FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«14567826»
Katau19.08.2006 06:05

Fiecare razboi il ducem cu fruntea sus..

Avem 11 eroi.. multi adversari de rapus..

Avem un nume vestit.. rosu-albastru culori..

Avem sange latin.. suntem invingatori!

Fiecare razboi il ducem cu fruntea sus..

Avem 11 eroi.. multi adversari de rapus..

Avem un nume vestit.. rosu-albastru culori..

Avem sange latin.. suntem invingatori!

 

 

In fiecare minut suntem alaturi de voi..

Cu Steaua pana la moarte..

Castigati pentru noi..

Avem peluza ce striga "Bine`ati venit in infern"..

Iar adversarii de frica nu se mai vad pe teren!

In fiecare minut suntem alaturi de voi..

Cu Steaua pana la moarte..

Castigati pentru noi..

Avem peluza ce striga "Bine`ati venit in infern"..

Iar adversarii de frica nu se mai vad pe teren!

 

 

 

Pe stadionul din Ghencea mai sunt lupte de dus..

Avem traditie in spate si numele [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]..

Avem blazonul in suflet si cantam pana murim..

Steaua te iubim!

Pe stadionul din Ghencea mai sunt lupte de dus..

Avem traditie in spate si numele [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color]..

Avem blazonul in suflet si cantam pana murim..

Steaua te iubïm!

 

melodia lu` chicanos ....sunt dragutze versurile :twisted:

i0nutz8319.08.2006 18:30

@Katau: Melodia de mai sus nu e cantata de Chicanos, ci de Bogdan Dima & Pachulo si se numeste "Forza Steaua".

cannavaro29.08.2006 14:23

chicanos = Chicanos ( Alex"BlatJargon"Craciun si Razvan"Pachulo"Alstani )

bogdan_p30.08.2006 02:31

Ba nene,daca unii stau sa faca versuri,cantece pt galerie,de ce veniti voi si le schimbati,din cauza ca sunteti prea incompetenti sa le invatati asa cum sunt scoase.Nu e corect aproape nici un cantec din cele postate pe aici,ati modificat cate un cuvant,un vers la fiecare.Nu mai fiti asa noobi,unde nu intelegeti,mergeti la unul din membrii mai vechi ai galeriei si intrebati care este acel cuvant sau vers ce nu il intelegeti:((

cannavaro30.08.2006 15:10

m-am apucat si eu sa compun poezii pentru Steaua:

 

 

Melodia se canta pe ritmul:

 

Alee ale Noi mereu te vom iubi / pentru tine vom muri

 

 

 

Nu ne e frica de garda

Ne batem cu toti pe strada

Ne batem cu toti dusmanii

si cu cainii si tsiganii

 

 

Si chiar daca vine garda

Niciodata nu ma las

Am cea mai tare brigada

Si duc viata de ultras

 

 

Sarim cu toti la bataie

Pentr`o singura dorinta

La tigani sa le dam m|_|ie

La caini alta umilinta

 

 

E echipa ros albastra

Mereu in inima noastra

si-acasa si`n deplasare

Galeria cea mai tare

 

Ale ale ale aale aleooooo

 

 

Noi vom fi mereu pe garduri

Vom face coregrafii

In peluza multe steaguri

sustinem campionii

 

 

 

stadionul mereu plin

in tribune facem show

Adversarii`i umilim

Steaua invinge din nou

 

 

 

Avem mult alcool in sange

Si n-avem nici`un rival

Cand brigada mea se strange

mergem numai la scandal

 

lalallalaaaaa

albanezul31.08.2006 13:06

eu nu inteleg de ce se canta un cantec anume chiar si acasa.ma refer la cel cu:mergem prin toata tara..etc.nu zic ca nu il cant cand trebuie cantat,dar eu sunt de parere ca ar trebui cantat in deplasare.e cam aiurea ca din toata peluza toti merg prin toata tara.sa fim seriosi.cati dupa forumul acesta au fost si la Timisoara si la Arad?

stiu ce veti spune..ca e ca o declaratie de dragoste pt echipa,ca ii sustinem oriunde si e adevarat;dar mie versurile imi inspira altceva.e un cantec numai bun de cantat in deplasari!

militia31.08.2006 14:20

Inca o zi din viata mea dedicata pt Steaua multi kilometri parcursi de noi din dragoste pentru culori.

**** ***** Dinamo, **** ***** Dinamo **** ***** Dinamo ale

Stelista tm31.08.2006 17:58
si O DEDICATIE pentru BANATENI NU PT CEI CARE-S STELISTI, DAR ACOLO ESTE UNUL DINTRE PUTINELE  LOCURI UNDE NU SUNTEM PRIMITI BINE:

   UUUUUUUUUUUUUUN MESAJ DIN Bucuresti  

   POOOOOOOOOOOLII **** S-O BELESHTI

   SA SE-AUDA-N TOATA TARA ---- Poli Timisoara  

   ALE ALE ALE ALE ALE OOOOOO

  steagcruce2 steaua_ro steagcruce2 steaua_ro

 

 

 

BRAVO!!!! :lol:

 

 

Va imaginati ce se oftica polistii!!!! :wink: Voi dedica cu mare drag pt cativa din ei :lol: ......noroc ca suntem prieteni si suporteri pasnici...altfel ar iesi scantei!

 

 

Forza Steaua!

Andreiasu01.09.2006 03:35

De unde apareti frate...

cannavaro01.09.2006 18:02

adica alta linie melodica?

 

cred ca :"noi mereu te vom iubi pentru tine vom muri" e cea mai potrivita.

puyol27.09.2006 21:42

cum era cantecula ala cu :

 

OOOOO iubire ros-albastraaa

peeeentru campioana noaaastra

.........................

 

continuarea nu o stiu

str8_gangsta27.09.2006 22:29
cum era cantecula ala cu :  

 

OOOOO iubire ros-albastraaa

peeeentru campioana noaaastra

.........................

 

continuarea nu o stiu

 

O iubim si o stimam spre victorii o purtam...park asa era :)

_yang29.09.2006 12:58

@str8_gangsta

 

Exact asa...

gabitza1906.10.2006 08:25

mey sincer nu credeti ca ar fi kazul sa se faca si alte cantece..sa avem si altele?oricum pe stadion se canta din astea 3-4 mereu aceleasi...si ma duk pe stadion mereu..la multe meciuri..:(( si e pakat..chiar vbeam si luam fook cand dinamovistii ziceau ca avem niste cantece de kkt si 2-3...ar trebui totusi sa mai avem si altele sa le inchidem gura..asa cum pe site-ul asta intra multi stelisti..ar trebui sa lase si cate un cantecel...adika un vers ceva..yo styu...cu ajutorul tututror am reusi nu?sa mai compunem ceva...e pakat ca suntem super galerie....FORTA Steaua..si sunt mandra de voi orice ar fii

alex stelistu`08.10.2006 11:25

SteauaToronto wrote:

In curand in colaborare cu Peluza Nord Steaua vom pune pe site toate cantecele noi si vechi in format AUDIO..., vom crea o sectiune separata...astfel toti suporterii din provincie ce vor veni la stadion si nu stiu cantecele noi vor avea posibilitatea sa le downlodeze de pe www.fcsteaua.ro (in curand)!

Ii o idee foarte buna deoarece fiind din provincie nu prea stiu cantece.De abia astept

Stelist pana la moarte!!!!!!!!

Forza Steaua11111

SebaSS09.10.2006 08:12

Buna ideea!

 

Am o propunere:

Mergem prin toata tara

S-o sustinem pe Steaua

Cantam pana ragusi

Steaua ce mult te iubim

...si in loc de "ooooo oooooooo", sa cantam scandarea aceea mai veche pe care nu prea am mai auzit-o, si anume:

"Aleeeeee FORZA Steaua allllleeeeeeeee

aleeeeee FORZA Steaua aleeeee"

este dupa aceeasi linie melodica, nu?

daca se incheie cu ooooo ooooo, parca se termina prea repede :D

bogdan_p13.10.2006 06:21

Da pe asta o stiti:

SUNTETI NISTE PETARDEEEEE,

 

SUNTETI NISTE PETARDEEEEE,...ASTA E FACUTA PT VOI,nu vedeti ce scoateti.Nici la feriti-va de magarus nu ar fi primite astfel de cantece sau lozinci.Jet!

STARforce13.10.2006 10:13

da asta cu petardele e buna!heheh

SteauaToronto13.10.2006 11:58

Bah care are reportofon sa-mi trimita mesaj pe privat.

 

Ca am vrea (unii dintre redatactori fcsteaua.ro) sa mergem in galerie sa inregistrem cantecele sa le stie toate lumea!

 

Asa ca pe privat!

VaSsY20.10.2006 10:57
Da pe asta o stiti:

       SUNTETI NISTE PETARDEEEEE,

       

SUNTETI NISTE PETARDEEEEE,...ASTA E FACUTA PT VOI,nu vedeti ce scoateti.Nici la feriti-va de magarus nu ar fi primite astfel de cantece sau lozinci.Jet!

 

=))) feriti-va de magarus :))) MOR DE RAS :))

 

Nu am mai scris de mult pe forum..dar vad ca se glumeste cam mult..:))

DuMI20.10.2006 11:38

Decat sa se ceara melodiile peluzei in format .mp3 mai bine veniti la meciuri sa invatati cantecele ca doar nu o sa le invatati ca poeziile din generala ca papagalii . Topicul asta ar fi trebuit sa fie pentru a plusa la colectia de cantece existenta nu pentru a cere detalii despre versuri . Daca nu stiti melodiile inseamna ca nu mergeti pe stadion si la ce va ajuta ? sa va mandriti ca stiti melodiile cand voi nici nu ati pasit de 2 ori in Ghencea ? daca tot este topicul creeat cei care sunt mai poeti sa vina cu ceva nou . bafta

FANATIK RED-BLUE20.10.2006 20:16

Am mai spus-o si pe topicul "discutii despre galerie", care din pacate s-a stricat datorita devierilor de la discutiile la obiect,

 

Este mare pacat ca am renuntat la aceea scandare de pe vremea lui Pavel: Forza Steaua ...Forza Steaua...Forza Steaua, vinci per noi!...

[efectul sonor era bestial]. In varianta autohtona ar fii astfel[ 'ca tot am renuntat la italienisme si alte cele din cantece]

 

Forza Steaua...Forza Steaua....Forza Steaua, lupta pentru noi!!!.....

 

 

Stiu, argumentul pentru care am renuntat la el a fost dat de unii, cum ca adversarii il contracarau prin bine cunoscutul UE......dar eu cred ca problema ar fii solutionata prin a nu scanda acest lucru in marile derby-urii[Dinamo si rapid], unde suporterii adversi sunt in numar mare pe Ghencea, insa ar merge in cupele europene si cu echipele mici .

MadFroG28.10.2006 21:05

Care ma ajuta si pe mine,am auzit astazi o melodie noua la sudisti! ceva de genu ..am un ideal in viata,sa fim prezenti,sa fim mereu in fata etc etc. ...si la final la la la la la la ...hai va rog eu mult ca imi place :twisted:

greco28.10.2006 21:14

Avem un singur scop

Un ideal in viata

Sa fim mereu prezenti

Sa fim mereu in fata

 

Suflet de invingatori

Inima ros-albastra

Luptam pentru culori

Si pentru echipa noastra

 

La la la la la la etc.

MadFroG28.10.2006 21:39
Avem un singur scop

Un ideal in viata

Sa fim mereu prezenti

Sa fim mereu in fata

 

Suflet de invingatori

Inima ros-albastra

Luptam pentru culori

Si pentru echipa noastra

 

La la la la la la etc.

Multumesc mult de tot ...e super !! :wink:

«14567826»