FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«1151617181926»
noname_fu06.04.2008 22:19
Va rog frumos sa nu mai postati tampenii.

 

 

vad ca pe toate topicurile dai ordine si indicatii... esti moderator, admin, steward sau ce?

yo_marius06.04.2008 22:42

doar cititor...

 

nu era ordin/indicatie/etc., ci doar o rugaminte. :wall:

ADRIAN PACURAR07.04.2008 17:06
doar cititor...

 

nu era ordin/indicatie/etc., ci doar o rugaminte. :wall:

Oho , altfel :).Nu mai amenintati lumea pe topicul asta ,mai bine va aratati talentele de compozitori , dragi moderatori.

Baros'08.04.2008 07:43

bah PADRESE...c ti se pare ca am adaptat eo la cantecele p care le-am postat?

dak imi dai un id d mess,iti dau inregistrarile...

:steagcruce: sh am sh eo o intrebare:cum iti pui poza la profil?

South Style08.04.2008 08:16

se pare ca unii dintre voi merg doar la tribuna 1...

postati numai prostii plm... :cursing:

LUPANU08.04.2008 08:31
O propunere pentru galerie

 

Care din suporteri cunoaste piesa cantata de galeria lui Liverpool "When the reds go marching in"

 

O adaptare pentru galeria noastra.

 

Forza Steaua(jumatea galeriei)....Haide Steaua(jumatea cealalta)

 

Suntem cu STEA-UA BU-CU-RESTI...

 

Si vrem sa fim mereu alaturi

 

De echipa ce-o iubim!

 

Repetare de 3 ori...imi pare rau ca nu gasesc acest cantec cantat de galeria lui Liverpool nicaieri...poate ma ajuta cineva,dar daca il ascultati o sa va dati seama ce bine se potriveste!

Eu zic ca o canta cei din galeria lu Manchester united

andyro08.04.2008 13:35
Cantecul complet

 

CE DROG CIUDAT.....ESTI ROS-ALBASTRU FERMECAT

MA DUCI LA CER

SI-NNEBUNESC

DOAR CAND TE IAU SIMT CA TRAIESC

 

DOUA CULORI

CE LE ADOR

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR

GANDUL IMI STA

DOAR LA Steaua

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA...

.....

ORICE AR FI / ORICE AR FI

TE VOI URMA / TE VOI URMA

ORIUNDE AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA / TU VEI JUCA

Steaua ACUM / Steaua ACUM

Steaua MEREU / Steaua MEREU

O SINGURA ECHIPA IN SUFLETUL MEU ........

 

DOUA CULORI

CE LE ADOR

CA HEROINA SUNT CU MINE PANA MOR

GANDUL IMI STA

DOAR LA Steaua

CEL MAI PUTERNIC DROG DIN TOATA VIATA MEA...

 

 

De asta te acuza ca l-ai adaptat, cea de mai sus e varianta corecta, si se canta de un an si ceva.

 

P.S. L-am repostat pentru ca vad din ce in ce mai des variante gresite/improvizate.

Baros'08.04.2008 19:42

MS andyro ca mi-ai aratat cantecul corect...dar am gresit doar un cuvant...si Padrese face din tantar armasar...el la 14 ani se juk cu papusi...nu posta cantece din galeria stelista pe forumuri...ms inca odata

noname_fu08.04.2008 21:24

Pai cand avea 14 ani padrese nu existau forumuri copile, pe vremea aia se juca lumea in spatele blocului cu mingea nu fifa pe net.

Triphat08.04.2008 22:06
Eu zic ca o canta cei din galeria lu Manchester united

 

O canta mai multe echipe, unele cu versuri diferite. Man utd nu.

 

Spurs

 

 

..

Un exemplu

Impreuna

 

Am doar Steaua, in viata mea, am doar Steaua in viata mea (RAR)

Ros-albastru, pana la moarte, am doar Steaua in viata mea (RAR)

 

Am doar Steaua, am doar Steaua, am doar Steaua in viata mea (PALME)

Ros-albastru pana la moarte, am doar Steaua in viata mea (PALME)

 

NORD: Am doar Steaua

SUD: Am doar Steaua

NORD: In viata mea

SUD: In viata mea

 

Impreuna: Am doar Steaua in viata mea, ros-albastru pana la moarte, am doar Steaua in viata mea

Triphat08.04.2008 22:12

 

Steaua Bucuresti, Steaua Bucureeeeeeesti, in inima mea tu esti, Steaua Bucuresti

Baros'09.04.2008 13:48
Pai cand avea 14 ani padrese nu existau forumuri copile, pe vremea aia se juca lumea in spatele blocului cu mingea nu fifa pe net.

stai linistit ca nu sunt unul care se joaca fifa pe net...gandesc destul de matur fata de altii de varsta mea,care se joaca fifa,supaplex,sau mai stiu eu ce jocuri...

albanezul10.04.2008 06:58

cand eu ma jucam supaplex..tu nu stiai cine e baros.

Baros'10.04.2008 07:26
cand eu ma jucam supaplex..tu nu stiai cine e baros.

vad ca sunt atacat din toate partile...credeam ca daca intru pe acest forum o sa invat cat mai multe despre galeria Stelei...credeam ca dau peste niste fani infocati care ii ajuta si pe altii...dar cred ca m-am inselat... :steagcruce:

raducanukid10.04.2008 07:33

imi spune si mie cineva catecu acela cu 8-1 in banat...peluza violeta a ingenucheat..ceva de genu :steagcruce:

andyro10.04.2008 07:38

@raducanukid

 

pe 4 aprilie in 2004, Steaua a umilit intreg banatul

cu 8 la 1,a castigat,pe curva violeta a-ngenuncheat

 

e Timisoara **** Timisoara...

 

nu stiu sigur daca e 4 aprilie,am mici dubii ca e de fapt 8 aprilie. Da si tu un search pe google :)

cafe10.04.2008 19:17
fular-campionii pe 9 aprilie 2004 Steaua a umitlit intreg banatul cu 8 la 1 a castigat pe curva violet a ingenuchiat ... etc ... Pls cine imi zice unde gasesc horto magico?
andyro10.04.2008 21:00
Pls cine imi zice unde gasesc horto magico?

 

LeGenD16.04.2008 08:29

Orice clipa petrecuta-aici, este o binecuvantare

Orice victorie pentru Steaua, pentru noi e alinare

Si atata timp cat inima o sa ne bata

Nimeni si nimic nu va putea sa ne desparta.

 

ooooooooooooooooooooooooooo,oooooooooooooooooooooo,oooooooooooooo,oooooooooooooo

oooooooo

 

Si chiar si moartea azi de ar veni ca sa ne ia

Iubirea noastra pentru Steaua nu va inceta,

[se ridica mainile sus] Iar aceste maini pe care le-naltam acuma sus,

Va arata ca iubirea noastra inca nu s-a dus!

 

[bataie din palme] oooooooooooooooooooooooooooo,oooooooooooooooo,oooooooooooooooo,ooooooooooooooooo

Andreiasu17.04.2008 09:11
Orice clipa petrecuta-aici, este o binecuvantare

Orice victorie pentru Steaua, pentru noi e alinare

Si atata timp cat inima o sa ne bata

Nimeni si nimic nu va putea sa ne desparta.

 

ooooooooooooooooooooooooooo,oooooooooooooooooooooo,oooooooooooooo,oooooooooooooo

oooooooo

 

Si chiar si moartea azi de ar veni ca sa ne ia

Iubirea noastra pentru Steaua nu va inceta,

[se ridica mainile sus] Iar aceste maini pe care le-naltam acuma sus,

Va arata ca iubirea noastra inca nu s-a dus!

 

[bataie din palme] oooooooooooooooooooooooooooo,oooooooooooooooo,oooooooooooooooo,ooooooooooooooooo

 

 

Tinere te-a parasit iubita ?

LeGenD17.04.2008 15:44

Te`am bagat eu in seama?Daca nu,ia si butoneaza acolo pe gugal si shhtt!!

korynna03.05.2008 22:04

Steaua Bucuresti,incearca sa-ntelegi ca noi te iubim si te pretuim...Forza Steaua ale,Forza Steaua ale,Forza Steaua ale,Forza Steaua ale...Nu te vom lasa,noi suntem ultra,cat timp vom trai,noi te vom iubi!oooooooo ooooooooo oooooooooo ooooooooo

 

E mai veche si n-a mai fost cantata de mult.

FUNky TechNo04.05.2008 08:47

degeaba le scrieti pe forum daca unii nu le canta pe stadion! :mellow:

stelist100%08.05.2008 13:34

Dar va veni si clipa cand eu nu voi mai fi / cand rosu si albastru pe cer se vor uni / iar eu, echipa mea, de sus te voi privi / caci chiar si dupa moarte nu te voi parasi....

Suntem acei nebuni care' n peluze stam / si care pentru Steaua o viata o sa cantam / oricat ar fi de greu noi nu o sa incetam / sa spunem ce gandim si pentru ce luptam.... lala lala lala steauaaa Bucuresti.....lala lala lala steauaaa Bucuresti .... de cand am auzit cantecul asta ieri il cand mereu e foarte tare

puyol08.05.2008 14:02

suna bine cantecul,imi spune si mie pe ce ritm se canta ? multumesc :P

«1151617181926»