sigur ca va face senzatie in randul suporterilor.

 

«123242526»