FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vocea drogatilor

«12311»
Ronnie07.11.2011 16:56

Battle of the dome, Freestyle 2012, Romanii au talent, Factorul X, UEFA Champions League, tiki-taka si-asa mai departe sunt minciuna pe langa monstrul asta de concurs menit sa distruga userii si sa ii tampeasca din ce in ce mai tare.

 

Care-i spilu'? Simplu, al mai Eminescu, mai Bacovian, mai Delirician dintre noi castiga. Castiga respectul in primul rand! Castiga mandrie si totodata un loc in marele Hall of Fame de pe forum.

 

Cum se ruleaza? Chillin', daca suntem minim 4 bajeti, gagici, animale, devoratori de shaorme, cantareti la acordeon ii dam drumul. Ideea e sa fim numar par sa ne putem combina. Mai ales daca se inscriu masculi feroce si gagici d-alea micute si cu ochii mari. Maronii. A da, rulam sistem knock-out.

 

Cum se voteaza? Ori imi da bulangiul de brasovean acces sa editez topicul si sa pun mereu numele celor 2 duelisti in rime si lumea buna voteaza, ori ascultam alte propuneri.

 

Cum rimam? Fara sa calcam pe bec, fara sa ne bagam si scoatem la 2 versuri, fara sa zicem de mame. Preferam mesajele rasiale si incriminatorii pentru tigani, ungurui, portoricani. Marimea versului tre sa fie in concordanta cu marimea organului personal (personal, 26cm = 26 silabe) si versuri cat te tine inima.

 

Sunt convins ca e o idee tampita venita dintr-o tampita zi de luni plictisitoare. Mortii ei de raceala, statul in pat mai mult de 10 ore dauneaza grav.

 

PS: Am uitat sa mentinez, e concurs de rime, poezii. Cum vreti sa ii spunem.

PS2: Am uitat. Asteptam drogati care vor sa se bage. Ori posteaza aici ori trimit un sms cu textul "shaorma" la numarul afisat in bara de jos. Curaj!

Daniel-Ionut07.11.2011 17:05

Aveti ghetou in Bacau? :w00t:

Ronnie07.11.2011 17:06

Avem si brutarii, gayut.

pytycrys07.11.2011 18:40

Mie imi place ideea. La o adica m-as baga. :punk:

Ronnie07.11.2011 19:12

Asa, tati. Hai inca doua fete.

Nyghty07.11.2011 20:08

Cum trebuie si un bajat, ma bag si eu la Vocea drogatilor.

Ronnie08.11.2011 18:13

3 shaormari pana acum, e parfum

inca unu' macar si-i dam drumu' geana acum.

iar daca s'teti buni va scoate tata si-un album

v-am pupat ca deja prea ma consum. :*

Daniel-Ionut08.11.2011 18:47

Stai calm, oricum erai consumat

De stau sa ma iau de tine, o sa te fac chiar si beat

Vii sa ne vorbesti de albume, melodii

Coa!e nu vezi c'o sa te-ntreci doar cu copii? (Sorry pytycrys si Nyghty, nu era cu intentie)

 

Vrei sa demonstrezi c'ai ascultat mult hip-hop?

Daca ma intrec cu tine o sa'ti dau lectii de rap !

Vrei sa imi raspunzi? Poate ca iar esti fumat

Hai mai baga niste Inna, si mult spor la fredonat

 

Lalalalalalaaa !

Nyghty08.11.2011 19:07
Stai calm, oricum erai consumat

De stau sa ma iau de tine, o sa te fac chiar si beat

Vii sa ne vorbesti de albume, melodii

Coa!e nu vezi c'o sa te-ntreci doar cu copii? (Sorry pytycrys si Nyghty, nu era cu intentie)

 

Vrei sa demonstrezi c'ai ascultat mult hip-hop?

Daca ma intrec cu tine o sa'ti dau lectii de rap !

Vrei sa imi raspunzi? Poate ca iar esti fumat

Hai mai baga niste Inna, si mult spor la fredonat

 

Lalalalalalaaa !

 

"Coa!e", pe mine tu indirect m-ai atacat

Folosesti "!" in cuvinte, litere ai uitat?

Nu conteaza varsta, in dumars mi-au dat 21

Tie-ti scapa multe, grave ca-n inchisoare sapunu'!

 

PS: A aparut si el pe felie, echipele cand o sa se stie?

Daniel-Ionut08.11.2011 19:15

Baietas, eu chiar nu te-am atacat

Dar de vrei razboi cu mine, din 3 rime'o sa te bat

De semne si puncte vii sa-mi tii morala

Hai sa-ti zic ceva, nu suntem la scoala

 

 

Nyghty08.11.2011 19:24
Baietas, eu chiar nu te-am atacat

Dar de vrei razboi cu mine, din 3 rime'o sa te bat

De semne si puncte vii sa-mi tii morala

Hai sa-ti zic ceva, nu suntem la scoala

 

Greselile se platesc, nu se rasplatesc

Ai doua rime, nu 3, crezi ca gresesc?

Nu vreau razboi cu tine, dar nici nu ma las

Tu esti o simpla schita, pe mine striga-ma Atlas!

Daniel-Ionut08.11.2011 19:31

Hai sa-ti zic ceva, nu mai insista

Chiar nu am de gand sa te fac sa plangi in seara asta

Vii aici ca sa imi raspunzi tu mie, ba esti rau?

Mai bine-am face echipa, si i-am da un diss cocalarului din Bacau !

 

 

NascutAntiDinamo08.11.2011 19:31

Mama ce mai rime,de ma pis pe mine :D:yes:

Nu e cu intentie...poate doar directie

Hai salut si noapte buna

Pupane'ar toti cainii'n pu*a!

Ronnie08.11.2011 19:34

Uite aici tati cine a prins glas?!

Chiar nu ma asteptam mami de la un asa copilas.

Degeaba ma ataci, strofa ta-i ca sucul acru

Tu in rime esti Logan, mi-e zi-mi Audi A4.

 

Si zi pe sleau, te bagi sau nu?

Ii dam drumu' la battle acu'!

Daniel-Ionut08.11.2011 19:42

Copilas de oras te-ai gandit, vrei anturaj?

Din moment ce am intrat, poti sa zici c-am castigat.

Nu ma lua tu cu Audi, pentru mine esti doar Woody !

Acum ca am stabilit, ii dam drumul sau iti trebuie-un repeat?

Ronnie08.11.2011 19:53

Lectie pe viitor:Woody nu rimeaza cu repeat

Da' nu-i bai, esti mai young, putin pripit.

Nu fa gargara, te-am inscris, nu tre sa tipi

Daca-i panica, baga-un redbull, iti da aripi

 

PS: Echipe de cate 2. Fiecare echipa are dreptul la 4 replici de om. Ok? Echipele cum vreti.

Daniel-Ionut08.11.2011 19:56

Woodi trebuia sa rimeze cu Audi tarane.

Ronnie08.11.2011 20:00

Panica, Vai, m-ai scos din chill.

Esti grav magic, mult prea subtil.

Nu-i bai, am p... mare, gen dudu stil.

Daniel-Ionut08.11.2011 20:05

"Chill", hai nu spune esti si tu vre'un american dus?

Vorbim in concurs

Pana atunci poti sa o iei de jos in sus

Nu sta ascuns

Ronnie08.11.2011 20:13

Reguli stabilite de mine, Daniel si nyghthy

 

1. Sistem semifinale, finala

2. MC Galactici: Ronnie, pytycrys, Daniel, Nyghty

3. 3 replici de fiecare, 8 versuri pe fiecare.

Rugam primul utilizator care citeste sa ne aranjeze meciurile intre mine, pytycrys, Daniel si Nyghty.

 

Dupa afisarea meciurile START!

axl08.11.2011 20:17

pytycrys - Daniel

Nyghty - Ronnie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

faggots

Ronnie08.11.2011 20:33

Primul battle, am emotii, cu stirile-s la curent

Da' rog sa vina Aforic, cu Nyghty n-am concurent.

Ma pup in c..r, da' macar pun accent

Eu batran in rap, prietenul...adolescent?

Tovarase, nu suntem pe versuri.ro

Da' cand citesti ce-ai aici crezi ca-i acolo, n-ai incotro.

Multumesc termin, citez din J, baiat fin, bunicel

V-am luat MC-ul preferat si m-am ca*at pe el :)

Nyghty08.11.2011 20:45

Te inspiri, tu transpiri cand n-ai internet

Cand te-ai pupat in c*r ai avut cel mai tare sentiment

Esti din Bacau, imi pare rau, n-ai incontro

Nu mai poti renunta,esti daramat ca leu' in lupta cu euro!

Oi fi tu batran, dar dau lectii cat sa-ti fiu profesor

Dupa ce-am citit un nimeni mi-e predecesor

Inchei prima parte si-ti astept replica

Ronnie, cel ce in oglinda se pipaia cand se vedea!

aliuta4708.11.2011 20:53

bajetii sunt pe felioasa ! sa iasa flacari.

Ronnie08.11.2011 20:58

Nu-mi astepta replica, ca s-ar putea s-avem un botez

Habar n-ai tu ca eu te fac si daca nu postez!

Ma pipai si-n oglinda, si-n geam, si-n fereastra

Cand ma uit la mine-mi vine sa-mi vorbesc cu dumneavoastra.

Tu profesor sau can-can?

Daca-i asa mie poti sa-mi spui decan.

Cand m-am pupat in cur am avut cel mai tare sentiment

Da' astea au fost doar visele tale-n Hotel President.

«12311»