Avem echipa
Avem valoare
Steaua-i echipa cea mai tare!
Avem echipa
Avem valoare
Steaua-i echipa cea mai tare!
si pe ce fond melodic se canta acela nou de la sud??e vreounu cu mel asemanatoare?
Avem un singur scopUn ideal in viata
Sa fim mereu prezenti
Sa fim mereu in fata
Suflet de invingatori
Inima ros-albastra
Luptam pentru culori
Si pentru echipa noastra
La la la la la la etc.
Bestial cantecul
trebuie sa-l preluam si noi, Nordul....il cant de vreo cateva minute bune prin casa :lol: sper sa o fac si pe Ghencea, la Nord
P.S. Somebody stop me! :lol:
Avem un singur scop
Un ideal in viata
Sa fim mereu prezenti
Sa fim mereu in fata
Suflet de invingatori
Inima ros-albastra
Luptam pentru culori
Si pentru echipa noastra
La la la la la la etc.
Bestial cantecul
trebuie sa-l preluam si noi, Nordul....il cant de vreo cateva minute bune prin casa :lol: sper sa o fac si pe Ghencea, la Nord
P.S. Somebody stop me! :lol:
Mah deci cantecul e super marfa,eram cu astia de la sud in autobuz cand au inceput sa cante
Faza e urmatoarea,are un ritm destul de curios,se canta mai mult ...nu se scandeaza!!!
Io am si uitat ritmul...la ce ureche muzicala am :lol:
Bine tu choli :roll:
Versiunea audio a cantecului o gasiti pe www.ultras.ro
http://www.ultras.ro/Diverse/multimedia/au...singur_scop.mp3
Incredibil de misto :!: :!: :!: .. il fredonez mai mereu !
Da ce canta acu mai nou nordul...e dupa melodia "ca-asa beu omanii buni, ca-sa beeeeeeeu oamenii bun, de sambata pana luuuni, de sambata pana luni"
pai ce canta nordul mai nou,de zici ca e dupa asa beau oamenii buni...?
Care o stiti pe aia cu " Pleca trenul din galati.. " sau ceva de genu.. ? :roll:
Lasa-ne ma... :roll:
Care o stiti pe aia cu " Pleca trenul din galati.. " sau ceva de genu.. ? :roll:
Nu stiu daca era pleca sau trecea :lol:
Oricat cam asa suna:
Pleca(trecea) trenul din galati
Plin de unguri spanzurati
Doamne,ocroteste-i pe romani!!
Veniti unguri la statuie,
Avram Iancu va da mu.e
Doamne,ocroteste-i pe romani!!! :twisted:
Sa nu vada FRF ce scrie aici ca cine stie mai taie din punctele Stelei.
:lol: ![]()
steagcruce2
tare aceea aia cu ungurii si mi se pare ca era trecea
_yang mai usor cu stegurile alea ce naibaa
Ar trebui sa se insiste cu cantecu ala dupa Lambada: "Ros-albastri aleee, lalalalalalalaaa' (
ce beton
.. ca sa o cantam si noi ar trebui ceva timp .. :roll:
s-a cantat la cateva meciuri....dar doar primele randuri.... :roll:
"Avem un singur scop"
il puteti descarca de aici: http://www.fcsteaua.ro/index/section/pop_d...wnload/file/829
http://www.youtube.com/watch?v=PzOUv8q76eQ
http://www.youtube.com/watch?v=gUIrJQoIZvg...related&search=
prea frumos trebuie sa facem si noi cat mai repede un imn cum nu a mai avut nimeni cand il canta tot stadionul sa te treaca toti fiorii iar adversarilor sa le fie frica sa intre pe teren
...inaintea imnului...presupun ca trebuie sa faci tribunele sa cante! ![]()
la cate un coltz de strada
sta un tigan spurcat
el are sapca alba
in visiniu e imbracat
el e de la rapid
descultz si dezbracat
el e de la rapid
flamand si nemancat
sa zaca'n puscarie
scarboasa galerie
ce poarta'n tiganie
culoarea visinie
se poate adapta si pt caini ![]()
![]()
la cate un coltz de stradasta un tigan spurcat
el are sapca alba
in visiniu e imbracat
el e de la rapid
descultz si dezbracat
el e de la rapid
flamand si nemancat
sa zaca'n puscarie
scarboasa galerie
ce poarta'n tiganie
culoarea visinie
se poate adapta si pentru caini
Flamand si nemancat, inseamna acelasi lucru...gaseste alte cuvinte/cuvant !!!
Nespalat,disperat..
nu e inventat de mine cantecul
e mai vechi de pe vremea lu` Marin ![]()