FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Propunere pentru un nou imn...

«1121314»
raulik0711.06.2011 17:30

Tocmai asta voiam sa-l postez si eu acum!..emotionant!

ExTaZzY11.06.2011 18:15

l-am propus si eu la Propuneri/Sugestii .. nu am vazut k este topic facut:D

Kellerman11.06.2011 19:26

Suna bine. Ar fi bine de testat intr-un studio profesionist sa vedem cum ar iesi. Oricum, trebuie vorbit cu CSA daca e, nu cu FC bekali.

navodarean11.06.2011 22:09

Care esti ma de la Sport.ro ? :-w

 

A aparut articol cu videoclipul ala de 9 minute... deja.

shack3r11.06.2011 22:41

Cum cel mai cunoscut imn din fotbal e YNWA, unde versurile nu au legatura cu clubul de fotbal Liverpool, consider ca un imn potrivit, care poate fi cantat de toti suporterii, este Holograf-Sa nu-mi iei niciodata dragostea. Ganditi-va un pic, e foarte usor, transmite cam ce simtim (simteam) pentru Steaua, plus ca e o melodie foarte cunoscuta.

sile-jardel12.06.2011 09:56

suna f bine acest imn dat pe sport.ro cred ca s-ar auzi super cintat de tot stadionul.

Andrei-Cristian12.06.2011 18:25

Suna bine...doar ca domnul are un pic accent de ardeal cred..nu e asta o problema dar nici nu se aude foarte bine..

Totusi unele versuri cred ca ar putea fi modificate sau scoase.. oricum e prea lung pentru samantari..

raulik0712.06.2011 20:08

Daca se selecteaza 2 strofe din el cred ca e de-ajuns, Mai ales aia cu mii si mii de copii de adora....etc...te unge pe suflet :)))....poate il face pe Dodel sa joace :))

AleXyS.fCSB13.06.2011 09:17
asta e un imn bun pentru ceea ce se intampla acum pe la Steaua..

cu "Steaua suntem noi" si "Ne vrem clubul inapoi" :)

 

Dupa cum ai zis si tu asta ar suna cel mai bine :)):thumbsup:

"Steaua suntem noi" si "Ne vrem clubul inapoi!", sau celalat ar fi o varianta editat putin .

Daniel-Ionut03.11.2011 14:33

In cadrul emisiunii "Fresh" de la Radio GSP, Gabi Safta, a avut o... tresarire cind a ascultat piesa interpretata de... Traistariu - Cit de frumoasa esti! A difuzat piesa de două ori si a analizat textul. Imediat a constatat că un text mai bun pentru imnul Stelei nu poate fi facut. "Cu schimbarea liniei melodice, poate fi cel mai tare imn de fotbal din Romania", spune Safta.

 

Mihai Traistariu - Cit de frumoasa esti

Asculta mai multe audio diverse

vlad03.11.2011 15:08
In cadrul emisiunii "Fresh" de la Radio GSP, Gabi Safta, a avut o... tresarire cind a ascultat piesa interpretata de... Traistariu - Cit de frumoasa esti! A difuzat piesa de dou�ƒ ori si a analizat textul. Imediat a constatat c�ƒ un text mai bun pentru imnul Stelei nu poate fi facut. "Cu schimbarea liniei melodice, poate fi cel mai tare imn de fotbal din Romania", spune Safta.

 

Mihai Traistariu - Cit de frumoasa esti

 

Asculta mai multe audio diverse

Mi s-au improscat chilotii cu lacrimi de atatea emotii. Cu maseuza nu se mai aude nimic? Ala imn,tata!

 

 

Andrei-Cristian03.11.2011 15:25

"Sa nu-mi iei niciodata dragostea " ar fi, cu micile modificari ,dupa parerea mea ..daca tot a inviat si topicul asta..

pcsbb03.11.2011 17:52
Mi s-au improscat chilotii cu lacrimi de atatea emotii. Cu maseuza nu se mai aude nimic? Ala imn,tata!

 

:yeahh: Suna ca dracu'! Traistariu? :)) Altceva n-a gasit si lingaul ala. :nono:

MoWeed04.11.2011 07:44

De ce nu o manea? Sa fie pe sufletul "suporterilor adevarati"

nea_Caisa05.11.2011 14:36

sunt de acord cu sa nu-mi iei niciodata dragostea, chiar l-am auzit cantat la hochei.

red&blue_boy05.11.2011 16:17

Bine ca nu propuneti Marcel Pavel - frumoasa mea ...

sorin_daniel05.11.2012 11:29

deci? e cea mai buna varianta de pana acum sau nu?

vevebr06.11.2012 14:09

Guess Who-Tot mai sus

zama12.06.2013 09:28

Lupta-te Nord. lupta-te Sud,

In ploaie, ninsoare, gaze sau scut,

Lupta-te Sud, lupta-te Nord,

Cantecul nostru urca la nori!

 

Lupta-te Nord. lupta-te Sud,

Dusmanii tremura cand ne aud,

Lupta-te Sud, lupta-te Nord,

Cantecul nostru iti da fiori!

 

Lupta-te Nord. lupta-te Sud,

Si ce daca sistemul e crud,

Lupta-te Sud, lupta-te Nord,

Si ce daca multi nu ne vor!

Ivanski12.06.2013 20:38

 

Din punctul meu de vedere aceasta melodie este perfecta!

«1121314»