mdea...!!!!!!!!!!!!! ce e asa de necrezut ?
mdea...!!!!!!!!!!!!! ce e asa de necrezut ?
chiar e nevoie sa postezi pe topicul Steaua-Betis ce ai facut tu azi?
ai topicul pt discutii libere
era vb de bilete...
se vb mai sus ca o sa fie coada......si am zis ca nu a fost coada....in fine .................................sper sa fim multi la stadion si sa cashtige Steaua cu 3-0 !!!!! :wink: :twisted:
Dupa cum a jucat in seara asta, Betis poate fi depasita destul de usor. Pressing pe tot terenul, aparare foarte "sus" si urcari dese ale fundasilor laterali - cam asta ar fi "reteta"...
Adica EXACT ceea ce nu stie, nu poate si nu face Olaroiu.
Sîmbătă dimineaţă, ora 9:00, s-au pus în vînzare tichetele pentru meciul tur din optimile de finală ale Cupei UEFA dintre Steaua şi Betis Sevilla, partidă care se va disputa joi, 9 martie. După ce la meciul de săptămîna trecută, cu Heerenveen, s-a jucat cu casele închise, partida cu spaniolii a născut din nou un interes enorm în rîndul suporterilor roş-albaştrii.
Chiar dacă Steaua a pierdut ultima partidă disputată pe stadionul "Lia Manoliu", cererea de bilete pentru întîlnirea cu Betis este foarte mare, deoarece spaniolii sînt o echipă mult mai bine cotată decît olandezii. Conducătorii din Ghecea au hotărît să sporească efectivele de securitate pentru acest meci, după ce la returul cu Heerenveen au intrat în stadion foarte multe persoane care au avut tichete falsificate.
La fiecare casă de bilete era postat cîte un jandarm care urmărea atent ca nici un suporter să nu achiziţioneze mai mult de 5 bilete. "Am ales să aducem Jandarmeria, Poliţia Comunitară şi Poliţişti în civil pentru a-i stopa pe bişniţari să facă bani de pe urma noastră. sunt sigur că la ora meciului vom juca din nou cu casa închisă", a declarat, directorul executiv al Stelei, Valeriu Argăseală. Neaşteptat, deşi casele trebuiau să fie deschise, ieri după amiază la ora 17:30, nu mai erau nici vînzători, nici cumpărători.
"Cred că pînă marţi se vor vinde toate biletele. Cu siguranţă la meciul cu Betis va fi o atmosferă cel puţin la fel de frumoasă ca la partida cu Heerenveen"
Gigi Becali
40.000 de bilete a pus Steaua în vînzare
54.000 de locuri este capacitatea stadionului "Naţional"
5.000 de abonaţi are Steaua
Sursa: www.gsp.ro
Adica EXACT ceea ce nu stie, nu poate si nu face Olaroiu.
Si EXACT ceea ce facea Protasov...
Azi am comandat si eu bilete printr-un amic din Bucuresti si nu am mai gasit decat la tribuna 1(cele de la tribuna a doua se epuizasera).
In alta ordine de idei, Betis a jucat slab in aceasta seara, insa nu trebuie sa ne culcam pe o ureche. De obicei clacam atunci cand pornim drept favoriti. Avem nevoie de victorie.
Rezultatul "obtinut" de Betis la Getafe ne dau sperante si mai ales ii pun pe cei de la Betis in situatia de a alege: Cupa UEFA sau campionatul ?!?!?
Dupa meciul de la Bucuresti Betis va juca acasa cu Malaga, ultima clasata... insa dupa returul din Spania vor avea o deplasare foarte grea la Real Madrid... Deci?
Deci Betis va iesi din UEFA si va retrograda. Cand alergi dupa 2 iepuri...
E timpul sa revenim la norma de 4 goluri pe meci. Deci 4-0 fara alte comentarii.
nu fi asa optimist si un 2-0 mar multumi depunde ce zi prind Betis sper una proasta ca azi cu getafe ![]()
De ce nu ar prinde Betis una de 4 ori mai proasta ca astazi cu Getafe si sa incaseze bineinteles 4 goluri... :wink:
Am inceput sa devin optimis in privinta meciurilor cu Betis.
Trebuie sa ne gandim ca jucam cu o echipa de pe locul 15 din spania cu -15 la adevar. Este adevarat au jucat in CL, dar au pierdut mult (o singura victorie impotriva lui Chelsea dar care nu poate totusi sa fie altceva decat o exceptie), iar in meciurile cu AZ au jucat slab, au avut noroc (sa ne amintim golul 2 din partida de pe teren propriu) si au fost dominat aproape tot timpul de olandezi.
Trebuie doar sa ne dorim cu adevarat sa trecem de ei. Cred ca cu vointa, ambitie si daruire se poate.
Chiar daca tacticile lui Olaroiu nu ar fi pe placul nostru, sa tinem cont ca nu el alearga pe teren ci echipa. Valoarea jucatorilo este neschimbata, dragi suporteri. Ei ii vor invinge pe Betis.
Forza Steaua !!! :twisted:
Asa se spunea si despre Rosenborg si continuarea o stim cu totii.... :cry:
Dar Valerenga spunea ca daca Rosenborg ne-a eliminat,ea o sa mature cu noi.O fi vreo morala aici ? Cred ca in primul rand nu ar trebui sa ne culcam pe-o ureche si sa credem ca meciul e dinainte jucat.Sa fim cinstiti cu noi,e meci de care pe care.Iar de cand Olaroiu e printre noi iar Oleg nu,increderea in rezultatele bune mi s-a cam zdruncinat.
Nu credeam in o asa cerere de bilete dupa meciul cu Heerenveen... ma asteptam la 35.000 maxim pe stadion... si se pare ca vom fi 50.000 de suporteri... Cred ca va fi iarasi o atmosfera de vis... Daca ar fi incununanta si cu o victorie a Stelei as fi foarte fericit... Doamne-ajuta!
da pana ieri au fost vandute 30.000 de bilete... + abonatii cu siguranta o sa fie la fel de frumos ca la heereenven :wink: iar dupa meciul de ieri chiar sunt extrem de optimist ...cei de la Betis sunt foarte obositi si cred ca deja pt ei este important sa scape din zona retrogradarii....nu sa aiba un parcurs cat mai lung in UEFA :lol:
io ma bucur ca se intorc spaniolii
n am mai batut spanioli de anul trecut
sa le o dam si la musterii astia
si mai tai un nume de pe lista neagra
1 0 vreau
doar atat si ma fac zdrentze
Incepand de luni 6 martie 2006, casa de bilete de la magazinul "Nike" nu va mai fi deschisa. FC Steaua a luat aceasta masura intrucat la prima ora a zilei de luni au ramas foarte putine tichete. Astfel, pana la epuizarea tuturor biletelor puse in vanzare, singurele case de la care se vor putea achizitiona tichete pentru meciul Steaua-Betis Sevilla sunt cele de la stadionul "Steaua" si cele de la stadionul "National" din Complexul Sportiv "Lia Manoliu".
Sursa: www.steauafc.com
Este foarte clar, pana diseara se vor epuiza toate... Steaua va juca iarasi cu casa inchisa... si Betis nu e Manchester... :wink:
un rezultat de 2-o la Bucuresti si saacolo sa marcam odasta e perfect pentru noi.cu cine vor juca mai departe ?
ce spune-ti de urmatorul mesaj pt jucatori la acest meci:
pe un rand de sus din peluza:"la Steaua majoritatea jucatorilor vin si pleaca"
cateva randuri mai jos:"putini raman pe veci in inimile noastre"
si mai jos:"fa ceva sa devii tu acela"
(vedeti Cristea trei goluri importante 1 cu diinamo si doua cu valencia si a ramas in inimile noastre)
daca nu sunte-ti de acord se poate modifica sau aduce-ti ceva nou.Jucatorii consider eu ca trebuiesc pusi in priza pentru acest meci foarte important(caini si rapizii chiar daca vad nu au cum raspunde,asa ca nu e o problema postarea posibilelor viitoare mesaje pe forum)
imi pare rau ca nu sunt in tara sa particip si eu... :cry: :cry: :cry:
Eu cred ca Steaua o sa fac un meci frumos o sa trebuiasca sa distruga o aparare si o echipa ce o sa vina aici pentru egal nu o sa fie un meci prea usor pentru rosi-albastri.Eu unu sper sa nu primeasca gol pentru ca in partea cealalta o sa fie cam greu.
Sper sa se califice si Rapidul, cu cat mai multe echipe in UEFA cu atat mai multe puncte pentru Romania.