FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Betis Sevilla 0-0 :(

«1121314151619»
brada09.03.2006 00:01

obicemte ar trebui sa iti masori cuvintele la adresa argesului cu bugetu care il au ei rezista in diviza a si dau jucatori ca Mutu,codre,mara prepelitza ionescu . Si uite catzi au venit de la Arges la Steaua . Sunt stelist pana la moarte dar problema e ca presingul lor nea omorat am jucat cu frica , iar cand Iacob a prins in sfarsit o zi buna nu a fost sustzinut . parerea mea daka bale infigea o bucata la inceput atunci altu era jocu .Presiune mare a fost si din partea publicului .Chiar daka nesu a jucat prost nu potzi sal huidui ai face si mai mult rau (dupa cum zicea si comentatorul , cea mai buna doctorie pentru Radoi este aceL "Mirel Radoi" scos de suporteri)

KroNos^09.03.2006 00:04

Obicemte si Techneek avetzi tot repectul meu petru mesajele postate.

 

daca Steaua ar fi jucat bine n-ar mai fi injurat nimeni. dar dupa 2 meciuri in care n-a jucat nimic cum sa nu-i injuri. Daca ii injuri pe jucatori ca joaca ca niste amatori inseamna ca nu esti stelist? Tzeapa. oamenii vin la meci sa vada spectaco, sa o vada pe Steaua jucand ofensiv, nu sa vada cum Olaroiu tremura de frica daca face vreunu jucator al Stelei vreun dribling.

 

Si pentru unu care a scris ca el merge la meci doar sa cante: si eu merg in galerie si cant dar nu e posibil frate sa fi atat de masochist doar sa cantzi si sa nu te intereseze ca Steaua joaca prost. Eu nu sunt olandez sau spaniol sa am 2000 euro pe luna si sa ma duc la meci ca la teatru sa-i aplaud daca joaca prost stiind ca atunci cand plec de la meci o sa plec cu BMW-ul si cu un fotomodel langa mine. ei bine eu sunt roman si bucuria mea e sa o vad pe Steaua jucand spectaculos. Si daca joaca prost, oribil, ca azi, am tot dreptul sa spun ca Olaroiu trebuie sa plece de la Steaua.

Adica am tremurat de frig de 2 ori in 2 saptamani ca sa nu vad nici macar un gol. Au venit 50.000 oameni de 2 ori si Olaroiu si-a batut joc de ei. Omul asta nu vede ca e depasit de situatzie. Steaua a avut 3 ocazii in 2 meciuri. Incredibil dar adevarat Steaua a revenit la jocul incalcit din era Piturca.

Protasov RuLz !!!!

bostina2309.03.2006 00:06
Cu Villareal am jucat mai bine?

Dubla cu Rosenborg a fost chiar asa stralucita?

Meciul cu Dinamo ( din Ghencea) l-am cashtigat de s-au . "cainii" pe ei?

Supercupa am luat-o fara drept de apel?

Cu Rapidul in giuleshti cplm am facut?

 

Fara suparare fratilor, dar pt cei ce urmeaza sa zica ca meciurile de mai sus au fost pure intamplari...au fost al dracului de multe intamplari  -va zic eu ce a fost intamplare - Meciul cu Lens! Ca cu Shelbourne, Valerenga si Halmsatd si Foresta Falticeni scotea victoria...

 

SA FIM REALISHTI!

doamnee ce minte ai!!! ce diferenta intre meciurile astea si ce jucam acum cu Oli ...e difernta mare ...asta e durearea cea mare ...si daca dadeam gol in min 90 la fel ma simteam...nu rezultatul deranjeaza asa mult cat jocul pe care il prestam...poti sa reprosezi ceva jucatorilor in meciurile enumerate mai sus?!?!

bireescu_alin09.03.2006 00:11

[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] lupator. Mio placut la Calinescu in emisiune cand a zis ca lui nu ia pasat de adversari, puteau fi ei si cei mai tari din lume important era sa castige nu conta cum. Pai chiar ma, aia lor rupt picioare la stelisti si ei nimic ca niste fetite se plangeau la arbitru ca nu da fault(vezi Nesu si Nicolita).Astia doi nu joaca cel mai slab da la ei se vede si din avion, ca fac greseli mari mai ales in aparare.Pai Nesu cand tre sa degajeze tare inainte el se dribleaza cand tre sa paseze da la adversar.Aici nu mai e de vina Oli(refuzat de Poli) si la Nicolita asta numai fotbal nu joaca. Poate sa fuga tot meciu daca o face degeaba.astia doi erau cei mai slabi si pe vremea lu Protasov da el stia cum sa faca sa nu se vada prea tare ca recuparau ceilalti si oricum ne trebuie urgent un atacant ca inamicii nostri au cel putin cate unu care e golgeter.De cand nu a mai avut Steaua noastra un golgeter?de la Raducanu incoace nimeni.Pana si Sportu sunt mai tari la asta, incredibil ma.

Si nu e de vina Oli cat cei care l-au adus. Ca el are ghinionula sa vina la o echipa care mergea bine (nufoarte bine suntem pe locu 2) si a carei antrenor a plecat nu a fost dat afara pt rez proaste si lui nu i se da timp sa redreseze echipa ci el trebuia sa o tina tot asa si chiar mai bine sa ia titlu.da se pare ca e prea mult [entru el.

obicemte09.03.2006 00:11
si asta inseamana ca tre sa`l injuri din minutul 1?

 

nu l-am injurat din minutul 1 ...

si la meciul asta am pornit de la premisa ca omu' merita o sansa.

dar a a dovedit ca doar asta stie !!! sa tina echipa cu curu' in poarta tot meciu' !!

acelasi lot de pe vremea lui Protasov, dar echipa nu stie ce sa faca cu mingea !!!

ce s-a schimbat de atunci ?

tot va legati de faptul ca echipa nu trebuie huiduita ... aveti dreptate !!! Steaua pana la moarte !

dar ce treaba are Olaroiu cu Steaua ? doar ca e tovaras cu Gigi ?

daca tine cu adevarat la echipa asta mai bine pleaca si isi vede de drumul lui ...

sorin_77709.03.2006 00:28

Fratilor hai ca e tarziu. Mergeti la culcare, cugetati in gand si reveniti maine pe forum sa vedem daca mai veti fi la fel de revoltati... Apostrofarile si injuriile nu-si au rostul acum... Faptul e consumat dar alt antrenor nu avem. Vom merge pe mana lui Oli si sa speram ca in campionat vom face si puncte si spectacol... Dar cred ca mai presus de toate raman punctele si titlul in acest an...

nitnerolf09.03.2006 00:43

Mergem prin toata tara/sa sustinem pe Steaua/cantam pana ragusim/Steaua ce mult te iubim!!!!

Am stat la peluza 1...cand am ajuns acasa aveam in fular 10 coji de seminte de la cei din spatele meu,plus alte coji care le-am luat in cap.

N-am injurat echipa azi deloc....cei din jurul meu cand se faceau schimbari la Steaua ii huiduiau pe jucatori...eu ii aplaudam.....FRATILOR TREZIREAAAA "Steaua CLUBUL NOSTRU DRAG/CE MULT TE IUBIM/LA BINE LA GREU Steaua E CLUBUL MEU TOT MEREU"

Azi Olaroiu a fost de vina(parerea mea).Sper sa-si revina.

Doamne Ajuta!

RRSGuy09.03.2006 00:44

asta nu e joc de fotbal si s-a vazut clar diferenta dintre jocul lui Protasov si jocul lui Olaroiu cu aceeasi echipa. asta nu e antrenor e un papa lapte care habar nu are despre jocul de fotbal ( mai ales in meciuri internationale).

ar trebui sa antreneze in diviza B.

am fost de acord sa-i mai acordam o sansa, dar el chiar nu a inteles nimic din huiduielile de la meciul trecut.

pur si simplu si-a batut joc (a doua oara) de 55.000 de spectatori. si noi nu am huiduit echipa, l-am huiduit pe antrenor. nu are ce cauta aici la Steaua.

Forza Steaua!

I.N.Money09.03.2006 00:48
dar ce treaba are Olaroiu cu Steaua ? doar ca e tovaras cu Gigi ?

daca tine cu adevarat la echipa asta mai bine pleaca si isi vede de drumul lui ...

Jiji a declarat ca Oli o sa stea la noi cat vrea el...cand o sa se simta nedorit o sa plece...deci aici e destul de clar.

Multa lume a declarat ca Steaua incepe iar sa joace ca Steaua lui Piturca,ma tem ca au mare dreptate.Da,Betis e o echipa mare...insa a jucat cu multe rezerve...a jucat cu un portar care a scapat mingea in poarta cu Chelsea,trebuiau sa castige,dar aici nu inseamna ca nu le pasa si ca sunt nesimtiti...ci sunt pur sl simplu neputinciosi...

DTP-Ludacris09.03.2006 00:59

frate..dar d NESU ce spunetzi ??

 

nu inteleg d c il tzine in teren..pur si simplu...la 2,3 cotraatacuri....a centrat slab rau...nici Forza sa centreze pana la coltzul scurt nu are....

 

Oli la scos pe Bostina.... :cry: si la lasat pe Nesu..!!!!!!!!!!!!!!! fooooooaarte inteligent

mariuscosmos09.03.2006 01:14

Fratilor, eu nu inteleg de ce injurati anumiti jucatori. Daca n-ar fi luptat, daca n-ar fi alergat, as intelege. Daca n-ar fi jucat niciodata bine, iarasi, as intelege ca vreti sa ii vedeti plecati de la Steaua. Dar asa, de ce ii injurati, pentru ca in meciul de astazi nu au putut mai mult?? Pentru ca au prins o zi proasta sau nu le-a mers jocul? Nu sunt roboti si s-a vazut ca s-au straduit pentru echipa(chiar si Nesu!).

 

Despre meci: echipele romanesti nu joaca bine niciodata cu echipe spaniole pentru ca acestea au jocul asemanator si sunt foarte incomode. Altceva, echipele romanesti nu joaca bine cu echipe care fac pressing sustinut si nu le dau spatiu sa joace. Nici Steaua nu a fost o exceptie astazi. Dar asta e! Mergem mai departe si asa cum ei au fost incomozi la Bucuresti, vom fi si noi la Sevilla. Si o sa ne calificam!! Daca tii cu Steaua, nu te astepti mereu numai la jocuri si rezultate de vis. Astea le gasesti din plin pe termen lung.

 

Despre Olaroiu: nici eu nu cred ca e antrenor de Steaua. Dar nici nu poti sa te iei de el asa dupa numai trei meciuri oficiale. Putin realism: ce vreti, sa il schimbe in mijlocul competitiei? Pe cine pui in loc si de ce credeti ca ar fi mai bine? Cred ca nici Zenga nici Protasov nu erau mai mari antrenori, dar stiau sa le insufle jucatorilor respect, incredere in sine si coeziune. Olaroiu nu are prestanta (si este marcat de mentalitati pur romanesti - nu italiene :D).

 

Lupta Steaua pana la capat!!!

DTP-Ludacris09.03.2006 01:30

:? eu nu am injurat ...decat pe nesu (toata peluza 1 la injurat )...la cateva faze...e prea PENAL...in rest....km toti au fost injurati...doar Carlos a scapat :D...

 

lasa k poate batem in retur...dak dam acolo GOL...e de bine :wink:

Melku09.03.2006 02:13

Consider ca nu ar trebui sa blamam jucatorii care nu cu putin in timp in urma ne-au facut foarte fericiti,chiar si Nicolita cu raidurile sale si centrarile bune, urcarile in atac ale lui nesu, creativitatea lui Bostina, eficienta lui Paraschiv. Jucatorii sunt aceeasi, antrenorul este schimbat si este unicul vinovat...de cand a venit si pana acum si pe viitor, pana va pleca l-am contestat, il contest si o sa o fac in continuare si sper din tot sufletul sa imi dea peste nas la spanioli, sa facem un meci mare...

KroNos^09.03.2006 02:23

dupa meciul cu Heerenveen multzi au spus ca sa nu-l mai criticam pe Olaroiu dupa un meci. Acum ce sa mai facem cand iar au jucat prost? Totusi Steaua are, cu Olaroiu, 3 meciuri oficiale si inca cateva mai multe amicale. Si culmea in nici unul n-a jucat cum juca cu Protasov, adica ofensiv.

 

DACA NU O SA CASTIGAM CU Arges DUMINICA CINE O SA MAI AIBE RABDARE CU Olaroiu? Cartzu e super defensiv, Olaroiu nu stie sa atace. Deci e o problema!

 

Si mai e o problema. Gigi a spus ca Olaroiu o sa stea la Steaua cat vrea. Parca ar fi Piturca 2, numai el a stat cat a vrut. Si daca o sa joace Steaua ca in seara asta cred ca n-o sa mai mearga nimeni la meciuri si Gigi tot n-o sa-l dea afara pe Olaroiu ca doar sunt prieteni. Ce rau e sa faci experimente doar asa din prietenie. Daca ar fi jucat asa prost, cu Protasov, Steaua cred ca Gigi facea crize, dar cu Olaroiu nu face ca sunt prieteni.

Il Soldatino09.03.2006 03:16

Mi-am luat mii de injuraturi pentru ceea ce am afirmat si o sa va inpartasesc si voua acum: Nicolitza NU STIE FOTBAL...toata lumea il admira pentru combativitate si pentru ca..fuge....fuge....fuuuugeee....dragilor, in fotbal asta nu e totul....din pacate pentru el nu stie sa dribleze, joaca cu capul in pamant, atunci cand este presat de adversari da mingea in fatza si alerga dupa ea asteptand sa fie accidentat...imi pare rau de Nesu (la el nu m-am asteptat sa joace asa) dar alaturi de Nicolitza a fost foarte foarte slab..

 

Betis e o echipa tare...tare de tot si cu un trenor extrem de priceput...va fi foarte greu sa ne calificam...mai ales ca echipa nu joaca mare lucru...cred ca Jiji trebuia sa faca un efort si sa-l tina pe Protasov sau sa aduca un antrenor de clasa lui Zenga sau sa-l tina pe nenea Tzitzi Dumitriu...

 

Forza Steaua

Il Soldatino09.03.2006 03:27

Din pacate Steaua nu prea mai joaca nimic. Inca o data se dovedeste cat de important este un antrenor si ca o echipa nu este de ajuns sa fie compusa doar din jucatori de valoare si gata - ea va juca bine din inertzie. Cred ca Oli a omorat jocul Stelei, l-a tacticizat pana s-a ajuns sa se joace cu acele mingi in adancime, cu greselile facute de Ogararu, Paraschiv si Radoi tocmai pentru ca acestia se implica foarte mult in joc pentru a acoperi spatziile lasate de o tactica falimetara. Steaua a depus un efort imens in acesta seara si s-a ales doar cu doua ocazii clare, o oboseala cumplita, doi spanioli fara drept de joc in retur si cu o frustrare uriasa in fazta unor spanioli evident superiori. Cred ca acest stil italian, la ciupeala carpit de Olaroiu si aruncat peste aceasta echipa nu este unul rodnic si cred ca avem nevoie de o minune ca sa ne calificam mai departe. Dar nu este vorba doar de aceasta calificare: este vorba de o echipa care dadea semne de revenire intr-un spatziu al performantzei unde fusese acum 20 de ani si care acum se chinuie pentru a-si regasi forma, demnitatea si calitatea jocului...

 

Forza Steaua

 

P.S. Draga Gigi, dupa greseala readucerii lui Oli, ar fi culmea sa continui tot asa si sa il readuci pe Pitzurca inapoi la echipa. Ca sa stim sigur cam catzi ani nu vom mai avea spectacol si performanta la Steaua.

Florin200409.03.2006 04:51

Inca nu e totul pierdut. Olaroiu are 2 meciuri in care echipa trebuie neaparat sa joace bine si sa castige (la sevilla ne multmim si cu egal calificator) pentru a ne linisti putin. Altfel e clar ca viitorul lui la Steaua este serios periclitat caci oricat de mult il sprijina acum Gigi sigur nu-i va cadea bine jocul prost prestat de echipa care daca mai e si insotit de rezultate negative se va gandi sa-l demita pe Oli. Mare ghinion am avut cu plecarea lui Protasov..ucraineanul se gandea mereu cum sa inscriem pe cand Olaroiu cum sa nu primim gol. Nici macar Zenga nu juca asa defensiv, italianul inchinzandu-se cand aveam macar 1-0 pe tabela dar la Olaroiu nu conteaza ca jucam acasa, nu conteaza ca am castigat cu 3-1 in tur si doar o minune ii putea califica pe olandezi el una stie una face: sta cu toata echipa in poarta. Cu Betis s-a vazut ca punctul lor nevralgic era tocmai apararea, o aparare pe care in loc sa o sufocam cu presing, pe care sa o surprindem cu pase rapide pe jos si un-doiuri noi o atacam englezeste cu mingii la bataie din care singurele noastre ocazii au venit datorita gafelor lui Doblas. Pentru faptul ca nu am atacat si nu am inscris nici un gol in ultimele 2 meciuri de acasa Olaroiu nu are nici o scuza....absolut nici una. Ce daca nu jucam in Ghencea ?! Steaua a jucat la Hertha si Genova de 10 ori mai bine si pe terenuri straine. Pe National echipa a avut zeci de mii de oameni alaturi si un gazon excelent.Astea sunt povesti cum ca am juca ca pe teren neutru. Parca de-aia nu a atacat echipa ca nu am jucat noi in Ghencea.Ca o fi acustica mai buna pe pe Ghencea asta e altceva, dar de aici pana la a face o scuza din asta e cale lunga. O alta scuza ar fi ca a jucat Betis bine. De parca domnul Olaroiu cand face tactica presupune ca echipa adversa trebuie sa joace prost. Desi sincer sa fiu Betis a jucat bine doar la jumatea terenului, in aparare fiind subtirica si in atac incisiva doar prin Joaquin...de-aia ma oftic ca ne-a tinut in sah o echipa care putea fi invinsa azi.Nici scuza cu faptul ca nu avem meciuri in picioare nu prea tine. Ca daca aveam invocam ca au fost jucatorii obositi. In plus rapidistii au fost in aceasi situatie ca noi, au ramas modesti si-au vazut de treaba si rezultatele se vad. La noi la fiecare meci Gigi bate cu 3 goluri diferenta, arunca cu primele inainte de a fi nevoie etc.Avem un antrenor fara mentalitate de invingator, fara curaj si fara notiunea de ce inseamna spiritul Stelei. Poate macar ii iese partea cu defensiva si nu luam gol in Spania ca sa mai putem spera la calificare altfel eu nu vad cum o sa marcam daca aplicam aceasi tactica de lasi. Un lucru bun e ca duminica avem jocul cu Arges si poate se mai pun niste lucruri la punct...echipa sa intre cat de cat in ritm si sa nu mai asistam si la greseli individuale pe langa cele tactice. Inca mai sper pentru ca inca mai avem sanse dar daca Olaroiu ni le destrama ....mai bine nu ma gandesc la asta. FORZA Steaua!

obicemte09.03.2006 07:11
frate..dar d NESU  ce spunetzi ??

 

nu inteleg d c il tzine in teren..pur si simplu...la 2,3 cotraatacuri....a centrat slab rau...nici Forza sa centreze pana la coltzul scurt nu are....

 

Oli la scos pe Bostina.... :cry: si la lasat pe Nesu..!!!!!!!!!!!!!!! fooooooaarte inteligent

 

Nesu e un mister pentru mine !

 

La inceput l-am apreciat pentru sacrificiu ... pentru faptul ca alearga pana moare ..

Dar in timp nu a evoluat de loc ! E la fel de bezmetic ca in prima zi, din 20 de centrari, abia daca nimereste vreuna in preajma vreunui coechipier (tare am senzatia ca e bulan, o da la nimereala), nu ii iese nici un dribling ... la intrarile umar la umar aproape mereu el e ala tavalit ..

ce mai, de cate ori e mingea la el am emotii !!

 

a reusit si aseara sa puna spaniolii pe contra-atac la faze care in mod normal nu trebuia sa fie problema..

 

Am renuntat sa ma intreb ce mama dracu a cautat si la nationala, cred ca Piturca a vrut sa il faca de ras.

 

Si am renuntat sa ma intreb ce cauta titular meci de meci ... :(

Ok, nu sunt variante pe postul lui, dar a fost totusi atata timp pentru un tranfer !

L3nIn09.03.2006 08:22

Dati-mi voie sa ma indoiesc de valoarea antrenorului Cosmin Olaroiu. Nu zice nimeni ca nu studiaza, ca nu incearca sa faca ceva, dar daca nu e capabil de asa ceva de ce mai strica jocul celei mai iubite echipe din tara? Ca fotbalist a evoluat la "cele mai mari superputeri ale forbalului mondial": Gloria Buzau, Carpati Nehoiu, etc. ceea ce spune multe despre stiinta jocului. LASA-NE FRATE! Du-te de unde ai venit.

rugutzu09.03.2006 09:22

Prea multi il lauda pe Protasov pentru ca nu gandesc. Intr-adevar are o tactica in care pune accent pe creativitate si joc ofensiv, dar de multe ori asta e insuficient. Steaua a facut meciuri mari, cu Protasov pe banca, cu echipe mici. Tactica ofensiva a lu Protasov a fost sinucidere in meciurile cu adevarat importante. Degeaba am batut cu 4-0 pe Lens, daca am pierdut cu Rosenborg. Si vreti sa stiti de ce am pierdut cu Rosenborg? Pentru ca "am jucat ofensiv". O tactica de inconstienta intr-un meciu cu o asemenea miza. Am luat 3 goluri pentru ca "noi faceam spectacol si atacam". Niciodata nu l-am putut ierta pe Protasov pentru ca a pierdut atunci cand era mai important.

Sa stiti si voi ca tactica lui avea reusite numai cu echipe mici. La un asemenea nivel de competitie, prudenta este vitala.

Echipa a jucat bine aseara (cel putin mai bine ca in meciul trecut) dar a intalnit o echipa tehnica, rapida, determinata si cu un presing sufocator.

Poate ca daca stam "cu curu in porta", cum spun unii si in meciul urmator, si avem noroc sa marcam in una din ocaziile pe care ni le creem ne vom califica. Si atunci asta va fi performanta.

Un ultim lucru: Suntem o echipa mare si talentata, dar nu suntem Barcelona sa privim cu superioritate orice meci!

sunt_stelist09.03.2006 09:35

Cu tot respectul eu ca stelist vreau sa vad ca echipa joaca fotbal....si nu ca sta cu fundul in poarta. Daca echipa joaca or sa vina si rezultatele.....Dar mult mai tragic este ca nu se mai vede nimic in jocul Stelei de cand Olaraiu este antrenor.....NU am nimic cu Oli, dar in timpul meciului pe fata lui se citea aceasi crispare si poate neajutorare ca si jocul echipei......Fara mentalitate de invingator....fara sa iti asumi riscuri.......nu este nimic.....NU SPRIJINIM Steaua?...Amintiti-va cand Steaua era condusa pe teren propriu si era incurajata si purtata spre victorie de public......DAR ACUM Steaua NU JOACA NIMIC!!!!!!!!!!!! HAOS TOTAL!!!!!!

 

parerea mea.....

The Flyer09.03.2006 09:39

cu Olaroiu pe banca o sa ne luam adio si de la titlu,si de la chl si de la spectacol,asa cum ne-am luat adio de la Cupa UEFA,aseara!numai un miracol mai poate califica Steaua in sferturi,dupa cum joaca cu cretinu' asta pe banca!

Bogdan4Steaua09.03.2006 09:40

Referitor la meciul de aseara.

 

Am stat la Tribuna 1 si nu mi-a venit sa cred cata prostie si nesimtire exista la unii suporteri "inchipuiti" ai Stelei. Sa va dau un exemplu: in stanga mea statea un individ la vreo 50 de ani, suporter "infocat" al Stelei.

Ei bine, din primul minut nu am auzit de la acesta altceva decat injurii la adresa jucatorilor. Ba mai mult, am ramas masca cand l-am auzit pe respectivul ca vrea sa primim gol, asa, "ca sa ne invatam minte". 8O

 

Cum poti sa ai o astfel de gandire? Astfel de persoane nu au ce cauta la stadion. Mi-am dat seama inca o data ca gestul regretabil al lui Meme este perfect scuzabil, daca am ignora functia pe care acesta o ocupa. Tot referitor la Tribuna 1, nu se poate generaliza. Sigur, sunt multe persoane care mananca tot meciul seminte si stau ca stanele de piatra, insa am avut cu cine canta. Trebuie doar sa dea cineva tonul. :wink:

 

Am facut aproape 600km pentru a-mi incuraja echipa favorita. Nu m-a multumit rezultatul, nu mi-a placut jocul per ansamblu, dar nu regret nici o clipa ca am fost la meci, iar la final i-am aplaudat pe jucatori. Suporterul trebuie sa isi incurajeze echipa si la bine si la rau. Toata admiratia pentru cei de la Peluze. Au cantat pana la final. Totusi, nu ma incanta ideea de a scanda impotriva echipelor rivale(Dinamo si Rapid) la alte meciuri decat cele directe. Decat sa ii injuram pe acestia, mai bine ne incurajam echipa.

 

Despre meci.

 

Joc mediocru spre slab. Spaniolii ne-au presat si practic nu am construit aproape nimic. S-a insistat peste masura cu acele mingi lungi direct pe varfuri. Nici Iacob nici Dica nu au reusit sa scape din coasta apararii adverse in urma unor astfel de faze. Nu inteleg de ce si dupa pauza s-a insistat in multe randuri pe aceeasi chestie, in conditiile in care s-a vazut clar ca in prima repriza astfel de lansari nu au avut sorti de izbanda.

Jocul pe benzi nu a mers grozav. Nu am mai vazut acele urcari ale lui Ogararu, acele combinatii pe dreapta dintre el si Banel, combinatii atat de des intalnite pe vremea lui Oleg. Au lipsit centrarile de calitate, pentru ca slava domnului, avem jucatori care pot sa le fructifice(Goian, Dica, Iacob). Nesu a jucat slab, a fost vizibil depasit de situatie. Olaroiu nu a vrut sa riste cu Petre Marin, deoarece in cazul unui meci mai slab al acestuia, toata lumea i-ar fi sarit in cap. Totusi, cred ca este cazul ca Nesu sa stea pe banca o perioada(un bun moment de a-l retesta pe Marin este chiar meciul cu Argesul de duminica). Nicolita a alergat mult si degeaba, incepe sa se arunce din ce in ce mai des la orice contact cu adversarul. Bostina s-a miscat bine, dar dribling-urile sunt inutile atunci cand iti lipseste pasa/centrarea decisiva. Radoi a jucat bine, chiar daca a balbait si el 2-3 mingi. Paraschiv s-a luptat mult, dar nu a reusit sa creeze o legatura intre aparare si atac. Fundasii centrali au jucat aproape impecabil. Mi-a placut si Carlos. Degajari precise(poate ca nu tot timpul se impun degajari lungi, e adevarat); a iesit bine la centrari si a avut vreo 2 interventii foarte bune.

 

Imi fac mari probleme pentru meciul retur. Daca aici se presupune ca Oli a incercat(a nu se intelege ca a si reusit) sa joace ofensiv, ma intreb ce se va intampla la Sevilla, in conditiile in care jocul prudent pare a fi o solutie mai indicata. Din pacate Oli continua sa dezamageasca. Este as la teorie, dar practica "il omoara" deocamdata. In ritmul acesta nu stiu cat timp va mai rezista. Sa speram intr-o victorie duminica, victorie secondata de o calificare in fata celor de la Betis. Sa speram ca va fi asa.

The Flyer09.03.2006 10:00
Consider ca nu ar trebui sa blamam jucatorii care nu cu putin in timp in urma ne-au facut foarte fericiti,chiar si Nicolita cu raidurile sale si centrarile bune, urcarile in atac ale lui nesu, creativitatea lui Bostina, eficienta lui Paraschiv. Jucatorii sunt aceeasi, antrenorul este schimbat si este unicul vinovat...de cand a venit si pana acum si pe viitor, pana va pleca l-am contestat, il contest si o sa o fac in continuare si sper din tot sufletul sa imi dea peste nas la spanioli, sa facem un meci mare...

 

crede-ma,nu la jucatori e problema!la cretinu' de pe banca e!tot ei au jucat si cu Walter si cu Oleg!asta i-a bulversat de tot!

ultrared_blue09.03.2006 10:05

Mare dezamagire. Imi este greu sa spun dar Steaua merge in jos. S-ar putea s-avem noroc sa ne calificam totusi, dar asta numai daca reusim sa scoatem si noi un 0-0 la Sevilla, ca gol nu vad cine mai poate da. Aduceti-va aminte ca in ultimele meciuri Steaua s-a calificat cu fundasii. In atac doar Dica a mai infipt cate una. Nicolita nici nu mai stiu de cand n-a mai dat un gol, Iacob s-a facut uitat de mult, Oprita si Cristea nici nu stiu ce-s alea goluri. Ne trebuiesc atacanti de valoare, ne trebuie un golgeter. Neaga si Raducanu nu jucau ei stralucit dar dadeau goluri ceea ce era f. important.

«1121314151619»