FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in iarna 2010-2011

«1202122232427»
zloty11.02.2011 09:52
Mare jucator Burdujan asta...Asta e salvatorul echipei,o echipa ce e cam varza si pe la mijloc,nu doar in atac... :dry:

Tin sa te contrazic , era piesa lipsa pentru un trident letal Ciorel-Dodel-si Burdujel .Adica ce mai vreti? avem una bucata taran pe banda stanga = un mijlocas dreapta care nu dribleazapaseazacentreaza si un atacant care in forma maxima da un 4 goluri acolo pa sezon.

red&blue_boy11.02.2011 09:58

Uite la asta nu m-am gandit!Cum-i are Barcelona pe Iniesta-Xavi-Messi,noi ii avem pe astia trei magnifici! :)

Ronnie11.02.2011 10:54
Burdujean a reusit sa de 2(doua!) goluri tot sezonul.

 

Gresesti, a mai dat 2 si cu Chelsea in tur.

 

Adrian11.02.2011 11:12

Cine ma? Torres sau burdujean? Sau burdujean e torres?:))

Ronnie11.02.2011 11:16

Eu nu observ nicio diferenta intre ei doi.

bogdinho'11.02.2011 11:52
Bai bogdinho, zici ca avem ceva cu tine da' de unde plm scoti toate tampeniile astea?

 

In ce univers paralel e burdujean cum l-ai descris tu mai sus?

 

Ala a dat in 2004 8 goluri pe sezon si asta a fost maxima lui. 8 goluri imputite intr-un sezon intreg. Asta e atacant periculos cu stang letal?

 

Ca sa nu mai vorbim de faptul ca, atunci cand Laca era la Vaslui, Burdujean a reusit sa de 2(doua!) goluri tot sezonul.

 

La Vaslui l-a folosit pe postul de mijlocas dreapta sau stanga , rar a fost folosit ca varf ! Ma intreb ce va fi folosit la Steaua , sper ca in atac...

ady.fcsb11.02.2011 12:24

La Steaua va juca fundas,asa il vede maestru Lacatus.Nu stiti voi tactica..

Eu observ mici diferente intre Burdujan si Torres.Cred ca Burdujan are un plus de viteza si un simt al portii ceva mai dezvoltat.Probabil ca intram in carti iar la anul vom depasii macar sferturile in UCL.

ebonyc11.02.2011 14:27

Cred ca o sa joace la deschidere...a sticlelor de vin. N-ati vazut cum il chinuie Lacatus pe Szekely pe banda stanga si cum il tine pe Banel bibelou pe partea dreapta? Tipa ca disperatu ca s-a saturat de centrarile proaste ale lui Banel, dar nu inverseaza benzile ca sa poata sa centreze Szekely cu dreptul. Si cred ca ar fi un avantaj si pentru Banelinho, ca daca ne aducem aminte dinspre stanga a facut el meciuri bune, golul cu Gaz Metan, meciul cu Betis si mai multe meciuri unde a jucat oriunde dar nu mijlocas dreapta. Cred ca si daca l-ar juca varf ar avea surprize placute.

bogdinho'11.02.2011 15:09

Haide , haidee bai :))

Adrian11.02.2011 17:55

Pai si, bai, bogdinho, daca ala a jucat la Vaslui doar mijlocas de banda, de unde scoti tu povesti cu stangul lui letal? Letal in ce sens? Ii pute picioru' stang rau de tot sau ce?

bogdinho'11.02.2011 18:20

Trage bine la poarta , asta o stii si tu chiar foarte bine kyokushinule :)

Alex88pl11.02.2011 18:30
Trage bine la poarta , asta o stii si tu chiar foarte bine kyokushinule :)

Hagi tragea bine la poarta, nu terminatul asta

razvan2811.02.2011 18:45

Bai nu va mai certati atata pe tema "trage bine la poarta" , pai asta ar trebui sa o faca orice atacant care joaca mai sus de Liga a III a , nu un atacant care ar trebui sa joace la Steaua.

 

Un jucator bun ar fi fost ala de la CSKA Sofia care era vorba sa fie adus , era Thereau , poate chiar si Moraes , nu Burdujan.Asta nu are loc sa joace la Vaslui si noi il luam si il mai si vedem ca fiind mare salvator.

Adrian11.02.2011 21:08

Pai bai bogdinho, tu pe cuvant ca ai probleme cu capu'. Cum tragea ala bine la poarta cand are medie de 3 goluri pe sezon?

Szekely a jucat anul trecut doar in prima jumatate. A jucat mijlocas dreapta. A dat 5 goluri. Despre ala poti sa zici ca trage bine(desi 5 goluri e putin pt un mijlocas, dar sa luam valoarea campionatului intern). Nu burdujean, care se caca pe el sa dea 2 goluri pe sezon.

 

Tu nu ai logica, baiatule, si zici ca avem noi ceva cu tine ca tot disuctam si te atentionam.

Szekely a dat 5 goluri in 15 meciuri. Burdujean doar 2 in tot sezonul. Cum sa zici ca ratatu' ala trage bine!?

Sau tu ce intelegi prin a trage bine la poarta?

bogdinho'12.02.2011 08:36

@Adrian

Omule , crezi ca daca marchezi de multe ori inseamna ca ai valoare ? Valoarea ti-o faci prin joc , prin munca , determinare , nu ca dai 5 goluri din greseala sau ajutat in mare parte de gafe sau mai stiu eu ce norocuri...

 

Vad ca tu ai ceva cu mn , nu altii , doar tu incerci sa ma provoci si ti-am spus sa nu ma mai jignesti pularaule...

 

Bai nu va mai certati atata pe tema "trage bine la poarta" , pai asta ar trebui sa o faca orice atacant care joaca mai sus de Liga a III a , nu un atacant care ar trebui sa joace la Steaua.

 

Un jucator bun ar fi fost ala de la CSKA Sofia care era vorba sa fie adus , era Thereau , poate chiar si Moraes , nu Burdujan.Asta nu are loc sa joace la Vaslui si noi il luam si il mai si vedem ca fiind mare salvator.

 

Stai linistit , deoarece " criticul sportiv " intitulat "Adrian kyokushinul minune" le-ar fi gasit si lor vreun defect si i-ar fi umplut de rahat pana in momentul in care ii dadeau peste nas...

 

Sigur ar fi spus ca Thereau e frezat , Dembele un delincvent sau Moraes un mercenar , asa ca nu te astepta ca Adrian sa laude vreun jucator care va ajunge in Ghencea...

Bogdan12.02.2011 16:29

@bogdinho pe baza caror criterii il consideri pe burdujan un posesor de stang letal? Si din cate vad eu Adrian iti da exemple concrete.. o comparatie Janos-burdujan jucati pe acelasi post.

ebonyc12.02.2011 16:37
@bogdinho pe baza caror criterii il consideri pe burdujan un posesor de stang letal? Si din cate vad eu Adrian iti da exemple concrete.. o comparatie Janos-burdujan jucati pe acelasi post.

 

Da ma, are stang letal adica te omoara cu ratarile. Cred ca s-a exprimat gresit bogdinho, ca a avea "stang letal" inseamna a marca nu a-l folosi in alergare sau sa pasezi. Burdujan saracu are si el calitatile lui bune, dar are o calitate care iti diminueaza performantele sportive oricat de talentat ai fi si anume neseriozitatea. La Steaua neseriozitatea e la ordinea zilei asa ca Burdujan se potriveste profilului. Mai trebuie sa ni-l aduca ciobanul pe Grigorie si i-am avea pe cei mai injurati rapidisti din ultimii 5 ani.

 

PS: Offtopic, ma uit la Barca B cu Cartagena si cred ca astia mici de la Barcelona ar lua titlul la noi in campionat.

bogdinho'12.02.2011 19:44
Da ma, are stang letal adica te omoara cu ratarile. Cred ca s-a exprimat gresit bogdinho, ca a avea "stang letal" inseamna a marca nu a-l folosi in alergare sau sa pasezi. Burdujan saracu are si el calitatile lui bune, dar are o calitate care iti diminueaza performantele sportive oricat de talentat ai fi si anume neseriozitatea. La Steaua neseriozitatea e la ordinea zilei asa ca Burdujan se potriveste profilului. Mai trebuie sa ni-l aduca ciobanul pe Grigorie si i-am avea pe cei mai injurati rapidisti din ultimii 5 ani.

 

PS: Offtopic, ma uit la Barca B cu Cartagena si cred ca astia mici de la Barcelona ar lua titlul la noi in campionat.

 

Mersi pentru sustinere :)

 

Fi sigur ca ar lua lejer campionatul , la Barca B sunt niste jucatori care au fost si in lotul primei echipe la un moment dat...

 

Numai bine...

David12.02.2011 21:28
Mersi pentru sustinere :)

 

Fi sigur ca ar lua lejer campionatul , la Barca B sunt niste jucatori care au fost si in lotul primei echipe la un moment dat...

 

Numai bine...

Bogdane, esti de-a dreptul savuros! :bananadance:

Alex88pl16.02.2011 17:30

care este treaba cu iliev?am citit cum ca s-ar fi inteles cu Steaua si ca urmeaza sa ajunga la Bucuresti sa semneze contractul.

Ronnie16.02.2011 17:35

Iar bulgari ma? Sa-mi bag p..., de cand a ajuns Berbatov la Manchester am inceput sa transferam o gramada de natii de la asta.

Vulturul Becali16.02.2011 18:51

George ****** a declarat excluvisv, senzational, in direct si in premiera la otv ca il vrea pe marica la Steaua :))

mountytoma17.02.2011 12:38

... si elena udrea vrea sa dubleze numarul de turisti straini in cativa ani.

 

asa ca m-am hotarat sa strang si eu un milion de euro pana in 2015. mai am doar 999.990 si reusesc

razvan2817.02.2011 19:21

Hai ca nu mai ai mult , nu e chiar asa rau :D

 

 

Marica la Steaua ? Cred ca ar veni pentru 3 milioane de euro salariu , nu l-ar deranja.

 

Era azi la TV o informatie cum ca Marica a cerut 3,5 milioane salariu de la Galatasaray.Pai daca Marica e jucator de 3,5 milioane pe an salariu eu sunt Bill Gates..

Alex88pl17.02.2011 19:39

ne-a bile, cumpara matale echipa asta de fotbal.

«1202122232427»