FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«15678926»
^Cody28.10.2006 22:41

Avem echipa

Avem valoare

Steaua-i echipa cea mai tare!

alexis29.10.2006 00:49

si pe ce fond melodic se canta acela nou de la sud??e vreounu cu mel asemanatoare?

FANATIK RED-BLUE29.10.2006 07:14
Avem un singur scop

Un ideal in viata

Sa fim mereu prezenti

Sa fim mereu in fata

 

Suflet de invingatori

Inima ros-albastra

Luptam pentru culori

Si pentru echipa noastra

 

La la la la la la etc.

 

 

Bestial cantecul :D trebuie sa-l preluam si noi, Nordul....il cant de vreo cateva minute bune prin casa :lol: sper sa o fac si pe Ghencea, la Nord

 

P.S. Somebody stop me! :lol:

MadFroG29.10.2006 08:59

Avem un singur scop

Un ideal in viata

Sa fim mereu prezenti

Sa fim mereu in fata

 

Suflet de invingatori

Inima ros-albastra

Luptam pentru culori

Si pentru echipa noastra

 

La la la la la la etc.

 

 

Bestial cantecul :D trebuie sa-l preluam si noi, Nordul....il cant de vreo cateva minute bune prin casa :lol: sper sa o fac si pe Ghencea, la Nord

 

P.S. Somebody stop me! :lol:

 

Mah deci cantecul e super marfa,eram cu astia de la sud in autobuz cand au inceput sa cante

Faza e urmatoarea,are un ritm destul de curios,se canta mai mult ...nu se scandeaza!!!

Io am si uitat ritmul...la ce ureche muzicala am :lol:

officina9929.10.2006 13:46

Bine tu choli :roll:

Johnny`4729.10.2006 20:59

Versiunea audio a cantecului o gasiti pe www.ultras.ro

cisco29.10.2006 21:56

http://www.ultras.ro/Diverse/multimedia/au...singur_scop.mp3

 

Incredibil de misto :!: :!: :!: .. il fredonez mai mereu !

SebaSS30.10.2006 07:17

Da ce canta acu mai nou nordul...e dupa melodia "ca-asa beu omanii buni, ca-sa beeeeeeeu oamenii bun, de sambata pana luuuni, de sambata pana luni"

ultras_andrei_i30.10.2006 13:18

pai ce canta nordul mai nou,de zici ca e dupa asa beau oamenii buni...?

cisco30.10.2006 21:10

Care o stiti pe aia cu " Pleca trenul din galati.. " sau ceva de genu.. ? :roll:

officina9930.10.2006 22:56

Lasa-ne ma... :roll:

MadFroG31.10.2006 07:41
Care o stiti pe aia cu " Pleca trenul din galati.. " sau ceva de genu.. ?  :roll:

Nu stiu daca era pleca sau trecea :lol:

Oricat cam asa suna:

Pleca(trecea) trenul din galati

Plin de unguri spanzurati

Doamne,ocroteste-i pe romani!!

 

Veniti unguri la statuie,

Avram Iancu va da mu.e

Doamne,ocroteste-i pe romani!!! :twisted:

_yang31.10.2006 07:46

Sa nu vada FRF ce scrie aici ca cine stie mai taie din punctele Stelei. :D :lol: :D

steagcruce2

dbd31.10.2006 15:43

tare aceea aia cu ungurii si mi se pare ca era trecea

_yang mai usor cu stegurile alea ce naibaa

icsu_ultras31.10.2006 21:17

Ar trebui sa se insiste cu cantecu ala dupa Lambada: "Ros-albastri aleee, lalalalalalalaaa' (

- serie C) :roll:
cisco31.10.2006 22:07

ce beton :D .. ca sa o cantam si noi ar trebui ceva timp .. :roll:

icsu_ultras31.10.2006 22:11

s-a cantat la cateva meciuri....dar doar primele randuri.... :roll:

George Stan01.11.2006 09:07

"Avem un singur scop"

il puteti descarca de aici: http://www.fcsteaua.ro/index/section/pop_d...wnload/file/829

stelist100%15.11.2006 13:30

http://www.youtube.com/watch?v=PzOUv8q76eQ

http://www.youtube.com/watch?v=gUIrJQoIZvg...related&search=

prea frumos trebuie sa facem si noi cat mai repede un imn cum nu a mai avut nimeni cand il canta tot stadionul sa te treaca toti fiorii iar adversarilor sa le fie frica sa intre pe teren

P!shcoT18.11.2006 01:42

...inaintea imnului...presupun ca trebuie sa faci tribunele sa cante! :)

Dj26.11.2006 15:37

la cate un coltz de strada

sta un tigan spurcat

el are sapca alba

in visiniu e imbracat

el e de la rapid

descultz si dezbracat

el e de la rapid

flamand si nemancat

sa zaca'n puscarie

scarboasa galerie

ce poarta'n tiganie

culoarea visinie

 

se poate adapta si pt caini :):D

VaSsY30.11.2006 07:32
la cate un coltz de strada

sta un tigan spurcat

el are sapca alba

in visiniu e imbracat

el e de la rapid

descultz si dezbracat

el e de la rapid  

flamand si nemancat

sa zaca'n puscarie

scarboasa galerie

ce poarta'n tiganie

culoarea visinie

 

se poate adapta si pentru caini :):D

 

 

Flamand si nemancat, inseamna acelasi lucru...gaseste alte cuvinte/cuvant !!!

M@rmota30.11.2006 09:30

Nespalat,disperat..

Dj30.11.2006 15:19

nu e inventat de mine cantecul

e mai vechi de pe vremea lu` Marin :)

greco30.11.2006 15:24
:)) Si pe ce melodie se canta ?
«15678926»