cutzu,cutzu..na grivei....
multa m**e daca vrei
daca nu o pun in sticla
si-o dau maine lui borcica
o culoare ros-albastra
este peste haita voastra
va mandriti cu o mortaciune
sunteti echipa fara nume
cutzu cutzu ...na grivei
multe goluri o sa iei
unu..doua poate..trei
sa va faceti mielusei
cu coada intre picioare
Dinamo de oftica moare
cu borcica incaruntit
spre B voiosi au pornit
cu coada intre picioare
Dinamo de oftica moare
cu borcica incaruntit
de Becali biciuit /umilit
Borcea are perciuni albi .
galeria...cainii slabi
rod toata ziua osul
si-au pierdut chiar si mirosul
ciorile,potaile
isi blesteama zilele
ca pe Steaua a intalnit
echipa de neoprit
Doua goluri dam pe meci
Rednic mai bine o freci
Cu Dinamo du-te in B
Antreneaza babele!
Pe jucatorii lui Rapid CFR
Ii arunci in wc
Sapunaru si Maftei
Sa tragi apa dupa ei!
O alta echipa
Una dar mai mica
Rapid CFR
A plecat in B.
Steaua e echipa mare
galeria faima are
dusmanii se oftica
ca nu pot ajunge in Liga
Nu pot exprima in cuvinte
Ce am in suflet si in minte
Cand intra Steaua pe gazon
De cantece rasuna intregul stadion.
Iubim doua culori
Si o singura echipa
Mergem in deplasari
De javre n-avem frica.
Din patru puncte cardinale
Se strang suporterii stelisti
Iubirea noastra hotare nu are
Multumim Steaua ca existi.
Iubesc Steaua si o voi iubi mereu
Oriunde ma duc o port in sufletul meu
In Europa sau acasa
Nu exista echipa mai frumoasa.
gabori prosti si fara minte
sa nu aveti parte de morminte
viermii or sa va manance
sa nu aveti cine va plange
lui borcica **** ****
miercuri ati pierdut masura
in cap sa va impuscati
de tren sa fiti desfigurati
sa va chinuiti o luna
sa o luati mereu in gura....
Dimineata in zori cand ma trezesc
Posterul de pe usa indelung il privesc
Si ma rog neincetat la Dumnezeu
Sa fiu langa echipa la bine si la greu.
Imi pun tricoul,fularul si sapca pe cap
Spre Ghencea la meci eu am plecat
Ma intalnesc in strada cu prietenii mei
Aceleiasi echipe se inchina si ei.
Indiferent de vreme stadionul e plin
Pe viscol sau furtuna la meci noi venim
Sa sustinem pe Steaua si cele doua culori
In peluze si in tribune facem furori.
Sangele este rosu si inima albastra
Traim pentru culori si pentru echipa noastra
Pe Steaua Bucuresti o iubim neincetat
Asta e viata de stelist adevarat.
Dinamo si Rapid sunt prea mici pentru noi
Rivalii se tem de echipa lui Radoi
In Europa noi victime am facut
Si am demonstrate ca Steaua este de temut.
Steaua e echipa noastra
E legenda ros-albastra
Pentru Steaua eu traiesc
Pentru Steaua ma jertfesc
Steaua inseamna biruinta
Prin iubire si credinta
Si la bine si la greu
Steaua e destinul meu
Steaua-i calea mea in viata
Steaua-i singura speranta
Steaua este visul meu
Daruit de Dumnezeu
that's all:P :steag_steaua_ro: