dar si camere de luat vederi :twisted: mama tre sa-mi iau gluga si baticu sa nu-mi faca astia portretu
dar si camere de luat vederi :twisted: mama tre sa-mi iau gluga si baticu sa nu-mi faca astia portretu
cika cele mai moderne din lume :evil: doamne tot returu asa :?
MAAAMA DE ABIA ASTEPT SA VINA JOIA ASTA CA SA FIU ALATURI DE BAIRTI SI SA RAGUSESC INCURAJANDU-I CA A DOUA ZI SA POT LUA UN 3 LINISTIT LA SCOALA ![]()
vin cu mashina, nu sunt din Bucuresti si stiu sa ajung pe blv. Basarabia. sunt destule locuri de parcare pe acolo in jurul stadionului, sau trebuie sa ajung cu cateva ore bune inainte sa inceapa meciul ca sa prind un loc de parcare?
locuri de parcare se gasesc..e o stradutza vis-a-vis, poti sa o lasi acolo.. sau mai sunt locuri de parcare si pe partea cu stadionul..in fatza restaurantului "arena" (daca te lasa gaborii)... deci sunt...
noi suntem cel mai prost aranjati in peluze
La meciurile de cupa: cand jucam cu Dinamo stam la peluza din muncii si cand jucam cu rapid stam la peluza din iancului
( ,
sper ca de anul asta si sa ramana asa, sa stam numai la Peluza 2 dinspre muncii 8)
La ultimul meci cu rapidu am stat tot la peluza dinspre muncii! Deci lucrurile au inceput sa revina la normal:)
A fost MM Stoica la Realitatea Sportiva, si a zis ca s-au vandut aproape 15.000 de bilete pana azi. Plus 5.000 de abonati cati a zis ca sunt, inseamna deja 20.000. In astea 4 zile ramase cate bilete sa mai vand? Cred ca se vand macar alte 10.000 daca tinem cont ca de luni se deschid toate centrele de vanzare.
Am bilet in sectorul 17 in tribuna II !! Are kareva idee pe unde vine ? pe unde e situat?
Am bilet in sectorul 17 in tribuna II !! Are kareva idee pe unde vine ? pe unde e situat?
Iti spun eu unde e situat: urci frumos scarile si te orientezi dupa locul in care ai prefera sa stai (poate-ti place mai central, sa ai o perspectiva mai buna asupra partidei, sau mai spre galerie sa auzi bine scandarile), pe urma alegi un scaun, te repezi si pui stapanire pe el. Daca vine cineva sa-l revendice, te straduiesti sa tipi mai tare decat el, sa-i zici ca vii de 15 ani la meciuri si ai stat mereu unde a vrut muschii tai.
:twisted:
Allen gandes-te ca s-ar aseza pe locul tau !!! :lol: :lol: :lol:
Eu nu stau la tribuna. :wink:
Stadionul "Lia Manoliu" fara gropi si ciulini
Ieri, in prezenta ministrului delegat pentru lucrari publice, Laszlo Borbely, a fost inaugurat cu mare pompa gazonul de pe stadionul National din complexul sportiv "Lia Manoliu". Borbely, care a sarbatorit momentul executand cateva lovituri de la 11 metri, a declarat ca refacerea suprafetei de joc reprezinta o prima etapa incheiata in lucrarile ample de modernizare a stadionului, care se vor incheia peste circa 2 ani.
In etapa urmatoare se vor moderniza, secvential, tribunele, dar in nici un caz nu este vorba de o demolare si reconstructie integrala a arenei. Montarea gazonului, fundatia terenului - care a fost inaltata cu un metru - instalatia de incalzire, sistemul de drenaj si instalatia de irigat au costat 80 de miliarde de lei. Lor li se vor adauga alte 36 de miliarde pentru finalizarea pistei de atletism si a aleilor pietonale.
Presedintele ANS, Gheorghe Florian (foto), a declarat ca stadionul poate gazdui peste doua luni competitii sportive. Oficialul ANS nu stie la cat se vor ridica cheltuielile de modernizare a arenei, care va avea in final o alta fata, cu noi fundamente pentru instalatia de nocturna, cu zone de parcare, ridicandu-se la standarde europene.
Autor:libertatea
Sursa:Libertatea
Aparut pe: 27 Oct 2005
da se stie ca stadionul este intr-o stare excelenta...
8)
Eu nu stau la tribuna.
pai nici nu conteaza ca Casillas si se aseaza unde vor muschii lui :wink: :lol: :lol: :lol: :wink:
Nu sunt de la INMH si din pacate aduc vesti proaste: conform Weather.com, miercuri si joi va ploua in Bucuresti. Sa speram ca prognoza nu se adevereste.
ei si, ce daca ploua!? meciul cu valencia nea adus bucurie incat ploaia..cine o simtea!? asa ca poa sa ninga, poa sa ploua noua, nu ne pasa. vom fi o Armata de inimi ros/albastre care vor canta, incuraja echipa la o noua victorie.
hai la stadion joi si aveti grija, cei ce veniti pe maior coravu ca va sar rotile de la masina in gura, la cat de "bombardata" este strada.
Am fost azi pe la Lia, intamplator am trecut si pe unde se dadeau biletele, si a fost cam urata scena, o coada F mare, sute de oameni si nu exagerez cu nimic, si cateva sute si-au luat tzeapa, nu au mai prins bilet.
Cica s-au vandut 36.000, si maine ar mai pune 4.000 in vanzare. Dar restul?
Au ajuns la speculanti sau nu s-au tiparit deloc? Sunt tare curios.
40000 de bilete puse in vanzare + 8000 de abonati = 48000.
restul trebuie lasat liber, asa cer normele UEFA
asa ca poa sa ninga,
Da nu asa cum a nins la meciul amanat cu Villareal!
Da-ti peste gura :lol: :lol: :evil:
Bataie pe bilete
Ieri s-au vîndut peste 20.000 de tichete, epuizîndu-se cele de la tribunele I şi a II-a. "Din primele estimări, se pare că s-au vîndut 20.000 de bilete numai luni. Chiar şi mie îmi vine greu să cred. S-a mai jucat cu stadionul plin pe Naţional, dar cînd s-a jucat împotriva unor echipe mari. Acum, vor fi probabil în jur de 50.000 de spectatori, care vor veni doar pentru Steaua", a declarat MM Stoica, managerul general al Stelei. Cozi de sute de persoane s-au format ieri la casele de bilete de la stadionul Lia Manoliu [gsp]
Bravos natiune ros-albastra, asa va vreau!! ![]()
![]()
Mama, mama, de abia astept ziua de Joi. Mi-e si mila de bietii olandezii, macar ar trebui sa-i avertizam la intrarea in stadion cu un afis:Voi ce intrati aici,lasati orice speranta afara!!!! "Infernul lui Dante" se va dezlantui :twisted:
Bravos natiune ros-albastra, asa va vreau!!![]()
![]()
Mama, mama, de abia astept ziua de Joi. Mi-e si mila de bietii olandezii, macar ar trebui sa-i avertizam la intrarea in stadion cu un afis:Voi ce intrati aici,lasati orice speranta afara!!!! "Infernul lui Dante" se va dezlantui :twisted:
eu nu cred de ce v-ati indoit ca nu va fi plin stadionul. Foarte bun citatul din Dante. Poate ar trebui pus si pe Ghencea ![]()
vreme excelenta de fotbal JOI...
am incredere in acest site, niciodata nu m-a mintit... :wink:
http://wwwa.accuweather.com/world-forecast...fday=3&metric=1
luati cu copy/paste pentru ca e link-ul prea mare...
Link-ul direct e asta :
http://wwwa.accuweather.com/world-forecast...AREST|&metric=1
Thursday, Feb 23
Mild with clouds limiting sun High: 12° C RealFeel: 11° C
Thursday Night: Mostly cloudy Low: 1° C RealFeel: -3° C
am si eu o curiozitate si sper sa ma lamuriti ![]()
presupun ca pe lia o sa fie crainicul din Ghencea si o sa se auda scooter , asa`i ???
Evident.Totul va fi ca pe Steaua.
:evil: >>Sa speram ca o sa se auda de cat mai multe ori SCOOTER,sa le dam alora o caruta de goluri sa bagam in sperieti pe urmatorii nostri adversari!!>>> :twisted: