Steaua se va califica in sferuri! Sa incercam sa uitam de Olaroiu... Haideti sa analizam putin situatia de la Sevilla.
1. Vom reveni dupa 20 de ani in orasul in care am castigat Cupa Campionilor Europeni - asta ne va a un moral bun si concentrare.
2. Terenul de la Sevilla este pe placul Stelei. Seamana cu cel din Ghencea ca si imensiuni - adica mai mic.(asa cum este si cel de la heerenveen) - ne vom putea fructifica jocul de pase.
Eu cred ca suprafata de joc de pe stadionul national este inamicul Stelei - o echipa obisnuita sa joace pe spatii mici, cu pase scurte, pe un teren de dimensiuni mai mici este acum nevoita sa apeleze la pase lungi pentru a pasa pe o distanta mare dintre jucatori. De aceea nici centrarile nu mai intra... DESCHIDETI OCHII!!! Aici e problema - TERENUL!
