Te rog,fii mandru ca ai vorbit cu mine
O sa iti explic ceva,desii nu imi sta in fire
Spre deosebire de altii,nu imi iau rimele din filme
Sa fim seriosi,mai are rost sa vorbesc cu tine ??
Parca te uitai la CSI,sau nu mai aveai rime ca sa dai ?
Cred ca il spargeai pe salam,sau cel putin pe Adrian
Nu era vorba de jigniri,erau cateva multumiri
Pentru devotamentul tau extraordinar
Mai bine ai citii un ziar.
Vorbeai de battle,nu ai habar
Ce inseamna asta,mi-as dorii sa dispar
Ne faci de ras pe toti concurentii
Care dam rime ca dementii
Tu le iei ori de pe net,ori le cumperi de la amanet.
Atat am avut sa-ti zic,chit ca ma credeai copil mic
Ti-am dovedit ca am dreptate,
Oricine poate face rime peste noapte...
Dar tu vrei ca te complici
Nici nu intelegi ce zici
In loc sa te uiti la film,stai aici cu ore in sir
Si tot gandesti la ceva..
Te rog,stai la treaba ta.