FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Betis Sevilla - STEAUA 0 - 3

«12345619»
KroNos^14.03.2006 01:06
Unii jucatori (titulari) nu se potrivesc sistemului sau de joc. Cu cine sa-i schimbe ? Nici daca incerca sa pastreze sistemul nu-i bine : omul responsabil cu golul (Dica) e iesit serios din forma, Bostina, Nicolita si Oprita se stie ca sunt ratangii de nivel mondial iar Radoi si Goian sunt totusi aparatori, nu pot scoate echipa din kko la fiecare meci.

Prin noiembrie anul trecut citisem prin presa cum ca Protasov i-ar fi cerut patronului niste transferuri babane in iarna. Poate ce zicea presa era inventat. Dar daca nu era atunci era clar ca stia rusul de ce cere jucatorii aia.  

Cat timp titularii au fost in bulan s-a vazut ca avem fata de Europa. Dar bulanu' a migrat la Rapid si pana ne-om intra din nou in forma ne va fi greu al naibii. Ca nu le poti cere rezervelor Baciu, Petre Marin, Cristocea, Lovin, Oprita si Ochirosii sa lupte de la egal la egal cu Betis.

Despre rezeve ai dreptate ca nu avem, dar cat a fost Protasov pasele nu erau date la nimereala, pe sus, ca acum si jocul era mult mai cursiv chiar si in meciurile pierdute. Protasov cu aceiasi titulari facea spectacol pentru ca stia cum sa-i puna in evidentza, stia cum sa-i faca sa joace bine, pe cand Olaroiu nu prea stie decat sa se uite la dvd-uri pe laptop. Pana zi Zenga stia sa-i motiveze. Dar Olaroiu nu face nimic.

 

Inaintea meciului cu Arges erau catziva care spuneau ca trebuie sa avem rabdare inca cateva meciuri, iar dupa jocul prost cu Argesul au postat mesaje impotriva lui Olaroiu.

 

toxic3100, cate meciuri proaste mai ai de gand sa suportzi ca sa fi de acord cu noi ca Olaroiu trebuie sa plece? Poate tu ai rabdare mai multa ca noi.

 

Anul trecut cand am mancat bataie de la Zelesnik pe teren propriu Zenga a vrut sa-si dea demisia si nu l-au lasat jucatorii. Acum daca si-ar da demisia Olaroiu catzi jucatori credetzi ca s-ar opune? Va zic eu, nimeni. Bostina a spus de acum o luna si ceva, intr-un interviu la TV, cand era in Cipru, ca ii place mai mult stilul lui Protasov.

 

toxic3100, sa-ti raspund la intrebarea ta: De ce 99% din "suporteri" stiu doar sa critice in perioadele mai grele prin care trece echipa?

Pentru ca romanii nu au salarii de 2000 Euro pe luna ca sa fie fericitzi in fiecare zi si sa se duca la fotbal ca la teatru ca sa aplaude indiferend daca actorii joaca prost un scenariu. Multzi dintre ei avand doar cateva bucurii, printre care si fotbalul, asteapta ca Steaua sa-i faca fericitzi. iti zic eu ca daca Steaua ar juca frumos, spectaculos chiar daca n-ar castiga toate meciurile, dar sa se vada ca muncesc, publicul n-ar mai injura jucatorii. Dar cand vezi ca Olaroiu nu stie sa-i aseze in teren, cand ei joaca cu pase lungi catre nimeni, cand vad ca nu mai exista fazele rapide, devierile, 1-2-urile si eficacitatea din toamna, oamenii ce pot sa faca? decat sa protesteze pentru proasta abordare a meciurilor.

 

Am mai zis intr-un mesaj anterior, rabdare nu potzi avea decat la echipele mici, la Steaua se cer rezultate imediat. Protasov ia facut in 2 saptamani sa joace bine, Olaroiu ia facut sa joace prost in 2 luni. Oare e involutzie sau evolutzie?

andrei_dyl14.03.2006 01:49

de cand sunt suporterul acestei superechipe nu mi s-a intamplat sa fiu sigur ca nu avem nici-o sansa inaintea unui meci!inainte de Oli si daca juca Steaua cu SUPER SUPERCAMPIOANA LUMII eu tot speram ca echipa poate castiga! De data asta nu mai pot spune acelasi lucru, desi Betis nu a fost si nici nu cred ca va ajunge prea curand macar o campioana a europei! Nu-mi vine sa cred cat am asteptat sa joace Steaua asa cum a facut-o cu Protasov pe banca si cat de repede a putut strica "superantrenorul Oli" aceasta echipa!Oli apuca-te tata de altceva (eventual de sah) si nu ne mai eclipsa cu tacticile tale de joc "ultraofensive".

sorin_77714.03.2006 09:03
Poate multi ma vor injura dar eu as prefera  sa piarda Steaua calificarea. si sa plece Olaroiu, pt ca daca printr-o minune se califica am pus-o , asta nu mai pleaca  si atunci adio campionat, adio Liga Campionilor, aasa ca mai bine prefer o infrangere si joi si duminica cu nationalul, pentru ca mAI ESTE TIMP DE  recuperat cu altcineva , decat sa ne scoata peri albi

Te injur eu cu cea mai mare placere [...] cum sa vrei sa piarda Steaua o calificare in SFERTURILE CUPEI UEFA doar ca sa schimbe antrenorul?

[...]

 

Editat. Limbaj indecent. Moderatorii

 

Nu te inteleg deloc... Sunt si eu foarte pornit impotriva lui ola-ROIU dar nu imi doresc ca Steaua sa mearga prost ca sa fie el dat afara... prefer sa plece de buna voie, e mai omenesc gestul si Steaua nu ar avea de suferit...

ghitabuta14.03.2006 09:19
Poate multi ma vor injura dar eu as prefera  sa piarda Steaua calificarea. si sa plece Olaroiu, pt ca daca printr-o minune se califica am pus-o , asta nu mai pleaca  si atunci adio campionat, adio Liga Campionilor, aasa ca mai bine prefer o infrangere si joi si duminica cu nationalul, pentru ca mAI ESTE TIMP DE  recuperat cu altcineva , decat sa ne scoata peri albi

Te injur eu cu cea mai mare placere [...] cum sa vrei sa piarda Steaua o calificare in SFERTURILE CUPEI UEFA doar ca sa schimbe antrenorul?

[...]

 

Editat. Limbaj indecent. Moderatorii

 

 

 

Poti sa ma injuri cat vrei . de ce nu te gandesti la viitorul acestei echipe? preferi sa pierdem titlul cu incompetentul de Olaroiu?

vrei sa mearga Dinamo in Liga pe punctele facute de noi in toti acesti ani?

asta vrei?

poli_forever14.03.2006 09:53
Poate multi ma vor injura dar eu as prefera  sa piarda Steaua calificarea. si sa plece Olaroiu, pt ca daca printr-o minune se califica am pus-o , asta nu mai pleaca  si atunci adio campionat, adio Liga Campionilor, aasa ca mai bine prefer o infrangere si joi si duminica cu nationalul, pentru ca mAI ESTE TIMP DE  recuperat cu altcineva , decat sa ne scoata peri albi

Te injur eu cu cea mai mare placere [...] cum sa vrei sa piarda Steaua o calificare in SFERTURILE CUPEI UEFA doar ca sa schimbe antrenorul?

[...]

 

Editat. Limbaj indecent. Moderatorii

 

 

 

Poti sa ma injuri cat vrei . de ce nu te gandesti la viitorul acestei echipe? preferi sa pierdem titlul cu incompetentul de Olaroiu?

vrei sa mearga Dinamo in Liga pe punctele facute de noi in toti acesti ani?

asta vrei?

 

Si eu am exprimat un punct de vedere asemanator doar ca ar fi totusi prea mare pretul necalificarii in sferturi...;si mai mare inca e pretul intregului campionat si al perioadei de "convalescenta"ce va urma plecarii lui Olaroiu, pentru ca sa nu credeti ca jucatorii isi vor reveni imediat din letargia asta in care zac acum.

Sorin ,iti spun sigur ca acest om nu va pleca de bunavoie de la Steaua;un om care spune ca nu are el ce sa discute cu suporteri(care sunt revoltati impotriva lui!!!)arata clar ca nu intentioneaza sa se dea deoparte de bunavoie!El saracul e de inteles;a venit a doua oara la Steaua si vrea sa demonstreze ca prima debarcare nu a avut legatura cu competenta lui ci cu jocuri de culise;isi da seama foarte bine ca daca esueaza si acum va fi pentru foarte mult timp catalogat drept un antrenor mic,caldut,pentru echipe in ascensiune dar nu pentru echipe mari!La astea se mai adauga si orgoliul prostesc-prietenesc al limbricului MM care merge cu el pana in panzele albe;in schimb eu am observat o usoara nemultumire(nespusa inca) a lui Gigi fata de jocul echipei,implicit fata de antrenor.voi ati simtit asta??

...sau hai sa spunem nu nemultumire ci o anumita preocupare fata de situatia asta si ceva din preocuparea asta el nu lasa sa iasa la suprafata;ei bine,eu cred ca e vorba de un inceput de indoiala in ce-l priveste pe Olaroiu!

DanStan14.03.2006 10:12

De fapt aia e marea problema. Daca pleaca Olaroiu echipa va merge cumva mai bine ?

Nu sunt nici pe departe fan Olaroiu. Dar cred ca problema e mai complicata. La urma urmei de ce exista o diferenta intre stilul Protasov si stilul Piturca/Zenga/Olaroiu ? In primul rand pentru ca rusul n-avea mare lucru de pierdut. Din cate stiu avea un contract beton si chiar daca dadea chix ar fi luat ceva bani. Si-a permis sa riste si - spre lauda lui - a facut-o intr-un mod cat se poate de elegant. Trebuie sa recunoastem ca tactica Protasov era spectaculoasa dar in acelasi timp si foarte solicitanta, plus ca din cand in cand echipa nu facea fata. Sa va reamintesc ? Dinamo (Supercupa), Rosenborg, Rapid II, Dinamo (2 - 2 dupa 2 - 0 in minutul 44), Cluj, Bistrita, Vaslui ...

Din fericire a avut bafta ca in Cupa UEFA totul sa mearga bine.

Olaroiu - pe de alta parte - stie ca un esec l-ar cam scoate din circuit. Incearca sa evite infrangerile dar in felul asta reduce potentialul ofensiv al echipei. E posibil si sa nu fie capabil sa gaseasca metodele optime de antrenament pentru jucatorii de care dispune. Nu stiu ce-a invatat la scoala de antrenori.

Dar hai sa ne gandim. Pleaca Olaroiu. Vine alt antrenor, la fel de speriat sa nu cumva sa se faca de kko. Nu cred ca exista antrenor roman care sa aiba curajul necesar pentru a face ce-a facut Protasov.

Dar sunt convins ca exista in Romania antrenori mai slabi decat Olaroiu. Acum poate credem ca suntem 'in groapa'. Dar se poate si mai rau.

Ruffus14.03.2006 10:30

Cred ca este un moment vital pentru "Coach 24/24" in acest moment. Daca va califica Steaua in sferturi, va avea liniste in continuare, fara dubii, indiferent de modul cum o va face, 11m, autogoluri, jucator pe fals, horoscop, farmece, ghioace, etc.

Daca, Doamne fereste!, nu o va face, atunci va interveni un moment foarte dificil pentru el si nu numai. Suporterii o sa se puna pe el, presa la fel, poate si conducerea ( mai mult sau mai putin evident )si toate astea nu vor duce decat la sfarsitul "carierei" lui de antrenor.

 

Inainte de a face o proprie comparatie intre "Coach 24/24" si Oleg Protasov, vreau sa va mai aduc aminte cate ceva. Desi la inceput l-am sustinut ( cu scepticism ) pe "Coach 24/24", nu trebuie sa uitam ca:

 

1 - Steaua vine dupa o perioada de pregatire precompetitionala, fara meciuri in picioare;

2 - Intr-adevar la Heerenveen am castigat cu 3-1, rezultat excelent, care ne-a adus calificarea, obtinut in conditii speciale ( vezi pct 1 );

3 - Returul cu olandezii ne-a aratat un meci extrem de slab, insa putem spune ca jucatorii nu au mai fost motivati, dupa rezultatul din Olanda;

4a- Meciul cu Betis trebuie privit limpede fara subiectivism deoarece si daca faceam o selectionata a Diviziei A nu faceam spectacol cu ei, desi poate ii invingeam;

4b- Betis a facut un joc nemaipomenit, noi am ratat 2 ocazii clare ( rapidul a marcat din 2 ocazii si a batut )si astfel s-a scris istoria;

4c- Din pacate dupa acest meci a intervenit un complex al jucatorilor, sustinut si de suporteri care, pe buna dreptate pana la un punct, au pus o presiune imensa pe evolutia si psihicul lor;

5 - Meciul cu Arges a fost unul special, nu poti marca ( Steaua a avut mereu probleme cu astfel de adversari ) impotriva unei echipe care face un perfect anti-joc.

 

 

 

"Coach 24/24":

 

O fi el super citit, si super interesat de noutatile specifice breaslei lui insa trebuie sa stie ca Steaua nu se compara cu nici o alta echipa si aici te mentin rezultatele. Steaua nu joaca niciodata defensiv ! Este o lege nescrisa care nu poate fi incalcata.

Daca el crede ca prin performante viitoare, cladite pe un joc cu morcovu-n cur si cu sfestanii pe la stadioane va face cariera si va fi iubit de noi, suporterii Stelei, se insala amarnic. Suntem alaturi de el dar sa ne arate ca merita sa fie aici si ca ne poate da in schimbul sustinerii, rezultate si jocuri bune si nu sa rada ironic la conferintele de presa, stiind ca Gigi il sustine.

PS. Daca Gigi nu se imprumuta de bani de la "Coach 24/24" poate nu era atat de obligat fata de el.

 

 

Oleg Protasov:

 

Unul dintre antrenorii cu caracter care au antrenat pe Steaua, a fost singurul antrenor care a facut Steaua sa straluceasca si sa joace un fotbal extraordinar, culmea, avand la mijloc doi jucatori cu un avansat stil defensiv. Deci, Oleg a facut Steaua sa mearga superb, cu 2 mijlocasi defensivi, Paraschiv si Radoi si a creat cateva automatisme de succes in jocul echipei. Din pacate am preferat sa il lasam sa plece, nu ne-am impotrivit decat noi suporterii. Daca ii mai dadea ceva in plus Gigi, sunt sigur ca nu pleca. Asta este, acum nu il mai putem aduce insa, trebuie sa invatam ceva din asta.

 

 

Daca va fi cazul sa plece "Coach 24/24", ar trebui sa ne gandim si la simbolul Stelei, [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], care merita si el sansa lui si sunt convins ca va reusi.

 

Mult succes lui "Coach 24/24" si sa speram ca ne va contrazice. Hai Steaua, hai in sferturi !

toxic310014.03.2006 10:43

Poli_forever ai scris mai sus "toxic3100 cate meciuri proaste mai ai de gand sa suportzi ca sa fi de acord cu noi ca Olaroiu trebuie sa plece? Poate tu ai rabdare mai multa ca noi.".In primul rand sa stii ca nu sunt nici fan Oli si nici nu imi place stilul pe care il imprima la Steaua,nici macar nu am fost deacord cu aducerea lui la Steaua(dar spune-mi si mie cand a fost auzita SI INTELEASA vocea noastra,a suporterilor).Olaroiu va pleca(pentru ca nu cred ca va avea rezultate in urma unuor meciuri frumoase,ci mai degraba victorii chinuite cu goluri din penalty...dar nu m-ar deranja o astfel de victorie in meciul de joi),ai avut dreptate despre Gigi.

DAR astazi este marti,Joi este cel mai important meci din acest sezon,NU MAI E TIMP SA VORBIM DESPRRE DEMISII SAU SA CRITICAM JUCATORII,pentru ca nu va fii nimeni demis astzi sau maine.Pe astia ii avem,cu ei defilam!

sorin_77714.03.2006 10:45

Nu zic ca ola-ROIU nu a prins o conjuctura urata la Steaua... A preluat o echipa care facea spectacol (desi ultimul meci din campionat in tur numai asa ceva nu se poate numi) si trebuie sa o mentina la acesti parametri dupa o perioada de inactivitate. Cam greu. Putem spune ca meciul de la Heerenveen l-au castigat jucatorii. OK, insa meciul de la Betis trebuie sa il castige ola-ROIU altfel nu mai are ce cauta la Steaua. la Betis poate sa ne demonstreze cat de antrenor este el. Fac prinsoare ca echipa daca ar avea alti 2 antrenori din Romania ar obtine cel putin un 1-1 acolo... ola-ROIU este condamnat sa califice acesta echipa daca nu vrea sa se transforme in antrenorul cel mai slab din antrenorul cu cele mai multe perspective de reusita. Cam inalt calul asta Oli, cam inalt nu?

sorin_77714.03.2006 14:34

sursa GSP.ro:

 

Brigadã de arbitri din Italia la Betis - Steaua

 

Arbitrul italian Massimo De Santis va conduce la centru partida de joi, dintre Betis Sevilla și Steaua, meci retur din cadrul optimilor de finalã ale Cupei UEFA, a anunțat site-ul UEFA. De Santis va fi ajutat la cele douã linii de Marco Ivaldi și Alessandro Griselli, iar arbitrul de rezervã va fi Mauro Bergonzi.

 

Presimt ca va fi un spectacol fotbalistic... Sa castige cine e mai buna, adica Steaua!

Criss14.03.2006 16:17

Am impresia ca jucatorii lui Betis vor fi foarte motivati pentru meciul cu Steaua. "Vom face istorie daca eliminam Steaua."(prosport) Steaua nu prea a intalnit echipe care sa o priveasca cu atata atentie(poate villareal). Deci iata ca si din aceasta perspectiva meciul se anunta foarte dificil, in plus stelisti par cam debusolati, parca nu mai au incredere in fortele lor. Sper sa revigoreze cumva Olaroiu echipa si situatia, cred ca isi joaca ultima carte...sper sa fie AS!!!

becalii14.03.2006 18:38

FORZA Steaua +Cupa UEFA

I.N.Money14.03.2006 20:21

Mi-e foarte teama de un eventual esec,acest lucru cred ca o sa indeparteze total suporterii de stadion,daca in meciul cu Arges am fost 2500,sper ca in curand sa nu ajungem ca alte echipe care joaca etapa de etapa cu peluza goala.

_Answer_14.03.2006 20:35

si mie mi-e tare frica ca vom face exact ce am facut anul' trecut cu villareal...sa dea Domnu' sa ma insel...si sa ii mai dea Domnu' minte lu Oli sa ne lase in pace ...Forza Steaua !

KroNos^14.03.2006 21:12
Poli_forever ai scris mai sus "toxic3100 cate meciuri proaste mai ai de gand sa suportzi ca sa fi de acord cu noi ca Olaroiu trebuie sa plece? Poate tu ai rabdare mai multa ca noi."

Nu Poli_forever te-a intrebat, ci eu.

 

AI perfecta dreptate cand ai zis ca pe noi, suporterii, nu ne-a ascultat niciodata Gigi. de 6 ani il vrem pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] pe banca si sunt sigut ca n-o sa antreneze Steaua niciodata atata timp cat o sa fie Gigi patron. Chiar azi l-am vazut pe Gigi, la TV, unde a zis ca Olaroiu o sa stea la Steaua mult timp de acum inainte chiar daca nu castigam joi. A mai zis ca Steaua joaca bine, CA NU O SA IL INTERESEZE NICIODATA CE ZIC SUPORTERII. Deja incepe sa exagereze cu laudele aduse lui Olaroiu si daca n-o sa trecem de Betis tare imi e ca n-o sa mai mearga nimeni la meciuri.

rugutzu14.03.2006 21:26
... ola-ROIU este condamnat sa califice acesta echipa daca nu vrea sa se transforme in antrenorul cel mai slab din antrenorul cu cele mai multe perspective de reusita. Cam inalt calul asta Oli, cam inalt nu?

 

Hai sa nu punem totul in carca lu' Oli. Lucrurile nu sunt chiar asa simple. Daca le zice Oli sa joace ofensiv, castigam cu 4-0, daca le zice sa se apere fac 0-0. Si jucatorii au un aport considerabil la soarta meciului. Daca lucrurile ar fi asa simple, am putea fii toti antrenori la Steaua.

Si nimeni nu se gandeste ca poate nu sunt in stare sa adopte tacticile "savante" ale lui Oli.

SI oricum, in meciul de joi, o tactica prudenta este chiar indicata si cred ca asta ne poate salva.

Hai baieti! Hai Steaua!!!

waste14.03.2006 21:28

Pe Becali il intereseaza mai mult suporterii decat lasa sa se vada. Becali e la Steaua pentru imagine, ori imaginea se duce dracu daca lumea nu mai vine la stadion sau nu se intereseaza de Steaua, cum se intampla cand echipa joaca bine si castiga.

 

Becali isi construieste multe din gogomaniile politice pe succesele Stelei: datorita participarii in UEFA, sta langa presedintele Basescu la meciuri etc

waste14.03.2006 21:31
Si nimeni nu se gandeste ca poate nu sunt in stare sa adopte tacticile "savante" ale lui Oli.

 

In ofensiva nu-s deloc savante. Chiar el i-a spus lui Vochin de la gazeta sporturilor ca are 3 scheme de atac. Mingea inalta pe Iacob (care e prins mereu cu spatele la poarta) si deviere (de regula pentru Dica, dar Dica nu mai joaca nimic), mingi scoase in lateral pentru centrari, care spera sa duca cumva la gol. Cam atat cu atacul. :cry:

alinush8914.03.2006 21:33

Sincer..dak asa avea posibilitatea ca pentru acest meci sa aleg un antrenor din ultimele sezoane ale Stelei..cu siguranta acesta ar fii Walter Zenga.....cred ca este cel mai indicat pentru acest meci...din punct de vedere al tactcici si ca organizare a jocului..sper ca Zenga sa-i fi dat cateva sfaturi lui Olaroiu...si sper ca acesta sa le puna in practica...aportul celor care au castigat Cupa in 86' cred ca va fii decisiv..ca jucator ar trebui sa ai o motivatie in plus..si sunt sigur ca nea' Imi le va da cateva sfaturi si jucatorilo si lui Oli

Captain RedBlue14.03.2006 21:55
sursa GSP.ro:

 

Brigadã de arbitri din Italia la Betis - Steaua

 

Arbitrul italian Massimo De Santis va conduce la centru partida de joi, dintre Betis Sevilla și Steaua, meci retur din cadrul optimilor de finalã ale Cupei UEFA, a anunțat site-ul UEFA. De Santis va fi ajutat la cele douã linii de Marco Ivaldi și Alessandro Griselli, iar arbitrul de rezervã va fi Mauro Bergonzi.

 

Presimt ca va fi un spectacol fotbalistic... Sa castige cine e mai buna, adica Steaua!

 

Spectacol fotbalistic?...E o gluma?...Sau vorbesti serios?...Tare mi-e teama ca nu cumva un antrenor ca Oli si brigada aceasta italiana sa nu ne omoare si ultimele sperante intr-o astfel de desfasurare a lucrurilor... :(

L0n3wolf14.03.2006 22:20

ma gandesc sa nu se repete istoria de la villareal...in ritmul pe care il tine Oli nu il vad stand mult pe banca Stelei...poate ar trebui sa duca echipa spre poarta adversa si nu spre propria poarta....nush....oare asa e si in viata de zi cu zi...cum antreneaza echipa?....eu cred ca nu a fost atunci cand se preda atacul la scoala de antrenori....era la o bauta...cu pretenii...ar fi frumos sa avem parte de o minune...dar nu prea cred...Betis e Betis totusi...poate imi demonstreaza contrariu...bine ar fi

Ciupacabra14.03.2006 23:17

Citesc si ma minunez cat de pesimisti puteti fi . La Sevilla va fi 0-2 , iar in cel mai rau caz 0-1. Dar pentru a scoate acest rezultat , Olaroiu trebuie sa isi demonstreze calitatile de psiholog , exact ce facea Zenga . Din pacate s-a cam vazut ca antrenorul 24/24 nu stie sa motiveze jucatorii . Poate il suna pe Zenga sa il roage sa vorbeasca el cu jucatorii :D

KroNos^14.03.2006 23:45

Daca Olaroiu isi da demisia cu o ora inaintea meciului cu Betis, jucatorii or sa fie fericitzi si or sa joace frumos implicit o sa castige Steaua cu 2-0. :lol: :lol: :lol:

GSE14.03.2006 23:59

La astra, Steaua are o cota de 2.09 la <nu da gol>! Pariu sigur, fara riscuri, combinat cu o calificare a Rapidului in sferturi + calificare Roma si iata cum ati castigat banii de weekend! VA multumesc pt aprecieri.

menta15.03.2006 02:13

Dupa ce am vazut la Steaua in ultimul timp mi-a cam scazut optimismul... vi a vis de calificare...dar minuni s-au mai vazut.....anul trecut am plecat pe o vreme de rahat depa un meci tur de rahat... cu sperante....sa zicem mici....sa vad Steaua in primul meci al sezonului de primavara (Valencia).... si cand a ratat Dorinel....am zis ca D-zeu nu ii mai iubeste pe romani.. dar......ne-am calificat...

A trecut un an de atunci...a plecat Walter a venit Oleg....un antrenor manusa pt Steaua.....si acum Oli....care fie vb intre noi... cred ca toti am privit cu neincredere numirea lui....de altfel si atunci si acum cred ca Steaua e un sombrero prea mare pt Oli.

Dar nu Oli e singura problema.....

perechile Banel-Ogararu si nesu-Bostina.... mi se par iesite total din forma....

para si Mirel nu mai sustin atacul cum o faceau in tur... de Dica nu mai spun nimic.....

Poate cauza atacurilor fara nici un orizont nu este tactica lui Oli ci forma jucatorilor.

Poate acum ... era bun la mijloc batranul Dorinel...un creier mai limpede.

Cu argesul..... cand am vazut cum se apara... nu ma asteptam sa dam gol decat din 11m sau dupa vreo bulibaseala in careu...

Sper ca la sevilla sa jucam mai bine decat pana acum sa nu luam gol si sa batem la 11 m

PS. Poate problema e ca Steaua nu stie sa joace pe mese de biliard cum e acum Lia... ci doar in mlastini gen Ghencea....exista posibilitatea ca acesta sa fie raspunsul la problemele noastre.

HAi baieti.....mai faceti odata romanii fericiti...

«12345619»