Ramane battleuri intre echipe de 2? Daca nu exprimati parerea ramane asa, nu am ce sa fac. Si sa va si formati perechile. Vorbiti intre voi, cum vreti.
Ii dam 2 cu 2 aia 8.
Echipa 1 : pytycrys cu Ramses.
Ramane battleuri intre echipe de 2? Daca nu exprimati parerea ramane asa, nu am ce sa fac. Si sa va si formati perechile. Vorbiti intre voi, cum vreti.
Ii dam 2 cu 2 aia 8.
Echipa 1 : pytycrys cu Ramses.
Ai asa dreptatea cand zici ca ma dau la fundDa' din sinceritate-ti zic si de ce, nu ma ascund.
Imi plac fetele bombate si cu-n iq decent
Si spre deosebire de tine la ele io am fost recent.
Joci ca raku si ca doc doar putin mai cuminte
Ca versurile tale au maxim 5 cuvinte.
Eu iti scriu romane-n versuri, nu doar poezii
Da' nu le-nveti pe astea din Salam sau Costi.
Te dai la fund dar nu te ascunzi? ce paradox
esti cel mai prost ascultator al lui Dj Dox
pentru tine un iq decent
e media iq-urilor femeilor din parlament
versul meu din 5 cuvinte te lasa masca
ale tale ma fac sa rad ca Jim Carrey in MASCA
EDIT: Hai sa incetam runi , ne pastram pentru bodd=)
FINALA
Incep eu primu', iti pornesc declinu'
Vii din Crahova, maneaua iti e imnu'
Ai ajuns in finala, nu stiu cum se poate
Tu esti primu pe lista doar la inscrieri frate!
Mai am 4 versuri, scoate-o foaie si noteaza
Ah, am uitat c.aie, asta si numele si-l deseneaza!
Te-am facut de rusine, asa ca urmatoarea data
Cand auzi de mine s-ai nod in gat ca la cravata!
Hahaha... nu port cravata, nu ma eschivez
Nu vin aici sa iti raspund, ci sa ma distrez
Imi vorbesti de Rahova, frate habar n-ai
Ce-ar fi sa stai singur seara'n statie la tramvai?
Reintors la obiceiul de-a zdrobi mereu
Esti urmatoarea victima intrata in vizorul meu
Din 53 de mii de useri te-am gasit tocmai pe tine
Ca-mi venea sa fac misto, si nu mai stiam de cine
echipa a doua: ronnie si aliuta 47
Iti raspund repede, tu gandesti ca scara, in trepte
N-ai fost in stare sa-mi intorci macar doua vorbe
(N-)Ai flow asta seara, arunci cu noroi
Esti periculos, tu ai zdrobit doar usturoi!
Cazi repede ca piesele de la Domino
Tu-asteptai trenu' in statie la metrou?
La Familia,Parazitii,Mafia, oare ce va urma
Tu in hip-hop esti ca muzica pe acapella!
PS: Echipa a 3-a: Nyghty si AG
Hai cu a 4 a echipa sai dam drumu!
Asadar, echipele sunt urmatoarele:
1. pytycrys si Ramses
2. Ronnie si aliuta 47
3. AG si Nyghty
4. LRP si RedScorpyon
Rugam un utilizator care nu face parte din concurs si vede postul sa aranjeze meciurile.
Strofa de mai sus nu am terminat-o
Acum am inspiratie, ai cam incurcat-o
Faptul ca asculti doar milogi in difuzoare
E motivul pentru care ridici forumu`n picioare
A, sa-ti mai spun ceva, asteapta
Am Mafia pe viata sa nu uiti niciodata !
Vrei sa luam o pauza, sa-ti iei de mancare?
Fugi ca s-a facut la ghena aprovizionare
Se vede ca esti panicat, te-ntrebi cat mai e
Oare bucata asta ti-a scris-o Tataee?
Zici de ghena, reflexele mele nu-s ca ale tale
Nu vezi ca te fac la scor de neprezentare?
Din intersectii datorita tie treaba s-a mutat pe mesager
"Ma votezi si pe mine ca sa nu pic de fraier?"
Iti dau fatala acum, sa participi tu ai zis ca vrei
Te-am bagat in istorie ca pe femei, la pagina 3!
Hai s'o terminam, m-ai plictisit amice
Nu e CNA, deci nu se interzice
Nu vreau voturi, n-am ce sa demonstrez
In concursul asta am intrat doar ca sa ma distrez
Habar n-ai de tine, vrei sa-mi dai fatala, dar prin neprezentare
Eu sunt ala care-ti canta "la multi ani" la inmormantare
Dupa ce termin cu tine o sa te pun pe ganduri
De-o sa ramai in **** goala intre 4 scanduri !
Asadar, echipele sunt urmatoarele:1. pytycrys si Ramses
2. Ronnie si aliuta 47
3. AG si Nyghty
4. LRP si RedScorpyon
Rugam un utilizator care nu face parte din concurs si vede postul sa aranjeze meciurile.
Prima semifinala este cea dintre:
echipa 1:pytycrys si Ramses si echipa 3: AG si Nyghty.
A doua semifinala este intre:
echipa 2: Ronnie si aliuta 47 si echipa 4: LRP si RedScorpyon.
Mergem pe 3 replici de om?
Propunerea mea pt prima semifinala e sa se posteze in sistemul pytycrys-Ag-Ramses-Nyghty de 3 ori in aceasta ordine. La fel si pt a doua semifinala. E bine?
Propun sa nu mai fie 8 versuri de fiecare, sa fie 6 sau 4...
3 replici de om de cate 6 versuri sau 2 replici de om de cate 8 , parerea mea. ![]()
3 de om a cate 6 versuri.
Sa se faca 2 topicuri cu semifinalele iar dupa ce se termina sa se bage poll!
Organizare perfecta. gud jab gentalmenz.
Eu sunt ala care-ti canta "la multi ani" la inmormantare
Scuze pt offtopic. Era mai corect : "vesnica pomenire"
Bafta
Hai sa-i dam drumu' o dataaa. Facem topic separat pentru fiecare semifinala?
propun sa se decida si cat timp este lasat votul dupa finalizarea semifinalei/final de exemplu 2 zile de la postarea ultimei replici!
Incepeti primul meci pe topicul acesta. Atentie, aici orice offtopic este sters. Se posteaza in ordinea 1. Pytycrys, 2. Ag, 3. Ramses, 4. Nyghty, 3 posturi de fiecare de cate 6 randuri. Apoi se voteaza 48 de ore.
Rulati boys!
Vreau sa ma bag si eu in urmatoarea 'editie' de 'Voce' ![]()
iNsTiGaToR,avem echipa?
Hai frate, nu'ti fie frica!
Sigur vom fi primii clasati!
Ce? Astia sunt poeti adevarati?
Esti NascuntAntiDinamo, coincidenta..si eu
Ne punem cu astia , ii rupem la greu
Daca vor sa se puna cu noi
Ti-i rup, ii indoi !
Gata,am facut echipa
Sper sa nu jucam ca Steaua,
Sa jucam ca Barcelona,
Ca Messi antrenat de Guardiola ![]()