Cum fiecare are imnul sau preferat al vreunei echipe din Anglia, Italia, Spania etc. m-am gandit sa postez un imn al unei echipe dintr-o tara vecina : Crvena Zvezda, cu alte cuvinte Steaua Rosie din Belgrad.
Mi se pare un cantec potrivit : simplu, melodios si cantat de 50 000 de sarbi pe Marakana iti provoaca fiori..si chiar 50 000, nu doar peluza.
Linkuri : http://www.filehost.ro/182418/Crvena_Zvezd...Dobro_znaj_mp3/
http://rapidshare.com/files/1526633/Crvena...o_znaj.mp3.html
Versuri
Dobro znaj da uvek tu sam ja
Dobr oznaj da necu nikada
Da te ostavim, da te zaboravim
Dobro znaj da uvek tu sam ja
Zvezdo znaj da ludo volim te,
Ja ne mogu dana bez tebe
Scre svoje sam spreman da ti dam
Sto za tebe ludo udara
Jednog dana, kada prodje sve
Kad me budu stigle godine
Znaj da nikada neci doci Dan
Dan kad necu biti s' tobom ja.
Traducere :
Stii bine ca aici mereu voi fi
Stii bine ca in veci
Nu te voi lasa, nu te voi uita
Stii bine ca aici mereu voi fi
Steaua, cu nebunie te iubesc
Si fara tine nu pot sa traiesc
Inima sa ti-o dau sunt pregatit
Si pentru tine ma lupt cu tarie
Intr'o zi cand vor trece toate
Si cand vor trece si anii mei
Stii bine ca ziua aceea nu va veni
Ziua cand cu tine nu voi fi
Si cand va sosi si acea zi
Pentru tine o bere voi bea
Si in lumea in care voi pleca
Cu tarie vei straluci Steaua mea.