FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«1141516171826»
Zerg14.12.2007 20:28

Nu stiu exact daca a mai fost postat, sunt 19 pagini de post'uri si probabil mi'a scapat daca este postat ...este unul din cantecele care imi plac mult de tot impotriva rrapizilor ...

 

Umblati pe strazi si maturati ... Seminte de pe jos mancati

Sunteti burtosi, libidinosi ... Sunteti milogi si paduchiosi

Voi n'aveti case, nici ce manca ... In Romania asta va e soarta

O sa va strangem pe toti la loc ... Turnam benzina si'apoi va dam foc

Scoateti benzina si motorina ... Sa le dam foc sa arda giulestina (parca asa era ultimul vers)

Nyghty25.12.2007 10:52

nu stiu daca l-a scris cineva.....:

,,Ce drog ciudat"

Ce drog ciudat,

Esti ros-albastru fermecat,

Ma duci la cer,si innebunesc,

Doar cand te iau simt ca traiesc!

R:Doua culori,ce le ador,

Ca heroina sunt cu mine pana mor,

Gandul imi sta,doar la Steaua,

Cel mai puternic drog din toata viata mea!

(iar acum,p.n+p.s p fiecare cate un vers ;)

Orice ar fi,

Orice ar fi,

Te voi lua,

Te voi lua,

Oriunde-ar fi locul unde tu vei juca,

Tu vei juca,

Steaua acum,

Steaua mereu,

(ambele peluze)

O singura echipa in sufletul meu!

R:...

 

 

mai e unul:

Ale,ale,Steaua ale,

Cantam pentru. culori deoarece,

Noi nu vom renunta,

Si ne vom apara,

Emblema si Istoria!!!

Ooooooooooo.....

 

si se mai canta la hochei can se joaca cu miercurea ciuc:

 

Romania.e tara noastra,

Si ne pi**m p galeria voastra,

Ale,ale,ale,ale,

Iti dam la m**e bozgore!

(in rest cred ca au fost scrise cantecele...)

shmekheru31.12.2007 17:32

ai fost chiar tare acum........ai bagat cele mai cunoscute cantece:))=))

andyro02.01.2008 20:20
ai fost chiar tare acum........ai bagat cele mai cunoscute cantece:))=))

 

...si pe langa faptul ca erau in paginile din urma, sunt si in varianta gresita (ai reusit performanta de a le gresi pe toate 3 :) )

nuvaintereseaza04.01.2008 21:07

cutzu,cutzu..na grivei....

multa m**e daca vrei

daca nu o pun in sticla

si-o dau maine lui borcica

 

 

o culoare ros-albastra

este peste haita voastra

va mandriti cu o mortaciune

sunteti echipa fara nume

 

cutzu cutzu ...na grivei

multe goluri o sa iei

unu..doua poate..trei

sa va faceti mielusei

 

cu coada intre picioare

Dinamo de oftica moare

cu borcica incaruntit

spre B voiosi au pornit

 

cu coada intre picioare

Dinamo de oftica moare

cu borcica incaruntit

de Becali biciuit /umilit

 

Borcea are perciuni albi .

galeria...cainii slabi

rod toata ziua osul

si-au pierdut chiar si mirosul

 

ciorile,potaile

isi blesteama zilele

ca pe Steaua a intalnit

echipa de neoprit

 

Doua goluri dam pe meci

Rednic mai bine o freci

Cu Dinamo du-te in B

Antreneaza babele!

 

Pe jucatorii lui Rapid CFR

Ii arunci in wc

Sapunaru si Maftei

Sa tragi apa dupa ei!

 

 

O alta echipa

Una dar mai mica

Rapid CFR

A plecat in B.

 

Steaua e echipa mare

galeria faima are

dusmanii se oftica

ca nu pot ajunge in Liga

 

Nu pot exprima in cuvinte

Ce am in suflet si in minte

Cand intra Steaua pe gazon

De cantece rasuna intregul stadion.

 

 

Iubim doua culori

Si o singura echipa

Mergem in deplasari

De javre n-avem frica.

 

Din patru puncte cardinale

Se strang suporterii stelisti

Iubirea noastra hotare nu are

Multumim Steaua ca existi.

 

Iubesc Steaua si o voi iubi mereu

Oriunde ma duc o port in sufletul meu

In Europa sau acasa

Nu exista echipa mai frumoasa.

 

 

 

gabori prosti si fara minte

sa nu aveti parte de morminte

viermii or sa va manance

sa nu aveti cine va plange

lui borcica **** ****

miercuri ati pierdut masura

in cap sa va impuscati

de tren sa fiti desfigurati

sa va chinuiti o luna

sa o luati mereu in gura....

 

Dimineata in zori cand ma trezesc

Posterul de pe usa indelung il privesc

Si ma rog neincetat la Dumnezeu

Sa fiu langa echipa la bine si la greu.

 

Imi pun tricoul,fularul si sapca pe cap

Spre Ghencea la meci eu am plecat

Ma intalnesc in strada cu prietenii mei

Aceleiasi echipe se inchina si ei.

 

Indiferent de vreme stadionul e plin

Pe viscol sau furtuna la meci noi venim

Sa sustinem pe Steaua si cele doua culori

In peluze si in tribune facem furori.

 

Sangele este rosu si inima albastra

Traim pentru culori si pentru echipa noastra

Pe Steaua Bucuresti o iubim neincetat

Asta e viata de stelist adevarat.

 

Dinamo si Rapid sunt prea mici pentru noi

Rivalii se tem de echipa lui Radoi

In Europa noi victime am facut

Si am demonstrate ca Steaua este de temut.

 

Steaua e echipa noastra

E legenda ros-albastra

Pentru Steaua eu traiesc

Pentru Steaua ma jertfesc

Steaua inseamna biruinta

Prin iubire si credinta

Si la bine si la greu

Steaua e destinul meu

Steaua-i calea mea in viata

Steaua-i singura speranta

Steaua este visul meu

Daruit de Dumnezeu

 

that's all:P :steag_steaua_ro:

korynna20.01.2008 15:50
Sunteti off topic.Continuati discutia pe privat.
LeGenD17.03.2008 08:51

 

Care imi spune si mie ce cantec e la inceput,si cum suna?L-am auzit si la Sud cantat de Hunters dar nu l`am inteles...!!

 

Un cantec pe care nu stiu daca a fost postat,si nu stiu daca e in intregime corect:

 

Vrem fotbalul inapoi,

Asta este un gunoi,

Peluze inchise,

Stadioane goale,

Prea multi ultrasi in spitale,

Jucam acasa,in deplasare,

Fenomenul nu dispare,

Sa se stie la puscarie,

Corleone o sa fie!!!!

 

 

Libertate furata,

Pentru alegere dreapta,

Ne vrem drepturile,

INAPOI!!

ooooooo,oooooo,oooooo,ooooo..

 

 

Doua culori noi iubim,

Si cu ele ne mandrim,

Steaua e echipa mea,

La greu nu te vom lasa!!!

(Pe ritmul cantecului "Mergem prin toata tara")

 

 

Si cine nu merge la Sud poate nu stie cantecul:

Noi de la Sud suntem,

Pe Steaua sustinem,

Langa echipa,

In orice clipa!!

 

Sper sa nu le considerati gresite,iar daca este asa,sa ma ajute cineva cu varianta corecta:)

RedScorpyON18.03.2008 11:11

fularultrasfular-campionii Si io vreau cantecu' ala de inceput...e cva cu 8-1 parca;))

 

 

Mess anticipat

puyol18.03.2008 12:27

pe 4 aprilie in 2004, Steaua a umilit intreg banatul

cu 8 la 1,a castigat,pe curva violeta a-ngenuncheat

 

e Timisoara **** Timisoara...

 

nu stiu sigur daca e 4 aprilie,am mici dubii ca e de fapt 8 aprilie. Da si tu un search pe google :)

**alex**18.03.2008 15:55

De fapt e 9 aprilie :thumbup:

LeGenD18.03.2008 18:05

Mersi.Mi l`aa spus si alex prin mesaj.Oricum mersi mult si tie:D Dar se gaseste vrun filmulet in care sa aud melodia de la inceput?:)

denisli31.03.2008 00:45
si azi la Vaslui s-a cantat bine..

 

 

 

cu CFR in Ghencea nu sa cantat bine si cine nu are treaba cu suporteria si cu galeria sa stea dreq acasa sa nu ne mai incurce ultrasi si fermecati mei de la mine numai respect ... va iubesc si Steaua o ador

Andreiasu01.04.2008 10:07
cu CFR in Ghencea nu sa cantat bine si cine nu are treaba cu suporteria si cu galeria sa stea dreq acasa sa nu ne mai incurce ultrasi si fermecati mei de la mine numai respect ... va iubesc si Steaua o ador

 

Tu cel mai fermecat dintre fermecati !

The Flyer01.04.2008 10:58
cu CFR in Ghencea nu sa cantat bine si cine nu are treaba cu suporteria si cu galeria sa stea dreq acasa sa nu ne mai incurce ultrasi si fermecati mei de la mine numai respect ... va iubesc si Steaua o ador

 

off topic: :wall::wall::wall: sa moara vecinii mei nefermecati,de unde ai aparut frumosule,gagiule?!?!?

 

a dracu' gramatica limbii franceze!

lbj01.04.2008 11:08

sa-nnebunesc ca voi nu aveti treaba cu suporteria! :wall:

sebyyyyy01.04.2008 15:19

am si eu o propunere de coregrafie pentru meciul cu Poli si nu stiu cui sa ma adresez astfel incat sa nu se afle in ce consta fular-campionii astept prv msg de la membrii galeriei ( in special cei de la sud )

:steagcruce::steagcruce::steagcruce::steagcruce:

Astristul01.04.2008 15:56

cu CFR in Ghencea nu sa cantat bine si cine nu are treaba cu suporteria si cu galeria sa stea dreq acasa sa nu ne mai incurce ultrasi si fermecati mei de la mine numai respect ... va iubesc si Steaua o ador

 

E clar, nu ai fost la meciul cu chefere. Poate ai fost in groapa si nu stim noi! :laugh:

 

 

Cat despre gramatica si felul de exprimare, NO COMMENT, te-au criticat altii inainte! :biggrin:

forzateaua

Katau03.04.2008 18:30
cu CFR in Ghencea nu sa cantat bine si cine nu are treaba cu suporteria si cu galeria sa stea dreq acasa sa nu ne mai incurce ultrasi si fermecati mei de la mine numai respect ... va iubesc si Steaua o ador

 

pei noi mai mici asa nu prea avem treaba,da sa vezi in giulesti acolo cand se strange suporteria+galeria+zingaria se canta pe turbosistem :thumbdown:

Baros'04.04.2008 15:48

cand suntem toti baietii in peluza

ca suntem huligani lumea ne-acuza

dar noi suntem stelisti adevarati

de nimeni intelesi...dar respectati... forzateaua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ce drog ciudat

ma fermekt...

ma uit la cer

si-nnebunesc..

doar cand te iau simt ca traiesc...

doua culori c le ador...

ca heroina sunt cu mn pana mor

gandul imi sta doar la Steaua...

cel mai puternic drog din toata viata mea...

orice ar fi

orice ar fi

te voi urma

te voi urma

unde-ar fi locul unde tu vei juk

tu vei juk

Steaua aqm

Steaua aqm

Steaua mereu

Steaua mereu

o singura echipa in sufletul meu...

fularultras

 

 

 

 

 

 

 

echipa mare

galerie tare

asta-i faima mea

ultras sh Steaua

 

 

aleee,aleee,aleee Steaua aleeee

noi mereu te vom iubi

pentru tine vom muri :steagcruce:

Padrese04.04.2008 16:27

Hai mai baga o fisa, poate mai nimeresti din versuri sau a vrut sa fie o adaptare persoanala a cantecului?

korynna04.04.2008 18:26

Pe zi ce trece topicul asta se transforma tot mai mult intr-unul de caterinca,va rog daca nu sunteti siguri de anumite cantece nu le mai scrieti pentru ca va faceti de ras pe voi ca suporteri.Puteti foarte bine sa intrebati daca nu stiti sau sa vedeti daca a mai fost scris pana atunci de altcineva!

yo_marius04.04.2008 18:34

@ Corinutza

 

Parca tu, asa verde cum esti, aveai optiunea aia "delete"... Foloseste-o cu incredere, nu se supara nimeni. Ba chiar o sa ai o :beer2: de la mine.

oliver_1906.04.2008 17:19

ole ola!!! am apasat butoanele :notangel: !!! fular-campioniifularultras:notangel:

yo_marius06.04.2008 17:42

Va rog frumos sa nu mai postati tampenii.

albanezul06.04.2008 21:20
am si eu o propunere de coregrafie pentru meciul cu Poli si nu stiu cui sa ma adresez astfel incat sa nu se afle in ce consta fular-campionii astept prv msg de la membrii galeriei ( in special cei de la sud )

:steagcruce::steagcruce::steagcruce::steagcruce:

hai frate..faci discriminari?ma simt aiurea asa ca vrei sa le spui numai baietilor de la SUD...de ce esti asa de rau?

«1141516171826»