FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Colectie stelista de scandari, cintece, lozinci, strofe...

«1181920212226»
RaMs3s02.10.2008 19:39

super tare contu de pe youtube :thumbsup:

RaMs3s02.10.2008 19:44

aaa...inca ceva...

 

Strangem sireturile

Tragem pe cap glugile

Scoatem si curelele

Incep Incidentele

 

cantecul asta daca se canta vezi poate il inregistrezi ...sau...daca stiti vreun link :hai_steaua:

Bodanel03.10.2008 06:41

@ ramses

 

eu incerc sa inregistrez fiecare cantec de pe parcursul unui meci de 2 ori si pun ce mai buna inregistrare. Faza e ca unele cantece se canta mai mult iar altele mai putin. Am filmele de la meciul cu Galata cand a batut tot stadionul din palme dar n-am apucat sa le incarc. Sper ca in week-end sa ajung la zi cu toate. Problema e ca multe dintre ele sunt stricate de cate o goarna(sau mai multe).

RaMs3s03.10.2008 17:52

stii cum e vorba aia....o problema nu vine niciodata singura....asa e si cu goarnele :dry:

andyro28.11.2008 13:41

In zadar te crezi nemuritor

Nu vei ramane vesnic in Ghencea

Nimeni nu te poate suporta

Noi reprezentam Steaua !

 

George Becali PLEACA din Ghencea,

George Becali PLEACA din Ghencea,

George Becali PLEACA din Ghencea,

Steaua nu este a ta !

 

LeGenD28.11.2008 16:07

Ritmul?Versurile sunt frumoase .

lbj28.11.2008 16:45
Azzido28.11.2008 17:47

pare interesant cantecul.

astept sa-l aud pe stadion

bodanelu28.11.2008 18:08

eu l-am auzit la meciul cu buzaul. Era cantat la sud de catre VCM

RaMs3s24.01.2009 18:33

cum e cantecul ala "treceti batalioane steliste carpatii" dedicatie pentru pritenii nostri unguri

cine stie versurile va rog postati aici

zoloz200525.01.2009 11:11

daca nu ma insel..

 

treceti batalioane steliste Carpatii,

cu paru' omoratii pe unguri,

futeti`le nevestele

omorati`le copiii

sa stie lumea ca SUNTEM ROMAAAANI,

sa stie lumea ca SUNTEM ROMANI !

Dubios25.01.2009 15:18

ideea mea ar fi ca 2-3 oameni cu vocea mai buna sa cante toate mel si sa le puna aici pe site,pt ca pe stadion lumea nu prea stie sa cante si toate cantecele sunt de kkt,oricum suntem praf la cantat,ar tb educati si cetatenii sa invete si ei sa cante

puyol25.01.2009 17:44
daca nu ma insel..

 

treceti batalioane steliste Carpatii,

cu paru' omoratii pe unguri,

futeti`le nevestele

omorati`le copiii

sa stie lumea ca SUNTEM ROMAAAANI,

sa stie lumea ca SUNTEM ROMANI !

 

oo Doamne...:|

lucvald-190226.01.2009 15:44
.....pe stadion lumea nu prea stie sa cante si toate cantecele sunt de kkt,oricum suntem praf la cantat,ar tb educati si cetatenii sa invete si ei sa cante

 

La noi fotbalul nu este inca un fenomen social...

asadar e cam greu sa-i educi daca nu gasesti intelegere , docilitate si entuziasm ;)

 

ssinpadureacualune26.01.2009 17:09

Atunci ramane o singura solutie...

 

Educatie cu forta...

 

Si afara cu ei din peluze, pana ramanem 2-3 sute in fiecare peluza, sa se stie ca in peluze se vine pentru a canta si a incuraja echipa nu pentru ca e biletul mai ieftin.

 

La noi s-a umplut de cetateni prosti de cand am jucat pe lia manoliu in UEFA pt ca erau biletele ieftine, fapt ce a continuat si in Ghencea, facand ca stadionul sa fie plin de manelisti infecti si iubitori de Gigi Becali, carora le este mai usor sa sufle intr-o goarna decat sa cante un cantec cu galeria.

dbd27.01.2009 09:07

Probabil ca topicul asta este unul dintre educatiile oferite pentru cetateni, sa invete tot dar si sa aplice...educatie cu forta? e usor de zis, usor si de facut uneori, dar poti da de belele...trebuie discutat in peluza nu aici...bafta

Dubios27.01.2009 12:41

nu prin forta,ar tb puse aici pe site niste inregistrari cu toate cantecele....oricum este foarte greu deoarece pe Ghencea proportia de tarani este 75 %

korynna27.01.2009 16:48

Pe site sunt puse atat inregistrarile cat si versurile majoritatii cantecelor, acum depinde de fiecare in parte daca vrea sa le invete sau nu. Eu zic ca e o dovada de bun simt daca tot vii in peluza, sa contribui macar cu atat la atmosfera. Daca nu, sunt bineveniti in orice alta parte a stadionului in care nu se canta 90 de minute incontinuu. Asa nici nu mai deranjeaza pe nimeni, dar cand vreodata o sa vedem asa ceva in Romania? Mie mi se face scarba de ce mai vad prin peluze...si vin doar din cauza preturilor mici...

zoloz200529.01.2009 17:24

mai conteaza si calitatea cantecelor din peluza..sunt multi oameni peste 30-40 de ani care nu cred ca vin la meciuri sa injure si sa scandeze trivialitati ..am vazut si multi copii de asemenea, si ei primesc un exemplu negativ..chiar daca stau la peluza, sau la tribuna , cred ca au auzit si ei scandarile de la ultimele meciuri din tur

Stanici29.01.2009 17:38

Aici gresesti grav. Plm, asta e conceptia tipica omului pacalit de presa - ia uita-te tu peste cantecele galeriei si spune-mi cam cate contin trivialitati. Crede-ma, injura mai mult aia de la tribune decat astia din peluza - pentru simplul motiv ca astia din peluza sunt prea ocupati sa cante.

cornisa5829.01.2009 18:22
daca nu ma insel..

 

treceti batalioane steliste Carpatii,

cu paru' omoratii pe unguri,

futeti`le nevestele

omorati`le copiii

sa stie lumea ca SUNTEM ROMAAAANI,

sa stie lumea ca SUNTEM ROMANI !

 

și voi vã numiți suporteri

Stanici29.01.2009 20:32

"Voi"=?. Mie, unuia, imi e simpatic tare acest cantec. Asta inseamna ca nu ma pot numi suporter? Sau faptul ca tu, ca bozgor sau iubitor de unguri, te crezi "civilizat" si esti impotriva manifestarilor de acest gen, iti da impresia ca ai dreptul de a nega calitatea de suporter a cuiva?

Fane29.01.2009 20:57

@cornisa58

 

mai ai multe de invatat...crede-ma

zoloz200530.01.2009 12:38
ia uita-te tu peste cantecele galeriei si spune-mi cam cate contin trivialitati

 

vezi ca am scris la sfarsit..la ultimele meciuri, se auzeau "trivialitatile" de la 2 cartiere distanta..

 

 

@cornisa58

 

ce legatura are un cantec cu faptul de a fi sau a nu fi suporter..

RaMs3s30.01.2009 13:14

Dupa parerea unora sa fii suporter inseamna sa vii frumos la meci cu un joben ros-albastru pe cap si cu 2-3 pungi de seminte la tine...si sa nu mai canti ca faci galagie si pe unii ii ia durerea de cap de la "cantecele galeriei"

Trist dar adevarat ...

«1181920212226»