FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vocea drogatilor

«17891011»
Stryker14.11.2011 23:14

Ronnie de la Bacau / Ce n-a vazut metrou

S-a sculat din ghetou / Si a incercat sa bage show.

Fanul lui CR7 / S-a apucat de fapte

Ideea parea buna/ Dar sa stai sa vezi cum suna

Cand unii vin, "rimeaza". /Zici ca Smiley "articuleaza".

 

 

 

Din plictiseala am schimbat programu' / Si am dat peste tristii ce-si varsa amaru'

Unu Kaymack plus altu Andrey / O dau intre ei, ca niste baietei

Si ce fac la separeu in doi / Nu ne priveste deloc pe noi

Cei care traim cu sens / Si nu mergem pe contrasens.

 

 

andrey2715.11.2011 13:00

Te-ai bagat si tu in seama

Dar esti mare panarama

Cu sportu' asta n-ai nici o treaba

Esti pardaf facut gramada

 

Cineva a zis'o bine

Aici nu este de tine

Ai rimele mult prea noi

Idolu' tau e bahoi !

AG15.11.2011 16:31

omul Stryker o da bine, o da cu flow

Andrey cu Y sa-ti fie rusine ca porti nume de sfant erou

nu-l meriti, nu te ajuta mintea,

daca eram haiduc te impuscam ca pintea

mintea-ti joaca feste te-ai scremat pentru rimele alea

ca acum ai cearcane ca oreste

doua palme peste, crestet si-o poveste

te aduc inapoi pe pamant,

rimele tale inculte n-au loc nici pe un mormant!

andrey2715.11.2011 17:15

Vorbesti de haiducie

Crezi ca faci vreo poezie ?

Ai venit din mintea lui Eminescu

Esti un fan Traian Basescu ?

Observ ca esti un bun cetatean

Ti-a dat bani striker,sa-i sustii rimele de meltean ?

 

Sa fim seriosi,inceteaza cu minciuna

Pe cine pacalesti,dai rime ca nebun(a)

Pacat ca le gasesti pe net

Suna bine,dar pentru tine e suspect

Nu te vad asa de spiritual

Ce faci tu se numeste ilegal.

Furi rimele altor "rapperi" mondiali

Sincer,cred ca sunteti cocalari.

AG15.11.2011 17:55

"rapperi modiali" suna a tigan din ferentari

arata-mi tu cine a citat, furat de pe net

fratioare mintea mi-e brici sunt cu mult mai inteligent

cum poti spune ca Stryker e meltean ?

bai vita incaltata ti-a dat rime de nepamantean,

incearca sa apreciezi originaliatea si lumina mintii

n-ai zile la scoala nici 32 cum ai in gura dintii

te invit sa dai log out pana nu ti-o iei knok out!

andrey2715.11.2011 18:39

Stai linistit,nu sunt tigan

Sunt un simplu cetatean

Dar cand vad unii ca voi

Zici ca suntem in razboi

De unde tot rasariti ?

Prea smecheri va treziti

Rimele imi vin pe loc

Nu le fac ca voi,ad-hoc.

Vezi ca maine'i intalnire

Vezi cum te gandesti la rime

Poate gasesti cateva

Sa poti fii de teapa mea.

AG15.11.2011 18:44

ti-a luat ceva sa dai un raspuns

cine zice ca suntem in razboi?

nici nu ne cunoastem noi doi

nu e vorba de nici o dusmanie sau lupta

e pur si simplu o intrecere culta

nu ne batem in pumni, muschi ori smecherie

o facem in ideei, versuri si rime

tot ce-i aici ramane aici, oricat de acizi am fi

cu totii suntem amici, dam caterinca la un gratar de mici!

Stryker15.11.2011 19:07

@ Andrey

 

Am rime mult prea noi ? / Cu ele vin si te indoi.

Ma compari cu unu Bahoi ? / Tu zici ca esti maimutoi.

In mod normal te-as bate cu ranga /Dar nu dau in cei ce poarta tanga.

Esti o sluga in cautare de stapan / Patu' tau de acasa e facut din fan.

Ai matele goale, esti infometat de fel / Ai fac orice pentru o pulpa de miel.

Te vinzi repede, n-ai onoare / Daca prinzi o chiftea e sarbatoare

Noapte buna cocalare/ Maine iar ai pauza la mancare.

AG15.11.2011 19:14

duuuuuurrr :))

andrey2715.11.2011 19:25

Ma mir,ai facut o rima buna/cred ca nu mai zici o luna

Acum sincer sa fiu ai fost ok/ai inceput sa o arzi cu derbedei ?

Unde e copilul dragalas din tine/cred ca ai doar ponei in gandire

Esti mai poponar ca Solcanu/esti mai obez decat Marlanu

Nu mai stii cum sa ataci/si iti cauti inspiratia/nu cred ca asta ti-a fost educatia..

Maine ai intalnire cu tot neamu'/probabil or sa afle ca asta iti e daru'

Sa fii smecher de servici/pacat ca esti un agarici.

Stryker15.11.2011 19:41

Marlanu si Solcanu / Ti-au invadat burlanu'.

Pe strazi m-am educat / Nu-s ca tine un copil dresat.

Te dai smecher in cartier / Dar ti-o furi la tine pe palier.

Baietii te striga Lache / De cand ai dat mana cu Mache.

Ai vrut si o poza, dar n-avea timp de tine / Ti-a lasat in schimb, vreo 4 filme.

Ai zis sarumana, apoi repede acasa/ In seara asta e clar, treaba este groasa.

Iar maine la servici alarma ! / O sa ai basici in palma.

andrey2715.11.2011 19:59

Vad ca ai experienta cu pornografia/Asta iti e meseria ?

Vorbesti de lache si alte nebuneli/sa-mi bag pl esti un mare paralel

Ti-se vede in privire/cred ca si tu razi de tine

Grabeste-te sa ajungi pe peron/iti pleaca trenul catre lumea pokemon.

Stiu ca ai tendinte gay/Dar nu te pot sustine,

Esti numai bun sa-mi bat joc de tine

Vezi ca ti-a venit iubitul si te asteapta abuziv,

Dar ca imi esti prieten iti dau un sfat preventiv,

ZDREANTO,SA FOLOSESTI PREZERVATIV !

Stryker15.11.2011 20:21

Esti doar un afon / De aceeasi orientare ca Elton John.

Vorbele tale trec pe langa mine / La fel cum trec femeile pe langa tine.

Erai invins dinainte sa inceapa lupta/ Creierul ti-a plecat de mult cu pluta.

Te-am reperat din start / Ca aveai curu spart.

Te caci imprastiat / De supozitor ai uitat.

Saracie scrie pe tine, tarane / Te face lejer si Nane.

Te-am invins usor la handicap / Apuca-te de ping-pong, lasa-te de rap.

 

Te asteapta Kaymack cu o unsoare / Premiu de consolare.

Si cu niste jucarii / Sa faceti nebunii.

Ai grija la "meci" / Sa nu cumva sa te ineci.

RaMs3s15.11.2011 23:21
Dar ca imi esti prieten iti dau un sfat preventiv,

ZDREANTO,SA FOLOSESTI PREZERVATIV !

 

 

Dar stiu ca te inspiri de la altii...a se vedea cu cateva pagini in spate postul lu' aliuta

andrey2716.11.2011 13:51
Dar stiu ca te inspiri de la altii...a se vedea cu cateva pagini in spate postul lu' aliuta

 

 

Acum am vazut,nu stiam ca a postat si el,pur si simplu mi-a venit pe moment :D

 

Stryker,esti un mare lesinat,probabil si retardat

Rimele tale,nu ai nici o valoare

Deja devii dependent de net

Probabil,esti mult prea defect

Ce fac eu nu este rap

Doar pierd timpu',ce pacat

Asa ca nu te mai ataca atat de mult

Frustrat cocalarizat.

Stryker16.11.2011 14:29

De lesinat am lesinat de ras / In timp ce tu-ai dat-o in plans.

Rimele mele cred ca-s apreciate / Sunt originale, nu sunt preluate.

Dependent de net nu sunt si nu voi fii / Tu in plm ma confuzi cu niste copii.

Pierzi timpu, la asta esti versat / Altceva nu stii, esti un doar un pisat.

Ma faci cocalar, dar tu asculti manele / Nici in somn nu poti scapa de ele.

Valorezi mai putin decat un WC. / Si intr-o zi o sa sari de la etaju 10.

Lumea va ramane rece / Nimeni nu va intreba "de ce?"

Ronnie16.11.2011 16:28
Ronnie de la Bacau / Ce n-a vazut metrou

 

Ce-i cu Ronnie de la Bacau?

Vezi ca nu-i ca tine fetita, e-un adevarat flacau :D

pytycrys16.11.2011 16:50
Ce fac eu nu este rap

Doar pierd timpu',ce pacat

 

Ca bine zici! :))

Ronnie16.11.2011 18:09
Marea finala: Nyghty si Ag vs Ronnie si Aliuta47 !!!
AG16.11.2011 18:53

incepe cand ? :))

Ronnie16.11.2011 19:14

Cand intra bajetii pa zona :D

AG16.11.2011 19:29

sa inteleg ca ordinea e nyghty / rooney / ag / aliuta

Ronnie16.11.2011 19:39

Asa-i.

Nyghty16.11.2011 20:45

Asta seara e Finala, de cand o asteptam

Noi va lichidam cand vrem ca americanii pe sadam

Cu Ag dau la bucati de ne poti numi actori porno

Aveti putine sanse sa castigati ca la loto prono

Dac-ar fi s-o dati pe-un beat tare, este clar

L-ati stinge ca prea multa gheata langa whisky in pahar!

 

kaymack17.11.2011 12:30
De lesinat am lesinat de ras / In timp ce tu-ai dat-o in plans.

Rimele mele cred ca-s apreciate / Sunt originale, nu sunt preluate.

Dependent de net nu sunt si nu voi fii / Tu in plm ma confuzi cu niste copii.

Pierzi timpu, la asta esti versat / Altceva nu stii, esti un doar un pisat.

Ma faci cocalar, dar tu asculti manele / Nici in somn nu poti scapa de ele.

Valorezi mai putin decat un WC. / Si intr-o zi o sa sari de la etaju 10.

Lumea va ramane rece / Nimeni nu va intreba "de ce?"

 

 

 

La ora aia tarzie

Ti-o luai ca si mache

Chiar nu iti dai seama cat esti tu de lache?

Toti ma cunosc stiu de ce sunt in stare

Tu esti un afon cu o gaura prea mare.

Stii vba aia: multe pizde nu-s femei

Poti sa te consideti unul dintre ei

Ai incercat sa arunci cu noroi in mine

Insa nici **** nu mai ai , esti bine?

Atata laba pe covor ca tine

Numai da nimeni copile.

Faci parte dintr-un peisaj aparte

Carul cu boi de departe.

Vrei sa ne arati inteligenta ta?

Du-te si prosteste-o pe maicata!

Eu te-am ghicit , mi-am dat seama

Harry Potter ti-ai udat salteaua

Iar trebuie sa iti schimbi pijamaua!

«17891011»