FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«191011121326»
cannavaro05.02.2007 21:52

CE DROG CIUDAT ...

ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT

MA DUCI LA CER SI-NNEBUNESC

DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC

 

DOUA CULORI CE LE ADOR

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR

GANDUL IMI STA DOAR LA Steaua

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA.

 

ORICE AR FI TE VOI URMA

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA

Steaua ACUM Steaua MEREU

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU.

CrAzY9210.02.2007 19:36
ULTRAS vreau mereu sa fiu !

Sa traiesc asa cum stiu !

Ca la 20 de ani !

Sa dau m**e la milogi ! (-cantata prima data de noi la un meci cu Rapid, apoi copiata rusinos de caini care au schimbat cateva cuvinte...)

 

 

 

Campioni am fost, Campioni vom fi,

Pana vom muri - Steaua Bucuresti !

---------------------------

Ca sa stie intreaga Romanie

Ca suntem cea mai tare galerie

Dinamo-n Ghencea cand veniti

Numai la fuga va ganditi !

 

Mama m-ai facut stelist

Sa omor un rapidist

Sunt cu Steaua pan' la moarte

Si cu pumnu-mi fac drepate !

 

Din peluza nordului

Skin-arii Berceniului

O strigare, o chemare

Pe garda suntem calare !

---------------------------

Romania - Steaua !

Europa - Steaua !

oriunde - Steaua !

CAMPIONII DIN Ghencea !!!

---------------------------

Scoateti cutite, scoateti topoare

Sa facem crima în Stefan cel mare

Sa curga sange, neincetat

Sa curga sange de caine spurcat !

---------------------------

Si cainii de erau in gara

Armata le dadea papara

sclavii s-au bagat sub pod

Armata le dadea la bot !

 

OOOOOOOOOO m**e Dinamo !

LALALALALALAAA Armata ULTRA !

 

Si-a venit politia

Sa ridice Armata

Insa ULTRASII versati

S-au pisat pe ei de gradati !

 

OOOOOOOOOO m**e Dinamo !

LALALALALALAAA Armata ULTRA !

---------------------------

Niciodata tigan!

Niciodata oltean!

NICIODATA caine !!!

Sa le dam la toti m**e !

 

imi place :lol:

DeLaRyu10.02.2007 21:46
CE DROG CIUDAT ...  

ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT  

MA DUCI LA CER SI-NNEBUNESC  

DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC  

 

DOUA CULORI CE LE ADOR  

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR  

GANDUL IMI STA DOAR LA Steaua  

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA.  

 

ORICE AR FI TE VOI URMA  

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA  

Steaua ACUM Steaua MEREU  

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU.

 

 

cu precizare , ultimile versuri se canta de 2 ori sau in duet

 

 

ORICE AR FI / ORICE AR FI

TE VOI URMA / TE VOI URMA

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA / TU VEI JUCA

Steaua ACUM / Steaua ACUM

Steaua MEREU / Steaua MEREU

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU / SUFLETUL MEU...

 

horto magico Steaua :D...in loc de panatinaikos :D

DeLaRyu10.02.2007 21:50

linia melodica e aceiasi de la horto magico panatinaikos... http://www.youtube.com/watch?v=L65UmB2YaIs ...... cantecul e tradus exact din greaca :D...doar schimbanduse panatinaikos cu Steaua si alb-verde cu ros-albastru :D...cred ca o sa fie cel mai frumos cantec cantat vreodata in Ghencea..sper sa iasa ceva frumos....asa ca punetzi mana si invatatil :D

puyol10.02.2007 22:20

intr-adevar, l-am incercat sa vad cum suna si e super. dar parca e prea... copiat, ca sa spun asa...

VaSsY12.02.2007 13:29

stiu cantecul de mai multa vreme, suna super, am incercat si in romana pe acelasi ritm dar ma cam incurc...sper ca intr-o zi sa ii intrecem pe cei de la Panatinaikos la decibeli si la numarul de suporteri, dar cu un cantec de-al nostru nu copiat

cannavaro12.02.2007 13:52

Cand vreodata? :lol:

 

 

Mie mi se pare ca acest cantec se aude mai bine pe ritm de:"

 

Ce bine ar fiiiiiiiii

Daca jandarmii ar muriiiiii "

 

Ce drog ciudattttttt

Esti rosu - albastru fermecatttttt

Westy12.02.2007 14:11

Da Clujul fuge,

Dinamo fuge,

Rapid si el p**a ne-o suge!!!!!!!!

(La meciuri echipei Zimbru Chisinau se cinta ceva asemanator, eu am schimbat numai echipele si a iesit ok)

albanezul12.02.2007 21:09

mai bine il lasai asa..de la ei de acolo neschimbat

amareto7824.02.2007 07:11

am o propunere:

"fie vreme buna

fie vreme rea

sa ne s..a p..a

cainii lu' Borcea"

cozmin02.03.2007 13:35

Cand suntem toti baietii in peluza

Ca suntem huligani lumea ne-acuza,

Dar noi suntem stelisti adevarati,

de nimeni intelesi dar respectati..

ooooooooooooooooooooooooooooooooo

:) super misto cantecul asta!

korynna03.03.2007 20:05

am rugat un prieten sa faca o melodie care ar putea fi imn al Stelei si sper ca in curand sa avem macar atat si pe baza ei sa facem si versurile.i-am sugerat ceva in ritm de mars

mircea_zion03.03.2007 21:02

vreau si eu versurile cantecului "ce drog ciudat" dar sa fie in intregime ..!! Multumesc 8)

SebaSS03.03.2007 21:06
CE DROG CIUDAT ...  

ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT  

MA DUCI LA CER SI-NNEBUNESC  

DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC  

 

DOUA CULORI CE LE ADOR  

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR  

GANDUL IMI STA DOAR LA Steaua  

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA.  

 

ORICE AR FI TE VOI URMA  

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA  

Steaua ACUM Steaua MEREU  

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU.

 

Asocierea intre Steaua si heroina mi se pare foarte nereusita...

asa ii dam apa la moara si lui Dragomir...drogati si betivi.

mircea_zion03.03.2007 21:41

dati si voi un link ca pe situl acesta melodia nu este completa daca se poate :) Multumesc 8)

albanezul03.03.2007 22:08

ba da..e complet.si pt ala care vede comparatia asa..esti cam dus amice.aici ne referim la o comparatie intre un drog si Steaua.ca Steaua pt noi e ca un drog, de care nu te poti lipsi.il ai in sange mereu si nu poti scapa de el.iti produce dependenta si doar cand il iei..adik cand te duci la meciuri simti ca traiesti.trebuie sa fac analiza textului cu tine?sau o fac degeaba?

Radu mic03.03.2007 23:50

frumos cantecul... clar. ce bine ar fi sa si prinda la public, tinand cont ca este cam dificil mai ales pt suporterii de azi.

sergiu_titan04.03.2007 07:44
CE DROG CIUDAT ...  

ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT  

MA DUCI LA CER SI-NNEBUNESC  

DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC  

 

DOUA CULORI CE LE ADOR  

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR  

GANDUL IMI STA DOAR LA Steaua  

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA.  

 

ORICE AR FI TE VOI URMA  

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA  

Steaua ACUM Steaua MEREU  

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU.

 

Asocierea intre Steaua si heroina mi se pare foarte nereusita...

asa ii dam apa la moara si lui Dragomir...drogati si betivi.

:D tare asta Au muncit baietii la ceva frumos, destept, care suna bine si...

ros`albastru04.03.2007 09:32
CE DROG CIUDAT ...  

ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT  

MA DUCI LA CER SI-NNEBUNESC  

DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC  

 

DOUA CULORI CE LE ADOR  

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR  

GANDUL IMI STA DOAR LA Steaua  

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA.  

 

ORICE AR FI TE VOI URMA  

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA  

Steaua ACUM Steaua MEREU  

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU.

 

Mie nu-mi place deloc cantecul asta, pentru ca:

DeLaRyu04.03.2007 09:54
CE DROG CIUDAT ...  

ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT  

MA DUCI LA CER SI-NNEBUNESC  

DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC  

 

DOUA CULORI CE LE ADOR  

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR  

GANDUL IMI STA DOAR LA Steaua  

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA.  

 

ORICE AR FI TE VOI URMA  

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA  

Steaua ACUM Steaua MEREU  

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU.

 

Mie nu-mi place deloc cantecul asta, pentru ca:http://www.youtube.com/watch?v=u0rMe2Vyb9E

 

 

trebuie s-a iti placa tie???????? , oricum habar nu ai cu ce se mananca cantecul asta :))

DeLaRyu04.03.2007 09:58

Cantecul complet

 

 

CE DROG CIUDAT.....ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT

MA DUCI LA CER

SI-NNEBUNESC

DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC

 

DOUA CULORI

CE LE ADOR

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR

GANDUL IMI STA

DOAR LA Steaua

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA...

.....

ORICE AR FI / ORICE AR FI

TE VOI URMA / TE VOI URMA

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA / TU VEI JUCA

Steaua ACUM / Steaua ACUM

Steaua MEREU / Steaua MEREU

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU ........

 

DOUA CULORI

CE LE ADOR

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR

GANDUL IMI STA

DOAR LA Steaua

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA...

VaSsY04.03.2007 11:13

PROVOACA DEPENDENTA !!! Deci am 2-3 zile de cand am luat melodia format mp3, si de atunci o ascult aproape incontinu, am lasat winamp pe repet..:)) indiferent ce ma joc sau ce fac, asc melodia..am invatat-o perfect

LanDSharK04.03.2007 11:48

8O incredibiiiiiiiiiiil !! dupa ce`am ascultat melodia pe youtube a lu` panathinaikos ... kiar m-am gandit ..sa faca cineva pt Steaua melodia asta.. si kiar ma gandeam cum o sa sune la noi in peluza :D e GEnial !!! abia astept sa`l aud in peluzA!! ar fi un super duel Peluza Nord vs. Peluza Sud!! ceva in genu` Steaua-Victorie! sau poate un duel juma` de stadion vs. cealalta juma` de stadion .. atunci kiar ca i`am depashi pe greci dar asta e cam greu ... macar in peluza daca s`ar canta ar fi super tareeee !! inca odata FELICITARI fular-campionii

RESPECT

DeLaRyu04.03.2007 11:58

Melodia sa cantat in duet la Oradea...si a iesit aproape perfect :D

LanDSharK04.03.2007 11:58

steaua_ro

«191011121326»