FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vezi cum arată noul echipament al Stelei! Îți place?

«1234567»
Daniel-Ionut02.08.2010 14:03
Asta numesc eu echipament frumos :

 

Bai, deci este genial tricoul de la rugby!

Vreau si eu.

Marius02.08.2010 14:22

si alea de handbal sau hochei sunt misto, insa ce spuneti voi e labareala.

 

dupa cum ati observat in ultimii ani, naicu' si Steaua incearca sa creeze un fel de eveniment sezonier prin prezentarea tricoului. daca la echipamentul de acasa se lucreaza extrem de putin, el fiind in esenta acelasi de cand era rafo sponsor, la cel de deplasare se poate umbla lejer. in primul caz e vorba de traditie, de obisnuirea cumparatorului cu brand-ul Steaua, in al doilea caz e exercitiu de marketing, iti ofera ceva neobisnuit in speranta ca ineditul te va face sa-l cumperi.

 

modul in care se face acest lucru e discutabil pentru ca gusturile oamenilor sunt diferite.

blindica02.08.2010 15:14

Baieti,daca echipa nu joaca in alb-rosu sau in galben-negrul acela de la meciul cu Rapid 2,totul e ok.Echipamentul conteaza cel mai putin.

Bogdan02.08.2010 15:50

Sincer.. oare alta culoare nu puteau sa gaseasca pentru numere si nume? Se vede extrem de urat.

steaua_radu03.08.2010 00:48

A stricat-o cu tricolorul Romaniei parerea mea

:steagcruce:

 

violence03.08.2010 06:11

Mie imi place echipamentul ala galben...Ala ros-albastru e normal,nu s-a modificat dar imi place.

Felicitari pentru echipamente;)!

F.O.R.T.Z.A. S.T.E.A.U.A! :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

Astristul03.08.2010 11:14
A stricat-o cu tricolorul Romaniei parerea mea

 

Ti-e rusine cu tricolorul Romaniei? Nu-ti plac culorile tricolorului? :|

razvan2803.08.2010 22:01

El s-a nascut in America , lasa-l . Iubeste stelutele de pe steagul Americii si pe Michelle Obama :))

balasan9103.08.2010 22:14

mie sincer imi place noul echipament . cel de culoare galben :P culorile Romaniei steagro

chiar vreau sa imi achizitionez unu dar sa vad ca este mai greu cu criza asta :wall:

DelPiero1004.08.2010 07:01

De cand e Nike-ul,nu cred ca mi-a placut vreun echipament al Stelei.In schimb,Adidas...

http://stelisti.gsp.ro/uploads/file/Gheorg...gi_steaua_2.jpg

razvan2804.08.2010 11:50

Da , Adidas intotdeauna le-a facut mai bune.Dar nu cred ca vom reveni la Adidas in viitorul apropiat...

Marius04.08.2010 14:26

da da, adidasu' ar fi acum echipamente similare cu ce are vasluiu' saiu Craiova, in niciun caz nu ar fi facut o replica a celor din "perioada sevilla".

 

chestie de marketing.

 

dar e trendi sa fii nostalgic cu spirit revolutionar :)

iNsTiGaToR04.08.2010 14:26

Macar de am reveni la Adidas

Judy04.08.2010 21:46

 

Tricou replica acasa - 119,99 lei

Tricou replica deplasare - 179,99 lei

Tricou original acasa - 229,99 lei

Tricou original deplasare - 449,99 lei

Al treilea echipament original - 99,99 lei

 

450RON ala galben:) slabut..

razvan2805.08.2010 00:51

la criza din Romania sunt foarte mari preturile...

DelPiero1005.08.2010 04:53
da da, adidasu' ar fi acum echipamente similare cu ce are vasluiu' saiu Craiova, in niciun caz nu ar fi facut o replica a celor din "perioada sevilla".

 

chestie de marketing.

 

dar e trendi sa fii nostalgic cu spirit revolutionar :)

Jonix , eu nu-s nici trendi si nici revolutionar.Mentionez ca Nike ma atrage mai mult ca Adidas,ca firma.Sunt mai buni,pur si simplu,ca firma,dar nu pentru Steaua.Adidas a facut echipamente mai bune si cred ca ar face si acum.Parerea mea.

P.S.Apropo,mai traiesti?Ca ziceai ca ne intalnim si noi cumva...

BNQ05.08.2010 12:03
Astristul05.08.2010 13:35
Da , Adidas intotdeauna le-a facut mai bune.Dar nu cred ca vom reveni la Adidas in viitorul apropiat...

 

Va veni si ziua aia. Sunt increzator in privinta asta! ;)

Marius05.08.2010 13:41

naicu face tricouri frumoase, e bou ala care le alege pe ale noastre:

 

tricoul_cristal_palace.jpg

alex_costin8005.08.2010 13:44

mda dragute dar se putea si mai bine!

Astristul05.08.2010 14:23
naicu face tricouri frumoase, e bou ala care le alege pe ale noastre:

 

tricoul_cristal_palace.jpg

 

Nu e rau, dar parca pentru Steaua nu se potriveste o "diagonala" (sau chiar 2).

Marius05.08.2010 14:43

acum depinde mult de gustul fiecaruia, ce "merge" si ce nu.

 

ideea e simpla, atat naic, cat si adidas sau orice alt producator de echipament prezinta conducatorilor cluburilor cu care are contract un numar de modele de tricouri. se alege, se lucreaza la personalizare si gata echipamentul.

 

la Steaua se incearca impunerea unui model mai nou, si anume schimbarea drastica a echipamentului de deplasare in fiecare sezon. imaginea echipei este una mult mai dinamica in acest fel, fanul este tentat sa cumpere si "tricoul nou", chiar daca il are si pe ala de anul trecut iar dept. de marketing are ocazia sa isi plieze lista de oferte pe noul trend.

Astristul05.08.2010 14:57

Da, din punctul asta de vedere ai mare dreptate. De exemplu daca noi am fi fost "imbracati" de adidas, nu inseamna automat ca am fi avut modelul folosit de Vaslui/Craiova de exemplu. Furnizorul Astrei de echipament sportiv e tot adidas, dar n-are modelul Vasluiului!

Bogdan05.08.2010 19:17

Plus, Mariuse, daca te uiti pe preturile tricourilor alea de deplasare sunt mult mai scumpe. Clar asta se doreste. Cine are deja un tricou ros-albastru nu si-l mai cumpara si sezonul urmator.

razvan2806.08.2010 14:47

Poate mergem pe varianta de criza - Lotto sau Umbro :))

«1234567»