Esti pe zi ce trece mai rau, Bogdan :lol:
ON TOPIC: Rasfoiam revistele din '86,in speranta ca voi gasi cantece de acum 20 de ani.Oare ce cantau? ![]()
Esti pe zi ce trece mai rau, Bogdan :lol:
ON TOPIC: Rasfoiam revistele din '86,in speranta ca voi gasi cantece de acum 20 de ani.Oare ce cantau? ![]()
De ce oare, de ce oare
suntem ultrasii stelisti
de ce oare, de ce oare
omoram pe rapidisti
Pt ca,rapid,sunt saraci si nu au bani
pt ca,rapid,au suporteri doar tigani
(dupa imnul lor cu suntem peste tot.....)
Cand baietii din peluza
au dat tomul eoo
incepe tot stadionul
striga m--e Dinamo
o o o o o o o o o o o oooooooooo....
(dupa refrenul din mafia-poezie de strada)
FOTBAL Steaua, 1987
La alta Steaua
De-o stea ca ea atat s-a fost dus vestea
Ca stearpa amintirea n-o sa setea
Ci va urca mereu in steag povestea
Cum altadata nu se prevestea
Dar pe cand gandul nostru nu rostea
CA-n aste amintiri, cu-n simplu gest ea
S-a inaltat in zori cum dragostea
Vestea in inimi sa se duca vestea
Modest ea a urcat cum urc-o setea
Cum nu simteau nici randurile-acestea
Dar cum iubirea noastr-o investea:
Hai Steaua, sa continuam povestea!
Vasile PREDA
acum am copt-o pe asta,frige:
Noi capitala,o reprezentam
cu capul sus pe oriunde plecam
prin cantece,steaguri,coregrafii
sau pe strazi unde rupem dusmanii
refren:ale ale,ale ale,canta toate brigazile
ale ale,ale ale,se-aude forza Steaua ale
suntem baietii din Peluza Nord
sustinem Steaua peste tot
nu ne plac cainii, nu ne plac taranii
ne iubim rasa,omoram tiganii
refren-bis
sau ca sa nu bagam cu tigani sa ne suspende astia,asa:suntem de la nord,din nastere stelisti
ne iubim tara suntem nationalisti
nu ne plac negrii,chinezii,musulmanii
stramosii nostri-s dacii si romanii
refren-bis
ultima se canta dupa:ale ale,victorie,echipa Steaua pe gazon
Un pistol cu apa
De-as avea
Pe jandarmi i-as impusca !
O jandarmerita
De-as avea
Toata ziua m-as juca cu ea !
eu zic ca ar fi interesant un cantec de galerie pe ritmul imnului national, scurt si la obiect , ca sa poata fi invatat de toti.
dar cred ca si mai interesant ar fi o melodie scurta pe ritmul nu stiu careiu simfonii a lui bethovana - oda bucuriei.
eu propun , nu dau cu paru, deci nu va grabiti sa ma injurati:D . leas fi facut eu , da sunt zero la capitolu asta
fularsteau2
spre cl ![]()
Prin 90, cand glaeria statea la Peluza Sud, se canta la goluri: "hei hei, hai Steaua".
sau
"o sansa Stelei
si glorie
o sansa Stelei
Victorie
"
mai era un cantec care se punea la statie, suna asa ca o fanfara militara: "baietii nostri, Stelisti nostri, sunt campionii din Ghencea"
Mai tarziu un pic, se striga:
"Cine fura?
Dinamo!
Si daca fura?
Sa-i futem in gura"
"Din Ghencea la Otawa
Nu-i echipa ca Steaua
Si din Ghencea la Milano
Nu-s mai prosti ca la Dinamo"
sau scandarea celebra de pe vremea lui Jean:
Forza Steaua
Vinci per noi
Forza Steaua e vinci per noi
Forza Steaua
Forza Steaua
Forza Steaua e tutti con te
Ale ale (cu fularele)
Mai era o perioada cand glaeria (tot la sud), ocupa la un meci importand doar 2 sectoare, si se faceau un fel de genoflexiuni (nu radeti) se ridica un sector si striga "Steaua" apoi se asezau si se ridica celalalt si striga "Victorie", efectul era destul de frumos.
Imi amintesc si celebrul nostru steag imens in dungi ros albastre, cu multe gauri in el. Un fel de coregrafie permanenta a acelor vremuri.
Da imi mai amintesc chestii revin ![]()
Javre spurcate,o sa sunati garda
Peluza Nord si-a adunat brigada
stim ca sunteti campioni la alergare
da suntem sute,nu aveti scapare
ooooooooooo......
tot dupa ale ale,victorie,echipa Steaua pe gazon
)))))
Primul cuvan e ja vre,nu dinamovisti,modifica astia:D
olele olala ros-albastri ale....magica Steaua..
voi ne tineti la intrare
si ne bagati in cordoane
iar pe noi ne doare`n p0@la de politia romana
ale ale ale ale aleoooo
cea mai proasta meserie
este la jandarmerie
cea mai proasta meserie este la jandarmerie
ale ale ale ale aleoooo
suntem de la nord,din nastere stelisti
ne iubim tara suntem nationalisti
nu ne plac negrii,chinezii,musulmanii
stramosii nostri-s dacii si romanii
Foarte tare ! astept cu nerabdare sa o cantam ![]()
dinamooo iesi din cimitir!
nu vreau!
iesi din cimitir!
mai stau!
:lol: :lol: :lol:
cum e melodia aia care e pe videoul ala , cand ultrasii merg spre Arad , mi se pare. Se termina asa ´.../pu-la s-o belesti/sa se-auda-n toata tara/m..e **** Timisoara/ale,ale,ale,ale,ale,ooo
"Un mesaj din Bucuresti
Poli...
"
Restul ai scris tu.
mai stie cineva o melodie, se canta de mult in galerie....ceva de genu (era la caterinca, cred): "Frumoasa-i vecina noastra, scoate c#r# pe fereastra [...}" stie cineva continuarea? sau tot cantecul (nu originalul bineinteles).
e penibil rau cantecul da plm daca te int io`l stiu asa
:
frumoasa`i vecina noastra scoate cooroo pe fereastra
ooo o oooo o mooie Dinamo
chilotei cu gaurele sa iasa fl#cii prin ele
ooo o oooo o mooie Dinamo!
:roll: :roll: io ceva de genul asta stiu! dar ma fac ca nu recunosc acest post :lol: :lol:
.. si se continua ceva de genu:
Asta-i tara lui Dracula, toate fetele sug p...
ooo o oooo o mooie Dinamo
Si acuma de-ncheiat, va dam p... la frecat
ooo o oooo o mooie Dinamo
![]()
e penibil rau cantecul da plm daca te int io`l stiu asa:
frumoasa`i vecina noastra scoate cooroo pe fereastra
ooo o oooo o mooie Dinamo
chilotei cu gaurele sa iasa fl#cii prin ele
ooo o oooo o mooie Dinamo!
:roll: :roll: io ceva de genul asta stiu! dar ma fac ca nu recunosc acest post :lol: :lol:
Ai uitat ceva:
frumoasa`i vecina noastra scoate cooroo pe fereastra
SA VEDEM CU TOTI CA SI-A LUAT CHILOTI
chilotei cu gaurele sa iasa fl#cii prin ele
ooo o oooo o mooie Dinamo!
.. si se continua ceva de genu:
Asta-i tara lui Dracula, toate fetele sug p...
ooo o oooo o mooie Dinamo
Si acuma de-ncheiat, va dam p... la frecat
ooo o oooo o mooie Dinamo
si mai era si varianta asta ![]()
"asta`i tara lu Dracula , la la la la la
unde ciorele sug **** , la la la la la
de ce sug ciorele **** , la la la la la
ca le place aventura , la la la la la "
Si mai e ceva dupa versul cu Dracula:"Toate fetele sug p**a ca le place aventura/ooo oo oooo m**e Dinamo"
AAAAAAAAAANTONESCU DE ERA
PEEEEEEEEE milogi II OMORA
ANTONESCU DE ERA PE milogi II OMORA
ALE ALE ALE ALE ALEOOOOOOOOO!!!
steaua_ro steagcruce2
si O DEDICATIE pentru BANATENI NU PT CEI CARE-S STELISTI, DAR ACOLO ESTE UNUL DINTRE PUTINELE LOCURI UNDE NU SUNTEM PRIMITI BINE:
UUUUUUUUUUUUUUN MESAJ DIN Bucuresti
POOOOOOOOOOOLII **** S-O BELESHTI
SA SE-AUDA-N TOATA TARA **** Poli Timisoara
ALE ALE ALE ALE ALE OOOOOO
steagcruce2 steaua_ro steagcruce2 steaua_ro
Mi-am amintit si eu una veche:
Si-am sa beau pana-am sa mor
Mooie ciorelor!
Si-am sa beau pana-am sa cad
Dinamo e de cakat!
![]()
Voi sunteti Dracula Boys,
Voi sunteti Dracula Boys,
Voi sunteti Dracula
Si ne **** ****,
Voi sunteti Dracula Boys.tam tam!
cand aveau aia de la Dinamo o brigada numita Dracula Boys!