:evil:>>>Maai bine te duci cu coniacul ala Unirea ca stiu ei de ce asa ai mai multe sanse sa-ti dea drumul pe sustache!! :lol: :lol: >>> :twisted:
Fara "Unirea" pentru ca am impresia ca e bautura lui ne(sim)toiu
:evil:>>>Maai bine te duci cu coniacul ala Unirea ca stiu ei de ce asa ai mai multe sanse sa-ti dea drumul pe sustache!! :lol: :lol: >>> :twisted:
Fara "Unirea" pentru ca am impresia ca e bautura lui ne(sim)toiu
Infrastructura noastra este foarte veche, e ca si cum ai compara reparatia unei dacii de 30 de ani cu un mercedes de 3 ani....
))...
radoi86: Confirm: Unirea este bautura lui Nesimtoiu... :lol:
Oricum,cred ca era posibil sa fie gata de la finalul meciului cu Vaslui pana la cel cu Herreenveen...
in acest caz este posibil sa ai dreptate. Dar mai intervine un lucru: Se lucreaza cu utilaje mici ca dimensiune (nu au loc pe tunel) si timpul nu prea favorizeaza sapaturile in perioada de iarna...
Asta asa e..dar din discutia noastra reiese un singur lucru,cat de urat ne e ca nu jucam la noi acasa ![]()
Exact... imi este urat ca jucam pe National, chiar daca din punctul meu de vedere e mai aproape de casa. preferam sa fac 100 de Km in plus daca era cazul dar sa jucam acolo unde suntem invincibili in Europa...
Intr-adevar, chiar daca si pentru mine e mult mai aproape Lia Manoliu, mult mai bine era pe Ghencea din toata punctele de vedere! Dar cel mai deranjant lucru este faptul ca nu poti vedea meciul mai deloc tinand cont ca dintr-o peluza, la poarta opusa este o distanta apreciabila. Eh...noroc ca nu jucam decat o jumatate de an...
Eu cred ca o sa jucam chiar mai putin de atat... Mircea Sandu si Primaria vor sa treaca URGENT la modernizarea arenei in vederea respectarii caietului de sarcini pentru diputarea finalei de Cupa UEFA editia 2008-2009... nu stiu cati ati citit acele aspecte pe care trebuie sa le indeplineasca stadionul si orasul chiar dar parerea mea este ca pentru Romania este IMPOSIBIL desfasurarea acelui eveniment fotbalistic.
Da s-a confirmat ca vom juca pe Lia Manoliu!
realitateaTV ne linisteste...
conform GSP:
"Steaua - Heerenveen se joacã sigur pe "Lia Manoliu"
Chiar dacã în București a nins, gazonul stadionului Național din Complexul Lia Manoliu este excelent. Nu existã nici un pic de zãpadã pe suprafața de joc și Steaua - Heerenveen s-ar putea disputa chiar în aceastã searã, a anunțat Realitatea TV.
Singura problemã a lui Miclea este cã suprafața de joc nu este atât de verde cum ar trebui. În afara finisajelor la stadion, organizatorii se gândesc foarte serios sã vopseascã iarba așa cum se întâmplã în alte țãri astfel încât la ora meciului Steaua-Heerenveen totul sã fie în regulã."
Asa ca nu mai este nici un dubiu... nu ne facem de ras!!! Super!
Din contra,vom fi de toata lauda.Nu ca echipa nationala in meciul cu Danemarca.
bine ca s-a facut un gazon bun !
:o
dar sa vedem cat o tine :lol:
pacat ca au ramas in jur de 40.000 de locuri ... si nu mai sunt 60.000 :cry:
puteau fi si 100 000 de locuri, nu se poate creea atmosfera ca in Ghencea.Tribunele sunt departe rau de gazon, si parca nu la fel de abrupte, e mai larg asta.Din cauza asta auzi suporteri de la 2 statii de masina dar de la o peluza la alta nu se aude bine, deci clar ca nici la nivelul terenului nu e cine stie ce presiune. Poate cu stadionul full, full dar nu l-am vazut niciodata in ultimii 7-8 ani...Indiferent de meci, poate la meciul cu Danemarca atat.
... dar la meciul cu Danemarca a fost o atmosfera foarte buna, nu era nici un loc liber. Pacat insa de rezultat 8O
Din cate am auzit una din peluze va fi in proportie de 80% goala... probabil cea din Sud.
Nu se poate intra pe stadion, pe langa muncitorii care inca lucreaza mai sunt si jandarmi care misuna in jurul stadionului. Nimeni nu are voie sa intre in incinta.... Nu reusesc nici macar cei de la ziar...
scuza-ma dar nu cred ca am inteles...deci va fi goala ca nu se vand biletele sau ca nu e terminata renovarea ? :?
Zidul se ridica in jurul acestei constructii ![]()
scuza-ma dar nu cred ca am inteles...deci va fi goala ca nu se vand biletele sau ca nu e terminata renovarea ? :?
vor venii cateva sute de Olandezi si neexistand garduri de protectie am auzit ca decizia ar fi sa le rezerve toata peluza... :!: :?: :!:
8O 8O 8O 8O 8O 8O
toata peluza ???
treaca de la noi ! :lol:
Mi se pare un pic utopic sa rezerve o intreaga peluza (in jur de 10.000 locuri...) pentru maxim 500 de suporteri. In cazuri de genu asta se aduce un gard si se pun jandarmi.
O sa merg azi de dimineata pe acolo, poate mai fac niste poze, ca am pile ![]()
buna ideea cea cu pozele ! cred ca singurul dezavantaj este acela ca tribunele sunt mai departate de stadion ! si publicul nu poate face presiunea asa cum este in Ghencea !
:evil: >>>Am si eu o incertitudine,cand o sa joace Steaua pe stadionul ala,si cand o sa dea gol,va mai canta in difuzoare "MARIA" ?>>> :twisted:
de cantat o sa se cante da de auzit nu sunt sigur :lol: :lol:
Eu cred ca o sa se auda OK. Merg difuzoarele si sunt destule. ![]()
:evil: >>>Multumiri pentru raspuns>>>> :twisted: