FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Despre Arena Nationala

«12348»
radoi8609.02.2006 13:13
:evil:>>>Maai bine te duci cu coniacul ala Unirea ca stiu ei de ce asa ai mai multe sanse sa-ti dea drumul pe sustache!! :lol:  :lol: >>> :twisted:

 

Fara "Unirea" pentru ca am impresia ca e bautura lui ne(sim)toiu

sorin_77709.02.2006 13:14

Infrastructura noastra este foarte veche, e ca si cum ai compara reparatia unei dacii de 30 de ani cu un mercedes de 3 ani.... :))))...

 

radoi86: Confirm: Unirea este bautura lui Nesimtoiu... :lol:

I.N.Money09.02.2006 13:16

Oricum,cred ca era posibil sa fie gata de la finalul meciului cu Vaslui pana la cel cu Herreenveen...

sorin_77709.02.2006 13:19

in acest caz este posibil sa ai dreptate. Dar mai intervine un lucru: Se lucreaza cu utilaje mici ca dimensiune (nu au loc pe tunel) si timpul nu prea favorizeaza sapaturile in perioada de iarna...

I.N.Money09.02.2006 13:21

Asta asa e..dar din discutia noastra reiese un singur lucru,cat de urat ne e ca nu jucam la noi acasa :oops:

sorin_77709.02.2006 13:50

Exact... imi este urat ca jucam pe National, chiar daca din punctul meu de vedere e mai aproape de casa. preferam sa fac 100 de Km in plus daca era cazul dar sa jucam acolo unde suntem invincibili in Europa...

radoi8609.02.2006 14:08

Intr-adevar, chiar daca si pentru mine e mult mai aproape Lia Manoliu, mult mai bine era pe Ghencea din toata punctele de vedere! Dar cel mai deranjant lucru este faptul ca nu poti vedea meciul mai deloc tinand cont ca dintr-o peluza, la poarta opusa este o distanta apreciabila. Eh...noroc ca nu jucam decat o jumatate de an...

sorin_77709.02.2006 17:08

Eu cred ca o sa jucam chiar mai putin de atat... Mircea Sandu si Primaria vor sa treaca URGENT la modernizarea arenei in vederea respectarii caietului de sarcini pentru diputarea finalei de Cupa UEFA editia 2008-2009... nu stiu cati ati citit acele aspecte pe care trebuie sa le indeplineasca stadionul si orasul chiar dar parerea mea este ca pentru Romania este IMPOSIBIL desfasurarea acelui eveniment fotbalistic.

SteauaToronto10.02.2006 04:30

Da s-a confirmat ca vom juca pe Lia Manoliu!

sorin_77710.02.2006 15:40

realitateaTV ne linisteste...

conform GSP:

 

"Steaua - Heerenveen se joacã sigur pe "Lia Manoliu"

 

 

Chiar dacã în București a nins, gazonul stadionului Național din Complexul Lia Manoliu este excelent. Nu existã nici un pic de zãpadã pe suprafața de joc și Steaua - Heerenveen s-ar putea disputa chiar în aceastã searã, a anunțat Realitatea TV.

 

Singura problemã a lui Miclea este cã suprafața de joc nu este atât de verde cum ar trebui. În afara finisajelor la stadion, organizatorii se gândesc foarte serios sã vopseascã iarba așa cum se întâmplã în alte țãri astfel încât la ora meciului Steaua-Heerenveen totul sã fie în regulã."

 

 

Asa ca nu mai este nici un dubiu... nu ne facem de ras!!! Super!

Virgil10.02.2006 15:59

Din contra,vom fi de toata lauda.Nu ca echipa nationala in meciul cu Danemarca.

dbd10.02.2006 18:08

bine ca s-a facut un gazon bun ! :) :o

dar sa vedem cat o tine :lol:

pacat ca au ramas in jur de 40.000 de locuri ... si nu mai sunt 60.000 :cry:

sergiu_titan11.02.2006 03:28

puteau fi si 100 000 de locuri, nu se poate creea atmosfera ca in Ghencea.Tribunele sunt departe rau de gazon, si parca nu la fel de abrupte, e mai larg asta.Din cauza asta auzi suporteri de la 2 statii de masina dar de la o peluza la alta nu se aude bine, deci clar ca nici la nivelul terenului nu e cine stie ce presiune. Poate cu stadionul full, full dar nu l-am vazut niciodata in ultimii 7-8 ani...Indiferent de meci, poate la meciul cu Danemarca atat.

waste11.02.2006 09:37

... dar la meciul cu Danemarca a fost o atmosfera foarte buna, nu era nici un loc liber. Pacat insa de rezultat 8O

sorin_77711.02.2006 13:59

Din cate am auzit una din peluze va fi in proportie de 80% goala... probabil cea din Sud.

 

Nu se poate intra pe stadion, pe langa muncitorii care inca lucreaza mai sunt si jandarmi care misuna in jurul stadionului. Nimeni nu are voie sa intre in incinta.... Nu reusesc nici macar cei de la ziar...

dbd11.02.2006 20:02

scuza-ma dar nu cred ca am inteles...deci va fi goala ca nu se vand biletele sau ca nu e terminata renovarea ? :?

ADRIAN PACURAR11.02.2006 22:15

Zidul se ridica in jurul acestei constructii :)

sorin_77712.02.2006 02:06
scuza-ma dar nu cred ca am inteles...deci va fi goala ca nu se vand biletele sau ca nu e terminata renovarea ? :?

 

vor venii cateva sute de Olandezi si neexistand garduri de protectie am auzit ca decizia ar fi sa le rezerve toata peluza... :!: :?: :!:

dbd12.02.2006 11:02

8O 8O 8O 8O 8O 8O

toata peluza ???

treaca de la noi ! :lol:

Wholigan15.02.2006 03:40

Mi se pare un pic utopic sa rezerve o intreaga peluza (in jur de 10.000 locuri...) pentru maxim 500 de suporteri. In cazuri de genu asta se aduce un gard si se pun jandarmi.

O sa merg azi de dimineata pe acolo, poate mai fac niste poze, ca am pile :P

hannibal15.02.2006 07:33

buna ideea cea cu pozele ! cred ca singurul dezavantaj este acela ca tribunele sunt mai departate de stadion ! si publicul nu poate face presiunea asa cum este in Ghencea !

IONUTZ-CIPRIAN15.02.2006 09:17

:evil: >>>Am si eu o incertitudine,cand o sa joace Steaua pe stadionul ala,si cand o sa dea gol,va mai canta in difuzoare "MARIA" ?>>> :twisted:

Recoba15.02.2006 11:24

de cantat o sa se cante da de auzit nu sunt sigur :lol: :lol:

devotee15.02.2006 12:05

Eu cred ca o sa se auda OK. Merg difuzoarele si sunt destule. :)

IONUTZ-CIPRIAN15.02.2006 14:47

:evil: >>>Multumiri pentru raspuns>>>> :twisted:

«12348»