FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vezi cum arată noul echipament al Stelei! Îți place?

«123457»
Daniel-Ionut28.07.2010 20:22

Pai vezi ca nu e bine... Urziceni nu mai e la joma, rapid a trecut la puma, sunt ceva schimbari acolo ;)

mstef28.07.2010 20:29

Mie unul nu imi plac... sunt impersonale si neinspirate. Nu se compara nici pe departe cu echipamentele pe care le-am avut cat timp a fost producator adidas.

 

 

@PaginadeSport

 

Din etapa II Sportul o sa aiba echipament marca Puma.

Lays28.07.2010 21:08

joma astea de unde dracu` au aparut?

razvan2828.07.2010 21:43

Chiar si Sevilla are Joma...intrebarea e cine sunt "Masita" ? :))

gio_stgloria28.07.2010 21:57

Suntem Leeds de Romania . Probleme ?

Daca ma uite mai bine la semnatura mea , chiar si arsenal a avut echipament galben , ce-i drept mai bine gandit.

 

Leicester%20City%20v%20Leeds%20United%20

AG28.07.2010 22:00
Iata cum arata scorul in meciul producatorilor de echipament sportiv pentru Liga I:

 

JOMA - 4 (Gaz Metam, CFR, FC Mures, Unirea Urziceni)

NIKE - 3 (Steaua, Dinamo, "U" Cluj)

ADIDAS - 3 (Vaslui, "U" Craiova, Astra)

LOTTO - 3 (Timisoara, Rapid, Sportul)

UMBRO - 2 (Branesti, Pandurii)

PUMA - 2 (Gloria Bistrita, Brasov)

MASITA - 1 (Otelul)

 

NIKE - 4 (Steaua, Dinamo, "U" Cluj, CFR)

ADIDAS - 3 (Vaslui, "U" Craiova, Astra)

PUMA - 3 (Gloria Bistrita, Brasov, Rapid,)

JOMA - 3 (Gaz Metam, FC Mures, Unirea Urziceni)

LOTTO - 2 (Timisoara, Sportul)

UMBRO - 2 (Branesti, Pandurii)

MASITA - 1 (Otelul)

 

asa e corect

Astristul28.07.2010 22:20
Chiar si Sevilla are Joma...intrebarea e cine sunt "Masita" ? :))

 

Firma e din Olanda. Cam anonima pe piata romaneasca.

cristian01428.07.2010 22:48

Problema in mare parte pleaca de la Nike. Adidas ar prezenta optiuni mult mai placute ochiului. Parerea mea.

 

Old school is the new cool!

Spiku29.07.2010 06:26

cand om avea noi bwin pe tricou...atunci ma fac eu sclavu lu Becali..deci?

poate o sa arate mai bine cu bwin pe piept :naughty:
Daniel-Ionut29.07.2010 06:58
cand om avea noi bwin pe tricou...atunci ma fac eu sclavu lu Becali..deci?

 

Pregateste-te.

Bogdan29.07.2010 07:10

@AG CFR-ul in supercupa nu aveau echipament naic.

BNQ29.07.2010 07:13
Iata cum arata scorul in meciul producatorilor de echipament sportiv pentru Liga I:

 

JOMA - 4 (Unirea Urziceni)

 

 

deja nu :)

 

http://www.gsp.ro/usr/thumbs/thumb_371_x_4...46__ga_4483.jpg

 

GIVOVA :)))))))

Daniel-Ionut29.07.2010 07:13

cefere a trecut la joma.

Ionut Alex29.07.2010 09:41

Ala galben ii sta bine lui Tatarusanu :D .Parerea mea e ca acest echipament e de portar...

Alexbrasov29.07.2010 10:34

nasoale

Lays29.07.2010 10:54
cand om avea noi bwin pe tricou...atunci ma fac eu sclavu lu Becali..deci?

eu in locul tau as incepe sa imi ascut limba :naughty:

RedScorpyON29.07.2010 12:25
NIKE - 4 (Steaua, Dinamo, "U" Cluj, CFR)

ADIDAS - 3 (Vaslui, "U" Craiova, Astra)

PUMA - 3 (Gloria Bistrita, Brasov, Rapid,)

JOMA - 3 (Gaz Metam, FC Mures, Unirea Urziceni)

LOTTO - 2 (Timisoara, Sportul)

UMBRO - 2 (Branesti, Pandurii)

MASITA - 1 (Otelul)

 

asa e corect

 

ase e si mai gresit :))

David29.07.2010 19:04

Numerele de pe tricou vor fi urmatoarele:

 

Razvan Stanca - 1. STANCA

Yordan Todorov - 2. TODOROV

Ifeanyi Emeghara - 3. EMEGHARA

Octavian Abrudan - 4. ABRUDAN

Dorel Stoica - 5. D. Stoica

Florin Gardos - 6. GARDOS

Janos Szekely - 7. SZEKELY

Pantelis Kapetanos - 9. KAPETANOS

Cristian Tanase - 10. CR. TANASE

Alexandru Pacurar - 11. PACURAR

Ciprian Tatarusanu - 12. TATARUSANU

Iasmin Latovlevici - 14. LATOVLEVICI

Banel Nicolita - 16. Nicolita

Novak Martinovic - 18. NOVAK

Andrei Ionescu - 19. AN. IONESCU

Stanislav Angelov - 20. ANGELOV

Geraldo Alves - 23. GERALDO

Romeo Surdu - 24. SURDU

Eric Bicfalvi - 26. BICFALVI

Bogdan Stancu - 28. B. Stancu

Cezar Lungu - 33. Cezar

Mihai Radut - 8. RADUT

 

razvan2829.07.2010 20:57

Numarul 16 e vedeta :))

sirFlorin29.07.2010 21:08
Numarul 16 e vedeta :))

el s'a gandit de doua ori inainte sa semneze cu Steaua:))

razvanis30.07.2010 13:09

ala galben e naspa rau

dee01.08.2010 11:43

Tricourile nu au o linie eleganta, mi se par de duzina. Lipseste originalitatea modelului, tricourile dungate puteau avea macar o tenta asimetrica, raportul dintre rosu si albastru nu trebuia sa fie musai egal, asemeni tricourilor Barcelonei. Cel galben pare mai ok, cu toate ca nu vad necesitatea introducerii unei alte culori in binomul ros-albastru, eventual as fi ales un alb, deci o culoare neutra. Nu-mi place ca n-au marcat linia gatului .... asa cum am spus, au un aspect ieftin. Designul celor de la Adidas e superior celor de la Nike, dupa parerea mea.

 

Mie imi placeau echipamentele sportive din anii '80- inceputul anilor '90, cu sortul acela scurt si tricourile cambrate... aratau sportiv.

 

steaua_1986_cupa_campionilor.jpg

razvan2801.08.2010 19:31

Intotdeauna Adidas a fost peste Nike la echipamente si mai ales la mingi , Nike insa a stiut sa se promoveze mai bine si din cauza asta Adidas cam a ramas in umbra lor.

 

Despre echipamentele din anii 80' pot sa zic ca si mie imi plac , tricourile aratau foarte bine si asta poate si pentru ca erau de la Adidas care pe vremuri imbraca toate marile echipe.Sortul mi se pare mai bine sa fie mai lung , protejeaza mai mult din picior in urma unei caderi , cel putin nu se "jumuleste" pielea .

Maye02.08.2010 13:45

Asta numesc eu echipament frumos :

 

Bogdan-Zebega-foto-shooting-2010.jpg

Marius02.08.2010 13:56
Poate pe viitor o sa avem si noi un echipament alb de deplasare asemanator cu cel de la Sevilla.

 

alb-rosu? poate nu.

 

Iata cum arata scorul in meciul producatorilor de echipament sportiv pentru Liga I:

 

JOMA - 4 (Gaz Metam, CFR, FC Mures, Unirea Urziceni)

NIKE - 3 (Steaua, Dinamo, "U" Cluj)

ADIDAS - 3 (Vaslui, "U" Craiova, Astra)

LOTTO - 3 (Timisoara, Rapid, Sportul)

UMBRO - 2 (Branesti, Pandurii)

PUMA - 2 (Gloria Bistrita, Brasov)

MASITA - 1 (Otelul)

 

probabil ti-au mai zis oamenii pe aici, cefere are joma, Unirea are givova, sportul si rapidu au puma.

«123457»