FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vocea drogatilor

«123411»
Nyghty08.11.2011 21:04

Nu te visez, stai linistit, ai conceptu' gresit

Esti asa urat ca nici mama ta nu recunoaste ca te-a iubit!

Iti vorbesti cu dumneavoastra-n oglinda, te cauti in portofel

Iti vine sa-ti dai bani, ai reflexu' de fier.

Te crezi afacerist, dar prin buzunar e la fel ca ieri

Actele si hartiile gasite pe trotuar, adica cativa lei

Cand te mai gandesti sa dai battle cu mine

Fii si tu tare-n ceva, ia albastrele pastile!

aliuta4708.11.2011 21:07

SCHIMBA! :naughty:

Ronnie08.11.2011 21:13

Cand ma uit in portofel imi vine sa fac protest

Da' stau chill, traiesc moca 3 zile si-mi ramane si rest.

Calm tati ca nu consum pastile-n canatiati industriale

Nu-i nevoie pentru rime ca si-asa-s dementiale.

Lucrez la rime cum lucrez la brand, adica de-un an

Da' diferenta dintre noi e ca eu am si tehnica, zi-mi Brandan.

Te-am lasat si te-am pupat de noapte buna

Eu Messi-n versuri, tu ma strigi doar din tribuna.

AG08.11.2011 21:18

ia uite frate.. baieti de baieti in corpuri de fetitze,

una-i daniela, din rahova si fara fitze

Rowanda, de la bacau se arata , la fel cum ara taranii pe tarla bai tata!

si nu-i bai, ca nu-i mai fata, dar piticris se vrea dur ca o salata.. gen salata bulgareasca

CSKA e la sofia iar varsta te tradeaza, lezeaza mai departe si ataca precum tatrul,

omul meu nyghty o da ca nimeni altu'

n-am nici un atuu mai bun ca ce am scris mai sus,

da bajeti, sunt inca unu-n plus, dar eu tintesc sus !

Nyghty08.11.2011 21:30

Cand te-am citit acum ma simteam ca in desert

Aveam miraje incercand sa gasesc ceva concret

Lucrezi la rime de un an in stilu tipic romanesc

Nu se vede progresu decat ca pe harta la metrorex

Iti trebuie ani de zile s-aduci ceva nou,doar faci pe desteptu'

Ca sa redau realitatea, cu ochii-n inchisi trebuie sa iti fac portretu'

Tu pe tabla de sah daca ar fi sa te caut si sa-mi pese

Nu te-as gasi c-acolo stau mereu doar piese!

 

AG08.11.2011 21:54

tare sunt curios sa vad pytycris - Daniel :))))) rau de tot !

Nyghty08.11.2011 21:58
tare sunt curios sa vad pytycris - Daniel :))))) rau de tot !

 

Si eu, o sa fie main-event, maine seara joaca cei ce purtau crampoane pe parchet :)))

AG08.11.2011 22:02
Si eu, o sa fie main-event, maine seara joaca cei ce purtau crampoane pe parchet :)))

 

crampoane pe parchet ? prietene daca vrei sa-i **** astia au tampoane permanent !

blindica08.11.2011 22:05

Doua minute mi-au fost de ajuns sa vad/ Cum rap-ul il faceti prapad / Inaintea mea pe-un mic display/ Am citit un card de... miei/ Hai dati clic pe dexonline / Poate scrieti ceva fain.

AG08.11.2011 22:13
Doua minute mi-au fost de ajuns sa vad/ Cum rap-ul il faceti prapad / Inaintea mea pe-un mic display/ Am citit un card de... miei/ Hai dati clic pe dexonline / Poate scrieti ceva fain.

 

sa dai tu "fain" ca bozgorii aia urati

am auzit din surse ca n-ai habar sa f#ti,

nu-s rau,iti raspund sa fac prapad

dexonline e doar pentru a citi ce-i mut

iti dau pe vote ca-n fata mea nu ai cuvant,nici replica,

te scanez.. 0.2 bani = produs de estetica !

AGONE pe zona.. arma epileptica..

RedScorpyON08.11.2011 22:31

Ce e asta,bajetii? V-ati apucat de rime?!Eu tac!

Sunt mai smecher ca voi da-s mai fraier ca mine :))

Daniel-Ionut09.11.2011 08:31
tare sunt curios sa vad pytycris - Daniel :)) ))) rau de tot !

 

 

Si eu, o sa fie main-event, maine seara joaca cei ce purtau crampoane pe parchet :)) )

 

Asteptati cu nerabdare

Va dau fara rasuflare

Compun rime legate bine

Va atac subtil, AG nu's taran ca tine

Nu am un vocabular, nu citez din DOC

Nu din Deliric, sau vre'un alt dobitoc

Am crescut cu Mafia, ruland pe caseta

Inca de cand nu stia Nyghty ce-i aia lanseta!

Nyghty09.11.2011 09:56
Asteptati cu nerabdare

Va dau fara rasuflare

Compun rime legate bine

Va atac subtil, AG nu's taran ca tine

Nu am un vocabular, nu citez din DOC

Nu din Deliric, sau vre'un alt dobitoc

Am crescut cu Mafia, ruland pe caseta

Inca de cand nu stia Nyghty ce-i aia lanseta!

 

Ai facut dobitoci pe doi din cei mai tari emcee

Cultura ta hip-hop e-n playlisturi, nu-n track-uri de pe Cd

Dai fara rasuflare, opreste-te si trage-n piept

Te-astept in finala sa te-nvat ce-i ala rap!

pytycrys09.11.2011 10:49
Asteptati cu nerabdare

Va dau fara rasuflare

Compun rime legate bine

Va atac subtil, AG nu's taran ca tine

Nu am un vocabular, nu citez din DOC

Nu din Deliric, sau vre'un alt dobitoc

Am crescut cu Mafia, ruland pe caseta

Inca de cand nu stia Nyghty ce-i aia lanseta!

 

Stiu ca incerci sa ma faci, da' n-ai nicio sansa.

N-ai nici macar usa la casa da' tot iti iei clanta.

Zici de Nyghty ca nu stia ce e aia lanseta,

Dar cand te pui cu doi ca noi, sansele sa castigi sunt ca la ruleta.

O arzi cu mine, o sa ti-o iei imediat - PAC

Mi se pare fascinant ca aici intr-un post ai scris mai mult ca la BAC.

Poate nu esti taran, dar stai in cel mai urat loc din Bucuresti, si cum cineva spunea...

"Cine sta in Rahova, are accent de manea!"

pytycrys09.11.2011 11:01

Off- concurs.

@AG.

Zici de mine ca varsta ma tradeaza?

Si tu esti ca salata, ba, VARZA!

 

Uniti posturile, incepe sa-mi placa treaba asta :D

Daniel-Ionut09.11.2011 11:19

Incerci s-o dai cu mine copile, chiar din prima mansa

Vin rimele de la mine peste tine ca o avalansa

Imi vorbesti de rulete, lucruri sfinte, dar nu ai habar

La ora cand eu ma trezesc, tu esti in pat, tre sa respecti un orar !

Sunt decisiv de fiecare data ca si bila 8

Vin sa rad de concurenta, ma intrec cu un necopt?

De vrei sa vii sa imi raspunzi, incearca sa pleci

Si pe viitor poate o s'o lasi acasa pe mamica si'o sa vii singur la meci !

pytycrys09.11.2011 11:29

Imi place, esti bun...Pe bune? Nu, sunt doar politicos.

O dai extraordinar de prost, esti parnaie - OZ.

Ai dreptate, cand tu te trezesti, eu inca dorm

Esti putin cam speriat, lumea stie ca esti membru NORM?

Oi fi eu necopt, dar tu esti tare prajit, batrane

Zici de lucruri sfinte,dar tu indraznesti sa o dai cu mine, pagane!

Iti mai las doua versuri tata...

Ai tupeu sa ti-o mai iei inca o data?!

 

* NORM -> http://www.norm.org/

Daniel-Ionut09.11.2011 11:54

Eu speriat? Mai gandeste-te o data

Derbedeu de internet, in realitate'o fata

Esti frumos ca un portret, dar parca desenat cu stanga

Pentru mine esti ca Buga, eu pentru tine sunt Dunga

Tu chiar speri ca raman fara idei, bai purice

Dupa versul asta o sa te fac sa ramai cu cicatrice

In jocul asta unii pierd altii castiga

Cum ar spune chiar si Gheorghe esti cea mai slaba veriga !

pytycrys09.11.2011 12:25

Nu, nu sunt derbedeu de internet,

Sunt cum ar zice unii "ultimul golan inteligent".

Ce portret visezi, bai Dorian Gray?!

Ai in buzunar doar 5 lei...grei.

Pregateste-te sa iesi din competitie,nu-i nimic

Ti-am mai zis, esti la fel de praf ca supa la plic!

Te las, sunt prea bun, nu poti sa ma bati, te-am iritat pe ten

O ard ca Virgil Iantu : "Vrei sa suni un prieten?"

Daniel-Ionut09.11.2011 12:37

Sunt pregatit de ceva timp si vreau ca sa-ti spun

Te iei cu toata lumea dar nu stii prea multe, inocent presupun

Nu ma supar, stiu ca ai gresit n-a fost cu intentie

Te-am iertat, intoarce-te inapoi, in alta directie

Hai sa stabilim, sa nu te te mai prind pe-aici

Decat peste cativa ani, vre'o 10, ce zici?

As mai avea multe de zis... ma abtin pentru ca:

Ti-as da prea multa importanta, si nu meriti, bai zdreanta !

Daniel-Ionut09.11.2011 12:55

Pentru a vota a 2-a semifinala intrati aici http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=28918

 

Orice postare de acolo va fi stearsa sau mutata pe acest topic.

Le reseau pansant09.11.2011 13:38

Nu va suparati pe mine/ dar nu m-am putut abtine

 

 

Ca-n New york e bogatie

nu la bani ci la creatii

oare cat o sa mai fie

astel de elucubratii?

 

 

Soarele apune cantat de poeti

rimele in versuri nu mai contenesc

cand semnate sunt de acesti baieti

dar de ras sa stiti nu ma mai opresc

 

 

Astazi pe o foaie

rime au aparut

ca un foc paie

iute s-au trecut

 

 

Scriu baietii versuri

pentru confruntare

oamenii sunt duri

miza este mare

 

 

Scriu baietii rime

vers de capatii

unii vor chiar prime

restul doar lamaii

 

 

Am vazut pe forum

cateva creatii

unii le spun strofe

eu doar emanatii

 

 

Poetii pe vremuri

cugetau intens

azi avem dueluri

fara niciun sens

 

 

NascutAntiDinamo09.11.2011 16:12

Le reseau pansat?sau doar bandajat?

Vreau si eu acum,un battle cu tine

Si daca accepti,tot te bat stii bine

Hai salut si vai de tine :chair:

Le reseau pansant09.11.2011 16:26
Le reseau pansat?sau doar bandajat?

Vreau si eu acum,un battle cu tine

Si daca accepti,tot te bat stii bine

Hai salut si vai de tine :chair:

 

tu creator de hip si hop

ce vrei s-ajungi pana in top

te vad asa de hotarat

cred ca visezi ceva urat

 

dar si la boala este leac

cum si la inger este drac

dar pentru tine nu-i nimic

din simplu fapt ca esti prea mic

Ronnie09.11.2011 18:15

Toata satra incepe acum sa se bage-n seama

Da' cand era vorba de inscrieri, bajeti, va era teama?

Ma vad invins de Nyghty, un pseudo concurent

Da' stiu si eu si toata lumea c-a fost doar un accident.

 

«123411»