Nu cred ca vom vedea deseara un meci spectaculos. Va fi multa indirjire, dar si si mai multa prudenta. Majoritatea anlistilor sportivi( gen Vochin, tolo, Ioanitoaia, Filoti, Paraschivescu etc) merg pe un 0-0 in Giulesti. Totusi, eu sunt de parere ca Steaua are mai multi jucatori de explozie care pot decide victoria decat Rapid, cum ar fi Banel, Dica, Oprita, Cristocea si chiar Cristea-care va fi rezerva. Acesta din urma a demonstrat in ultimele meciuri ca este in mare vana si sunt sigur l un duel unu la unu cu rudimentarii Rada sau Constantin ii va depasi lejer. Cristocea a demonstrat la meciu cu Poli ca e fotbalist vero, e f tehnic. Inca o data MM si-a demonstrat abilitatile dev manager. Degeaba il injurati voi, are ochi la jucatori, nu gluma! Iar refritor la Cernea, si acesta a fost adus tot de MM. Deci, nu vor fi probleme in poarta...
Sa aveti mare incredere in toti baietii astia, ne vor da in continuare motive sa iesim pe strazi!FORZA Steaua! Pronostic: 0-1, gol Cristea in ultimele 15 minute.