FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Despre Arena Nationala

«1234568»
Darius_Stelistul16.02.2006 19:31

Si eu cred ca Ghencea e cel mai tare stadion fiind ca e al Stelei.Si cine e Steaua?Campioana Romaniei.Totusi a fost cam rau la meciul Steaua-FC Vaslui.

Meth0dMan16.02.2006 20:08

Ce sa vina astia la stadion mah se dau stelisti adevarati si se caca pe ei vai ca e frig afara vai ca e departe vai ca e scump biletu.pai ce sa mai ceri de la 50 de mii suporterii p mele prefera sa stea acasa din 500 de mii de persoane din Bucuresti care sa zicem sunt stelisti dabia ne strangem drq 30 de mii ce e asta frate?ce kkt or vrea intrare gratis un sic si un crenvust la intrare ... laso drq

Meth0dMan16.02.2006 20:10

daca anul trecut nam fost in stare sa ne umplem stadionu cu valencia ma mir acu daca o sa fim 15 mii deci foarte aiurea..ce sa mai zic romanii astia

coabe16.02.2006 20:29

majoritatea celor cu care am vb au zis ca vin,presimt ca o sa fie aproape plin si hai sa-ti zic de ce:

-primu meci acasa a lui Oli

-primu meci acasa pe anul asta

-chiar daca herenven e o echipa mika si suntem aprope calificati multi vor veni sa ne bucuram cu toti

-se pare ca visez cu ochi deschisi :lol:

duducsteaua16.02.2006 21:10

inca un motiv in plus pt a crede ca va veni multa lume la stadion..este si ora disputarii..daca o pers de mai sus amintea de meciu cu Valencia..sa nu uitam la ce ora s-a disputat acel meci...in comparatie cu ora la care se disputa cel de acum... si eu cred ca va fi multa lume prezenta..bilete ieftine..timp destul la dispozitie pt procurarea lor..si o ora decenta la care se va disputa meciul..si nu in ultimul rand...suporteri infometati de fotbal si de succese.. va fi o mare sarbatoare..pe cel mai mare stadion. Forza Steaua..noi mereu te vom iubi. :lol: 8)

Wholigan17.02.2006 01:28
E cam departe.Din cei 30.000,probabil ca 1500 vor renunta.

E departe pentru cei din Ghencea. Pentru mine si multi cunoscuti e mai aproape. E mai aproape de centrul orasului oricum.

 

E cam frig.Mai scade 1500.
Nu e un argument de pus de unul singur. Cu Valencia sau Villareal nu tin minte sa fi facut plaja:P

 

Suntem aproape calificati.Sa zicem ca inca 2000 se vor culca pe-o ureche.
Cu atat mai mult, asa cum au zis si alti forumisti, o sa vina lumea sa vada o victorie, meciul incepe la 7, se poate pleca frumos cu RATB-u sau metroul acasa...

 

Her.e o echipa mica.Fara vedete.Nu prea avem pe cine vedea.Probabil ca inca 3000 vor amana venirea la stadion.
Nu prea e corect.. eu zic ca daca jucam cu o echipa mare, era un bonus in ceea ce priveste spectatorii, altfel, ar trebui sa vina cati au venit si la meciul cu Standard spre ex.

 

Se da la TV.Restul de 2000 vor ramane acasa.Dintre care multi semintari si cetateni.
TOATE meciurile Stelei se dau la TV, ca e Steaua. Nu are sens sa scazi din numarul de spectatori special pentru meciul asta, din ceea ce vad tu ai calculat incepand de la numarul maxim de spectatori de la alte meciuri.

 

Onoare celor care vin !
Si respect :D
chuthang17.02.2006 09:12

la ce peluza va sta galeria sa stiu si eu unde sa imi cumpar bilet?

Juventu$17.02.2006 10:09

PELUZA 2 8)

M1rceaSUD17.02.2006 10:20

peluza 2 e aia dinspre patinoar nu ??? aia opusa tabelei

duducsteaua17.02.2006 12:23

sunt doua tabele..una la fiecare peluza..peluza 2 este cea dinspre bulevardul basarabia, pe unde trece 16 si 40..peluza 1 este cea dinspre capatul la 104, 90, 86. :wink:

Juventu$17.02.2006 12:32

dap

sorin_77717.02.2006 13:56

Galeria va sta la aceasta peluza si in campionat sa inteleg?

 

si daca jucam partida cu Dinamo (in deplasare) tot pe national in cazul in care si ei isi refac gazonul, atunci unde va sta galeria?

duducsteaua17.02.2006 14:15

In acest caz...probabil tot la peluza 2...pt ca peluza 1 este mai apropiata de Stefan cel mare..este mai accesibila pt caini.

johnny1717.02.2006 15:41

fratilor yo ajung mai usor la stadion cu 90 asa ca am si yo o intrebare:se poate intra si pe la capatul lui 90 si sa merg la peluza 2 sau tre sa vin pe partea cealalta????

duducsteaua17.02.2006 15:46

se poate intra...si o poti lua pe langa tibuna oficiala spre peluza 2..s-ar putea ca pe la vestiare sa nu lase lumea sa treaca...sau poate da...oricum..se poate.

Virgil17.02.2006 16:04

@ Wholigan

 

Ma bucur ca ma contrazici.M-as bucura si mai tare daca ar fi macar 30.000.La 42.000 de care vorbea Sorin as fi incantat de-a binelea.Mama-mama ce atmosfera ar mai fi.

 

Nu sunt un pesimist,dar nici nu ma joc cu vorbele.La Valencia au fost 25-27.000 pentru ca jucam cu Valencia.Si era meciul retur.Echipa avea mare nevoie de noi.

 

Estimez ca vom fi in jur de 20.000.

Bodanel17.02.2006 17:25

eu zic ca o sa fie plin. o sa vina multa lume din provincie. asa a fost la fiecare meci mare. eu mi-am luat azi bilet si nu a fost coada mare insa in mod constant erau 5-10 persoane la coada asa ca...

sa speram intr-o victorie care sa ne bucure si sa nu mai poata cainii sa zica ca herenven a fost o echipa mare.

Ana-Maria17.02.2006 17:26

Imi permit sa te contrazic,Virgil.Se poate?Fac pariu ca vor fi mult mai multi decat atat..Motivele sunt suficiente.

 

Btw,oare cum o fi vremea la ora meciului? :roll:

danciu1917.02.2006 19:52

In sfarsit in seara asta ,dupa mult timp ,s-a aprins nocturna pe "LIA".Ma gandeam ca nici nu mai functioneaza. :D

armanovici17.02.2006 20:49

Lia Manoliu ne asteapta cu un gazon impecabil...Detalii la videonews!

Virgil17.02.2006 22:06

@ Ana-Maria

 

Nu pot sa fiu decat fericit ca ma contrazice o fata atat de draguta ca tine.Foarte bine,sa vina cat mai multi,sa umple tribunele si sa mai ramana si pe afara la un bilet in plus.Doresc sincer acest lucru. :wink:

Ana-Maria17.02.2006 22:13

Multumesc pentru constatare.Am vazut pe Otv,unde era MM Stoica invitat,ca deja s-au vandut 13.000 de bilete..Presimt ca te-am contrazis pe buna dreptate :D

 

 

Hai ma,care esti de la INMH p-aici?Care ne zice cum e vremea joi? :D

Virgil17.02.2006 22:16

Asta-i foarte bine.Pune la socoteala si abonamentele si faptul ca pana joi mai sunt inca 6 zile.Sunt sanse mari de a se ajunge la un 25-30.000.

steaua_forewer17.02.2006 23:46

13000 de bilete vandute plus vreo 12000 de abonati sa zicem......deja vin sigur 25000 sigur , pana joi sa mai vand bilete , si sunt ferm convins ca vor fi 40000 de oameni......puteau fi spre 55000 dar cica s-au mai redus capacitatea stadoinului cu vreo cateva randuri de scaune pt nu stiu ce lucrari , dar e bine si daca vom fi 40000

Bogdan4Steaua18.02.2006 00:34

Nu sunt de la INMH si din pacate aduc vesti proaste: conform Weather.com, miercuri si joi va ploua in Bucuresti. Sa speram ca prognoza nu se adevereste.

«1234568»