Cat de urate sunt tricourile cu fontul rosu pe albastru. Un contur alb sa le dea sa se vada mai bine. Sau alta culoare.
Galben, cum erau acum 2 sezoane daca nu ma insel. Stiu sigur ca atunci cu Villareal erau scrise cu galben numerele si numele pe cele ros-albastre.
Cred ca atat echipamentul galben, cat si acel verde reflectorizant sunt oribile si nu au ce cauta in echipamentul unei echipe, ale carei culori sunt rosu si albastru.
Sunt de acord ca echipamentul acela cu dungi era depasit. Dar se puteau face multe alte combinatii de rosu si albastru interesante (de exemplu rosu complet cu dungulite oblice subtiri si care se pierd la un moment dat).
Ideea e ca se putea mai bine de atat.
Cei care sunt responsabili cu echipamentul la Steaua,se vede ca nu au idee despre aceasta meserie,probabil are legatura ...slabiciunea echipei-imagine.Stema oricum,ramine unica!
Arata bine cat de cat asa
.
ala ros albastru e prea tare....dar ala galben....poarta ghinion peste tot....s-a vazut asta in majoritatea meciurilor in deplasare cu acest echipament galben.....parerea mea ar fi ca echipamentul in deplasare sa fie rosu complet....cu jampieri albastrii.......nu imi place echipamnetul din deplasare
Forza Steaua!!! ![]()
![]()
![]()
Steaua iși va schimba infățisarea pentru sezonul 2012-2013. Oficialii echipei bucurestene le pregatesc fanilor o mare surpriza care ar urma să fie anuntată in jurul zilei de 7 mai, atunci cand se vor implini 25 de ani de cand Steaua a obtinut trofeul european suprem, la Sevilla. Astfel, incepand din sezonul 2012-2013, echipamentul formatiei de rezervă va fi complet alb, asa cum a fost si la marea victorie impotriva Barcelonei. Oficialii ar fi vrut ca mutarea să se facă incă din sezonul viitor, dar, conform contractului cu firma de echipament, modelul tricourilor de rezervă se schimbă o dată la doi ani, urmand ca sezonul viitor Steaua să aibă acelasi echipament pentru deplasare, schimband doar modelul pentru jocurile de acasa
Steaua iși va schimba infățisarea pentru sezonul 2012-2013. Oficialii echipei bucurestene le pregatesc fanilor o mare surpriza care ar urma să fie anuntată in jurul zilei de 7 mai, atunci cand se vor implini 25 de ani de cand Steaua a obtinut trofeul european suprem, la Sevilla. Astfel, incepand din sezonul 2012-2013, echipamentul formatiei de rezervă va fi complet alb, asa cum a fost si la marea victorie impotriva Barcelonei. Oficialii ar fi vrut ca mutarea să se facă incă din sezonul viitor, dar, conform contractului cu firma de echipament, modelul tricourilor de rezervă se schimbă o dată la doi ani, urmand ca sezonul viitor Steaua să aibă acelasi echipament pentru deplasare, schimband doar modelul pentru jocurile de acasa
un mare rahat
Steaua iși va schimba infățisarea pentru sezonul 2012-2013. Oficialii echipei bucurestene le pregatesc fanilor o mare surpriza care ar urma să fie anuntată in jurul zilei de 7 mai, atunci cand se vor implini 25 de ani de cand Steaua a obtinut trofeul european suprem, la Sevilla. Astfel, incepand din sezonul 2012-2013, echipamentul formatiei de rezervă va fi complet alb, asa cum a fost si la marea victorie impotriva Barcelonei. Oficialii ar fi vrut ca mutarea să se facă incă din sezonul viitor, dar, conform contractului cu firma de echipament, modelul tricourilor de rezervă se schimbă o dată la doi ani, urmand ca sezonul viitor Steaua să aibă acelasi echipament pentru deplasare, schimband doar modelul pentru jocurile de acasa
Mi se pare cea mai buna idee legata de partea extra-fotbal de la dezvoltarea magazinului oficial incoace, pe care am sustinut-o eu de cand a fost facuta vesta fosforescenta de acum 3 ani. Pacat ca tot ce-i acum la club mai mult dezonoreaza aceasta idee.
Noul echipament al Stelei, conform GSP:

BONUS:

Dintre toate acestea cel din 1951 imi place cel mai mult.
Legat de noul tricou mie chiar imi place design-ul
Interesant noul echipament,se vede o schimbare clara fata de ultimele.Sunt curios cum va arata si echipamntul de portar,probabil ca va fi tot ceva cu v-uri.Oricum,cel din 51' mi se pare cel mai tare.
Echipamentul din '97 mi-a placut cel mai mult. Si imi mai placea si cel de rezerva care era rosu-galben-albastru.

good times...
E ok echipamentul,destul de modern.
Mie imi plac cele din '97 si 2008 .
Urat cu spume.
Prea kitchos pentru gusturile mele. Merge mana in mana cu cel verde fosforescent pe care il purta Banel cu mandrie.
77 ![]()
Urat....Presupun ca au vrut si de data asta sa imite dungile barselonei, da' nu le-au mai ajuns banii. Tiki-taka numa' pe tricou.
Oaia cand devine emblema oficiala? ![]()
Din punctul meu de vedere,echipamentul cu 'dialog' este cel mai frumos,urmat de cel cu 'Ford'.Al 3 lea ar fi cel cu tricouri galben-rosu si sort albastru ( de rezerva sau deplasare ,purtat mai putin in urma cu cateva sezoane ).
Legat noul echipament : reprezinta o schimbare,nu stiu daca tocmai in bine. N-ar fi foarte rau,dar cam aduce cu unele tricouri fake de cocalar,gen ''total 90'',''climacool'',de le vezi pe diversi colorati.
Eu cred ca voi asociati echipamentele de joc cu perioadele de glorie sau perfomante ale clubului, de aceea multe va par mult mai bune decat sunt in realitate sau decat cele folosite in era ciobanului (nu ca ar fi stralucite alea, dar oricum)
astea imi plac
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/...y.jpg?width=610
Cel din 1951 e fiță.
fumigena aruncata pe piata de gesepe si preluata de toata lumea. tricourile alea sunt editate, grosolan chiar, cu o sigla a Stelei aplicata la misto.
daca nu ma insel, durbac zicea prin primavara ca abia din sezonul 2012/2013 se va trece la un nou rand de echipament, pentru campionatul asta urmand a fi folosite tot cele vechi.