Nu e bine ca a venit Dica macar pentru ca in sfarist avem si noi un stelist in lot?Ca de la Ogararu si Radoi incoace am avut doar mercenari.
Nu e bine ca a venit Dica macar pentru ca in sfarist avem si noi un stelist in lot?Ca de la Ogararu si Radoi incoace am avut doar mercenari.
@David
Problema nu este cat de stelist este Dica.
Problema este ca toti il vad pe Dica dupa cum era acum 2 ani, nu dupa cum e acum. Si tare mi-e ca exact aceeasi oameni care acum il vad drept un salvator il vor injura cu foc dupa prima jumatate a returului.
Dupa atatea transferuri "bomba", dupa atatea repatrieri ratate in fotbalul romanesc, inca n-am invatat sa fim mai rezervati la venirea unui jucator care a esuat in afara.
Nu spun ca neaparat transferul lui Dica va fi unul ratat. Poate va juca mai bine ca in 2005-2006, cine stie? Dar nu cred ca va rupe gura targului din prima, pur si simplu a jucat prea putin de cand a plecat
In primul rand am uitat de Goian,Ghionea si Petre Marin.Scuzati.
In al doilea rand,nu ma astept ca Dica sa fie un salvator.
3.La CFR a jucat mijlocas la inchidere,normal ca a dat un singur gol,desi dadea pase si centrari foarte bune.
4.Dica niciodata nu fugea,nu dribla,nu e nici un Banel,ci doar un executant de finete,un jucator care stia fotbal,astea nu se pierd precum driblingurile sau interventiile portarilor.
5.Dica,ca si Radoi,Goian si Ghionea(ca sa nu vorbesc de Lacatus,Hagi sau Duckadam) ar trebui sa aiba loc la echipa oricand pentru ce au facut.
PS.Raul juca la Real Madrid in ultimii 2 ani de bun ce era?
Eu vad ca lumea zice ca esti cam prost. Da' nu conteaza. Ca tu joci fotbal, stii mai bine ![]()
@Adriane : Esti maximul penibilitatii !
@Adriane : Lumea care e in tovarashie cu tine , si care normal , nu se pricepe la fotbal ! Daca eu sunt prost , inseama ca tu esti si mai prost pentru ca te bagi in seama cu mn kyokushinule ![]()
@MoWeed : Pe Banel nu l-am pupat in cur , am spus doar ca ar merge jucat fundas dreapta , deoarece nu aveam p solutie viabila in acel moment , Emeghara abia se tinea pe picioare , iar Bonfim nu era venit...atat !
Eu nu inteleg de ce faceti atatea analize ?!?!? Nici nu l-am vazut jucand , dupa ce o va face il puteti critica , dar acum putin respect pentru ceea ce a fost si a facut pentru Steaua...
Toti sunteti specialisti cand vijne vorba de comentat , in special redusul de Adrian , el le stie pe toate , dar daca ii dau o minge in mana o confunda cu o bomba
In teren e altceva , mult mai greu , sunt multe lucruri de pus la punct ( pozitionare , concentrare , viziune a jocului etc )
Nu voi sunteti aia care il criticati si spurcati pe Cioban ? Sincer , nu va mai recunosc , parca sunteti copii fiele ale lui , reactionati exact in acelasi mod ca si el ! Am vazut ca deja la criticat pe Dica , nici nu a venit bn si i-a facut o caracterizare tipica ca a voastra...
Edit : Sarbatori Fericite !
Nu va mai certati , am aflat eu ultimele transferuri la Steaua
Ce jenant esti Bogdinho! ![]()
@Adriane : Lumea care e in tovarashie cu tine , si care normal , nu se pricepe la fotbal ! Daca eu sunt prost , inseama ca tu esti si mai prost pentru ca te bagi in seama cu mn kyokushinule
Cine e acest "mn" cu care, cica, eu ma bag in seama?
Daca te refereai la tine, desi nu stiu de ce iti spui "mn"(probabil de la Minte-Ngusta), ar trebui sa te uiti mai bine si sa vezi ca, de fapt, tu te bagi in seama cu mine. Ca nimeni nu se baga in seama cu tine. Si asta cred ca ai invatat-o pe pielea ta cu campionatul de FM.
Ti-au mai zis si altii ca esti prost, dar nu are rost. Oricum, eu te cred ca esti fotbalist, pentru ca te porti exact ca unul. Ai comportament de fetita, ai un IQ foarte slab, esti cocalar, ai gura mare pe net, in spatele unei tastaturi, probabil iti si faci poze singur cu webcamul sau telefonul.
Auzi, hai ca mi-am adus aminte de ceva. Mi-am gasit recent carnetul de fotbalist pe care il aveam cand jucam si eu de placere in divizia d, la o echipa din Alba Iulia. E intr-adevar destul de vechi, dar are stampila, poza si e vizat. Asta inseamna ca sunt fotbalist?
Ca, daca da, atunci si eu sunt expert, la fel ca tine.
Nu ca tu ai fi fost vreodata expert. Toata lumea stie ca nu ai nici un pic de habar de fotbal.
Si ca sa demonstrez asta, pun mai jos cateva citate din bogdinho:
Ilie poate face treaba in Ghencea...are spirit de luptator...sa speram ca Steaua va lua titlul anul asta...asta doar daca "ciobanelul" nu se mai implica...!!! thumbsup.gif
Nu a trecut mult dupa si bogdinho a intors-o, incepand sa isi bata joc de Ilie. Cam la fel cum a facut cu Banel.
Despre Geraldo:
nu mai prinde primul 11 odata cu venirea lui galamaz...
Omul stie fotbal.
Si daca tot am vorbit:
cum poti sa spui ca nu stie Banel sa deposedeze ??? cred ca nu l-ai vazut niciodata jucand daca spui asta...sau ca nu stie sa stea la offside...sau sa zicem ca poate nu stie,dar prin viteza sa compenseaza...daca era asa "slab de inger" cum il considerati voi nu ar fi fost titular nici cu Zenga,Protasov,Olaroiu,Hagi,Lacatus,Dorinel si nici cu Piti...stiu ca Ilie il va folosi fundas...chiar el a spus ca il vede mai mult fundas lateral dreapta decat mijlocas dreapta....acum vom vedea...
Sunt slabi si acesti antrenori la fel ca Banel ??? pentru ca asta reiese daca voi spuneti ca Banel n-are remediu...
ce-aveti mah...in primul rand Banel e cel mai stelist dintre toti jucatorii Stelei...iar presa din Romania este una de mahala...cred ca am spus tot ce vroiati sa stiti...
oricum Banel este cel mai stelist dintre stelisti si de aceea il vom iubi neconditionat...
steag_cruce_invers.gif Bravo tiganeeeeeeeeeeeee...
L-a iubit neconditionat pana i-a atras lumea atentia ca e prost.
Despre Galamaz:
Asa e... Galamaz este "cel mai bun fundas central din tara" !!! CRED CA NU POATE NIMENI SA MA CONTRAZICA in aceasta privinta...ar face cu Gardos un cuplu extraordinar...!!!
No comment.
stai linistit...Apostol e cel mai bun coordonator din tara...Andrei Ionescu poate ca e mai talentat ca el dar are nevoie de meciuri si experienta...are abia 21 de ani...eu cred ca Bicfalvi-Apostol va fi cel mai tare cuplu de mijlocasi centrali din tara...au un mare atuu...faca la fel de bn ambele faze...defensiva cat si afensiva ... "box to box"... sa-l vedem pe Apostol cum se intelege cu el...
Despre Edi Iordanescu:
Are scoala de antrenori de la Coverciano ... nu este antrenor slab...ba din contra ajuta mult Steaua...timpul ne va clarifica totul...!!!
Despre Martinovic:
alta "petarda"
Bonfim e cea mai mare "petarda" de jucator pe care l-am vazut jucand vreodata in Ghencea...parca e beat si nu poate sa se tina pe picioare...si un mecl e mai rapid ca el... "lentoare"
Cred ca e destul pentru a demonstra cat de expert e Bogdinho. Daca vreti sa radeti mai mult, cautati-i mesajele scrise, ca puteti sa o faceti foarte usor, de la el de pe profil. O sa radeti si o sa va convingeti ca e expert in fotbal.
Dica e praf. Si daca-mi zici ca spun asta pentru ca sunt prieten cu Adrian esti idiot.
Bine bine Dica e praf , bine ca sunt Tanase care alearga (dupa curve) si Banel (pe langa minge).Oricum....
CRACIUN FERICIT !
Nu ganditi asa, fratilor.
Numai pentru ca Banel e cel mai slab fotbalist din istoria Stelei, nu inseamna ca trebuie sa ne bucuram daca la echipa vin fotbalisit mai putin slabi ca el.
Steaua e un nume. Steaua a realizat ceva. La Steaua nu e loc de "slab" sau chiar "mediu". La Steaua trebuie sa vina de la "bun" in sus.
Nu am spus ca la Steaua trebuie sa vina jucatori putin mai buni decat Banel , din contra suntem o echipa care are o istorie mareata ar trebui sa luam jucatori buni sau foarte buni , dar dupa mine Dica este peste Banel si poate chiar peste Tanase.
N-are rost sa ne certam pentru Dica.Desi toti avem in minte imaginea lui Dica din prima perioada petrecuta la Steaua,e clar ca acum nu mai e ce-a fost.A jucat foarte putin pe unde a fost,la echipe mici,n-a confirmat,asa ca normal ca avem dreptul ca unii dintre noi sa fim reticenti cu privire la aducerea acestuia.
Bine-ar fi sa redevina jucatorul de odinioara,dar eu unul ma cam indoiesc...Vom vedea!
l-am dat pe Phillips la Chelsea la 63 de milioane si pe Pop la valencia pe 65 de milioane..
la PES bineinteles ![]()
Decit sa aduca jucatori tineri,de perspectiva,mai bine acceptam fosti stelisti pe salariul top-Steaua,aflati la ananghie...patronul e deja de acord.Ce putem face noi?Daca in ultimii ani , majoritatea nu sunt de acord cu antrenorii,fosti jucatori stelisti de valoare...si care cit de cit au aratat ca au valoare,cu alte echipe...de data asta cu Dica,sper cel putin sa nu fie titular,fiindca va incetini jocul iar,in acest retur nu avem nevoie de asa ceva.As dori sa n-am dreptate si sa vad pe Dica vitezistul??? ![]()
Philips ? Pop ? Cine sunt astia ? ![]()
Decit sa aduca jucatori tineri,de perspectiva,mai bine acceptam fosti stelisti pe salariul top-Steaua,aflati la ananghie...patronul e deja de acord.Ce putem face noi?Daca in ultimii ani , majoritatea nu sunt de acord cu antrenorii,fosti jucatori stelisti de valoare...si care cit de cit au aratat ca au valoare,cu alte echipe...de data asta cu Dica,sper cel putin sa nu fie titular,fiindca va incetini jocul iar,in acest retur nu avem nevoie de asa ceva.As dori sa n-am dreptate si sa vad pe Dica vitezistul???![]()
vad ca inca speri la titlu..te intreb si eu..de ce?
Are dreptate intr-un fel , ar trebui adusi jucatori tineri nu jucatori trecuti de 25 de ani , dar sa nu uitam ca la Steaua in ultimii ani nu s-a dat deloc credit tinerilor.Ce echipa ar fi avut acum Steaua daca li se dadaea credit lui Mustata , Filip , Bicfalvi , Ionescu , Ochirosii , Al. Lazar , Rusu , Batfoi sau Vaduva ? Dar nu se poate asa ceva , noi trebuie sa ii luam pe Bilasco , pe Apostol , toti acesti mari super ultra mega jucatori.
@Adriane : Esti maximul penibilitatii !
Si eu imi mai ies din minti uneori, dar ce faci tu e deja lipsit de orice urma de bun simt.
In secolul 21 e democratie in toata (aproape) Europa, din cate stiu eu. Asta inseamna ca exista o libertate de exprimare, mai explicit, fiecare poate sa-si dea cu parerea.
Adrian si-a expus parerea despre jucatorul Nicolae Dica, nu a facut nimic altceva. Vezi ca tu ataci fara sa expui argumente. Iar asta iti poate aduce o mica (mare) pauza.
Si da, Nicolae Dica e un jucator terminat. Nu mai poate, pur si simplu. De la acea operatie nu a mai fost la fel. Voi credeti ca daca mai era ceva de capul lui nu il pastrau aia de la CFR? Sa fim seriosi. E gata ca si fotbalist. Insa, pana sa se transfere, a facut ceva pentru Steaua, spre deosebire de mult adoratii unora dintre voi, ca Banel sau dodel.
Singurul lucru prin care s-a remarcat primul este capacitatea "muncitoreasca". Pacat ca terenul de fotbal nu este un zid, iar mingea o caramida. In cazul asta, ar face minuni Banel. Cat despre celalalt "fotbalist", normal ca se remarca. Se remarca prin cate o bomba sexi [parere personala: iulia tabacaru e mai degraba bomba plina cu grasime, yuck]. Acum, sa revin la subiect. Sunt sceptic in privinta lui Dica. In cel mai bun caz ma mai da cate o pasa buna, dar faptul ca el nu mai poate se va vedea pe teren in meciurile din retur. Cine nu e capabil sa inteleaga faptul ca Dica nu mai poate, nu prea cunoaste fenomenul fotbal. E si cazul tau, bogdinho. Adu-ne argumente la injuriile ce le adresezi, sau log out si la revedere. Si asa toata lumea te considera "mai putin inteligent", sa nu spun altfel.
Baieti, stiu ca bogdinho e foarte enervant, dar incercati sa nu ii mai raspundeti cand ma injura pe mine. Zic asta pentru ca, daca va bagati in certuri cu el, riscati sa fiti si voi avertizati si nu are rost. Eu l-am rugat pe MoWeed sa ii ridice sanctiunea si sa nu il mai sanctioneze cand ma injura pe mine, pentru ca mie imi place cand el se face de rahat.
Am aratat mai sus ce fel de om e bogdinho si cat de bine se pricepe la fotbal. Doar gura e de el si, cand nu are argumente, asa cum ati si vazut, sare si injura. Asa ca, lasati-l in pace, ca avem nevoie si de astia ca el pe aici, ca sa mai radem si noi. Ca oricum motive de ras nu prea avem in ceea ce priveste Steaua. Macar sa radem de bogdinho ![]()
p.s.
Draga bogdinho, Lacatus a recunoscut cu gura lui ca e dinamovist si ca in tinerete purta chiar insigne cu dinam0. Vezi ca l-ai facut idiot ![]()
Nu ca ar fi asta problema pentru tine, la cum l-ai facut pe Ilie...
Daca nu vine Lovin, eu imi bag ****.
bogdinho nu avea nick-ul banelinho?
Lacatus a recunoscut cu gura lui ca e dinamovist
Hai ca mananci cacao. Faptul ca a jucat cand era mic la Dinamo nu il face dinamovist, si in niciun caz nu poti spune ca in acest moment Marius Lacatus este dinamovist.
Pai, tocmai, ca nu a jucat la dinam0. A jucat la Brasov. Hai nu o mai dati la ascuns atat, exista si inregistrare cu Lacatus recunoscand ca e dinamovist. Ce plm?! Dati un search pe google si o gasiti imediat.
p.s. Pentru informatii suplimentare, puteti sa apelati si la acei utilizatori mai in varsta ai site-ului. Va pot spune ei mai multe.
Ca a tinut cu Dinamo nu inseamna ca e dinamovist acum. Hai serios, daca si Lacatus e dinamovist atunci se intoarce lumea cu popoul in sus.
Nu degeaba cei mai buni prieteni de-ai lui din fotbal sunt dinamovisti: Andone e doar un exemplu.
Ma rog, informati-va de la surse sigure si obiective, nu trebuie sa ma credeti pe mine. Asa o sa va convingeti mai bine.