Dar ce topic gasesc eu intamplator pe forumul stelistilor?
Ceva deosebit! Un fel de argint-aurit,
Slefuit si platinat de zici ca e facut pe Bulevardul Aviatorilor langa palat.
Iti sare in ochi n-ai cum sa-l ratezi,
E un fel de Angelina Jolie cu ochii verzi.
Rime peste versuri in diferite sensuri,
Nu pot sa-mi explic de unde ati aparut cu atatea demersuri.
Vad ca deja ati ajuns prin semifinale,
As putea sa va compar cu Becali in plin post de sarbatoare.
Eu nu prea am ascultat rapareli la viata mea,
Am trait si m-am ghidat dupa performantele CSA,
Asa ca n-as putea sa va incurc in aceasta competitie cu iz american,
Mai aveti putin si ne dati citate din Florin Salam.
Eu nu am nici alura de golan, nici de derbedeu, bagabont sau huligan
Sunt un simplu cetatean de meserie, nu stau cu baietii astia grei din galerie,
N-am avut de unde sa invat invective,
N-as putea sa va raspund la parerile voastre subiective
Vad ca deja va credeti niste dive.
Locul vostru nu e aici, sincer v-as da tuturor BAN!
Datorita voua, FC.Steaua a devenit CanCan...
As mai scrie pe aici dar nu e vorba de Steluta,
Decat sa ma contrez cu voi mai bine citesc despre relatia Costea-Crudutza.
