E cam tarziu Sorine... daca Olaroiu nu a invatat asta pana acum... greu de crezut ca o sa invete vreodata...
OFFTOPIC: sa inchida cineva zecile de threaduri aiurea dechise pe aceeasi tema !
E cam tarziu Sorine... daca Olaroiu nu a invatat asta pana acum... greu de crezut ca o sa invete vreodata...
OFFTOPIC: sa inchida cineva zecile de threaduri aiurea dechise pe aceeasi tema !
Aduceti-mi aminte cei care vorbiti de semintari daca in afara de faza in care mingea a circulat asa cum trebuie pe flancul drept (la inceputul reprizei a doua) ati mai vazut o actiune in viteza, asa cum presupun ca va place si voua s-o numiti, in stil Steaua?frate.. io nu ma duc la meci sa vad meciu`.. io ma duc sa canta, sa sustin echipa.. asa pot sa vad meciu` cu semintele si-n fata televizorului.. daca toti ar considera ca tre` sa cante doar cand vad o "actiune in viteza" nu stiu cat s-ar mai canta pe stadioane..
Nu am nuimic impotriva celor care canta, dimpotriva, tot respectul pentru ei, dar incercati sa ganditi obiectiv. Diferenta dintre Steaua de pe timpul lui Protasov si cea de pe timpul lui Olaroiu este ca Steaua de astazi nu mai stie sa inscrie, nu mai stie sa joace fantezist asa cum ne place noua, celor care stam la sute de kilometri de Bucuresti, si care pentru a urmari un meci al Stelei din cupe trebuie sa facem cate doua drumuri la Bucuresti. Vreau sa va spun ca Steaua nu este doar a voastra, a celor din Bucuresti. Vreti, nu vreti, Steaua este a multora din tara. Inca ceva care poate va poate bucura pe cei care credeti in Olaroiu: Steaua de pe timpul lui Protasov inca nu invatase sa castige in deplasare in Europa. Nu stiu daca acum nu ar fi stiut si cu Protasov la carma, la fel cum nu stiu daca (si sper cu cea mai mare tarie), Steaua nu va face un meci de exceptie din nou in deplasare.
Sper sa le dam 2-3 in deplasare.. da` oricum sa sti ca, chiar daca stai in afara bucurestiului si faci 2 zile pt un meci.. nu-nseamna ca vi la meci doar ca sa vezi faze in viteza si goluri.. cel putin io nu de asta ma duc pe stadion..
Eu nu sunt pentru inchiderea acestor trenduri... Asa putem afla cine e stelist si cine se face... :wink:
Corect... cu conditia ca la cei care nu sunt sa le dea vreun admin cate un Ban drept cadou ! :twisted: :twisted: :twisted:
Oli nu rezista pana la meciul cu Dinamo...cred ca si-a invatat tactica pe joc la fifa sau in fata TV-ului...nu e posibil sa schimbi unu-l dintre cei mai buni jucatori ai tai de pe teren-vezi Bostina. jocul de azi imi confirma ca meciul de la hereenven a fost jucat din amintiri din timpul lui Protasov.
Nici nu stiu cu ce sa incep. Nu credeam ca o sa ajung sa spun asta atat de repede. VREAU ACASA IN Ghencea. cred ca jumatate din meci m-am certat cu lumea din jurul meu. Nu este posibil ca inca din min 15 sa-l iei in colimator pe Nicolita sau pe Dica, indiferent cat de prost joaca.
2. Vad aici tot felul de opinii ciudate.
a.Victoras Iacob, lasat singur in fata ca urmare a tacticii lui Olaroiu a jucat chiar foarte bine. A creat multe ocazii, atat pentru el cat si pentru coechipierii sai, acestea in conditiile in care el este un atacant de careu iar mingia nu prea a ajuns acolo in acest meci. Nu pot sa inteleg cu poate sa ajunga Iacob sa centreze pentru Paraschiv sau Dica.
b. Meciul cu Villareal de acasa a fost dupa parerea mea cel mai bun al Stelei de anul trecut. In fata celui mai puternic adversar de la Valencia lui Ad. Ilie am jucat un fotbal foarte bun si cu putin noroc puteam invinge.
c. In meciurile cu Rosenborg si cu Dinamo echipa a jucat aproape acelasi fotbal pe care l-am jucat cu Lens sau cu sampdoria. Diferenta a facut-o ghinionul. ca sa nu mai vorbim de meciul cu Rapid in care dupa 20 de min eram cu un om mai putin pe teren si cu capitanul schimbat.
3. Cel mai important lucru pe care aceasta echipa l-a pierdut cele 3 meciuri este increderea. Zenga si Protasov au muncit 2 ani de zile pentru ca acesti baieti sa devina constienti de propria valoaresi si sa joace cu tupeu indiferent de rezultat
Concluzia. Cum bine spunea cineva: Echipa este mai buna decat antrenorul. din pacate, echipa este mai buna si decat publicul de pe Stadionul national. VREAU PE Ghencea.
nu putem sa fim radicali asa cum sunt si ei vis a vis de jocul Stelei... Eu cred in continuare in sansele noastre iar peste o saptamana voi sta plin de emotie in fata televizorului si voi vedea un 1-1 frumos cat acel 2-0 cu valencia de anul trecut...
Asa cum am facut 0-0 in italia la Sampdoria sau 0-0 la Hertha, asa putem scoate si un 1-1 la Sevilla pentru a ne arata respectul fata de o generatie care va ramane toata viata in sufletul nostru, generati '86...
Aduceti-mi aminte cei care vorbiti de semintari daca in afara de faza in care mingea a circulat asa cum trebuie pe flancul drept (la inceputul reprizei a doua) ati mai vazut o actiune in viteza, asa cum presupun ca va place si voua s-o numiti, in stil Steaua?frate.. io nu ma duc la meci sa vad meciu`.. io ma duc sa canta, sa sustin echipa.. asa pot sa vad meciu` cu semintele si-n fata televizorului.. daca toti ar considera ca tre` sa cante doar cand vad o "actiune in viteza" nu stiu cat s-ar mai canta pe stadioane..
Nu am nuimic impotriva celor care canta, dimpotriva, tot respectul pentru ei, dar incercati sa ganditi obiectiv. Diferenta dintre Steaua de pe timpul lui Protasov si cea de pe timpul lui Olaroiu este ca Steaua de astazi nu mai stie sa inscrie, nu mai stie sa joace fantezist asa cum ne place noua, celor care stam la sute de kilometri de Bucuresti, si care pentru a urmari un meci al Stelei din cupe trebuie sa facem cate doua drumuri la Bucuresti. Vreau sa va spun ca Steaua nu este doar a voastra, a celor din Bucuresti. Vreti, nu vreti, Steaua este a multora din tara. Inca ceva care poate va poate bucura pe cei care credeti in Olaroiu: Steaua de pe timpul lui Protasov inca nu invatase sa castige in deplasare in Europa. Nu stiu daca acum nu ar fi stiut si cu Protasov la carma, la fel cum nu stiu daca (si sper cu cea mai mare tarie), Steaua nu va face un meci de exceptie din nou in deplasare.
Sper sa le dam 2-3 in deplasare.. da` oricum sa sti ca, chiar daca stai in afara bucurestiului si faci 2 zile pt un meci.. nu-nseamna ca vi la meci doar ca sa vezi faze in viteza si goluri.. cel putin io nu de asta ma duc pe stadion..
Apropo, m-am bucurat pe stadion cand a batut Steaua pe Anderlecht pentru a merge in finala. Cand le-am spus la prieteni la inceputul acelei cupe ca Steaua va castiga ma credeau nebun. Sa stii ca eu cred in contiunuare ca ajungem in finala si sper sa ne cunastem acolo.
stati putin, io nu inteleg prea bine voi vreti sa spuneti ca cine vrea ca Steaua sa castige nu sunt stelisti? Pai eu il bat si pe prietenul cel mai bun pe teren daca nu isi da si viata ca sa castige un meci. Eu nu va inteleg pe astia care tot atata o luati ca voi sunteti stelisti si spuneti sa asteptam si sa ii mai dam o sansa lu Oli da asa ati zis si acuma 2 sapt si tot aici suntem ba chiar mai rau ca daca bateam cu 2-0 nu ne mai stresam.Si nu mai ziceti voi de Milan si de altii ca aia ajung in fiecare an acolo sus da noi macar acuma cand avem o sansa sa profitam de ea.Ei isi permit sa mai piarda ca daca Steaua ia Cupa UEFA poate sa nu mai joace bine 5 ani ca io is multumit. Macar au luat un trofeu.
A si sper sa se uite Oli la meciul Ol.Marseille cu Zenit si sa ii invete si pe ai nostri cum se trage la poarta(aviz lui Dica si Radoi)
eu cred ca Olaroiu inca nu si-a dat seama ca antreneaza Steaua nu Poli sau FC National...NE APARAM prea mult....mijlocul e rupt de atac...Paraschiv parca se sufoca pe teren...poate era mai bine daca era schimbat cu Cristocea(ca doar d-asta ne-am zbatut atat sa-l aducem)un jucator de atac care cred eu aducea un + de viteza in joc. in fine una peste alta nu a fost atat de rau am avut 3-4 ocazii irosite sper ca la Sevilia sa facem un meci bun macar ca cel de la Heereenven !! am inghetzat putin dar nu-i nimic pt Steaua orice ! ![]()
interesant punct de vedere :?
stati putin, io nu inteleg prea bine voi vreti sa spuneti ca cine vrea ca Steaua sa castige nu sunt stelisti? Pai eu il bat si pe prietenul cel mai bun pe teren daca nu isi da si viata ca sa castige un meci. Eu nu va inteleg pe astia care tot atata o luati ca voi sunteti stelisti si spuneti sa asteptam si sa ii mai dam o sansa lu Oli da asa ati zis si acuma 2 sapt si tot aici suntem ba chiar mai rau ca daca bateam cu 2-0 nu ne mai stresam.Si nu mai ziceti voi de Milan si de altii ca aia ajung in fiecare an acolo sus da noi macar acuma cand avem o sansa sa profitam de ea.Ei isi permit sa mai piarda ca daca Steaua ia Cupa UEFA poate sa nu mai joace bine 5 ani ca io is multumit. Macar au luat un trofeu.A si sper sa se uite Oli la meciul Ol.Marseille cu Zenit si sa ii invete si pe ai nostri cum se trage la poarta(aviz lui Dica si Radoi)
A si nu in ultimul rand vreau sa ii felicit pe cei care au umplut stadionul Lia Manoliu si au sustinut Steaua chiar si celor care au mai lasat putin de dorit cu scandarile da ce sa ii faci cand cineva greseste trebuie sa stie ca a gresit si sa nu mai faca. Inca odata tre sa spun ca uitandu-ma la TV am fost uluit sapt asta cand am vaz cati oameni stau la coada la bilete. Bravo tuturor!!!!!!!!!!!Si eu zic ca ajung criticile, sa le citeasca si Oli si sa ia masuri sa ne calificam si sa luam cupa aia odata si campionatu si sa nu mai comenteze dinamovistii ca ei chiar ca se odihnesc pana sambata.
@Alin, degeaba au venit pe stadion, daca au venit sa injure sau sa ceara la sfarsitul meciului bani inapoi pe bilet ca ei nu au vazut goluri (cei care au stat in spatele meu)
tie la dinamovisti iti sta gandul??? cred ca de rrapidisti ar trebui sa ne fie cel mai frica.
nu fiti tristi... se putea si mai rau...
Marseille - Zenit St. Petersburg 0-1 minutul 70...
Ce sa mai zicem de asta... ???
@Sorin, nu sunt trist din cauza meciului in sine, sunt trist pt specatorii care au venit sa injure la meci!
sa fie sanatosi, nu ma intereseaza nici o alta echipa din lume si din tara in afara de Steaua mea, de Steaua noastra!
Si eu eram suparat cand auzeam huiduielile si injuraturile la adresa jucatorilor nostri... Cred ca mai mult au fost huiduiti ei decat ar fi trebuit sa fie spani...
Nici nu stiu cu ce sa incep. Nu credeam ca o sa ajung sa spun asta atat de repede. VREAU ACASA IN Ghencea. cred ca jumatate din meci m-am certat cu lumea din jurul meu. Nu este posibil ca inca din min 15 sa-l iei in colimator pe Nicolita sau pe Dica, indiferent cat de prost joaca.
2. Vad aici tot felul de opinii ciudate.
a.Victoras Iacob, lasat singur in fata ca urmare a tacticii lui Olaroiu a jucat chiar foarte bine. A creat multe ocazii, atat pentru el cat si pentru coechipierii sai, acestea in conditiile in care el este un atacant de careu iar mingia nu prea a ajuns acolo in acest meci. Nu pot sa inteleg cu poate sa ajunga Iacob sa centreze pentru Paraschiv sau Dica.
b. Meciul cu Villareal de acasa a fost dupa parerea mea cel mai bun al Stelei de anul trecut. In fata celui mai puternic adversar de la Valencia lui Ad. Ilie am jucat un fotbal foarte bun si cu putin noroc puteam invinge.
c. In meciurile cu Rosenborg si cu Dinamo echipa a jucat aproape acelasi fotbal pe care l-am jucat cu Lens sau cu sampdoria. Diferenta a facut-o ghinionul. ca sa nu mai vorbim de meciul cu Rapid in care dupa 20 de min eram cu un om mai putin pe teren si cu capitanul schimbat.
3. Cel mai important lucru pe care aceasta echipa l-a pierdut cele 3 meciuri este increderea. Zenga si Protasov au muncit 2 ani de zile pentru ca acesti baieti sa devina constienti de propria valoaresi si sa joace cu tupeu indiferent de rezultat
Concluzia. Cum bine spunea cineva: Echipa este mai buna decat antrenorul. din pacate, echipa este mai buna si decat publicul de pe Stadionul national. VREAU PE Ghencea.
Subscriu.
Mie de acasa mi sa parut super sa vad un stadion plin.Aia care .....nu sunt nici suporteri ai altor echipe.Ca daca ii intrebi cativa jucatori de la vreo echipa din Romania sau chiar de dincolo is pe langa.
aia nu stiu ce inseamna fotbal si suporter.tre sa fi si un microbist inrait si sa ai o cultura fotbalistica nu sa spui io tin cu Steaua sau cu rapid sau cu Dinamo sau cu Poli tim si tu nici nu stii regulile la fotbal(stiu multi din astia si ei cica is fani).
A si din pacate pentru Romania nu prea e bine ca rusii si elvetienii au scos puncte da ce sa facem ii bine si ca vom avea 100% 2 echipe in preliminariile CL in sezonul 2007-2008.
Si as mai avea de adagat pentru cineva care a spus mai sus ca jocul Stelei cu Lens a fost o intamplare iar celelalte au fost usoare: Steaua n-a primit nici macar un gol in grupele UEFA, jucand OFENSIV, dar a primit deja 2 in 3 meciuri jucand oribil, haotic si defensiv. Caci sa fim seriosi, mai degraba se poate vorbi de intamplare si noroc in meciul de la Heerenveen unde mai bine de jumatate de ora am jucat la fel de haotic ca si astazi si la fel de precaut si cu frica, decat intr-un meci cu Lens castigat cu 4-0! La 4-0 nu exista intamplare decat in mintea unuia care n-are treaba cu fotbalul. Parerea mea. Steaua a jucat un fotbal aproape perfect in timpul lui Protasov, singurul meci cu adevarat slab de care imi amintesc a fost cel cu Bistrita de acasa, pierdut cu 0-1. In privinta meciului cu Rapid, cu un om in minus, cu Radoi accidentat si inlocuit, echipa a jucat PERFECT la rezultat. Repet, cine poate afirma altceva, in privinta mea n-are nici o treaba cu fotbalul. Eu unul nu contest echipa, caci este aceeasi echipa care acum putin timp ma incanta cu un joc in viteza, cu un joc superb! Eu contest antrenorul care pune o echipa foarte buna in teren si o transforma intr-o echipa modesta, defensiva si pot spune chiar slaba si lipsita de o tactica clara si eficienta! Echipa asta am sa o incurajez intotdeauna, asa cum am facut-o mereu, indiferent daca a fost buna sau slaba, insa Olaroiu nu are sa devina niciodata un antrenor capabil sa faca ceva la carma Stelei, indiferent cate sanse i s-ar oferi.
multi urla si striga pe aici ca nu se joaca offensiv! cu cine? cu Betis care a venit sa nu ia gol la Bucuresti?cu suporteri care injura PROPRIA ECHIPA din min 1 pana la sfarsit?
nu mai pot de nervi, acum am ajuns acasa de la stadion, si regret foarte mult ca nu am batut grupul de pseudo-suporteri din spatele meu, care din primul minut au inceput sa strige ---- Oli. il injurau pe Nicolita, injuraturi cu caracter rasist, si ei erau mai negri ca jucatorul nostru.
Rusine celor care au fluierat, au injurat propria echipa. Impuscati-va. Stati acasa si tzineti cu Dinamo. macar ei joaca doar in campionat si nu sunteti nevoiti sa dati bani pe bilete pt mai multe competitii!
Numai Bine!
pe ce lume esti vere ? sigur ai vazut meciul lui Steaua seara asta ? sau esti neam cu Olaroiu ?
deci omu asta a distrus Timisoara... e a doua oara la Steaua deja ... ce mai vreti ?
NU ARE VALOARE !!!!
e bun de Arges ..de Poli Iasi ..da nu de Steaua !!
cand o sa pricepeti asta ???
si asta inseamana ca tre sa`l injuri din minutul 1?
IMPOTENTA Olaroiu
SA PLECE DE LA Steaua PANA NU E PREA TARZIU
SA SE SIMTA!!!!!
NU ARE VALOARE
echipa lui Olaroiu joaca mai prost decat pe vremea lui Piturca. nu e bine ce se intampla. Olaroiu nu a demonstrat nicaieri ca are valoare si nu trebuia adus in Ghencea. din punctul meu de vedere este doar un impotent care trebuie sa se mai trateze destul pe la alte echipe si apoi daca e capabil sa vina la Steaua.
Am scris aici inainte de meci ca mi-e frica de reactia suporterilor. Din pacate, am avut dreptate!... Nu sunt multi cei care stiu sa-si sustina echipa...
Vad ca lovesc multi in Nesu... OK, e dreptul vostru, dar sa stiti ca mai vinovat decat el este Bostina pt ca in majoritatea situatiilor nu si-a acoperit flancul, hiba pornita de la deplasarea din Olanda si care nu este rezolvata nici astazi... O fi vreo legatura intre betziile din ultima vreme si forma slaba a galatzenilor Bostina si Ghionea? Nu uitati ca Oli a vazut asta si a incercat sa echilibreze flancurile facand rocada intre Bostina si Banel... Cand il vedeam cum se izoleaza in tusa cu 2-3 spanioli in carca ma gandeam ca totusi Cristocea a venit la Steaua sa joace...
...Banel care are rol tactic important dar care este din ce in ce mai rudimentar dpdv tehnic.
Vad ca multi se raporteaza la meciul cu Lens, insa pana in min. 20 si ceva n-am avut nici o urma de okazie nici atunci, golul marcat de Iacob, descatusand echipa.
Din pacate, elementul cheie in in toata aceasta ecuatie este Oli care nu stie nici sa faca schimbari ca Walter, desi joaca la fel ca el, nu stie nici sa faca sa functioneze banda stanga Nesu-Bostina, la fel ca Protasov, nu stie nici sa mobilizeze echipa ca [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color], eternul simbol...
...Chiar, Marius ce parere o fi avand?...