Gigi e maestrul in manipulare.Cum-necum,a reusit din nou sa scape de protest,ba mai mult sa ii izoleze pe cei de la sud fata de restul stadionului,facandu-i sa para paria tribunei.
Gigi e maestrul in manipulare.Cum-necum,a reusit din nou sa scape de protest,ba mai mult sa ii izoleze pe cei de la sud fata de restul stadionului,facandu-i sa para paria tribunei.
eu din poze vad ca nu s-a atins nimeni de femei si copii si nu cred ca sudistii faceau asa ceva, daca au atins oameni din tribuna, cred ca erau numai cocalari si burtosi, care poate ca au meritat treaba asta. cat despre alti stelisti adevarati care au cazut la mijloc, asta e, nici mie nu-mi place, dar intr-o treaba ca asta, exista si victime colaterale mai ales ca a fost ceva spontan si facuta la cald si nervi. totusi s-a vazut ca cei care au venit pentru Steaua au ramas pe locurile lor, din partea mea, tot respectul pentru ei, sunt stelisti adevarati. cei care au fugit erau cei care se simteau cu musca pe caciula.
offtopic!dpmdv iata cauzele!
1.s-a produs ruptura in conditiile in care unii au ales sa sustina echipa iar altii au hotarat sa tina un protest!
2.s-a hotarat incetarea protestului pentru a sustine cauza Piturca/proiectul Steaua!
3.comunicatul dupa meciul cu Universitatea Craiova!
4.prezenta la stadion!
5.toti mincinosii care se baga in seama aiurea pe net si dau vina mereu pe cei care merg in PS!
6.cei care nu inteleg ca e razboi si propaganda face parte din asta!
7.cei ce vin la stadion doar pentru ca vor sa "vada fotbal",provoaca si apoi se plang!
@Tornado cati ani ai tu,cine esti si in ce calitate te pronunti ca merita unii picioarele rupte?!
Sa calci in picioare femei si copii...sa umpli de sange oameni nevinovati, bah, sunt ultra-scandalizat, vreau ca astia de la Sud sa fie jupuiti de vii! Vedeti, mah, c-aveau dreptate Jiji si discipolii sai?! Huligani, bagabontzi si drogatzi, numa' otrepe p'acolo, ahhhhhhh...
Poftim? Aha, nu-i adevarat? Cum, mah, ca scrie peste tot c-a fost baie de sange?! Ma rog, daca nu-i adevarat, atunci scuze! Sunt convins ca toti cei care au acuzat aiurea isi vor cere scuze si data viitoarea vor fi mai circumspecti cu zvonurile.
inceteaza ma, ca nu a batut nimeni femei si copii. intr-adevar au existat si persoane care au fost prinse la mijloc fara sa fi gresit cu ceva, dar e drum lung de la cocalari si burtosi batuti pana la femei, copii si oameni injunghiati.
Daca aveam un rang superior tu zburai acum de pe site, pentru batjocorirea limbii romane.
imi cer scuze maye pentru BADJOCORIREA limbii romane ! ..... ai stat mult sa imi analizezi frazele?
SOC SI GROAZA
acum sa vad cine le mai ia apararea celor de la sud,in filmulet se vede clar cum agreseaza femei si copii huliganul ala in negru
Momentan parerea mea este ca trebuie sa astept sa se limpezeasca apele sa vedem ce se va intampla saptamana asta. In momentul de fata comentariile sunt de prisos.
<!--quoteo--><div class='quotetop'>CITAT</div><div class='quotemain'><!--quotec-->CoZzMy24:
<!--quoteo--><div class='quotetop'>CITAT</div><div class='quotemain'><!--quotec-->Steaua1947^:
RESPECT Peluza Sud !!
Ce nu stiu e ce-a facut Garla(macar dati-mi PM cei care stiti si spuneti-mi ) ...am inteles ca e ceva legat de niste mesaje .
Nordu' vandut , acum a fost mai clar ca niciodata.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->
mi s-a scarbit ! ... clar ... adik nu am voieee sa ma duc cu gagikmea la meci sau cu maicamea sau cu tata sau cu bunicamiu la meci la t2 ca vin smekerii aia cu curele in mana si ma bat ... nu???
BAAIII OAMENII BUNII !! .... Sudistilooorrr !! .. mereu cand zicea cnv ca domne sudu ala strica Steaua ... mereu va luam apararea ...!! ...ziceam ca cei din ps sunt suporteri adevarati !!.... dar am ajuns ca in jungla ! ...<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->
Mai da-te in pana mea de cocalar agramat, pentru felul in care scrii eu personal iti dadeam o palma peste ceafa. Si tai linistit, nu-si manjeste nimeni sangele cu o nulitate ca tine. Fecali e tinta!
in primul rand Nu sunt Cocalar ! ..
in al doilea rand si eu vreau sa plece ciobanu
in al 3-lea rand asa scriu eu pe mess de obicei
in al 4-lea rand nu mi s-a parut normal ca aceei copii care erau la t2 sa fie speriati sau unii oameni batuti/imbranciti fara nici o vina tie ti s-ar parea ceva normal sa vina tatal tau sau copil sau mama ta pe stadion si sa fie impinsa / lovita ????
SOC SI GROAZA
acum sa vad cine le mai ia apararea celor de la sud,in filmulet se vede clar cum agreseaza femei si copii huliganul ala in negru
! Adevarat !! .. cel in negru ar trebui sa i se dea INTERDICTIE pe stadion !! ....
imi cer scuze maye pentru BADJOCORIREA limbii romane ! ..... ai stat mult sa imi analizezi frazele?
Vai Dumnezeule, da`ce vremuri am ajuns sa prind.
nu salut asemenea gesturi, dar unii da la T2 o cauta cu lumanarea.... inainte de acest incident, tocmai ma certam cu un "sustinator"care se luase de un pustan ca saluta PS....
pana una alta PS(cei care mai sunt "drepti", pentru ca si la ei exista ceva probleme de "comunicare") sunt singurii care nu au lasat capul jos.... cum spunea cineva mai sus, s-a facut un pact datorita proiectului Piti.... care a fost schimbat, toata lumea stie cum....
daca PS/PN/T2 sau mai stiu eu cine, vrea sa-l injure pe cioban, nu inteleg cu ce-i deranjeaza pe unii.... care au venit la stadion, sa isi incurajeze echipa scandand din cand in cand "mu*e Dinamo".... astia sunt cei deranjati de scandariile PS?
pacat de incidentele provocate dupa de PN... nu asa se rezolva problemele
Vai Dumnezeule, da`ce vremuri am ajuns sa prind.
da.. ce vremuri .
Asta chiar crede ca se scrie baDjocorire =))
Hai ca mi-ai inveselit noaptea.
Asta chiar crede ca se scrie baDjocorire =))Hai ca mi-ai inveselit noaptea.
batjocorirea ! ... e bn ?? imi cer scuze si tie !
....................... in al 4-lea rand nu mi s-a parut normal ca aceei copii care erau la t2 sa fie speriati sau unii oameni batuti/imbranciti fara nici o vina tie ti s-ar parea ceva normal sa vina tatal tau sau copil sau mama ta pe stadion si sa fie impinsa / lovita ????......................
mai ti minte ce s-a intamplat anu trecut la meciu cu TM? ti se pare normal cum au intervenit stewarzii? oare gazul imprastiat de ei nu a ajuns si la copii/femei/batrani..... si totu a pornit de la ce? de la un rahat de steward.
hai sa numai aruncam cu noroi in nimeni.....iar daca mergeti pe stadion, mergeti sa incurajati echipa, lasati pe cei din PS/PN/T2 sa scandeze ce vor, daca va convine scandati impreuna cu ei, daca nu, lasatii in pace, nu sunteti voi in masura sa faceti pe jandarmii.
mai ti minte ce s-a intamplat anu trecut la meciu cu TM? ti se pare normal cum au intervenit stewarzii? oare gazul imprastiat de ei nu a ajuns si la copii/femei/batrani..... si totu a pornit de la ce? de la un rahat de steward.
hai sa numai aruncam cu noroi in nimeni.....iar daca mergeti pe stadion, mergeti sa incurajati echipa, lasati pe cei din PS/PN/T2 sa scandeze ce vor, daca va convine scandati impreuna cu ei, daca nu, lasatii in pace, nu sunteti voi in masura sa faceti pe jandarmii.
De la primul scandal cu Timisoara cand m-am luat gaz in ochii si mare bataie de la jandarmi nu am mai fost in Ghencea decat la cele cu Dinamo , rapid ,cefere in PN si cantam alaturi de toata peluza ! ... si asta zic si eu ... sa`i lase dreacu de tarani si cocalari din Tribuna a 2-a ! ( bine nu toti sunt asa) important este sa scapam de cioban si sa SUSTINEM Steaua !
pe mine mai mult ma deranjeaza unu care habar n-are cine e jucatorul cu nr.x pe tricou, si care injura tot meciu un jucator ca a gresit nu stiu ce pasa, decat cei din peluza care de bine de rau canta tot meciu, nu numai "mu*e Dinamo"
pe mine mai mult ma deranjeaza unu care habar n-are cine e jucatorul cu nr.x pe tricou, si care injura tot meciu un jucator ca a gresit nu stiu ce pasa, decat cei din peluza care de bine de rau canta tot meciu, nu numai "mu*e Dinamo"
se gasesc si in peluza dastia !! .... "Haiiiii Tojaaa dai odataaa fmm d betiv !" .... si defapt e radut ! ...
Raduta e pe la Crapid:))
probabil ca violenta e ultima solutie,dupa meciul cu GZ multi dintre membrii activi ai protestului care nu fac parte din brigazi au cam renuntat la a mai merge la stadion(din cat.asta fac parte si eu)
Nu cred ca se mai pune problema ca Becali sa plece prin cai pasnice
Raduta e pe la Crapid:))probabil ca violenta e ultima solutie,dupa meciul cu GZ multi dintre membrii activi ai protestului care nu fac parte din brigazi au cam renuntat la a mai merge la stadion(din cat.asta fac parte si eu)
Nu cred ca se mai pune problema ca Becali sa plece prin cai pasnice
Becali pleaca doar daca nu are rezultate cu Steaua ..... Steaua daca termina 2 sezoane pe ultimele locuri .... EL PLEACA !
Becali pleaca doar daca nu are rezultate cu Steaua ..... Steaua daca termina 2 sezoane pe ultimele locuri .... EL PLEACA !
Esti o CALAMITATE! Cand vad "oameni" ca tine, pe bune ca mi-e rusine ca-s stelist/roman. Esti 0, ca mentalitate/lexic, habar n-ai sa scrii, sa articulezi, sa pui virgula unde trebuie... Esti un amarat, cu fake-uri pe tine, inteligenta 0 etc. Mai bine pleaca si tu, si lasa-ne! Mi-e rusine ca esti stelist! Referitor la incidente, va rog nu mai comentati daca NU ati fost acolo. Ce bai de sange?? Ce injunghieri?? Ce copii batuti?? Ce-s sf-urile astea?? Este adevarat c-au fost si victime colaterale, dar era inevitabil intr-un astfel de incident, iscat spontan. Ne-am saturat de specimenele ce populeaza tribunele. Au ajuns sa fie mai multi tarani si tigani pe Ghencea decat la Rapid, ceea ce e cu adevarat TRIST! Mai condamnabil este reactia lui Mustata&co, Clanul Sportivilor, bodyguarzii de la Hanu' Drumetului. Auzi la Mustata: "gata! S-a terminat cu sudu'"! Pfff....
Sa ma bucur sau sa nu ma bucur ca n-am mai fost pe stadion de vreo 3 ani si jumatate? Am observat inca de pe atunci cati "stelisti moderni*" au inceput sa apara si raul pe care urma sa-l faca Becali acestei echipe...
Imi place sa cred ca lipsa mea de pe stadion a ajutat si va ajuta la vindecarea echipei de cancerul Becali. Imi place sa cred ca acei bani pentru care am muncit nu vor mai ajunge la Becali, iar acest lucru il va face sa plece. Oricat de putin rau i-as fi facut buzunarului ciobanului, tot ma bucur. Sunt un simplu om, nu ma laud ca am multi bani, dar macar nu-i voi folosi pentru a ingrosa portofelul acestui cancer numit Becali si, in acelasi timp, nu voi contribui la distrugerea singurei bucurii in viata atunci cand toate merg prost - Steaua Bucuresti.
Desi nu sunt de acord cu violenta, gestul celor de la Peluza Sud a fost unul destul de normal pentru niste persoane care se respecta si care nu accepta sa fie umilite de niste "stelisti moderni*", in mare parte ciori (tigani, garoi), veniti la stadion doar pentru a manca seminte si pentru rezultat.
*stelisti moderni = cocalari care au inceput sa tina cu Steaua de cand au auzit cat de bogat este Becali.
imi cer scuze maye pentru BADJOCORIREA limbii romane ! ..... ai stat mult sa imi analizezi frazele?
Daca taceai filosof ramanei.
Cel mai mare gest de smecherie mi se pare sa intrii la tribuna a doua si sa bati la gramada pe cine prinzi si sa te consideri dupa asta mai stelist decat toti
Cel mai mare gest de smecherie mi se pare sa intrii la tribuna a doua si sa bati la gramada pe cine prinzi si sa te consideri dupa asta mai stelist decat toti
Prietene,hai sa o lasam asa.Stii si tu foarte bine ca unii de acolo chiar merita!
In momentul de fata nici suporterii,nici echipa nu se pot identifica cu Steaua 1947 Bucuresti!
Concluzia este foarte simpla: din 15.000 de apludaci de pe stadion, numai o mana de oameni( sudistii ) au avut curajul de a protesta.......RESTUL AU FOST DEGEABA ACOLO!!!!!
Deci suporterii care chiar iubesc clubul sunt ,, o mana de oameni" care lupta, restul n-aveti nicio treaba cu Steaua.......JALNIC!!!
Vor urma vremuri grele pentru sudisti......mizeria becaliota facand tot se va putea pentru a-i indeparta de pe stadion, sa vedeti ce va urma: val de interdictii, amenintari, santaj, trimiterea trupelor de batausi platiti peste ei etc .....ca sa nu mai aiba ,,opozitie" ........sper ca vor continua lupta, dar le va fi din ce in ce mai greu!