FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Betis Sevilla 0-0 :(

«13456719»
nitnerolf01.03.2006 21:47

eu unul zic ca este bine ca au marit pretul la peluze..dar ar fi fost bine sa fie si la tribuna 2 acelasi pret..astfel am fi scapat de samantari care si-ar fi cumparat bilet acolo.parerea mea.

radoi8601.03.2006 22:16

La preturile pe care le-a pus conducerea, daca vom fi 30 de mii de oameni pe stadion va fi bine! Parerea mea este ca era mult mai bine daca le lasau la fel ca la meciul cu Herenveen tinand cont de mica dezamagire a stelistilor si de vremea urata de-afara!

radusteaua01.03.2006 22:23

ai dreptate radoi86

Juventu$01.03.2006 22:48

e bine ca s au marit preturile

sorin_77701.03.2006 22:55

La aceste preturi nu cred ca vom fi mai mult de 35 de mii pe stadion... Nu stiu ce sa zic dar eu il vad ca pe un dezavantaj... Oare daca bateam aici Heerenveen cat erau biletele la meciul cu Betis ?!?!!?

sile2201.03.2006 23:33

Am mari emoti cu meciu asta , treb sa rezolvam calificarea de pe Lia Manoliu , si stadionu asta nu prea imi da incredere, nu ca as fi superstitios dar nu se poate face atmosfera , nu are acustica si este la 20 de metri de gazon peluza :(

Virgil02.03.2006 01:04

La aceste preturi nu cred ca vor veni mai mult de 50.000 de spectatori.Hai ca preturile sunt inca rezonabile fata de cele care vor fi practicate in urmatoarea faza a competitiei. :wink:

FireQ02.03.2006 02:45

ziceti-mi si mie va rog la ce peluza sta galeria pe lia manoliu!

babby_jessus02.03.2006 08:57

Galeria a stat la peluza 2 la heerenveen!deci cred ca si acum sta tot la peluza 2

ultras200602.03.2006 09:11

aaaa

sorin_77702.03.2006 09:56
Am mari emoti cu meciu asta , treb sa rezolvam calificarea de pe Lia Manoliu , si stadionu asta nu prea imi da incredere, nu ca as fi superstitios dar nu se poate face atmosfera , nu are acustica si este la 20 de metri de gazon peluza :(

 

Nu mai fi suparat ca a sfintit GG stadionul si a alungat spiritele rele... Cu Betis va fi macel pentru spanioli... 4-0 le dam cum le-am dat francezilor de la Lens... :wink:

FANATIK RED-BLUE02.03.2006 10:13

Anunt de pe site-ul oficial:

 

FC Steaua anunta ca de sambata, 4 martie 2006 (ora 10:00), vor fi puse in vanzare biletele pentru partida tur cu Betis Sevilla. Meciul se va disputa joi, 9 martie, pe Stadionul "Lia Manoliu" din Complexul National, de la ora 19:00.

 

 

Program caselor de bilete:

 

Sambata 4 martie

Stadionul Ghencea

10.00 – 19.00

Stadionul Lia Manoliu din Complexul National

11.00 – 19.00

 

Duminica 5 martie

Stadionul Ghencea

10.00 – 19.00

Stadionul Lia Manoliu din Complexul National

11.00 – 19.00

 

Luni 6 martie

Stadionul Ghencea

10.00 – 19.00

Stadionul Lia Manoliu din Complexul National

11.00 - 19.00

Magazinul Nike din Unirea Shopping Center

12.00 - 19.00

 

Marti 7 martie

Stadionul Ghencea

10.00 – 19.00

Stadionul Lia Manoliu din Complexul National

11.00 - 19.00

Magazinul Nike din Unirea Shopping Center

12.00 - 19.00

 

Miercuri 8 martie

Stadionul Ghencea

10.00 - 19.00

Stadionul Lia Manoliu din Complexul National

11.00 - 19.00

Magazinul Nike din Unirea Shopping Center

12.00 - 19.00

 

Joi 9 martie

Stadionul Ghencea

10.00 - 16.00

Stadionul Lia Manoliu din Complexul National

11.00 - 19.00

 

 

Preturi bilete:

 

Tribuna O

200 RON

 

Tribuna I

30 RON

 

Tribuna II

20 RON

 

Peluze

10 RON

 

Abonamentele pentru sezonul 2005 - 2006 sunt valabile pentru acest meci.

malone02.03.2006 11:15

sper sa bata si de data asta si sa treaca de inca o echipa din Spania .sper sa ca in tribunele stadionului Lia Manoliu sa fie din nou o mare ros-albastra care sa se bucure de un nou succes al echipei favorite-Steaua Bucuresti .scor Steaua-Betis 2-0 un gol marcat de Iacob si unu de Dica

bogdanutz702.03.2006 11:37

Desi au crescut preturile la bilete ,io cred ca stadionul va fi plin . Preturile sunt justificate , pentru aceasta faza a competitiei .

FORZA Steaua!!!

Rhadhoo2702.03.2006 14:50

Va salut! Steaua - Betis Sevilla este urmatorul meci de o importanta capitala pentru echipa noastra de suflet. In vederea acestui meci ii incurajez si le solicit tuturor suporterilor magicei noastre echipe sa fie optimisti si sa se bucure ca vom juca cu Betis si nu cu Alkmaar. Spun asta pentru ca - sa fim seriosi - Betis a trecut de Alkmaar printr-un noroc prost cum se spune. La Sevilla golurile au fost inscrise printr-o executie personala de exceptie - primul - si ca rezultat al unei gafe uriase a apararii olanezilor, care au pus o minge pe tava unui "spaniol" - al doilea. Daca ne uitam si la retur, Alkmaar i-a zdrobit, i-a dominat in permanenta si putea sa se desprinda clar, dar...din nou norocul chior de la faza din prelungiri... o incalceala care l-a adus pe "auto-goalgetter-ul" Melli in postura de a isi califica echipa mai departe. Eu consider ca acest noroc chior nu se poate repeta la nesfarsit si mai ales cand ii ai in aparare pe G&G ca sa nu mai zic de Radoi si Ogararu, chiar si Nesu. Eu am ceva doar cu Iacob... Da doamne sa marcheze Cristea 2 ca sa joace titular mereu.

Concluzia ar fi ca avem toate sansele sa ne calificam!!! si ca o particularitate JUCAM LA SEVILLA RETURUL - ACOLO UNDE AM CASTIGAT CUPA CAMPIONILOR EUROPENI!!!

Doamne ajuta Steaua sa castige!

 

P.S: Sper ca v-a placut... aca puteti da si un feed-back... :D:)

radustar03.03.2006 01:20

mai bine ar fi cu mai putini suporteri dar adevarati,fara sa se mai strige "rusine sa va fie".

stiti cumva dak Ghionea si Goian vor fi apti de joc la ora meciului?

Gooooooolsteaua03.03.2006 03:10

eu cred ca stadionul o sa fie full,sunt student in Cluj si cunosc multi care nu au fost cu hereveen si vin la meciul cu Betis

nu conteaza scoru ci noi sa sarbatorim calificarea in sferturi dupa dubla mansa sa moara javrele de ciuda.Forza Steaua !!!!!! Romania suntem noi!!!!!

Bogdan4Steaua03.03.2006 03:49

"Goian şi Ghionea s-au refăcut

 

G&G s-au pregătit făcând alergări uşoare sub atenţia medicului Radu Paligora.

 

După ce în ultimele zile cuplul de fundaşi ai Stelei, Dorin Goian şi Sorin Ghionea, s-a pregătit separat la sala de forţă de la Plaza Romania, ieri cei doi s-au prezentat la Stadionul Naţional. Ei făcuseră o şedinţă de fizioterapie la Stadionul Steaua sub îndrumarea preparatorului fizic Fernando Hippolitti şi au sosit la antrenamentul de ieri după-amiază după aproximativ o oră de la începerea acestuia. G&G au făcut alergări uşoare în uralele coechipierilor, antrenorul Cosmin Olăroiu declarând că de azi cei doi vor intra în programul normal al steliştilor. "Cei doi jucători cu probleme medicale vor veni la antrenament şi se vor pregăti alături de colegii lor", ni s-a confesat tehnicianul din Ghencea. "

 

Sursa: Prosport

 

Se pare ca nu vom avea probleme de efectiv la meciul cu Betis.

arkes03.03.2006 05:09

Steaua poate trece de Betis...dar nu trebuie subestimati cum au facut cu heerenveen dupa meciul tur...nu de Betis mie frica.. ci de mentalitatea lui Olaroiu.. ca daca bate Steaua cu 2-0 acasa sa mearga in spania si sa joace "fotbal italian"!!!

 

c as vrea si eu sa merg la meci :roll: :?

 

FORZZAAAA STEAUAA

ultras200603.03.2006 10:45

aaaa

Virgil03.03.2006 12:56

Sunt sigur ca stadionul se va umple pana la refuz si la meciul cu Betis.Pentru ca Betis nu e Her. si Spania nu-i Olanda.

E o noua incercare de a depasi o echipa spaniola in optimi.Anul trecut Villarreal ne-a taiat aripile.Anul acestea,noi i le vom taia lui Betis.

Atentie la Betis,a urcat 5 locuri in clasament dupa victoria cu 2 - 0 in fata lui Sociedad.Nu mai e pe 19,e pe 14 !

sorin_77703.03.2006 15:15

Si daca Betis pierde cu Getafe in weekend revine de unde a plecat... :lol: :lol: :lol:

Si va manca bataie 100%... si de la Getafe si mai ales de la noi... 4-0 le dam si le scoatem fotbalul din cap...

Virgil03.03.2006 15:33

Asa s-ar fi intamplat in mod sigur daca nu ar fi plecat Protasov !

Tare mi-e teama ca Olaroiu sa nu ne pricopseasca precum Zenga cu Villarreal cu un 0 - 0.

 

Intrebare.Oli e mai bun decat Walter ? Dar Betis decat Villarreal ?

Ayrton03.03.2006 17:11

Dupa numai 2 jocuri e greu de spus daca Oli e mai bun decat Walter, insa Villareal e, clar, mai buna decat Betis. Betis are forta in atac, dar apararea e punctul slab, pe cand Villareal e o echipa mai echilibrata. Eu spun ca va depinde in mare masura de Olaroiu, daca vom reusi sa speculam punctele slabe din apararea lor. Daca vom ataca si vom marca repede, cred ca nu vom avea probleme. Dar asta depinde de cat de mult curaj are Oli...

sorin_77703.03.2006 17:26
Intrebare.Oli e mai bun decat Walter ? Dar Betis decat Villarreal ?

 

Raspuns: Oli nu e peste Walter dar nici Betis peste Villareal...

DAR...

 

Oli poate fi peste Walter pe cand Betis, in acest moment, nu are cum sa atinga forma lui Villareal, de acum un an....

«13456719»