FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«1101112131426»
DeLaRyu04.03.2007 12:04
PROVOACA DEPENDENTA !!! Deci am 2-3 zile de cand am luat melodia format mp3, si de atunci o ascult aproape incontinu, am lasat winamp pe repet..:)) indiferent ce ma joc sau ce fac, asc melodia..am invatat-o perfect

 

 

VaSsY sper sa o canti pe acelasi ritm pe care o ascultzi , adica prima strofa fff rar :D , daca vrei si video lasa`mi messul pe privat ;)

LanDSharK04.03.2007 12:05

eo`l astept in Ghencea :twisted:

cisco04.03.2007 14:02

Ceva in genul celor de la Panathinaikos(HORTO MAGIKO) .. oricum foarte reusit si perfect pentru Steaua !

VaSsY04.03.2007 18:16

oricum este furat in totalitate..nu doar melodia si ritmul, cat si versurile..sunt schimbate doar culorile si clubul..DAR E PREA FRUMOASA MELODIA !!! MERITA CANTATA !!!

stelist_4_ever9004.03.2007 18:25

si daca e furata ce ? Doar nu ne ducem cu ea la Eurovision :D:D:D

George Stan04.03.2007 18:45

Mai oameni buni, ce inseamna furat? Majoritatea cantecelor care le auzi pe stadioanele Europei sunt "imprumutate", "adaptate", spune-le cum vrei.

De altfel, prin tribunele si peluzele din Romania, cred ca nu exista 5 cantece facute pe aici. Poate celebrul "Hotii" sau "Pe ei pe mama lor". Nu mai aruncati asa usor cu cuvinte precum "furat", mai bine incercati sa invatati melodia, sa o cantati pe stadion la meciul cu spurcatii si sa il convingeti si pe cel de langa voi sa o cante.

habarnam8504.03.2007 19:10

Abia astept meciul din gIULESTI pentru ca acolo o sa fie numai baieti din brigazi ce stiu cintecele , o sa face-m senzatie cu cintecul asta !

m_c04.03.2007 21:43
Melodia sa cantat in duet la Oradea...si a iesit aproape perfect :D

s-a cantat si la constanta si n-a sunat rau deloc....in mod normal ar trebui sa se auda super pe Ghencea....pt ca la ct am fost destul de putini...

George Stan04.03.2007 22:10

s-a cantat si la constanta si n-a sunat rau deloc....in mod normal ar trebui sa se auda super pe Ghencea....pentru ca la ct am fost destul de putini...

 

Pai poate tocmai de aceea a iesit aproape perfect.

George Stan04.03.2007 22:13
Abia astept meciul din gIULESTI pentru. ca acolo o sa fie numai baieti din brigazi ce stiu cintecele , o sa facem senzatie cu cintecul asta !

 

Corect, acolo va merge bine, dar din pacate vom fi foarte putini, din cate stiu, Stelistii au doar 400 de bilete in pentru ca pubela bucurestiului e in renovare.

 

PS: Corecteaza-ti si tu unele greseli gramaticale, altfel vor spune unii ca habarnai85 sa scrii :) si nu e frumos.

m_c04.03.2007 22:15

s-a cantat si la constanta si n-a sunat rau deloc....in mod normal ar trebui sa se auda super pe Ghencea....pentru ca la ct am fost destul de putini...

 

Pai poate tocmai de aceea a iesit aproape perfect.

 

poate...dar ma gandesc acum... sunt multi care n-au putut sa vina la constanta....si cei care am fost la constanta plus cei care n-au putut sa vina = perfect....sau cel putin la fel de bine :D

albanezul04.03.2007 22:44

si azi la Vaslui s-a cantat bine..

RaDoooI04.03.2007 23:03

la cantecul asta ar fi bine sa fie impartiti niste fluturasi , e destul de greu , mai ales pentru cei care nu au ascultat niciodata "horto magiko"

m_c04.03.2007 23:07
la cantecul asta ar fi bine sa fie impartiti niste fluturasi , e destul de greu , mai ales pentru cei care nu au ascultat niciodata "horto magiko"
nu e atat de greu...daca il auzi de 2-3 ori incepi sa prinzi....toata faza e ca trebuie sa incerci si tu...nu sa stai degeaba...incearca sa repetzi acasa...exista youtube unde gasesti linia melodica...(desi exista si aici) ... versurile sunt puse si pe forum...si pe prima pagina...asa ca spor la munca.... :wink:
dica_10steaua06.03.2007 16:01

de cand astept cantecul asta....pentru ca il stiam de la cei de la panatinaikos..si e super tare. :lol:

Triphat06.03.2007 18:58

e super versiunea stelista a horto makigo-ului. Daca se canta bine o sa fie cel mai tare cantec din toata Romania.

 

Felicitari celor care l-au invintat si pus in practica. :wink:

RaDoooI07.03.2007 11:51
la cantecul asta ar fi bine sa fie impartiti niste fluturasi , e destul de greu , mai ales pentru cei care nu au ascultat niciodata "horto magiko"
nu e atat de greu...daca il auzi de 2-3 ori incepi sa prinzi....toata faza e ca trebuie sa incerci si tu...nu sa stai degeaba...incearca sa repetzi acasa...exista youtube unde gasesti linia melodica...(desi exista si aici) ... versurile sunt puse si pe forum...si pe prima pagina...asa ca spor la munca.... :wink:

 

nu vorbeam de mine , vorbeam de tovarasi .. mai incep cateodata sa cant cantecu asta , si se uita la mn ca matza-n calendar :)

SebaSS07.03.2007 13:54
ba da..e complet.si pentru ala care vede comparatia asa..esti cam dus amice.aici ne referim la o comparatie  intre un drog si Steaua.ca Steaua pentru noi e ca un drog, de care nu te poti lipsi.il ai in sange mereu si nu poti scapa de el.iti produce dependenta si doar cand il iei..adica cand te duci la meciuri simti ca traiesti.trebuie sa fac analiza textului cu tine?sau o fac degeaba?

 

Bai ascaris-ule, eu nu stiu cum e sa fii dorgat, dar iti multumesc ca mi-ai explicat. Iar expresii d-astea elevate gen "esti dus" sa folosesti acasa cu parintii tai, nu cu mine.

Steaua e ceva pozitiv, drogul ceva negativ. Asta am vrut sa scot eu in evidenta. Tocmai de un drog poti scapa, dar de Steaua nu.

Sunt curios cati ani ai 12-13, ca daca ai mai mult e grav...

cozmin07.03.2007 16:30

Steaua e ceva pozitiv, drogul ceva negativ. Asta am vrut sa scot eu in evidenta. Tocmai de un drog poti scapa, dar de Steaua nu.

Sunt curios cati ani ai 12-13, ca daca ai mai mult e grav...

 

Asta este parerea ta,ca Steaua este ceva pozitiv,iar drogul ceva negativ.Sunt oameni care le considera pe amandoua lucruri pozitive.Oricum nu ai inteles nici pe departe comparatia facuta.

korynna07.03.2007 16:32

@ Sebass

 

este o metafora,nu trebuie sa iei sensul propriu al cuvantului "drog"

habarnam8507.03.2007 17:45

PS: Corecteaza-ti si tu unele greseli gramaticale, altfel vor spune unii ca habarnai85 sa scrii si nu e frumos.

Multumesc pentru observatie , de vina e mess-ul si cu mult timp inainte mIRC-ul :) vreau doar sa scriu cat mai repede si prescurtat ca in sms-uri:). Voi tine cont de acum de observatia ta !

habarnam8507.03.2007 17:49

Revenind la subiect , in gIULESTI vom merge 400 ...dar vom fi numai baieti 1 si 1. Dupa meci toti ragusiti si fericiti !

Triphat07.03.2007 19:58

suntem rasisti suntem drogati

suntem betivi si mereu innarmati

de satana noi suntem posedati

ati face bine la o parte sa va dati

ale ale ale ale ale....

 

:lol: :lol:

 

 

si acum unul serios, cei de la valencia au un cantec pe linia asta melodica, o sa caut un clip sau ceva..

 

ros-albastrii ale bam bam bam

ros-albastrii ale bam bam bam

ros-albastrii ale ale aleeee

albanezul07.03.2007 21:23

sebass..faptul ca nu vezi o metafora ma face pe mine..baiatul de 12-13 ani mai avansat din punct de vedere al intelegerii textului.na ca te-a facut un pusti!ce mai zici acum?peace out!

Triphat07.03.2007 21:36

Un cantec care merge bine cu fularele sus..

 

linia melodica-> http://youtube.com/watch?v=4H3rgr52ftk

 

Ale Steaua, Steaua

Oriunde tu vei juca

Noi mereu te vom urma

Ale Steaua, Steaua

 

?

«1101112131426»