la moartea mea nu vreau sa cante babe/ si vreau sa cante fete de liceu/ sa stie toti cei care beau un sprit/ ca a murit un mare alcoolist/ :mrgreen:
la moartea mea nu vreau sa cante babe/ si vreau sa cante fete de liceu/ sa stie toti cei care beau un sprit/ ca a murit un mare alcoolist/ :mrgreen:
la moartea mea nu vreau sa cante babe/ si vreau sa cante fete de liceu/ sa stie toti cei care beau un sprit/ ca a murit un mare alcoolist/ :mrgreen:
ms ...daca mai stiti cantece d`astea haiose postati-le ![]()
3.Tot asa, am retinut un fragment dintr-un cantec in care se spunea despre rivalii nostri sa se duca in "B" si sa faca dragoste. Ala e chiar haios.
Si daca Dinamo pierde
Nimeni nu are regrete
vor juca in serie B
cum au jucat si ciorile
Dar pe noi ne doare-n pewla
vrem acolo sa ramana
sa ramana 10 ani
ca si ei sunt tot t.i.g.a.n.i(il schimba automat cu "milogi")
rapid nu te supara
pe Dinamo vei urma
vei urma in serie b
ca sa faceti dragoste
ooooooooooooooooo bla bla
poti continua cu "detinuti in strainatate vrem sa se faca dreptate"
))))
Dupa multe scotociri prin arhiva FCSTEAUA, am gasit niste poze si filmulete foarte interesante.
In curand voi mai veni cu alte articole,stiri,foto,video din arhiva FCSTEAUA
testoasele nu fac oac/pam pam/testoasele nu fac oac/pam pam/testoasele nu lasa capul plecat/testoasele nu fac oac/pam pam steagro
am gasit un filmulet foarte misto pe youtube. poate facem si noi unul asemanator pentru Steaua:) asta e linku http://www.youtube.com/w/?v=gX-HP7V4aaw&am...T3WDbewLI-LB0ft
am gasit un filmulet foarte misto pe youtube. poate facem si noi unul asemanator pentru Steaua:) asta e linku http://www.youtube.com/w/?v=gX-HP7V4aaw&am...T3WDbewLI-LB0ft
am ascultat filmuletul si mai venit in cap niste versuri:
ceva de genul..
pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi
Steaua esti unica iubiree,Steaua esti pentru noi unica iubiree...
si la bine si la rau,pentru noi esti unica iubireeee
pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi
uitate,uitate,uitate,cat de mult noi te iubim,uitate uitate cat de mult noi te iubim
pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi,pentru noi
tu esti singura iubire....
uitate de la inceput si incearca sa canti versurile astea dupa ritmul lor sa vezi c frumos ar suna mie chiar imi place ![]()
Niciodata Infrant , Niciodata Plangand , Mereu Optimist , Totdeauna Stelist !!!
mai postati si voi niste rime dinastea ... pls .. :X
daca Steaua va muri ,noi nu vom mai fi,daca Dinamo va muri ,fiesta va fi
Va rog sa nu mai postati offtopic pt ca o sa ne parasiti pt o perioada ca si ultra_steaua_ole_ole_ole care a luat o "pauza" de 3 zile pt spam.
am si eu o propunere de cantec. linia melodica este aceasta de aici
versurile ar suna cam asa... (incercati sa le fredonati pe ritmul din acel video)
"Steaua ale, Steaua ale...
Steaua ale, Steaua ale
Steaua ale, Steaua ale
Steaua vrem victorie....
Iubim o echipa, o mare valoare
O reala legenda, egali ea nu are
Ghencea ne e casa, nu lipsim niciodata
Pe Steaua sutinem, oriunde ea pleaca noi iubim, noi iubim
2 culori, 2 culori
2 culori, 2 culori
2 culori noi iubim...
Asa vedem viata, in Rosu si-Albastru
Iubim o echipa, cu nume de astru
Cand joaca Steaua, e sarbatoare
Toata peluza, canta mai tare 2 culori, 2 culori
Noi iubim, noi iubim
Noi iubim, noi iubim
Ros-Albastru noi iubim...
Traim pentru Steaua, murim pentru Steaua
Sustinem pe Steaua, iubim doar pe Steaua
Rosu si-Albastru, o mare iubire
O viata cu Steaua, traim pentru tine Steaua ale, Steaua ale
Steaua ale, Steaua ale
O mare echipa e,
Steaua vrem victorie
si eu vrea versurile de la cantecul d emai sus.Si mai era un cantec care imi placea dar nu stiu toate versurile:
frumoasa-i vecina noastra scoate fundul pe fereastra...etc
il stie careva ? :smile:
frumoasa-i vecina noastra scoate fundul pe fereastra sa arate la lumea toata ca sia luat chiloti cu ata
chilotei cu gaurele sa iasa flocii prin ele oooo **** Dinamo
asta-i tara lu' dracula unde fetele sug p..a ooo **** Dinamo
si de ce sug ele p...a ca le place aventura oooo **** Dinamo
iar acum la incheiere va spunem la revedere oooo **** Dinamo
3 cantece care mie imi palc fff mult.....
cand suntem toti baietii in peluza....
ca suntem hooligani loooomea ne-acuza.....
dar noi suntem stelisti adevarati....
de nimeni intelesi dar respectati
avem un singur scop
un ideal in vaitza
sa fim mereu in top
sa fim mereu in fatza
sute de invingatori
inima ros-albastra
lupta pentru culori
si pentru echipa noastra
la la la ....
iubim Steaua
si-o vom urma
oriunde-n loome va juka
suntem aici
pentru culori
si pentru ale noastre valori
OoooOoooo( sarind cu picioarele p scaun :tongue:
rage against the machine - killing in the name
nush de ce am impresia da' devenim niste manelisti ordinari. in ultimul timp cantele care apar cu Steaua (toate se vor imn oficial) sunt in proportie de 85% manele nenorocite!
Pe voi de Steaua va doare-n ****!
Mercenarii! Mercenarii!!
am inventat sh io o melodie noua....o postez aici sa aflu parerile voastre...sa vad dak e frumoasa....si poate o so aud cantata p stadion
Steaua,CE CLUB FAIMOS
SI CU TRECUTUL GLORIOS
CASTIGA AZI,CASTIGA AZI
PENTRU CEI CE TE SUSTIN
SI LA BINE SI LA RAU
OLE OLE...Oli OLA
(cantata la fel ca [iubim staeua....si-o vom urma....])
ce ziceti?
imi cer scuze daca a mai fost postata...dar mi-a trimis-o cineva...
Imi vin in minte clipe cand imi doream sa cresc,
Cand doar numele tau ma facea sa zambesc
Dar viata mea intreaga prin tine o traiesc,
Esti tot ce am pe lume si d-asta te iubesc!
Dar va veni si clipa cand eu nu voi mai fi
Cand rosul cu albastrul pe cer se vor uni
Iar eu, echipa mea, de sus te voi privi
Caci chiar si dupa moarte nu te voi parasi.
Suntem acei nebuni care in peluze stam
Si care pentru Steaua o viata o sa cantam
Oricat ar fi de greu noi nu o sa 'ncetam
Sa spunem ce gandim si pentru ce luptam.
Intre strofe:
Lalalalalalala Steaua Bucuresti….
Pentru cei care au fost azi la hochei si nu numai am si eu o intrebare: cum se cheama cantecul ala (si cine il canta, daca se poate) pe care il punea astia in pauza. Versurile erau cam asa :
Vrem tot mai mult
Vrem tot mai sus
Avem cu ce etc.
Mai mult nu mai tin minte insa mi se pare super. Ma poate ajuta careva?
Multumesc anticipat.
Mitica a dat iar o lege
Libertatea a vrut sa ne-o ia
Si pe ultrasi a vrut sa ii lege
Dar noi inapoi nu vom da
Si nu ne-a pasat de bastoane
Si nu ne-a pasat de amenzi
Numai pentru doua culori
Vom fi totdeauna prezenti
:steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro:
Steaua Bucuresti
Lupta pentru noi
Steaua Bucuresti
Invinge pentru noi
Steaua Bucuresti
Nu da inapoi
Daca ne iubesti
parca asa erau
@puiu mordasan & wally
Pentru discutii despre atmosfera si galerie exista alt topic deschis.
joaca pentru noi, Steaua Bucuresti/ lupta pentru noi, Steaua Bucuresti/ invinge pentru noi, Steaua Bucuresti/ nu da inapoi, daca ne iubesti.
cannavaro
cum se canta ? adica ce ritm are ?
inregistrarea e mai veche si cantecul nu era f bine cunoscut... acum se aude mult mai bine http://www.fcsteaua.ro/video/#1049
cel cu mitica e pe ritmul unui cantec de la napoli... min 1:10
Pentru cei care au fost azi la hochei si nu numai am si eu o intrebare: cum se cheama cantecul ala (si cine il canta, daca se poate) pe care il punea astia in pauza. Versurile erau cam asa :
Vrem tot mai mult
Vrem tot mai sus
Avem cu ce etc.
Mai mult nu mai tin minte insa mi se pare super. Ma poate ajuta careva?
Multumesc anticipat.
vrem tot mai mult
avem cu ce
vrem tot mai sus
Victorie
vrem tot mai mult
voi stiti de ce
vrem tot mai sus
victorie
nu stiu mai mult,si eu tot la hochei l-am auzit si il fredonam prin casa,
dupa voce pare viziru dar nu sunt sigur
ii rog pe cei care stiu cantecul urmator, sa il scrie, eu stiu numai o strofa:
pe la un colt de strada
mai vezi cate un spurcat
cu sapca alba-n cap
si-n rosu imbracat
el e de la dinam0
........................
Va multumesc.
hmm... abia acum am citit regulamentul. sorry pana acum nu am fost activ pe forum, nu stiam ca nu am voie postari consecutive sau faza cu citatul
ii rog pe cei care stiu cantecul urmator, sa il scrie, eu stiu numai o strofa:
pe la un colt de strada
mai vezi cate un spurcat
cu sapca alba-n cap
si-n rosu imbracat
el e de la dinam0
........................
Va multumesc.
hmm... abia acum am citit regulamentul. sorry pana acum nu am fost activ pe forum, nu stiam ca nu am voie postari consecutive sau faza cu citatul
-pe la un colt de strada,mai vezi cate-un spurcat,
cu sapca alba-n cap si-n rosu imbracat
,el e de la Dinamo,flamand si nemancat,
el e de la Dinamo,descult si dezbracat,
sa moara-n puscarie,jegoasa galerie,
ce poarta in prostie culoarea alb-rosie,
voi umiliti ai sortii,flamanzi si nemancati,
voi cei de la Dinamo,in c*r sa ne pupati,
parca asa era.