Nu e mai bine asa (ca tot punem filmulete de pe youtube) :lol:
Nu e mai bine asa (ca tot punem filmulete de pe youtube) :lol:
Nu e mai bine asa (ca tot punem filmulete de pe youtube) :lol:
Atmosfera in Italia, in general este frumoasa, dar nu cred ca se poate compara cu ce a fost la Steaua - Standard - de exemplu.
:wink:
Tot Steluta e baza.
Nu Milan, Lazio si celelalte.
A se traduce: mandru ca sunt roman si stelist.
steagro
Nu e mai bine asa (ca tot punem filmulete de pe youtube) :lol:
Atmosfera in Italia, in general este frumoasa, dar nu cred ca se poate compara cu ce a fost la Steaua - Standard - de exemplu.
:wink:
Tot Steluta e baza.
Nu Milan, Lazio si celelalte.
A se traduce: mandru ca sunt roman si stelist.
steagro
Si eu, dar cred ca e loc de mai bine. Atmosfera de la meciul cu Poli a fost mai tare decat alea din CL. :wink:
Azzido uite aici niste filmulete foarte frumoase din it:
http://www.youtube.com/watch?v=1TXEKbQ7Wos laziali Non Mollare MAi(super)
Vedeti aceste filmulete... mai avem mult pana sa ajungem la nivelul acela. In primul rand diferenta o fac numarul de oameni...la noi in Peluza Nord cand este pilna incap 6.000 de oameni(problema la noi este ca constant canta doar cei din fata si grupariile de la Peluza Sud). La Milan numai Fossa dei leoni avea 15.000 de membrii cotizanti(s-a desfintat in 2005 dar marea majoritate vin la stadion).Dar sa nu uitam de brn care au si ei un numar mare de suporteri + celelalte grupari.
Un alt exemplu irr lazio are 10.000 de membri.
Si acolo controlul nu este ca la noi... pe stadion nu sunt jandarmi si vin aia cu tot felul de obiecte, torte etc.La inter unu a venit cu un scuter si l-a aruncat de la peluza
))
Asa ca este greu sa faci o comparatie intre noi... si italieni care au brigazi de 40 de ani vechime. Insa pe Ghencea cand canta un intreg stadion...atmosfera este incredibila! Daca in nord ar disparea cei care vin la stadion cu orice alt motiv decat sa cante si sa isi incurajeze echipa...daca s-ar umple sudul si cele 2 peluze ar canta impreuna...acustica stadionului ne ar ajuta sa creem o atmosfera incredibila! doamne ce atmosfera ar fi... Mult peste italia,turcia,grecia,anglia.
Uita-ti ce inseamna mentalitate. Desi au pierdut finala cu Porto uita-ti cum canta suporterii lui Celtic (cei mai loiali din lume):
incredibila! doamne ce atmosfera ar fi... Mult peste italia,turcia,grecia,anglia.
Sincer,peste greci,mai greu...http://www.youtube.com/watch?v=bSMwQnGRXe4
No comment...
ps haideti sa nu mai dam link-uri cu alte echipe..o dam in offtopic.
Nu e "luptam pentru culori" ?
Concluzia: Nu e :lol:
S-a deviat rau de la subiect, va rog sa va potoliti, altfel luati ban pentru offtopic repetat.
sta sa corecteze pe alti..
Kustino, scuze dar nu pot sa ma abtin; chiar daca iau ban; am incercat din rasputeri sa nu postez prostii in afara subiectelor respective, dar este "outrageous".
mi se pare un pic dubios sa dai vina pe graba sau pe gen "vede-ti" sau "sa corecteze pe alti"--> "+i"; dar cel mai bine ar fi sa scriem in italiana, ca asa nu prea o sa ne corecteze nimeni... scuze inca odata pentru acest mesaj, si probabil e ultimul pe fcsteaua (ban).
FORZA Steaua
Pai daca vad ca toata lumea ma contesta si ma corecteaza cand gresesc, incerc sa le raspund si eu cu aceiasi moneda. V-am zis ca scriu mai gresit sau mai prost pentru ca scriu in graba, dar mai rasare cate unu sa ma corecteze...aiurea e ca in loc sa raspunda la subiect, sta sa corecteze pe alti..
Vasy, nu e de vina graba. Din cauza grabei poti sa omiti litere, sa atingi doua taste deodata din greseala, etc. Ai probleme cu gramatica, vorbesc serios, decat sa dai vina pe graba mai bine retii fiecare critica si data viitoare nu mai gresesti. Nu ti-o zic cu rautate, cred ca e spre binele tau, eu ma bucur cand reusesc sa-mi corectez greselile, mai ales cele de scriere care nu imi fac cinste.
nebun esti ma nucule.hai Sarbatori Fericite tuturor stelistilor!si sa ii dea al de sus lui Vassy putina minte si clarviziune!
Eu zic sa dea Dumnezeu tuturor multa sanatate, fericire si daca nu sunt prea pretentios, sper sa faca in asa fel incat sa ne aduca aminte tuturor ca SUNTEM ROMANI.
Toata stima pt cei care au aprins macar o lumanare in memoria celor care si-au dat viata pt Romania si pt libertate.
In aceasta perioada consider ca este cazul sa mai uitam de scandaluri si rivalitati.
Suntem romani, in pragul sarbatorilor si este normal sa ne bucuram de aceasta perioada a anului.
Sarbatori fericite tuturor romanilor de pretutindeni !
Daca de facut un imn ne este destul de greu, haideti macar sa cautam melodii, pe ritmul carora s-ar putea face scandari/lozinci/cantecele cu Steaua si nu numai :twisted: !
Ne trebuie un geniu pt a face "versurile". Stiu ca trebuie sa ne incurajam in principal echipa, dar parca nu strica un zambet pe buzele unui intreg stadion sau chiar un hohot de ras la auzul unei scandari anti militieni sau tigani ![]()
Din ce am ascultat pana acu, astea mi se par destul de interesante si potrivite pt a putea fi "mulate" pe o scandre de stadion:)
ABBA - I have a dream
Boney M - Hooray hooray, it's a holi holiday (masura e perfecta pt MU YE DI NA MO)
Boney M - Brown girl in the ring (dupa asta mi se pare ca e aia cu haldan si Petre)
Boney M - My baker
Kaoma - Lambada
baga si ceva de Mircea rusu band..ca am auzit ca au scos acum album de sarbatori;au si acelea un ritm haios care te indeamna la o stare de bunavoie si calm.pe langa starea de beatitudine din stadion trebuie si ceva un pic mai solemn zic eu..asa ca m-as risca si la un radu ille,tot cu ceva de sarbatori.si le adaptam noi,nu e problema.
Azzido uite aici niste filmulete foarte frumoase din it:
Milan-inter atmosfera
Milan Fdl coregrafii
Milan-juve(Manchester finala)
http://www.youtube.com/watch?v=1TXEKbQ7Wos laziali Non Mollare MAi(super)
noi nu ne putem compara cu italienii,asta este sigur. ce este bine ca si la noi au inceput sa miste lucrurile si au inceput bine de tot.
ca tot vine vb la irr, uitati-va si la filmulete cu di canio si acolo sa vedeti devotament pt culori si pt echipa si respect pt suporteri( si toti jucatorii au asa ceva in ei ), nu ce este la noi.
15 Cantce aici:
Excelent! Felicitari! 8)
daca ati putea posta si textele ar fi perfect la multe din melodii nu se inteleg 1,2,3,4 cuvinte...e doar o simpla sugestie nu sariti pe mine, oricum laudabila initiativa voastra
15 Cantce aici:http://www.fcsteaua.ro/player/?list=992995667
Intr-adevar, este o initiativa laudabila.
Felicitari !
noi nu ne putem compara cu italienii,asta este sigur. ce este bine ca si la noi au inceput sa miste lucrurile si au inceput bine de tot.ca tot vine vb la irr, uitati-va si la filmulete cu di canio si acolo sa vedeti devotament pentru culori si pentru echipa si respect pentru suporteri( si toti jucatorii au asa ceva in ei ), nu ce este la noi.
M-ati omorat cu un Di Canio. Un jucator care a jucat mai mult in Anglia decat la Lazio. Uitati-va la Gerrard, Puyol, Maldini, Baresi sau Nevile. Ala devotament pentru club. Sau daca preferi un jucator de la un club mai mic: Gianluca Signorini.
15 Cantce aici:http://www.fcsteaua.ro/player/?list=992995667
Melodii care lipsesc si ar trebui puse acolo:
Mergem prin toata tara
Sa sustinem pe Steaua
Cantam pana ragusim
Steaua ce mult te iubim
O iubire Ros albastra
pentru Campioana Noastra
O iubim si o stimam
Spre victorii o purtam
Un mesaj din Bucuresti
Poli p @##$ s-o belesti
Sa se-auda`n toata tara
M@#$ p0li Timisoara
M##$ Rapid CFR
10 ani ai stat in B
Si-acum ai venit in A
Sa-i s.p lu` Steaua
Trup si suflet pentru culori
O echipa ce face furori
Daruitiva ca noi
Vrei sa fim mandri de voi
pentru Steaua
Ne dam viata!
Suntem noi suntem noi
Campionii Romaniei suntem noiiiii...
Download @:
http://rapidshare.com/files/11999980/Melodii.zip.html
Mirror:
http://www.sendspace.com/file/h7junh
+altele mai tarziu
Nu stiu daca s-a mai propus.Pe ritmul melodiei lui Rod Stewart-I am sailing se poate face o scandare impresionanta.
Imnul trebuie sa fie unic.Nicidecum o melodie straina cu versuri schimbate :wink:
Ai dreptate, dar parca mai bine sa nu fim originali decat sa avem un imn manelizat sau stil atomic TV. ![]()
Ai dreptate, dar parca mai bine sa nu fim originali decat sa avem un imn manelizat sau stil atomic TV.![]()
manelizat in nici un caz, ca daca am avea imn manelizat, am skimba tobele cu acordeonul
iar seful de galerie ar striga "fara numarrrr" ![]()
Trebuie ceva facut de noi..viecare cate un vers o strofa..sa le unim si sa iasa ceva unic. CAT MAI CURAND !!
Ale Ale Ale Steaua Ale...LUPTAM PENTRU CULORI DEOARECE...NOI NU VOM RENUNTA SI NE VOM APARA EMBLEMA SI ISTORIA...
SI MAI E UNA DUPA O MELODIE DE LA AC Milan...
E FORZZA Steaua OLE E FORZZA Steaua OLE E FORZA Steaua...Steaua Steaua...E FORZZA Steaua OLEEEEEEEEE
E MARFA :lol: :lol:
PAREREA MEA