Pai vezi ca nu e bine... Urziceni nu mai e la joma, rapid a trecut la puma, sunt ceva schimbari acolo ![]()
Pai vezi ca nu e bine... Urziceni nu mai e la joma, rapid a trecut la puma, sunt ceva schimbari acolo ![]()
Mie unul nu imi plac... sunt impersonale si neinspirate. Nu se compara nici pe departe cu echipamentele pe care le-am avut cat timp a fost producator adidas.
@PaginadeSport
Din etapa II Sportul o sa aiba echipament marca Puma.
joma astea de unde dracu` au aparut?
Chiar si Sevilla are Joma...intrebarea e cine sunt "Masita" ? ![]()
Suntem Leeds de Romania . Probleme ?
Daca ma uite mai bine la semnatura mea , chiar si arsenal a avut echipament galben , ce-i drept mai bine gandit.

Iata cum arata scorul in meciul producatorilor de echipament sportiv pentru Liga I:
JOMA - 4 (Gaz Metam, CFR, FC Mures, Unirea Urziceni)
NIKE - 3 (Steaua, Dinamo, "U" Cluj)
ADIDAS - 3 (Vaslui, "U" Craiova, Astra)
LOTTO - 3 (Timisoara, Rapid, Sportul)
UMBRO - 2 (Branesti, Pandurii)
PUMA - 2 (Gloria Bistrita, Brasov)
MASITA - 1 (Otelul)
NIKE - 4 (Steaua, Dinamo, "U" Cluj, CFR)
ADIDAS - 3 (Vaslui, "U" Craiova, Astra)
PUMA - 3 (Gloria Bistrita, Brasov, Rapid,)
JOMA - 3 (Gaz Metam, FC Mures, Unirea Urziceni)
LOTTO - 2 (Timisoara, Sportul)
UMBRO - 2 (Branesti, Pandurii)
MASITA - 1 (Otelul)
asa e corect
Chiar si Sevilla are Joma...intrebarea e cine sunt "Masita" ?![]()
Firma e din Olanda. Cam anonima pe piata romaneasca.
Problema in mare parte pleaca de la Nike. Adidas ar prezenta optiuni mult mai placute ochiului. Parerea mea.
Old school is the new cool!
cand om avea noi bwin pe tricou...atunci ma fac eu sclavu lu Becali..deci?
poate o sa arate mai bine cu bwin pe piept![]()
cand om avea noi bwin pe tricou...atunci ma fac eu sclavu lu Becali..deci?
Pregateste-te.
@AG CFR-ul in supercupa nu aveau echipament naic.
Iata cum arata scorul in meciul producatorilor de echipament sportiv pentru Liga I:
JOMA - 4 (Unirea Urziceni)
deja nu ![]()
http://www.gsp.ro/usr/thumbs/thumb_371_x_4...46__ga_4483.jpg
GIVOVA
)))))
cefere a trecut la joma.
Ala galben ii sta bine lui Tatarusanu
.Parerea mea e ca acest echipament e de portar...
nasoale
cand om avea noi bwin pe tricou...atunci ma fac eu sclavu lu Becali..deci?
eu in locul tau as incepe sa imi ascut limba ![]()
NIKE - 4 (Steaua, Dinamo, "U" Cluj, CFR)ADIDAS - 3 (Vaslui, "U" Craiova, Astra)
PUMA - 3 (Gloria Bistrita, Brasov, Rapid,)
JOMA - 3 (Gaz Metam, FC Mures, Unirea Urziceni)
LOTTO - 2 (Timisoara, Sportul)
UMBRO - 2 (Branesti, Pandurii)
MASITA - 1 (Otelul)
asa e corect
ase e si mai gresit ![]()
Numerele de pe tricou vor fi urmatoarele:
Razvan Stanca - 1. STANCA
Yordan Todorov - 2. TODOROV
Ifeanyi Emeghara - 3. EMEGHARA
Octavian Abrudan - 4. ABRUDAN
Dorel Stoica - 5. D. Stoica
Florin Gardos - 6. GARDOS
Janos Szekely - 7. SZEKELY
Pantelis Kapetanos - 9. KAPETANOS
Cristian Tanase - 10. CR. TANASE
Alexandru Pacurar - 11. PACURAR
Ciprian Tatarusanu - 12. TATARUSANU
Iasmin Latovlevici - 14. LATOVLEVICI
Banel Nicolita - 16. Nicolita
Novak Martinovic - 18. NOVAK
Andrei Ionescu - 19. AN. IONESCU
Stanislav Angelov - 20. ANGELOV
Geraldo Alves - 23. GERALDO
Romeo Surdu - 24. SURDU
Eric Bicfalvi - 26. BICFALVI
Bogdan Stancu - 28. B. Stancu
Cezar Lungu - 33. Cezar
Mihai Radut - 8. RADUT
Numarul 16 e vedeta ![]()
Numarul 16 e vedeta![]()
el s'a gandit de doua ori inainte sa semneze cu Steaua:))
ala galben e naspa rau
Tricourile nu au o linie eleganta, mi se par de duzina. Lipseste originalitatea modelului, tricourile dungate puteau avea macar o tenta asimetrica, raportul dintre rosu si albastru nu trebuia sa fie musai egal, asemeni tricourilor Barcelonei. Cel galben pare mai ok, cu toate ca nu vad necesitatea introducerii unei alte culori in binomul ros-albastru, eventual as fi ales un alb, deci o culoare neutra. Nu-mi place ca n-au marcat linia gatului .... asa cum am spus, au un aspect ieftin. Designul celor de la Adidas e superior celor de la Nike, dupa parerea mea.
Mie imi placeau echipamentele sportive din anii '80- inceputul anilor '90, cu sortul acela scurt si tricourile cambrate... aratau sportiv.
Intotdeauna Adidas a fost peste Nike la echipamente si mai ales la mingi , Nike insa a stiut sa se promoveze mai bine si din cauza asta Adidas cam a ramas in umbra lor.
Despre echipamentele din anii 80' pot sa zic ca si mie imi plac , tricourile aratau foarte bine si asta poate si pentru ca erau de la Adidas care pe vremuri imbraca toate marile echipe.Sortul mi se pare mai bine sa fie mai lung , protejeaza mai mult din picior in urma unei caderi , cel putin nu se "jumuleste" pielea .
Asta numesc eu echipament frumos :

Poate pe viitor o sa avem si noi un echipament alb de deplasare asemanator cu cel de la Sevilla.
alb-rosu? poate nu.
Iata cum arata scorul in meciul producatorilor de echipament sportiv pentru Liga I:
JOMA - 4 (Gaz Metam, CFR, FC Mures, Unirea Urziceni)
NIKE - 3 (Steaua, Dinamo, "U" Cluj)
ADIDAS - 3 (Vaslui, "U" Craiova, Astra)
LOTTO - 3 (Timisoara, Rapid, Sportul)
UMBRO - 2 (Branesti, Pandurii)
PUMA - 2 (Gloria Bistrita, Brasov)
MASITA - 1 (Otelul)
probabil ti-au mai zis oamenii pe aici, cefere are joma, Unirea are givova, sportul si rapidu au puma.