Ce ziceti de melodia [Nomadi - Hasta Siempre Comandante Che Guevara] sau versiunea mai lenta [soledad Bravo - Hasta siempre Comandante Che Guevara]? La baza a fost un imn inchinat lui Che Guevara; daca un compozitor schimba cuvintele ar suna bine?
Ce ziceti de melodia [Nomadi - Hasta Siempre Comandante Che Guevara] sau versiunea mai lenta [soledad Bravo - Hasta siempre Comandante Che Guevara]? La baza a fost un imn inchinat lui Che Guevara; daca un compozitor schimba cuvintele ar suna bine?
Ce parere aveti de melodia propusa de Mihai Alexandru. Ascultati aici.
Da...se pare ca nu merge bagat link catre geseprosti.. o gasiti voi acolo pe site. Bafta!
@KuzMaN:
am ascultat si eu "imnul" lui Mihai Alexandru dar nu mi se pare deloc unul reusit (e doar o parere) pentru. ca se lungeste prea mult cu ieieieiei alea si apoi versurilor parca le lipseste ceva. In al doilea rand nu suna deloc a imn, e doar o alta melodie in repertoriul suporterilor.
Melodia lui Bogdan Dima suna muuuult mai bine decat asta, deci daca nu se va alege Forza Steaua a lui B.D., parerea mea, sa se mai caute in continuare.
Bafta!
Un imn ar trebui sa fie ceva lent si cu versuri despre Steaua 100% fara sa se spuna numele vreunui jucator sau antrenor.Parerea mea ar fi superb ca imnul sa inceapa cu un Fooorza Steauaa lung si apoi imnul incet si solemn sa il poata canta TOT stadionul...oare trebuie sa mai astept mult sa aud asta ?
Am si eu o propunere dar e mai mult un imn pentru campania anti-Jiji:
Cantaretul de muzica populara Ovidiu Purdea spune ca v'a compune un imn pentru Steaua:
Dintre toate stelele ce sunt
Și din toate cate stralucesc
De la cer si pană la pamant
Eu am Steaua mea si o iubesc!
Zici ca e:
Din toate florile din lume
Eu doar pe tine te'am ales
Si spun cu durere in suflet
Tu ai fost doar pe interes
![]()
![]()
Hehe, cam blastfemie sa il compari pe Ovidiu ala si inca ceva si Sisu.
cred ca noul imn ar trebui sa sune cam asa:
Cu gigii paanaaa la moartee
Paanaa laa moaaarteee
Cu Gigi panaaa laaa moarteee
Forzaa Gigii Forzaa Gigi
Hei hei
Forzza Gigi Forzza Gigi
hei hei:)
cred ca noul imn ar trebui sa sune cam asa:
Cu gigii paanaaa la moartee
Paanaa laa moaaarteee
Cu Gigi panaaa laaa moarteee
Forzaa Gigii Forzaa Gigi
Hei hei
Forzza Gigi Forzza Gigi
hei hei:)
wtf? ![]()
cam hazless
sper k a fost un post ironic la faptul k gibonul isi face Liga suporterilor
si eu cred ca trebuie ceva mai lent,sa poata fi cintat de tot stadionul.nu cred ca merge cu ieieieieie sau ooooooo,trebuie ceva mai cu suflet.ma gindeam la ceva de genul.........refren......ridica-te stelistule...... si du-ti echipa.... spre glorie...... suntem aici de zeci de ani pentru culori nu pentru conducatori......... patroni au fost si vor mai fi dar Steaua luata nu poate fi refren....ridica-te stelistule.... si du-ti echipa spre glorie.. O idee nu stiu.
Ce spune-ti de Scooter-J'adore Hardcore! ![]()
![]()
![]()
Ar fi superb! ![]()
Cel putin melodia !!!
Aici se discuta despre un IMN, nu despre melodii. Steaua inca nu are un imn. Porcaria aia de scooter - maria nu e un imn, e un rahat de melodie care se auzea in diferite momente ale meciurilor. Steaua nu poate sa aiba ca imn o melodie straina, ca nu suntem straini, si cel putin nu rahat d-ala de scooter sau alte jeguri de melodii care se aud pe toate stadioanele din lume.
Si nu prea ti-ai gasit bine momentul sa discuti despre melodii/imnuri intr-o perioada in care Steaua e echipa ciobanului, nu a noastra. Poate cand ne vom recupera echipa de la cioban si vom disocia numele de Becali cu brandul Steaua, atunci vom discuta si despre imnuri. Deocamdata n-are rost sa-i facem imn echipei ciobanului, si nici sens...adica el isi bate joc de Steaua, de noi, de fostele glorii, si noi sa-i facem imn si sa-i incurajam echipa?
Sa-i dam Guie lui Migi.
Propun ca noul imn sa fie o adaptare a Pusca si Cureaua Lata.
Ceva de genul...
Pusca si cureaua lata
Ce fotbal jucam odata
Campioni adevaratati
Iubiti si respectati..
Si daca tu esti stelist
Te pisi pe-orice becalist
Caci Gigi om nu e
Hai sa-i dam la m**e.
Ceva de genul...
Pusca si cureaua lata
Ce fotbal jucam odata
Campioni adevaratati
Eram iubiti si respectati..
Si daca tu esti stelist
Te pisi pe-orice becalist
Caci Gigi om nu este
Hai sa-i dam toti la m**e.
Am retusat putin, sa sune mai bine ![]()
Versurile noului cantec au fost compuse de interpretul de muzica populara Ovidiu Purdea Somes, care promite ca va finaliza imnul Stelei pana la sfarsitul lunii.
"Imnul Stelei are trei strofe si un refren. Eu am fost textier, am scris versurile, iar un prieten de-al meu a intrat deja in studio, pentru a crea muzica. Va fi o melodie antrenanta, o combinatie intre pop si folk, care sa ridice oamenii in picioare pe stadion si sa-i faca mandrii ca sunt romani."
"Pe 25 februarie, la meciul Unirii cu Liverpool, din Ghencea, speram sa putem prezenta i varianta care sa fie analizata de conducerea Stelei", a declarat cantaretul pentru Libertatea.
Refren: "Sunem stelisti cu fotbalul in sange
Suntem stelisti la bine si la greu
In loc de inima avem o minge
Si o nadejde-n bunul Dumnezeu."
sport.ro

Autorul imnului care canta muzica populara, dar s-a nascut ultras !!!
Cristiane, nu mai fi magar! ![]()
Mi scuzi, mi scuzi !! ![]()
Sunem stelisti cu fotbalul in sangeSuntem stelisti la bine si la greu
In loc de inima avem o minge
Si o nadejde-n bunul Dumnezeu.
Mai penibil de atat nu se putea, cum ma-sa sa spui frate in loc de inima avem o minge? pa ce a degajat Zapata si te-a lovit mingea in piept?
daca noi avem in piept o minge asta cred a avut o (lovitura de) minge in cap.
Cum Doamne iarta-ma sa iti pui pe prima pagina a site-ului oficial poza cu fecali? Ce fel de om s-ar lauda ca il cunoaste personal pe acest infect?
Pe langa faptul ca refrenul este tampit, nu cred ca este potrivita folosirea cuvantului "Dumnezeu" in imnul unei echipe de fotbal.
Am avut si eu colegi de facultate care s-au mandrit (se mandresc) ca au dat mana cu ciobanul! De ce? Cica le place modul lui de abordare a problemelor vietii. Ca are tupeu plm! ![]()
Deci sambata ascultam imnul sau...? ![]()