FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Betis Sevilla 0-0 :(

«1101112131419»
horse3708.03.2006 21:56

Steaua numai joaca ce juca cu Protasov! santem mult mai defensivi. si daca nesu si Nicolita numai stiu sa dea in minge iar Dica se cauta, ce sa mai vorbim de Victoras Iacob. despre Oli numai de bine. ne pune sa jucam, un fel de Florin halagian. pacat, 50.000 de spectatori a II a oara, iar Olaroiu ii arata lui Bostina sa stea mai defensiv in teren. judecati si voi ce vrea "super Oli".

 

da', stiti voi!? oare, era mai slaba valencia decat Betis, care joaca sa scape de retrogradare?

steff27708.03.2006 21:57
Si il mai rog ceva pe antrenorul 24/24: nu il mai pune pe bezmeticul ala de Carlos sa degajeze mingea ca le-o dam adversarior mereu si facem un rahat de constructie !

 

Editat. Vorbeste politicos. Moderatorii

Allen08.03.2006 21:57

Atata timp cat mai sunt sanse nu trebuie sa disperam.

Chiar daca la cum jucam in ultimul timp nu avem prea mari sperante, fotbalul e imprevizibil. Si daca iesim din UEFA, asta e! Sa ne concentram pe campionat si cel mai important: sa ne sustinem echipa pana la sfaristul returului. Atunci tragem linie si contestam pe cine merita contestat.

Forza Steaua!

Ariel08.03.2006 21:59

Nu inteleg ce are comun un antrenor de tipul lui Olaroiu, cu tot respectul pentru pregatirea sa, cu spiritul Stelei. De cand ma stiu sunt suporter al echipei Steaua in primul rand pentru lipsa de frica fata de orice adversar si pentru faptul ca a exprimat cel mai bine zicala ca, cea mai buna aparare este atacul.Ar trebui intrebat Olaroiu ce a jucat Iordanescu in finala de la Sevilia cand a intrat in teren. Nu tin minte sa fi intors mingea inapoi cat timp a jucat, dimpotriva. asa ca il invinovatesc total din partea spiritului de joc al Stelei de schimbarea cea "desteapta" Bostina - Lovin. Daca Becali are cat de cat minte ar vedea ca nu se potriveste de loc cu spiritul "razboinicului luminii" aceasta schimbare. Vreau doar atat sa justifice Olaroiu aceasta schimbare.

steff27708.03.2006 21:59

Gigi da repede o fuga la Belgrad si vezi daca Walter inca mai vorbeste romaneste, sa nu fii nevoit sa sfintesti tote stadioanele pe unde o sa joace Steaua :!: :!:

blooDhooD08.03.2006 22:00

ba frate.. aia ne-au faultat in draci, m-am umplut de nervi cand i-am vazut p-aia cum intra.. plus ca la sfarsit juma de stadion a-nceput sa huiduie.. ce plm, astia-s suporteri?!? sa stea drecu` acasa!!! iar peluza 1 iar a fost plina de semintari.. nu-i mai suport!!

Ruffus08.03.2006 22:00
Si il mai rog ceva pe antrenorul 24/24: nu il mai pune pe bezmeticul ala de Carlos sa degajeze mingea ca le-o dam adversarior mereu si facem un rahat de constructie !

 

Editat. Vorbeste politicos. Moderatorii

 

Editat.Moderatorii

 

O sa vedem peste 1 luna cine este coach 24/24 si in plus aici nu discutam strict pe acest meci ci dezbatem situatia in ansamblu. Daca tie iti place cum joaca Steaua acum, esti 100 % masochist.

 

Pe mine ma doare cand vad acest joc care nici pe departe nu ar trebui sa caracterizeze Steaua !

iL Napoletano08.03.2006 22:02

Vreau sa dau un exemplu!

Milan anul trecut a jucat finala cu Liverpool si conducea in prima repriza-Fatalitate-Liverpool a egalat si a castigat cupa.Miile de suporteri Milanisti care au asistat la meci nu au inceput sa traga in stanga si in dreapta si nu au contestat nici jucatorii,nici antrenorul nici conducerea!Majoritatea suporterilor duc lipsa de mentalitate!Asta e problema cea mai mare!

Ariel08.03.2006 22:04

Aduceti-mi aminte cei care vorbiti de semintari daca in afara de faza in care mingea a circulat asa cum trebuie pe flancul drept (la inceputul reprizei a doua) ati mai vazut o actiune in viteza, asa cum presupun ca va place si voua s-o numiti, in stil Steaua?

steff27708.03.2006 22:09
O sa vedem peste 1 luna cine este coach 24/24 si in plus aici nu discutam strict pe acest meci ci dezbatem situatia in ansamblu. Daca tie iti place cum joaca Steaua acum, esti 100 % masochist.

 

Ti-am raspuns strict la subiectul "mijlocasului" Carlos, care in viziunea ta, nu areusit sa dea pasa decisiva de gol....

blooDhooD08.03.2006 22:10
Aduceti-mi aminte cei care vorbiti de semintari daca in afara de faza in care mingea a circulat asa cum trebuie pe flancul drept (la inceputul reprizei a doua) ati mai vazut o actiune in viteza, asa cum presupun ca va place si voua s-o numiti, in stil Steaua?

frate.. io nu ma duc la meci sa vad meciu`.. io ma duc sa canta, sa sustin echipa.. asa pot sa vad meciu` cu semintele si-n fata televizorului.. daca toti ar considera ca tre` sa cante doar cand vad o "actiune in viteza" nu stiu cat s-ar mai canta pe stadioane..

Ruffus08.03.2006 22:12
O sa vedem peste 1 luna cine este coach 24/24 si in plus aici nu discutam strict pe acest meci ci dezbatem situatia in ansamblu. Daca tie iti place cum joaca Steaua acum, esti 100 % masochist.

 

Ti-am raspuns strict la subiectul "mijlocasului" Carlos, care in viziunea ta, nu areusit sa dea pasa decisiva de gol....

 

 

Sa iti explic mai clar, ca vad ca pricepi mai greu: Nu este deloc bine sa degajeze mingea pana in careul celalalt, dandu-le astfel mingea adversarilor. Mai bine pornim constructia din terenul nostru si nu apeland la mingi extrem de lungi plecate mai mereu din piciorul portarului Carlos.

bodanelu08.03.2006 22:12

multi urla si striga pe aici ca nu se joaca offensiv! cu cine? cu Betis care a venit sa nu ia gol la Bucuresti?

cu suporteri care injura PROPRIA ECHIPA din min 1 pana la sfarsit?

nu mai pot de nervi, acum am ajuns acasa de la stadion, si regret foarte mult ca nu am batut grupul de pseudo-suporteri din spatele meu, care din primul minut au inceput sa strige **** Oli. il injurau pe Nicolita, injuraturi cu caracter rasist, si ei erau mai negri ca jucatorul nostru.

Rusine celor care au fluierat, au injurat propria echipa. Impuscati-va. Stati acasa si tzineti cu Dinamo. macar ei joaca doar in campionat si nu sunteti nevoiti sa dati bani pe bilete pt mai multe competitii!

Numai Bine!

razvanis08.03.2006 22:13

Mai bine pornim constructia din terenul nostru si nu apeland la mingi extrem de lungi plecate mai mereu din piciorul portarului Carlos. Aici are dreptate Omu' :roll:

b0ggy_708.03.2006 22:16

Olaroiu nu are fatza de Steaua si s-a vazut asta si la Timisoara unde nu a facut mai nimic.Are un stil defensiv si probabil ca dak Steaua va juca asa in primele 3-4 etape,Olaroiu v-a fi dat afara

ss lucki08.03.2006 22:20

decat sa alungi spiritele rele cu popi, mai bine l-ar alunga pe Olaroiu de la echipa. De ce nu-l baga Gigi pe Teoctist la inchidere si pe Mitropoliti varf de atac?????

Bine, n-am treaba cu Gigi, doar imi descarc putin dracii pe care-i am... Dar cu Oli, e groasa rau. Saracu', in mintea lui, crede ca a obtinut un rezultat pozitiv.

Ce e mai grav decat scorul in sine, e ca de la meci la meci, ne dispare speranta intr-o noua echi[pa de vitezisti...Cred ca asta ii doare pe cei mai multi dintre voi. Protasov ne-a demonstrat ca se poate, si idiotul asta ne aduce in negura anilor '60 cu tactica "focu' la ei"

Eu sunt si pasionat de rugby, dar nici in Turneul celor 6 natiuni n-am vazut atatea degajari la bataie, fara noima, far idee, fara farmec.

Pacat...

alexfilip08.03.2006 22:21

Cu Villareal am jucat mai bine?

Dubla cu Rosenborg a fost chiar asa stralucita?

Meciul cu Dinamo ( din Ghencea) l-am cashtigat de s-au rahat cainii pe ei?

Supercupa am luat-o fara drept de apel?

Cu Rapidul in giuleshti cplm am facut?

 

Fara suparare fratilor, dar pt cei ce urmeaza sa zica ca meciurile de mai sus au fost pure intamplari...au fost al dracului de multe intamplari -va zic eu ce a fost intamplare - Meciul cu Lens! Ca cu Shelbourne, Valerenga si Halmsatd si Foresta Falticeni scotea victoria...

 

Sa fim srioshi, Protasov facea echipa sa joace bine, dar nu si in meciurile care contau...a facut din Staua o echipa frumoasa si boema ( balcanica) , dar neprofesionista!

 

Dica a avut 3 ocazii in care a lovit mingea prost din situazii de gol, Radoi a tras in portar, nicolitza a ratat de 2 ori ocazii mari, si Paraschiv a dat cu pieptu in mige, ca sa nu mai zicem ca au jucat cel mai profesionist din toate echipele ce au venit la noi anul asta

 

SA FIM REALISHTI!

DTP-Ludacris08.03.2006 22:22

sunt suuuuuper suparat....!!!!!!! dak i mai dam 2,3 sanse lu Olaroiu ..picam si din UEFA si ratam si titlul....!!!!!

 

TREBUIE DAT AFARA DE LA ECHIPA IMEDIAAAAAAAAAAAAAAT !!!!!!

Ariel08.03.2006 22:24
Aduceti-mi aminte cei care vorbiti de semintari daca in afara de faza in care mingea a circulat asa cum trebuie pe flancul drept (la inceputul reprizei a doua) ati mai vazut o actiune in viteza, asa cum presupun ca va place si voua s-o numiti, in stil Steaua?

frate.. io nu ma duc la meci sa vad meciu`.. io ma duc sa canta, sa sustin echipa.. asa pot sa vad meciu` cu semintele si-n fata televizorului.. daca toti ar considera ca tre` sa cante doar cand vad o "actiune in viteza" nu stiu cat s-ar mai canta pe stadioane..

Nu am nuimic impotriva celor care canta, dimpotriva, tot respectul pentru ei, dar incercati sa ganditi obiectiv. Diferenta dintre Steaua de pe timpul lui Protasov si cea de pe timpul lui Olaroiu este ca Steaua de astazi nu mai stie sa inscrie, nu mai stie sa joace fantezist asa cum ne place noua, celor care stam la sute de kilometri de Bucuresti, si care pentru a urmari un meci al Stelei din cupe trebuie sa facem cate doua drumuri la Bucuresti. Vreau sa va spun ca Steaua nu este doar a voastra, a celor din Bucuresti. Vreti, nu vreti, Steaua este a multora din tara. Inca ceva care poate va poate bucura pe cei care credeti in Olaroiu: Steaua de pe timpul lui Protasov inca nu invatase sa castige in deplasare in Europa. Nu stiu daca acum nu ar fi stiut si cu Protasov la carma, la fel cum nu stiu daca (si sper cu cea mai mare tarie), Steaua nu va face un meci de exceptie din nou in deplasare.

bodanelu08.03.2006 22:24
Cu Villareal am jucat mai bine?

Dubla cu Rosenborg a fost chiar asa stralucita?

Meciul cu Dinamo ( din Ghencea) l-am cashtigat de s-au . "cainii" pe ei?

Supercupa am luat-o fara drept de apel?

Cu Rapidul in giuleshti cplm am facut?

 

Fara suparare fratilor, dar pt cei ce urmeaza sa zica ca meciurile de mai sus au fost pure intamplari...au fost al dracului de multe intamplari  -va zic eu ce a fost intamplare - Meciul cu Lens! Ca cu Shelbourne, Valerenga si Halmsatd si Foresta Falticeni scotea victoria...

 

Sa fim srioshi, Protasov facea echipa sa joace bine, dar nu si in meciurile care contau...a facut din Staua o echipa frumoasa si boema ( balcanica) , dar neprofesionista!

 

Dica a avut 3 ocazii in care a lovit mingea prost din situazii de gol, Radoi a tras in portar, nicolitza a ratat de 2 ori ocazii mari, si Paraschiv a dat cu pieptu in mige, k sa nu mai zicem k au jucat cel mai profesionist din toate echipele ce au venit la noi anul asta

 

SA FIM REALISHTI!

 

good point!

stelist100%08.03.2006 22:24
Vreau sa dau un exemplu!

Milan anul trecut a jucat finala cu Liverpool si conducea in prima repriza-Fatalitate-Liverpool a egalat si a castigat cupa.Miile de suporteri Milanisti care au asistat la meci nu au inceput sa traga in stanga si in dreapta si nu au contestat nici jucatorii,nici antrenorul nici conducerea!Majoritatea suporterilor duc lipsa de mentalitate!Asta e problema cea mai mare!

Da frate dar ala a fost un sg meci bine ca era important dar asta e al 2-lea meci consecutiv cand echipa nu joaca nimik ..... si pana la urma Romania e o tara libera potzi sa faci ce vrei :D

L0n3wolf08.03.2006 22:26

in primul rand echipa a jucat slab.....s-au lasat sufocati de presingurile lor.....parca aveau plumbi in ghete....ma intreb daca Oli a facut la antrenamente exercitii cum sa iasa baietii nostri din aparare pe contraatac....fara sa piarda mingea....doar Oli e "maestru"...la a gafa....pun pariu ca nici nu s-a asteptat ca juaquin sa joace pe stanga si nu pe dreapta....oricum acolo a fost norocul Stelei....ca la cat de slab a jucat nesu...daca trebuia sa il tina si pe juaquin....eram mancati....

in al doilea rand...aia joaca cu o gramada de rezerve si noi nu reusim sa dam macar un gol....inadmisibil..

in ultimul rand am avut si ghinion....la iesirile portarului lor....cu un pic de sansa....transam meciul....

bireescu_alin08.03.2006 22:27

Ma io am o vorba "daca cineva joaca ca sa joace mai bine se duce acasa la el si se inchide intr-o camera plina cu loosers ca el". Pai eu nu inteleg ma cum naiba poate Olaroiu un barbat in toata firea sa se teama de ceva cand e vorba de fotbal. Io si daca ma joc pe calculator nu suport sa pierd daramite cand joc fotbal. Voi ati vazut la Rapid cum se trage la poarta? Nicolita are nevoie de ochelari sa vada mingea si Nesu parca ii din paie se rupe bucati cand il atinge cineva si numai pase la adversar da.

Si uitati aici http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/UEFA/d.../crank2006.html

Nu era bine sa mai puna si Steaua 3 puncte si sa ii ajungem pe rusi ca sa avem o echipa direct in CL de la anul?

Da ei nu pe ei ii intereseaza doar sa se califice. Pai decat sa te califici cu noroc mai bine stai acasa ca numai prostii se bazeaza pe noroc si nu le pasa de cat de bine joaca(vezi Dinamo care in campionat are meciuri usoare si scapa cu noroc de egal sau infrangeri si in Europa se face de ras si doar nu asta conteaza cupele europene?)

sorin_77708.03.2006 22:39

Meci dezamagitor intradevar... Cei care il contesta pe Olaroiu sa stie ca mai e cineva alaturi de ei... Echipa insa nu am sa o huidui niciodata. Astazi atat s-a putut... Betis a stiut ce vrea, pacat ca nu astiut si Olaroiu ce vrea... Steaua nu s-a aparat, dar nici nu a atacat asa cum o facea in toamna. Oli nu stie sa faca echipa de la mijloc in sus... Jucatorii au potential dar din pacate incet incet isi pierd increderea in ei...

 

PS: Stie cineva numarul de telefon al lui Protasov? Nu de alta, dar poate il da cineva lui Oli ca sa mai invete cum sa pastreze ceva bun...

alexfilip08.03.2006 22:40

bah nu imi vine sa cred...parca totzi ati dat in mintea lu Jiji! EL cand zice ca Steaua bate si pe Chelsea si pe Barca si pe Milan, voi chiar il credetzi?

 

Avetzi aici o atitudine de fani ai unei echipe ce e in top 5 din lume ( Steaua e POATE top 20) si va plangetzi ca nu ati batut o echipa ce a batut pe Chelsea si Barca)

 

Tulai, ba da pretentzioshi v-ati mai facut ma!

Nu vretzi si Shampion Lig? ca dak tot suntem echipa stelara ce suntem?

 

Shtiti ceva...omul crede totdeauna ceea ce ii place sa creada, nu ce este adevarat ( asta se aplica in special la micribishti). si noua ne place sa credem ca suntem o echipa ce are voie sa piarda doar in fatza lu Barca! Dar nu suntem asta...suntem aceiashi Steaua ce se chinuia sa inscrie lui Standard Liege cu autogolul lui Dragutinovici, suntem aceiashi echipa infranta de mama focului de rezervele lu Parma...aceiashi echipa care nu a fost in stare sa intre in CL din cauza unor babalaci de 35 de ani, ce se incurcau in minge...ah da, si a lui Protasov!

 

Sa fim serioshi, suntem o echipa ce ar trebui sa fie "gratefull" ca a ajuns pana aici, ca suntem o echipa ce acum 2 ani nu visa la asa ceva...

 

Dar Gigi zice ca vrea finala si tozi se iau dupa el...

«1101112131419»