FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«13456726»
Ana-Maria17.08.2006 04:51

Esti pe zi ce trece mai rau, Bogdan :lol:

 

ON TOPIC: Rasfoiam revistele din '86,in speranta ca voi gasi cantece de acum 20 de ani.Oare ce cantau? :)

bogdan_p17.08.2006 04:58

De ce oare, de ce oare

suntem ultrasii stelisti

de ce oare, de ce oare

omoram pe rapidisti

Pt ca,rapid,sunt saraci si nu au bani

pt ca,rapid,au suporteri doar tigani

(dupa imnul lor cu suntem peste tot.....)

bogdan_p17.08.2006 05:01

Cand baietii din peluza

au dat tomul eoo

incepe tot stadionul

striga m--e Dinamo

o o o o o o o o o o o oooooooooo....

(dupa refrenul din mafia-poezie de strada)

Ana-Maria17.08.2006 05:23

FOTBAL Steaua, 1987

 

 

La alta Steaua

 

De-o stea ca ea atat s-a fost dus vestea

Ca stearpa amintirea n-o sa setea

Ci va urca mereu in steag povestea

Cum altadata nu se prevestea

 

Dar pe cand gandul nostru nu rostea

CA-n aste amintiri, cu-n simplu gest ea

S-a inaltat in zori cum dragostea

Vestea in inimi sa se duca vestea

 

Modest ea a urcat cum urc-o setea

Cum nu simteau nici randurile-acestea

Dar cum iubirea noastr-o investea:

Hai Steaua, sa continuam povestea!

 

 

Vasile PREDA

 

 

pa240003do4.jpg

bogdan_p17.08.2006 05:58

acum am copt-o pe asta,frige:

Noi capitala,o reprezentam

cu capul sus pe oriunde plecam

prin cantece,steaguri,coregrafii

sau pe strazi unde rupem dusmanii

refren:ale ale,ale ale,canta toate brigazile

ale ale,ale ale,se-aude forza Steaua ale

suntem baietii din Peluza Nord

sustinem Steaua peste tot

nu ne plac cainii, nu ne plac taranii

ne iubim rasa,omoram tiganii

refren-bis

sau ca sa nu bagam cu tigani sa ne suspende astia,asa:suntem de la nord,din nastere stelisti

ne iubim tara suntem nationalisti

nu ne plac negrii,chinezii,musulmanii

stramosii nostri-s dacii si romanii

refren-bis

bogdan_p17.08.2006 06:02

ultima se canta dupa:ale ale,victorie,echipa Steaua pe gazon

Andreiasu17.08.2006 06:18

Un pistol cu apa

De-as avea

Pe jandarmi i-as impusca !

 

O jandarmerita

De-as avea

Toata ziua m-as juca cu ea !

puyol17.08.2006 06:28

eu zic ca ar fi interesant un cantec de galerie pe ritmul imnului national, scurt si la obiect , ca sa poata fi invatat de toti.

dar cred ca si mai interesant ar fi o melodie scurta pe ritmul nu stiu careiu simfonii a lui bethovana - oda bucuriei.

eu propun , nu dau cu paru, deci nu va grabiti sa ma injurati:D . leas fi facut eu , da sunt zero la capitolu asta

fularsteau2 fular-campionii spre cl :D

George Stan17.08.2006 06:40

Prin 90, cand glaeria statea la Peluza Sud, se canta la goluri: "hei hei, hai Steaua".

sau

"o sansa Stelei

si glorie

o sansa Stelei

Victorie

"

 

mai era un cantec care se punea la statie, suna asa ca o fanfara militara: "baietii nostri, Stelisti nostri, sunt campionii din Ghencea"

 

Mai tarziu un pic, se striga:

"Cine fura?

Dinamo!

Si daca fura?

Sa-i futem in gura"

 

"Din Ghencea la Otawa

Nu-i echipa ca Steaua

Si din Ghencea la Milano

Nu-s mai prosti ca la Dinamo"

 

sau scandarea celebra de pe vremea lui Jean:

 

Forza Steaua

Vinci per noi

Forza Steaua e vinci per noi

Forza Steaua

Forza Steaua

Forza Steaua e tutti con te

Ale ale (cu fularele)

 

 

Mai era o perioada cand glaeria (tot la sud), ocupa la un meci importand doar 2 sectoare, si se faceau un fel de genoflexiuni (nu radeti) se ridica un sector si striga "Steaua" apoi se asezau si se ridica celalalt si striga "Victorie", efectul era destul de frumos.

 

Imi amintesc si celebrul nostru steag imens in dungi ros albastre, cu multe gauri in el. Un fel de coregrafie permanenta a acelor vremuri.

 

Da imi mai amintesc chestii revin :)

bogdan_p18.08.2006 02:41

Javre spurcate,o sa sunati garda

Peluza Nord si-a adunat brigada

stim ca sunteti campioni la alergare

da suntem sute,nu aveti scapare

ooooooooooo......

tot dupa ale ale,victorie,echipa Steaua pe gazon

:)))))))

bogdan_p18.08.2006 02:42

Primul cuvan e ja vre,nu dinamovisti,modifica astia:D

Katau18.08.2006 08:54

olele olala ros-albastri ale....magica Steaua..

 

voi ne tineti la intrare

si ne bagati in cordoane

iar pe noi ne doare`n p0@la de politia romana

ale ale ale ale aleoooo

 

cea mai proasta meserie

este la jandarmerie

cea mai proasta meserie este la jandarmerie

ale ale ale ale aleoooo

sile2218.08.2006 14:21

suntem de la nord,din nastere stelisti

ne iubim tara suntem nationalisti

nu ne plac negrii,chinezii,musulmanii

stramosii nostri-s dacii si romanii

 

Foarte tare ! astept cu nerabdare sa o cantam :)

ultras194718.08.2006 14:32

dinamooo iesi din cimitir!

nu vreau!

iesi din cimitir!

mai stau!

 

 

 

:lol: :lol: :lol:

puyol18.08.2006 14:36

cum e melodia aia care e pe videoul ala , cand ultrasii merg spre Arad , mi se pare. Se termina asa ´.../pu-la s-o belesti/sa se-auda-n toata tara/m..e **** Timisoara/ale,ale,ale,ale,ale,ooo

Ramon Sanchez Pizjuan18.08.2006 14:37

"Un mesaj din Bucuresti

Poli...

"

 

Restul ai scris tu.

ultras194718.08.2006 14:39
mai stie cineva o melodie, se canta de mult in galerie....ceva de genu (era la caterinca, cred): "Frumoasa-i vecina noastra, scoate c#r# pe fereastra [...}" stie cineva continuarea? sau tot cantecul (nu originalul bineinteles).

 

 

e penibil rau cantecul da plm daca te int io`l stiu asa :)) :

frumoasa`i vecina noastra scoate cooroo pe fereastra

ooo o oooo o mooie Dinamo

chilotei cu gaurele sa iasa fl#cii prin ele

ooo o oooo o mooie Dinamo!

 

:roll: :roll: io ceva de genul asta stiu! dar ma fac ca nu recunosc acest post :lol: :lol:

bppd18.08.2006 15:02

.. si se continua ceva de genu:

 

Asta-i tara lui Dracula, toate fetele sug p...

ooo o oooo o mooie Dinamo

Si acuma de-ncheiat, va dam p... la frecat

ooo o oooo o mooie Dinamo

:D

Alex1418.08.2006 17:05
e penibil rau cantecul da plm daca te int io`l stiu asa :)) :

frumoasa`i vecina noastra scoate cooroo pe fereastra  

ooo o oooo o mooie Dinamo

chilotei cu gaurele sa iasa fl#cii prin ele

ooo o oooo o mooie Dinamo!

 

:roll:  :roll: io ceva de genul asta stiu! dar ma fac ca nu recunosc acest post  :lol:  :lol:

 

Ai uitat ceva:

 

frumoasa`i vecina noastra scoate cooroo pe fereastra

SA VEDEM CU TOTI CA SI-A LUAT CHILOTI

chilotei cu gaurele sa iasa fl#cii prin ele

ooo o oooo o mooie Dinamo!

metzzz18.08.2006 18:42
.. si se continua ceva de genu:

 

Asta-i tara lui Dracula, toate fetele sug p...

ooo o oooo o mooie Dinamo  

Si acuma de-ncheiat, va dam p... la frecat

ooo o oooo o mooie Dinamo  

:D

 

si mai era si varianta asta :D

 

"asta`i tara lu Dracula , la la la la la

unde ciorele sug **** , la la la la la

de ce sug ciorele **** , la la la la la

ca le place aventura , la la la la la "

nitnerolf18.08.2006 18:42

Si mai e ceva dupa versul cu Dracula:"Toate fetele sug p**a ca le place aventura/ooo oo oooo m**e Dinamo"

stelist2518.08.2006 20:00

AAAAAAAAAANTONESCU DE ERA

PEEEEEEEEE milogi II OMORA

ANTONESCU DE ERA PE milogi II OMORA

ALE ALE ALE ALE ALEOOOOOOOOO!!!

steaua_ro steagcruce2

stelist2518.08.2006 20:07

si O DEDICATIE pentru BANATENI NU PT CEI CARE-S STELISTI, DAR ACOLO ESTE UNUL DINTRE PUTINELE LOCURI UNDE NU SUNTEM PRIMITI BINE:

UUUUUUUUUUUUUUN MESAJ DIN Bucuresti

POOOOOOOOOOOLII **** S-O BELESHTI

SA SE-AUDA-N TOATA TARA **** Poli Timisoara

ALE ALE ALE ALE ALE OOOOOO

steagcruce2 steaua_ro steagcruce2 steaua_ro

Allen19.08.2006 03:19

Mi-am amintit si eu una veche:

 

Si-am sa beau pana-am sa mor

Mooie ciorelor!

Si-am sa beau pana-am sa cad

Dinamo e de cakat!

:D

albanezul19.08.2006 04:32

Voi sunteti Dracula Boys,

Voi sunteti Dracula Boys,

Voi sunteti Dracula

Si ne **** ****,

Voi sunteti Dracula Boys.tam tam!

cand aveau aia de la Dinamo o brigada numita Dracula Boys!

«13456726»