sry nu stiu ce cantec sa-ti dau ca exemplu pt ritm dar poate stie altcineva
sry nu stiu ce cantec sa-ti dau ca exemplu pt ritm dar poate stie altcineva
Avem un singur scop
Un ideal in vaitza
Sa fim mereu prezentzi
Sa fim mereu in fatza
Suflet de-nvingatori
Inima rosh-albatra
Luptam pt culori
Si pt echipa noasta!! ![]()
@oana
mel asta au cantato prima oara acum 1an si cv poate chiar mai mult cei din SUD asa ca daca inventati ceva nu copiatzi
@.Ax3L.
Pai se mai canta si acum.Nu inteleg ce ai vrut sa zici tu.
Inca o zi din viata mea
Dedicata pentru Steaua
Multi kilometri parcursi de noi
Din dragoste pentru culori!
si astsa pt Nea` Jiji !
mingea`n poarta se`nvarteste .. pac pac pac
Becali se amareste ..pac pac pac
cu butonul si bomboana .. pac pac pac
nu se naste campioana .. pac pac pac .
asta e de la happy hour ![]()
http://www.happyhour.ro/arhiva/momente_hap...te-happy-8-mai/
pe link e toata varianta cantata de trupa aia .. ![]()
![]()
![]()
deci prea tare !
)
@stelutzzz
e prea tare melodia
Scuze pentru offtopic dar nu ma pot abtine
=)) :laugh: ![]()
e smechera melodia ![]()
Steaua Bucuresti,incearca sa-ntelegi ca noi te iubim si te pretuim...Forza Steaua ale,Forza Steaua ale,Forza Steaua ale,Forza Steaua ale...Nu te vom lasa,noi suntem ultra,cat timp vom trai,noi te vom iubi!oooooooo ooooooooo oooooooooo ooooooooo
E mai veche si n-a mai fost cantata de mult.
e linia de la "Non molare mai" de prin Italia....pacat ca nu se prea canta ...
Nu ne vindem pt bani nici la caini nici la tzigani!!
Noi cantam pt culori nu pt conducatori!!
Cu degetu' din mijloc ridicat...Dinamo si rapid sunt de c***t
Ne p***m pe voi
Pe caini si pe cioroi
M**e celor ce nu sunt ca noi!!
![]()
@SteLuTzZz, mircea_zion, .Ax3L.
Eu nu înțeleg ce poate sã vã placã la melodia asta...
Mie mi-a stricat o întreagã searã, cã am vãzut-o în direct... ![]()
@yang
imi place pt simplu fapt ca il ironizeaza pe CIOBAN
@.Ax3L. ![]()
Eu zic cã ironizeazã Steaua... Și asta doare... ![]()
Mie mi se pare ca il ironizeaca decat pe Jiji.Oricum e marfa cantecu`.
AICI. AICI . Chiar aici .
sau PM .
Deadreptul impresionant...poate ne anunțați si dacã v-ați întâlnit sã lãmuriți dilema aceea...incredibil...
Revenind la subiect, încercați mãcar sa nu mai postați un cântec de 10 ori...da-ți înapoi...citiți tot...și daca nu e...(imposibil)...atunci faceți pac pac...
Si asta...... Un mesaj din Bucuresti/ Poli p... so belesti/ Sa se'auda'n toata tara/ M... Poli Timisoara/ Alee Alee Alee
Am vazut ca multa lume a inceput sa indrageasca si sa cante melodia asta "noua" , care s-a auzit prima data in Ghencea la meciul cu Roma.
Sincer? Mi se pare o prostie.
Chiar nu putem sa fim si noi originali?
Refrenul asta cu pooooo,poooo,poooo, e cantat de ani buni de fanii romani, NA
care melodie??
E vorba de remixul de la 7 Nation Army al lui White Stripes.
E o prostie sa fie cantat asta la meciuri de catre suporteri.
La fel cum e o prostie sa se tot "top top top tororop top top" peste tot cu Scooterul lui Maria.(era invers, scuze
).
Sa nu ma intelegeti gresit, imi place melodia si chiar ma trec fiori de fiecare data cand o aud dupa ce se marcheaza dar acolo vreau sa o aud: pusa de crainic pe stadion dupa fiecare gol.
Nu "tororopita" de toti cetatenii in galerie.
Am mai citit pe aici si mi-am adus aminte de cantece mai vechi.
Aceste cantece ar trebui sa fie cantate pe stadioane.
Strangem sireturileTragem pe cap glugile
Scoatem si curelele
Incep Incidentele
Strigam Forza Steaua ale
Pentru faima si onoare
Noi dam pumni si picioare
Mergem in toata tara
Sa sustinem pe Steaua
Cantam pana ragusim
Steaua ce mult te iubim !
Sper din tot sufletul sa apuc sa cant si eu acest cantec intreg pe un stadion in timp ce joaca Steaua alaturi de alti ultrasi stelisti.
Si vb doar despre ultrasi pt ca, dupa deplasarea de la Bistrita, unde galeria venita de la Bucuresti nu a intrat, s-a vazut care e adevarata fata a cetatenilor care tin cu Steaua.
Spartul semintelor e mult mai important decat cantecele si incurajarea echipei.Au strigat toti doar la "eeeeeeeeeeee....sugi...". Atat!
Nu s-au simtit nici macar cand i-am injurat.
Ma asteptam sa vina vreun malac din ala cocalar sa ma capaceasca ca sa salveze onoarea pitipoancei lui dar nu s-a sculat nimeni de pe scaun.Au continuat sa sparga seminte chiar si cand i-am trimis la origini.
Refrenul asta cu pooooo,poooo,poooo, e cantat de ani buni de fanii romani, NA
Si nu numai.. chiar si de suporterii lui Olympique Marseille. Se canta pe multe stadioane acest refren.
Imi cer scuze daca a mai fost postata (ma indoiesc) :
Oriunde m-as afla
Cat de mult te-as vedea
Gandul imi zboara mereu catre Steaua
Mi-e dor de Steaua
Mi-e dor de Steauaaaaaaa
Esti ca un drog de care nu pot scapa
S-a cantat cu Pandurii in ultima etapa jucata pe Ghencea la Sud. Apropo felicitari celor care au avut initiativa de a scrie cantecul pe foi, acestea fiind impartite celor din primele randuri ![]()
Si-au facut si tziganii cantec pe ritmul " mad - the concert " deci =))))) omg sunt xerox :> vb aia "tziganii care asculta house" g-yeah \:D/ salam nu le mai place
ei canta cu lolololo pe ritmurile alea de 2 ani...deci nu stiu despre ce xerox te referi
ei canta cu lolololo pe ritmurile alea de 2 ani...deci nu stiu despre ce xerox te referi
Copia n-are valoare ![]()