FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«1161718192026»
stelist100%08.05.2008 14:13

sry nu stiu ce cantec sa-ti dau ca exemplu pt ritm dar poate stie altcineva

oanna_r3d_and_blu3_4ever08.05.2008 20:55

Avem un singur scop

Un ideal in vaitza

Sa fim mereu prezentzi

Sa fim mereu in fatza

Suflet de-nvingatori

Inima rosh-albatra

Luptam pt culori

Si pt echipa noasta!! :wub:

.Ax3L.09.05.2008 11:55

@oana

 

mel asta au cantato prima oara acum 1an si cv poate chiar mai mult cei din SUD asa ca daca inventati ceva nu copiatzi

korynna09.05.2008 13:52

@.Ax3L.

 

Pai se mai canta si acum.Nu inteleg ce ai vrut sa zici tu.

 

Inca o zi din viata mea

Dedicata pentru Steaua

Multi kilometri parcursi de noi

Din dragoste pentru culori!

SteLuTzZz09.05.2008 19:36

si astsa pt Nea` Jiji !

 

mingea`n poarta se`nvarteste .. pac pac pac

Becali se amareste ..pac pac pac

cu butonul si bomboana .. pac pac pac

nu se naste campioana .. pac pac pac .

 

 

asta e de la happy hour :))

 

http://www.happyhour.ro/arhiva/momente_hap...te-happy-8-mai/

 

pe link e toata varianta cantata de trupa aia .. :w00t::clap::yeahh:

 

deci prea tare ! :)))

.Ax3L.09.05.2008 19:47

@stelutzzz

 

 

e prea tare melodia

mircea_zion09.05.2008 20:37

Scuze pentru offtopic dar nu ma pot abtine

 

=)) :laugh: :yeahh:

 

 

e smechera melodia :punk:

lucvald-190212.05.2008 13:49
Steaua Bucuresti,incearca sa-ntelegi ca noi te iubim si te pretuim...Forza Steaua ale,Forza Steaua ale,Forza Steaua ale,Forza Steaua ale...Nu te vom lasa,noi suntem ultra,cat timp vom trai,noi te vom iubi!oooooooo ooooooooo oooooooooo ooooooooo

 

E mai veche si n-a mai fost cantata de mult.

 

 

e linia de la "Non molare mai" de prin Italia....pacat ca nu se prea canta ...

oanna_r3d_and_blu3_4ever12.05.2008 16:33

Nu ne vindem pt bani nici la caini nici la tzigani!!

 

 

Noi cantam pt culori nu pt conducatori!!

 

 

Cu degetu' din mijloc ridicat...Dinamo si rapid sunt de c***t

Ne p***m pe voi

Pe caini si pe cioroi

M**e celor ce nu sunt ca noi!!

:steag_sah_mic:

_yang13.05.2008 13:35

@SteLuTzZz, mircea_zion, .Ax3L.

 

Eu nu înțeleg ce poate sã vã placã la melodia asta...

Mie mi-a stricat o întreagã searã, cã am vãzut-o în direct... :wall:

.Ax3L.13.05.2008 16:00

@yang

 

imi place pt simplu fapt ca il ironizeaza pe CIOBAN

_yang13.05.2008 22:24

:wall: @.Ax3L. :wall:

 

:wall: Eu zic cã ironizeazã Steaua... Și asta doare... :wall:

LeGenD15.05.2008 07:06

Mie mi se pare ca il ironizeaca decat pe Jiji.Oricum e marfa cantecu`.

_yang27.06.2008 13:16

muiegiginihoen7.th.jpg

 

Unde e cã aș vrea sã rãspund chiar dacã nu are legãtura cu topicul...

SteLuTzZz28.06.2008 07:39

AICI. AICI . Chiar aici .

sau PM .

 

dbd05.07.2008 22:09

Deadreptul impresionant...poate ne anunțați si dacã v-ați întâlnit sã lãmuriți dilema aceea...incredibil...

Revenind la subiect, încercați mãcar sa nu mai postați un cântec de 10 ori...da-ți înapoi...citiți tot...și daca nu e...(imposibil)...atunci faceți pac pac...

Dragutzul_stelistul25.07.2008 21:13

Si asta...... Un mesaj din Bucuresti/ Poli p... so belesti/ Sa se'auda'n toata tara/ M... Poli Timisoara/ Alee Alee Alee

f234567k22.08.2008 23:48

Am vazut ca multa lume a inceput sa indrageasca si sa cante melodia asta "noua" , care s-a auzit prima data in Ghencea la meciul cu Roma.

Sincer? Mi se pare o prostie.

Chiar nu putem sa fim si noi originali?

Refrenul asta cu pooooo,poooo,poooo, e cantat de ani buni de fanii romani, NA

LeGenD25.08.2008 20:18

care melodie??

AdrianUltras2525.08.2008 21:23

E vorba de remixul de la 7 Nation Army al lui White Stripes.

 

E o prostie sa fie cantat asta la meciuri de catre suporteri.

La fel cum e o prostie sa se tot "top top top tororop top top" peste tot cu Scooterul lui Maria.(era invers, scuze :D).

 

Sa nu ma intelegeti gresit, imi place melodia si chiar ma trec fiori de fiecare data cand o aud dupa ce se marcheaza dar acolo vreau sa o aud: pusa de crainic pe stadion dupa fiecare gol.

 

Nu "tororopita" de toti cetatenii in galerie.

 

Am mai citit pe aici si mi-am adus aminte de cantece mai vechi.

Aceste cantece ar trebui sa fie cantate pe stadioane.

 

Strangem sireturile

Tragem pe cap glugile

Scoatem si curelele

Incep Incidentele

 

Strigam Forza Steaua ale

Pentru faima si onoare

Noi dam pumni si picioare

 

Mergem in toata tara

Sa sustinem pe Steaua

Cantam pana ragusim

Steaua ce mult te iubim !

 

Sper din tot sufletul sa apuc sa cant si eu acest cantec intreg pe un stadion in timp ce joaca Steaua alaturi de alti ultrasi stelisti.

 

Si vb doar despre ultrasi pt ca, dupa deplasarea de la Bistrita, unde galeria venita de la Bucuresti nu a intrat, s-a vazut care e adevarata fata a cetatenilor care tin cu Steaua.

 

Spartul semintelor e mult mai important decat cantecele si incurajarea echipei.Au strigat toti doar la "eeeeeeeeeeee....sugi...". Atat!

 

Nu s-au simtit nici macar cand i-am injurat.

Ma asteptam sa vina vreun malac din ala cocalar sa ma capaceasca ca sa salveze onoarea pitipoancei lui dar nu s-a sculat nimeni de pe scaun.Au continuat sa sparga seminte chiar si cand i-am trimis la origini.

**alex**25.08.2008 21:47
Refrenul asta cu pooooo,poooo,poooo, e cantat de ani buni de fanii romani, NA

 

Si nu numai.. chiar si de suporterii lui Olympique Marseille. Se canta pe multe stadioane acest refren.

alex_lef15.09.2008 07:01

Imi cer scuze daca a mai fost postata (ma indoiesc) :

 

Oriunde m-as afla

Cat de mult te-as vedea

Gandul imi zboara mereu catre Steaua

Mi-e dor de Steaua

Mi-e dor de Steauaaaaaaa

Esti ca un drog de care nu pot scapa

 

S-a cantat cu Pandurii in ultima etapa jucata pe Ghencea la Sud. Apropo felicitari celor care au avut initiativa de a scrie cantecul pe foi, acestea fiind impartite celor din primele randuri :thumbsup:

 

unuspecial15.09.2008 08:38

Si-au facut si tziganii cantec pe ritmul " mad - the concert " deci =))))) omg sunt xerox :> vb aia "tziganii care asculta house" g-yeah \:D/ salam nu le mai place

lbj15.09.2008 09:50

ei canta cu lolololo pe ritmurile alea de 2 ani...deci nu stiu despre ce xerox te referi

unuspecial15.09.2008 11:03
ei canta cu lolololo pe ritmurile alea de 2 ani...deci nu stiu despre ce xerox te referi

Copia n-are valoare ;)

«1161718192026»