FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«1131415161726»
alex_lef12.06.2007 16:20

la moartea mea nu vreau sa cante babe/ si vreau sa cante fete de liceu/ sa stie toti cei care beau un sprit/ ca a murit un mare alcoolist/ :mrgreen:

stelist100%12.06.2007 19:32
la moartea mea nu vreau sa cante babe/ si vreau sa cante fete de liceu/ sa stie toti cei care beau un sprit/ ca a murit un mare alcoolist/ :mrgreen:

ms ...daca mai stiti cantece d`astea haiose postati-le :)

noname_fu13.06.2007 08:37
3.Tot asa, am retinut un fragment dintr-un cantec in care se spunea despre rivalii nostri sa se duca in "B" si sa faca dragoste. Ala e chiar haios.

 

 

Si daca Dinamo pierde

Nimeni nu are regrete

vor juca in serie B

cum au jucat si ciorile

 

Dar pe noi ne doare-n pewla

vrem acolo sa ramana

sa ramana 10 ani

ca si ei sunt tot t.i.g.a.n.i(il schimba automat cu "milogi")

 

rapid nu te supara

pe Dinamo vei urma

vei urma in serie b

ca sa faceti dragoste

 

ooooooooooooooooo bla bla

 

poti continua cu "detinuti in strainatate vrem sa se faca dreptate" :))))))

Dragoshel21.06.2007 12:06

Dupa multe scotociri prin arhiva FCSTEAUA, am gasit niste poze si filmulete foarte interesante.

 

ARHIVA FCSTEAUA

 

In curand voi mai veni cu alte articole,stiri,foto,video din arhiva FCSTEAUA

albanezul21.06.2007 20:03

testoasele nu fac oac/pam pam/testoasele nu fac oac/pam pam/testoasele nu lasa capul plecat/testoasele nu fac oac/pam pam steagro

narcis_n19.07.2007 11:09

am gasit un filmulet foarte misto pe youtube. poate facem si noi unul asemanator pentru Steaua:) asta e linku http://www.youtube.com/w/?v=gX-HP7V4aaw&am...T3WDbewLI-LB0ft

fantomass_boss08.08.2007 13:14
am gasit un filmulet foarte misto pe youtube. poate facem si noi unul asemanator pentru Steaua:) asta e linku http://www.youtube.com/w/?v=gX-HP7V4aaw&am...T3WDbewLI-LB0ft

am ascultat filmuletul si mai venit in cap niste versuri:

ceva de genul..

pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi

Steaua esti unica iubiree,Steaua esti pentru noi unica iubiree...

si la bine si la rau,pentru noi esti unica iubireeee

pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi

uitate,uitate,uitate,cat de mult noi te iubim,uitate uitate cat de mult noi te iubim

pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi

tu esti singura iubire....

uitate de la inceput si incearca sa canti versurile astea dupa ritmul lor sa vezi c frumos ar suna mie chiar imi place :D

Inima-Ros-Albastra08.08.2007 14:17

Niciodata Infrant , Niciodata Plangand , Mereu Optimist , Totdeauna Stelist !!!

 

mai postati si voi niste rime dinastea ... pls .. :X

ultra_steaua_ole_ole_ole08.08.2007 14:20

daca Steaua va muri ,noi nu vom mai fi,daca Dinamo va muri ,fiesta va fi

Azzido08.08.2007 14:44

Va rog sa nu mai postati offtopic pt ca o sa ne parasiti pt o perioada ca si ultra_steaua_ole_ole_ole care a luat o "pauza" de 3 zile pt spam.

duducsteaua10.08.2007 16:01

am si eu o propunere de cantec. linia melodica este aceasta de aici

 

 

versurile ar suna cam asa... (incercati sa le fredonati pe ritmul din acel video)

 

"Steaua ale, Steaua ale...

Steaua ale, Steaua ale

Steaua ale, Steaua ale

Steaua vrem victorie....

 

Iubim o echipa, o mare valoare

O reala legenda, egali ea nu are

Ghencea ne e casa, nu lipsim niciodata

Pe Steaua sutinem, oriunde ea pleaca noi iubim, noi iubim

 

2 culori, 2 culori

2 culori, 2 culori

2 culori noi iubim...

 

Asa vedem viata, in Rosu si-Albastru

Iubim o echipa, cu nume de astru

Cand joaca Steaua, e sarbatoare

Toata peluza, canta mai tare 2 culori, 2 culori

 

Noi iubim, noi iubim

Noi iubim, noi iubim

Ros-Albastru noi iubim...

 

Traim pentru Steaua, murim pentru Steaua

Sustinem pe Steaua, iubim doar pe Steaua

Rosu si-Albastru, o mare iubire

O viata cu Steaua, traim pentru tine Steaua ale, Steaua ale

 

Steaua ale, Steaua ale

O mare echipa e,

Steaua vrem victorie

the_ace15.09.2007 19:16
si eu vrea versurile de la cantecul d emai sus.

Si mai era un cantec care imi placea dar nu stiu toate versurile:

frumoasa-i vecina noastra scoate fundul pe fereastra...etc

il stie careva ? :smile:

frumoasa-i vecina noastra scoate fundul pe fereastra sa arate la lumea toata ca sia luat chiloti cu ata

chilotei cu gaurele sa iasa flocii prin ele oooo **** Dinamo

asta-i tara lu' dracula unde fetele sug p..a ooo **** Dinamo

si de ce sug ele p...a ca le place aventura oooo **** Dinamo

iar acum la incheiere va spunem la revedere oooo **** Dinamo

RaMs3s30.09.2007 19:14

3 cantece care mie imi palc fff mult.....

cand suntem toti baietii in peluza....

ca suntem hooligani loooomea ne-acuza.....

dar noi suntem stelisti adevarati....

de nimeni intelesi dar respectati

 

 

avem un singur scop

un ideal in vaitza

sa fim mereu in top

sa fim mereu in fatza

sute de invingatori

inima ros-albastra

lupta pentru culori

si pentru echipa noastra

la la la ....

 

iubim Steaua

si-o vom urma

oriunde-n loome va juka

suntem aici

pentru culori

si pentru ale noastre valori

OoooOoooo( sarind cu picioarele p scaun :tongue:

andr3y08.11.2007 10:00

:angry:

 

rage against the machine - killing in the name

 

nush de ce am impresia da' devenim niste manelisti ordinari. in ultimul timp cantele care apar cu Steaua (toate se vor imn oficial) sunt in proportie de 85% manele nenorocite!

axl2308.11.2007 18:33

Pe voi de Steaua va doare-n ****!

Mercenarii! Mercenarii!!

RaMs3s10.11.2007 11:36

am inventat sh io o melodie noua....o postez aici sa aflu parerile voastre...sa vad dak e frumoasa....si poate o so aud cantata p stadion

Steaua,CE CLUB FAIMOS

SI CU TRECUTUL GLORIOS

CASTIGA AZI,CASTIGA AZI

PENTRU CEI CE TE SUSTIN

SI LA BINE SI LA RAU

OLE OLE...Oli OLA

 

 

(cantata la fel ca [iubim staeua....si-o vom urma....])

ce ziceti?

dbd28.11.2007 19:35

imi cer scuze daca a mai fost postata...dar mi-a trimis-o cineva...

Imi vin in minte clipe cand imi doream sa cresc,

Cand doar numele tau ma facea sa zambesc

Dar viata mea intreaga prin tine o traiesc,

Esti tot ce am pe lume si d-asta te iubesc!

 

Dar va veni si clipa cand eu nu voi mai fi

Cand rosul cu albastrul pe cer se vor uni

Iar eu, echipa mea, de sus te voi privi

Caci chiar si dupa moarte nu te voi parasi.

 

Suntem acei nebuni care in peluze stam

Si care pentru Steaua o viata o sa cantam

Oricat ar fi de greu noi nu o sa 'ncetam

Sa spunem ce gandim si pentru ce luptam.

 

Intre strofe:

Lalalalalalala Steaua Bucuresti….

Bodanel01.12.2007 22:38

Pentru cei care au fost azi la hochei si nu numai am si eu o intrebare: cum se cheama cantecul ala (si cine il canta, daca se poate) pe care il punea astia in pauza. Versurile erau cam asa :

 

Vrem tot mai mult

Vrem tot mai sus

Avem cu ce etc.

 

Mai mult nu mai tin minte insa mi se pare super. Ma poate ajuta careva?

 

Multumesc anticipat.

cannavaro03.12.2007 00:13

Mitica a dat iar o lege

Libertatea a vrut sa ne-o ia

Si pe ultrasi a vrut sa ii lege

Dar noi inapoi nu vom da

 

Si nu ne-a pasat de bastoane

Si nu ne-a pasat de amenzi

Numai pentru doua culori

Vom fi totdeauna prezenti

:steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro:

 

 

 

Steaua Bucuresti

Lupta pentru noi

 

Steaua Bucuresti

Invinge pentru noi

 

Steaua Bucuresti

Nu da inapoi

 

Daca ne iubesti

 

 

parca asa erau

fane_casieru'03.12.2007 14:24

@puiu mordasan & wally

 

Pentru discutii despre atmosfera si galerie exista alt topic deschis.

AdiM04.12.2007 19:39

joaca pentru noi, Steaua Bucuresti/ lupta pentru noi, Steaua Bucuresti/ invinge pentru noi, Steaua Bucuresti/ nu da inapoi, daca ne iubesti.

joseph04.12.2007 21:31
cannavaro

 

cum se canta ? adica ce ritm are ?

 

inregistrarea e mai veche si cantecul nu era f bine cunoscut... acum se aude mult mai bine http://www.fcsteaua.ro/video/#1049

 

cel cu mitica e pe ritmul unui cantec de la napoli... min 1:10

john_8610.12.2007 22:33
Pentru cei care au fost azi la hochei si nu numai am si eu o intrebare: cum se cheama cantecul ala (si cine il canta, daca se poate) pe care il punea astia in pauza. Versurile erau cam asa :

 

Vrem tot mai mult

Vrem tot mai sus

Avem cu ce etc.

 

Mai mult nu mai tin minte insa mi se pare super. Ma poate ajuta careva?

 

Multumesc anticipat.

vrem tot mai mult

avem cu ce

vrem tot mai sus

Victorie

 

vrem tot mai mult

voi stiti de ce

vrem tot mai sus

victorie

 

nu stiu mai mult,si eu tot la hochei l-am auzit si il fredonam prin casa,

dupa voce pare viziru dar nu sunt sigur

john_8610.12.2007 22:46

ii rog pe cei care stiu cantecul urmator, sa il scrie, eu stiu numai o strofa:

 

pe la un colt de strada

mai vezi cate un spurcat

cu sapca alba-n cap

si-n rosu imbracat

 

el e de la dinam0

........................

 

 

 

Va multumesc.

 

hmm... abia acum am citit regulamentul. sorry pana acum nu am fost activ pe forum, nu stiam ca nu am voie postari consecutive sau faza cu citatul

cannavaro11.12.2007 08:08
ii rog pe cei care stiu cantecul urmator, sa il scrie, eu stiu numai o strofa:

 

pe la un colt de strada

mai vezi cate un spurcat

cu sapca alba-n cap

si-n rosu imbracat

 

el e de la dinam0

........................

 

 

 

Va multumesc.

 

hmm... abia acum am citit regulamentul. sorry pana acum nu am fost activ pe forum, nu stiam ca nu am voie postari consecutive sau faza cu citatul

 

 

 

-pe la un colt de strada,mai vezi cate-un spurcat,

cu sapca alba-n cap si-n rosu imbracat

,el e de la Dinamo,flamand si nemancat,

el e de la Dinamo,descult si dezbracat,

sa moara-n puscarie,jegoasa galerie,

ce poarta in prostie culoarea alb-rosie,

voi umiliti ai sortii,flamanzi si nemancati,

voi cei de la Dinamo,in c*r sa ne pupati,

 

parca asa era.

«1131415161726»